Kampania UFG “Mam OC, jestem OK” – o OC i nowym systemie monitorowania ubezpieczeń!

Na początku maja Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ruszył z kampanią edukacyjno-informacyjną z hasłem “Mam OC, jestem OK”. Jej celem jest nie tylko przypomnienie o obowiązku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz OC rolniczego, ale także prezentacja nowego Systemu Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych.

mam oc jestem ok

Brak ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to wciąż duży problem w Polsce. Co roku UFG stwierdza ponad 300 tysięcy przypadków braku ciągłości ubezpieczeniowej – czasami jest to tylko dzień lub dwa, a czasami wiele miesięcy. Każdy taka sytuacja wiąże się z konsekwencjami finansowymi – już jeden dzień braku OC w przypadku samochodu osobowego to kara w wysokości 1 400 zł! 

Akcja “Mam OC, jestem OK”

1 maja ruszyła kampania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, która ma za zadanie przypomnieć najważniejsze informacje o obowiązkowym OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a także przedstawić System Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych (SMUbOb)

Kampania prowadzona jest wielokanałowo zarówno w internecie, mediach tradycyjnych, jak i przestrzeni zewnętrznej. W internecie akcja będzie promowana za pomocą animacji, banerów, podcastów oraz influencerów. W mediach tradycyjnych pojawią się spoty radiowe i materiały w prasie. Z kolei w przestrzeni publicznej zobaczyć można plakaty i reklamy w komunikacji miejskiej. Kampania zakończy się pod koniec sierpnia.

System Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych

To nowe narzędzie UFG ma za zadanie wykrywanie osób, które nie spełniły obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz OC rolników. Równocześnie SMUbOb ma stanowić platformę e-usług dla obywateli i przedsiębiorców. Na czym to będzie polegać?

System Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych ma ułatwić komunikowanie się z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Poprzez platformę internetową będzie można odwołać się od wezwania do zapłaty kary, przekazać dokumenty oraz uregulować opłatę.

Obywatele i przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z usługi powiadomienia za pomocą SMS-a lub e-maila o zbliżającym się terminie końca umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz sprawdzić historię ubezpieczeń i zgłoszonych szkód.

Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC