Rośnie konkurencja na rynku porównywarek ubezpieczeniowych

Na polskim rynku internetowych porównywarek ubezpieczeniowych zadebiutowała marka Mubi. Stawia na wygodny i prosty w obsłudze serwis oraz możliwość szybszego porównania ofert ubezpieczenia samochodu.

czarny samochód

Dobrą koniunkturę na rynku porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych napędza lawinowo rosnąca liczba samochodów jeżdżących po polskich drogach. Z danych Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar wynika, że tylko w 2018 r. sprowadzono do naszego kraju prawie milion aut używanych. Do tego zarejestrowano przeszło 520 tys. nowych samochodów osobowych. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku w sumie przybyło prawie 1,6 mln aut, a łączna liczba samochodów poruszająca się po polskich drogach przekracza 22 mln.

Polski sektor porównywarek ubezpieczeniowych jest perspektywiczny, i mimo że konkurencja jest mocna, naszym zdaniem wciąż jest miejsce dla nowych graczy, takich jak Mubi. W modelu biznesowym będziemy się koncentrować na doświadczeniach użytkowników, zapewniając im możliwość najłatwiejszego na rynku porównania wielu ofert ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Chodzi o to, aby każdy kierowca mógł szybko znaleźć i kupić optymalne ubezpieczenie. Plany mamy rozsądne, do końca roku chcemy być w czołówce porównywarek ubezpieczeniowych w kraju

Michał Laskowski, odpowiedzialny za rozwój marki Mubi.pl

W gronie inwestorów, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt są m.in. Marcin Ślotała, szef MJM Holdings, Jacek Olechowski, prezes Mediacap oraz fundusz Solter Capital. Mubi pozyskało także finansowanie od Wirtualna Polska Holding SA.

Kampania promocyjna Mubi

Wprowadzeniu marki Mubi na polski rynek towarzyszy kampania reklamowa. Działania obejmują kanały tematyczne stacji Polsat, TVP i TVN, kanały internetowe Ipla i Player, a także serwisy online, m.in. Google i Facebook.

Teresa Wrońska
Autor artykułu: Teresa Wrońska

Ubezpieczenia samochodowe są moim konikiem, ponieważ 7 lat pracowałam jako agent ubezpieczeniowy. Miałam okazję sprzedać kilka tysięcy polis OC/AC, dlatego poznałam większość problemów kierowców. Teraz chętnie rozwiązuję je dla użytkowników porównywarki Mubi.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC