Beesafe wśród ubezpieczycieli współpracujących z porównywarką ubezpieczeń Mubi

W ofercie Mubi wciąż pojawiają się nowi ubezpieczyciele, którzy za pośrednictwem porównywarki OC/AC udostępniają swoje usługi polskim kierowcom. Po rozszerzeniu zakresu działalności o oferty TUZ przyszedł czas na współpracę z kolejnym ubezpieczycielem. Ubezpieczenia Beesafe właśnie pojawiły się w kalkulatorze Mubi. Co oferuje ta marka?

grafika

Nowa marka ubezpieczeń komunikacyjnych rozpoczyna działania od polskiego rynku

Na polskim rynku ubezpieczeń w październiku 2020 roku pojawiła się niedawno nowa marka oferująca ubezpieczenia komunikacyjne w nowoczesnej formule. Beesafe, bo o niej mowa, została wprowadzona przez austriacką grupę Vienna Insurance Group i ma być dystrybutorem produktów z oferty Compensy będącej jedną ze spółek VIG.

Produkty oferowane przez Beesafe jak na razie są dostępne jedynie w Polsce. To właśnie tutaj zaplanowano przeprowadzenie projektu pilotażowego zanim nowa marka trafi na pozostałe rynki, na których już od wielu lat obecna jest Vienna Insurance Group. A jest to aż 30 krajów. Rozpoczęcie dystrybucji produktów tego ubezpieczyciela właśnie od Polski nie jest przypadkowe. Motywuje się je mocną pozycją VIG na tutejszym rynku ubezpieczeń oraz popularnością innowacyjnych form dystrybucji ubezpieczeń, jakimi są kalkulatory i porównywarki OC/AC. A jest to istotna kwestia dla nowego TU.

Marka zapowiada zastosowanie nowatorskiego podejścia w dystrybucji ubezpieczeń oraz w likwidacji szkód. Pełna obsługa ubezpieczeniowa jest skoncentrowana w internecie. Beesafe zapewnia zatem zarówno możliwość zakupu polisy, jak i usunięcie szkód online, co jest wspierane przez obsługę telefoniczną.

Jakie rodzaje ochrony oferuje kierowcom Beesafe?

W ofercie Beesafe znajdują się zarówno te najbardziej popularne ubezpieczenia, z których kierowcy korzystają najchętniej (OC, AC, NNW, assistance), ale także atrakcyjne dodatki, z których niektóre są ewenementem na rynku ubezpieczeniowym.

Oferowane przez Beesafe ubezpieczenie OC chroni sprawcę wypadku przed konsekwencjami finansowymi i koniecznością wypłaty odszkodowania pokrzywdzonym z własnej kieszeni. Zakres tej polisy jest taki sam, jak w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, bo jest uregulowany prawnie. Jednak Beesafe oddaje OC w ręce kierowców zwykle z którymś z atrakcyjnych dodatków – ubezpieczeniem assistance, ubezpieczeniem szyb lub NNW.

Zakres ochrony ubezpieczenia autocasco zależy już tylko od właściciela auta i jego preferencji. A w ofercie Beesafe można znaleźć zarówno AC mini, AC od ryzyk nazwanych oraz AC all risks. Oprócz tego, co oferuje wybrane przez kierowcę autocasco, można dokupić rozmaite dodatki w postaci ubezpieczenia akumulatora, szyb, bagażu, a także usługi Wygodnego kierowcy.

Usługa Wygodny kierowca – usługi w cenie jest ciekawą propozycją nowej na polskim rynku marki ubezpieczeniowej. To pomoc logistyczna dla osób, które potrzebują pilnej naprawy auta, informacji o wiarygodnych warsztatach mechanicznych i zależy im na tym, aby ubezpieczyciel zorganizował dla nich niezbędne usługi, a do tego odebrał samochód, dostarczył do warsztatu, a następnie odstawił pojazd we wskazane przez klienta miejsce.

Kierowca, który miał wypadek lub awarię i nie może kontynuować podróży ze względu na zły stan techniczny pojazdu, może skorzystać z usług oferowanych w ramach Pomoc w drodze – assistance premium. Ubezpieczyciel zapewni wsparcie m.in., gdy:

 • samochód został unieruchomiony po wypadku lub awarii,
 • w środku auta zostały zatrzaśnięte kluczyki,
 • zabrakło paliwa w baku,
 • kierowca lub pasażer zaniemógł podczas jazdy autem,
 • rozładował się akumulator.

Chociaż większość towarzystw oferuje pomoc prawną w ramach rozszerzonego wariantu assistance, Beesafe ma w ofercie osobną usługę, w ramach której kierowcy otrzymają wsparcie prawnika. Posiadając polisę Pomoc prawna tej marki, można liczyć na interwencję w razie spowodowania wypadku lub gdy policja zatrzyma dokumenty kierowcy. Ubezpieczyciel nie tylko zorganizuje pomoc, ale także pokryje koszty.

Oprócz autocasco i typowego assistance istnieje także możliwość zakupu ubezpieczeń chroniących poszczególne elementy pojazdu i jego wyposażenia. Beesafe oferuje pomoc, gdy uszkodzeniu ulegnie szyba przednia, tylna lub boczna (ubezpieczenie szyb), akumulator (ubezpieczenie assistance akumulator), opona (ubezpieczenie assistance opony), a nawet znajdująca się w pojeździe walizka (ubezpieczenie bagażu).

W razie gdy kierowca lub pasażer dozna uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć w wyniku wypadku drogowego, Beesafe wypłaci rekompensatę za cierpienie oraz pokryje koszty potrzebnego leczenia. Taką ochronę zapewnia ubezpieczenie NNW.

Oferta Beesafe dostępna na mubi.pl!

Ubezpieczenie samochodu od Beesafe można otrzymać, posługując się kalkulatorem umieszczonym na stronie ubezpieczyciela. Jednak dla tych, którzy chcą przekonać się, jak ceny i zakres ochrony oferowane przez tę nową markę różnią się od ofert ubezpieczycieli od dawna obecnych na polskim rynku, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń Mubi, która rozpoczyna współpracę z Beesafe i umożliwia zakup produktów tej firmy za pośrednictwem kalkulatora online.

Jak sprawdzić ofertę Beesafe w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi?

Wyszukanie i zakup ubezpieczenia za pomocą kalkulatora internetowego jest łatwy i szybki. Nic zatem dziwnego, że wchodzące na rynek ubezpieczeniowy marki stawiają na komunikację z klientami online. Jak można znaleźć, porównać i kupić ubezpieczenie od Beesafe, posługując się kalkulatorem Mubi?

 1. Wejdź na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/.
 2. Wypełnij formularz, podając informacje o pojeździe, sposobie użytkowania go, a także wpisując swoje dane i informacje o historii szkodowości.
 3. Kliknij przycisk Kalkuluj.
 4. Poczekaj około 30 sekund na przygotowanie ofert ubezpieczeniowych.
 5. Przyjrzyj się liście ofert: zapoznaj się z ich ceną i zakresem. Wśród nich powinny pojawić się także pakiety ubezpieczeń, które oferuje Beesafe.
 6. Porównaj oferty, które najbardziej Ci odpowiadają pod względem ceny i zakresu ochrony.
 7. Kliknij Kup teraz.
 8. Uzupełnij dane, jeśli wcześniej nie podałeś wszystkich (np. imię, nazwisko, PESEL).
 9. Opłać polisę przelewem online.
 10. Odbierze e-mail z polisą komunikacyjną.

Ile kosztuje ubezpieczenie komunikacyjne od Beesafe?

Sprawdźmy, jaką składkę ubezpieczeniową Beesafe zaproponowałoby 37-letniemu, żonatemu mężczyźnie z Katowic, który ma prawo jazdy od 20 lat i do tej pory nie spowodował żadnej szkody. Kierowca jeździ Volkswagenem Passatem napędzanym benzyną, którego silnik ma pojemność 1,4 l.

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS

485

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC

509

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, NNW

519

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

540

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

578

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC

658

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

739

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS

844

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

880

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, NNW

1252

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, ASS, NNW

1351

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1534

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1534

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

1538

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS

1624

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS

2001

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

2061

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

2208

Porównaj oferty

Zakres ubezpieczenia

OC, AC, ASS, NNW

3022

Porównaj oferty

Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi.

Ubezpieczenie OC, jakie Beesafe zaproponowałoby kierowcy, który charakteryzuje się wyżej opisanymi cechami, kosztuje 509 zł i jest jednym z najtańszych wśród dostępnych na rynku ofert. Taniej było tylko w Avivie, która za kwotę 485 zł zaoferowała OC w pakiecie z assistance. Gdyby kierowca chciał kupić wraz z OC ubezpieczenie NNW, dopłaciłby do bazowej składki zaledwie 10 zł. Z kolei decyzja o zakupie pakietu składającego się z OC, NNW i assistance wymagałaby dopłaty niecałych 70 zł do bazowej stawki. Nieco więcej trzeba by zapłacić, chcąc nabyć w Beesafe pakiet zawierający ubezpieczenie AC. Najtańsza opcja, składająca się z OC, AC i assistance kosztowałaby już nieco ponad 2000 zł, a pełny pakiet (OC + AC + NNW + ASS) to koszt 2061 zł. To opcja o niemal 500 zł droższa od podobnego pakietu w TU Wiener czy w Avivie, za to tańsza od propozycji TU Uniqa czy mtu24.pl.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że każdy kierowca ma inną historię ubezpieczeniową, jeździ innym pojazdem i charakteryzuje się nieco innymi cechami, co z pewnością będzie miało wpływ na wynik kalkulacji. Powyższe wyliczenia należy więc traktować orientacyjnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o Beesafe?

Beesafe - ważne informacje
 • Beesafe należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody

Dzięki temu poszkodowane z winy innego kierowcy osoby, które wykupiły ubezpieczenie tej marki, mogą zgłosić roszczenia swojemu ubezpieczycielowi, czyli Beesafe, zamiast kontaktować się z TU sprawcy. Usługa BLS jest jednak traktowana jako osobne ubezpieczenie. Żeby móc skorzystać z takiej formy pomocy, konieczne jest podpisanie umowy ubezpieczeniowej dotyczącej tej usługi.

 • Beesafe oferuje klientom nagrody

Osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty Beesafe, będą otrzymywały punkty m.in. za zakup lub odnowienie OC, AC albo NNW, zakup dodatkowych ubezpieczeń czy bezszkodową jazdę. Zgromadzone punkty można wykorzystać na stacjach BP, w salonach Empik, w kawiarniach Costa Coffee, na Allegro oraz u innych partnerów Beesafe.

 • Beesafe umożliwia zakup dodatków już w trakcie okresu ubezpieczeniowego

W Beesafe można kupić dodatkowe rodzaje ochrony w dowolnym momencie. Nawet wtedy, gdy polisa zakupiona wcześniej już działa. W tym celu należy skontaktować się w doradcą (nr telefonu: 500 96 56 26).

 • Beesafe może zastosować uproszczoną likwidację szkody po szkodzie całkowitej

Jeśli doszło do szkody zakwalifikowanej jako całkowita, możliwe jest skorzystanie z uproszczonego modelu usuwania szkody. Osoba, która zdecyduje się na to, otrzyma odszkodowanie w wysokości 100% wartości pojazdu sprzed wypadku, a jeden z partnerów współpracujących z Beesafe zajmie się sprzedażą wraku.

 • Beesafe nie określa terminu zgłoszenia szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego

W Beesafe nie ma określonego czasu, w jakim poszkodowany mógłby zgłosić szkodę. Można to zrobić w dowolnym momencie, jednak, aby wycena szkód była jak najbardziej dokładna, warto zarejestrować zdarzenie możliwie jak najszybciej.

 • Beesafe ma w swojej ofercie także ubezpieczenia miejskie

Beesafe wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata, oferując nie tylko szeroki zakres ubezpieczeń dla właścicieli samochodów, ale także szereg tzw. ubezpieczeń miejskich. W ich ramach mogą ubezpieczyć się osoby korzystające z rowerów, hulajnóg, deskorolek, motocykli i segwayów bez względu na to, czy jest to sprzęt należący do ubezpieczonego, czy przez niego wynajęty. Ubezpieczenie miejskie zapewnia pomoc, gdy użytkownik wyżej wymienionych środków transportu spowoduje szkodę na mieniu innej osoby lub dozna uszczerbku na zdrowiu.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC