AXA weszła w skład grupy UNIQA

Od lutego zeszłego roku mogliśmy usłyszeć o połączeniu marek: UNIQA i AXA. W ciągu zaledwie kilku miesięcy austriacka grupa ubezpieczeniowa przerodziła plany w rzeczywistość i formalnie stała się właścicielem TU AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji. Teraz czekamy tylko na prawne połączenie tych dwóch spółek, do którego ma dojść jeszcze przed końcem czerwca 2021 roku.

ubezpieczenia online w Uniqa

UNIQA i AXA łączą siły

Jeszcze do niedawna UNIQA i AXA działały zupełnie niezależnie, jako dwie osobne firmy ubezpieczeniowe. Na początku 2020 roku doszło do zawarcia umowy, na mocy której UNIQA zobowiązała się do zakupu spółek należących do grupy AXA. Pięć miesięcy później – w lipcu – Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie tychże spółek, a w kolejnych miesiącach uzyskano już wszystkie potrzebne zgody na sfinalizowanie transakcji między UNIQA a AXĄ. 15 października 2020 roku grupa UNIQA została oficjalnie właścicielem:

  • AXA Życie TU S.A.,
  • AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.,
  • AXA PTE S.A.,
  • AXA TFI S.A.,
  • AXA Polska S.A.,
  • spółek działających w Czechach i na Słowacji.

Po zakupie spółek TU AXA przez austriackiego ubezpieczyciela grupa UNIQA stała się 5. największą grupą ubezpieczeniową w Polsce.

Co to oznacza dla klientów TU AXA?

Z chwilą wykupienia przez TU UNIQA spółek TU AXA osoby ubezpieczone w tej drugiej firmie stały się klientami austriackiego ubezpieczyciela. Mimo sfinalizowania działań AXA i UNIQA jednak nadal działają jako odrębne podmioty do czasu prawnego połączenia spółek, do którego ma dojść jeszcze przed końcem I półrocza 2021 roku. Do momentu wydania decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o zaakceptowaniu połączenia spółek dla klientów tych firm nic się nie zmieni.

Ubezpieczenia TU AXA dostępne pod adresem uniqa.pl

Chociaż TU UNIQA czeka jeszcze na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego i prawne przejęcie spółek AXA, od 11 lutego 2021 roku, chcąc wejść na stronę internetową axa.pl lub axadirect.pl, zostajemy przekierowani na witrynę uniqa.pl. Zgromadzenie tych marek pod jednym adresem ma na celu uproszczenie kontaktu klientów z ubezpieczycielem. Nowa strona posiada wszystkie funkcjonalności, które do tej pory były dostępne zarówno w witrynie TU UNIQA , jak i na stronie internetowej axa.pl oraz axadirect.pl. Za pośrednictwem platformy uniqa.pl można m.in.:

  • kupić ubezpieczenie (także od TU AXA – do czasu prawnego połączenia grup),
  • zgłosić szkodę,
  • znaleźć kontakt do agenta lub wyszukać najbliższą placówkę.

Grupa UNIQA nie poprzestała na połączeniu spółek pod jednym adresem www. Funkcjonuje już także jedna – wspólna dla obu ubezpieczycieli infolinia. Dzwoniąc pod numer 22 599 95 22, można uzyskać informacje zarówno dotyczące ubezpieczeń UNIQA , jak i ubezpieczeń oferowanych przez TU AXA.

Kilka słów o grupie UNIQA

UNIQA jest drugą z wiodących marek ubezpieczeniowych w Austrii i jedną z kluczowych na rynku ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie koncentruje swoje działa. Firma działa w 18 krajach zlokalizowanych w tej części starego kontynentu. Oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych (osób prywatnych i rodzin), klientów biznesowych (małych, średnich i dużych przedsiębiorstw), a także dla sektora mieszkaniowego (spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych). W swojej ofercie posiada m.in. ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia turystyczne, ubezpieczenia komunikacyjne, a także produkty emerytalne. Po przejęciu spółek TU AXA stanie się 5. największą grupa ubezpieczeniową w Polsce. Może pochwalić się 5 mln klientów w naszym kraju, których wsparła do końca 2019 roku łączną sumą 2,9 mld zł odszkodowań i świadczeń. Zrzesza w Polsce 30 tys. agentów i 800 brokerów, ułatwiając tym samym kontakt ubezpieczonych i zainteresowanych zakupem polisy z ubezpieczycielem.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC