Nowy ubezpieczyciel w kalkulatorze Mubi. OC samochodowe od Compensy już dostępne

Kierowcy już mogą ubezpieczyć swój samochód w Compensie za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń Mubi. Oferty tej firmy na razie można kupić telefonicznie. Niebawem będą dostępne także online. Dla użytkowników Mubi Compensa przygotowała propozycje OC samochodowego oraz ubezpieczeń dobrowolnych.

compensa

Ubezpieczenia Compensy dostępne za pośrednictwem Mubi

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku lista ubezpieczycieli współpracujących z porównywarką ubezpieczeń Mubi powiększyła się o kolejną firmę. Wśród takich ubezpieczycieli, jak Generali, LINK4, UNIQA, Trasti, Wiener czy TUZ znalazły się oferty Compensy. Na razie ubezpieczenia samochodowe oferowane przez to towarzystwo można kupić telefonicznie, podczas rozmowy z agentem Mubi (numer telefonu na infolinię: 22 250 02 00). Niedługo jednak różnorodne pakiety pojawią się w kalkulatorze, gdzie użytkownicy porównywarki będą mogli się z nimi zapoznać, zestawić z innymi ofertami i kupić przez internet.

Te ubezpieczenia Compensy kupisz w kalkulatorze Mubi

W ofercie Mubi dostępna jest szeroka gama ubezpieczeń samochodowych przygotowanych przez Compensę. Kierowcy mogą nabyć ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Compensa daje kierowcom wybór: zakup samego OC lub wraz z dodatkowymi, dobrowolnymi formami ochrony, jak NNW, AC czy assistance w różnych wariantach.

Zielona Karta w cenie polisy

Osobom, które wykupią OC komunikacyjne w Compensie, ubezpieczyciel oferuje wystawienie Zielonej Karty bez pobierania dodatkowych opłat. Zielona Karta jest potwierdzeniem, że kierowca ma ubezpieczenie OC. Taki dokument przyda się podczas wyjazdu za granicę do krajów, w których zwykła polisa wystawiona przez ubezpieczyciela nie wystarczy, np. w Albanii czy Mołdawii.

Autocasco w wersji all risk

Ubezpieczenie AC od Compensy jest dostępne w formie all risk, czyli chroni od wszystkich ryzyk, które nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności tego ubezpieczyciela. Compensa ubezpiecza pojazdy, których wartość nie przekracza 400 000 zł, a odszkodowanie jest wypłacane za szkody powyżej 500 zł. Część dostępnych wariantów autocasco zapewnia likwidację szkody w ASO, ale kierowcy mogą też zdecydować się na likwidację w warsztacie partnerskim lub likwidację kosztorysową. Udział własny w likwidacji szkody jest dobrowolny. Niektóre warianty nie zakładają, że ubezpieczony poniesie część kosztów związanych z naprawą pojazdu, ale dostępne są też opcje z udziałem własnym. Wówczas wynosi on 700 zł w przypadku pojazdów osobowych lub 2% (co najmniej 700 zł) w przypadku pojazdów dostawczych. Compensa stosuje amortyzację części tylko wtedy, gdy części zamienne nie są dostępne, a więc konieczne jest zastosowanie oryginałów.

Assistance w wariancie podstawowym czy rozszerzonym?

Assistance samochodowe od Compensy występuje w wersji podstawowej, która będzie przydatna po kolizji, a także w wersji rozszerzonej, działającej po wypadku, awarii i kradzieży. Obie opcje zapewniają ochronę na terenie Europy, ale różnią się pod względem dostępnych usług.

UsługiWariant podstawowyWariant rozszerzony
Holowaniedo najbliższego warsztatudo 200 km
Samochód zastępczydo 3 dni
Dodatkowe usługinaprawa na miejscu zdarzenia,
dostarczenie paliwa,
transport ubezpieczonych do warsztatu naprawczego
naprawa na miejscu zdarzenia,
dostarczenie paliwa,
pomoc w razie rozładowania akumulatora,
kontynuacja podróży,
inne

Wariant rozszerzony jest dostępny dla właścicieli maksymalnie 20-letnich pojazdów.

NNW chroni kierowcę i pasażerów

Ubezpieczenie NNW w Compensie chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Każda osoba, która podróżuje ubezpieczonym pojazdem, jest objęta ochroną na sumę 10 000 zł. Kierowca może wykupić rozszerzenie, które zapewni jego bliskim wypłatę odszkodowania w wysokości pięciokrotności sumy ubezpieczenia w przypadku jego śmierci. Ochrona NNW działa w Polsce i innych krajach europejskich.

Płatne jednorazowo, w 2 lub w 4 ratach

Decydując się na którąś z ofert Compensy, kierowcy otrzymują możliwość opłacenia polisy jednorazowo, a w razie potrzeby również rozłożenia składki na 2 lub 4 raty. Przy wyborze OC na raty składka jest powiększana o oprocentowanie, dlatego całkowita należność za polisę będzie wówczas wyższa.

Kilka słów o firmie Compensa

Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią Vienna Insurance Group – jednego z większych koncernów ubezpieczeniowych działających w Europie Środkowo-Wschodniej, który ma siedzibę w Wiedniu, stolicy Austrii.

Compensa jest obecna na polskim rynku ubezpieczeniowym już od dawna. Oferuje ubezpieczenia mieszkaniowe, na życie, turystyczne, samochodowe i inne.

Ubezpieczyciel ten został doceniony i wyróżniony wieloma tytułami, m.in. TOP 200 Najlepszych Polskich Marek wg Forbes w 2022 (22. miejsce), a także otrzymał nagrodę Orła Innowacji za projekt platformy Nasza Compensa (w 2022 roku) oraz Orła Innowacji za cyfrową likwidację szkód (w 2020 roku), co odzwierciedla rozwiązania, jakie firma wdraża, aby ułatwić klientom kontakt z ubezpieczycielem.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC