Trasti nowym ubezpieczycielem na polskim rynku!

Niedawno na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawiła się nowa marka ubezpieczeniowa, której oferta jak na razie koncentruje się na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ubezpieczenia firmy Trasti – bo o niej mowa – niebawem będzie można kupić za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń Mubi.

trasti logo duże

Trasti! Po prostu fair! – kilka słów o marce Trasti

Trasti jest zupełnie nową marką na polskim rynku ubezpieczeniowym. Firmę tworzy zespół, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu działań w dziedzinie finansów na polskim gruncie. Chociaż marka reprezentuje słoweńskie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe – Zavarovalnica Triglav, które jest największym ubezpieczycielem w państwach Europy Południowej, to oferowane przez Trasti produkty powstały już na polskiej arenie, a więc z uwzględnieniem tutejszych realiów i potrzeb polskich kierowców. Jest jednocześnie marką handlową grupy HPI GMA, która zajmuje się obsługą polis i procesów sprzedaży.

Firma stawia na wysoką jakość produktów w atrakcyjnej dla klientów cenie, które będę odpowiadały na ich potrzeby. Twórcy marki dużą wagę przywiązują również do zastosowania nowych technologii, które jednak będą przystępne dla osób korzystających z usług ubezpieczyciela. Motto Trasti brzmi: Simply fair! (Po prostu fair!). Pokazuje, że firmie zależy na spełnieniu podstawowych potrzeb klientów w najprostszy z możliwych sposobów.

Ubezpieczenie OC głównym produktem marki Trasti

Na początku swojej działalności Trasti zwraca się przede wszystkim do polskich kierowców, którzy szukają ubezpieczenia OC w przystępnej cenie. To właśnie obowiązkowe ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną posiadaczy pojazdów mechanicznych jest głównym produktem tej marki. Zakres ochrony, jaką zapewnia ubezpieczyciel w jego ramach, jest regulowany Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, która reguluje zasady oferowania i korzystania z polis obowiązkowych sprzedawanych przez wszystkie działające w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kierowcom, którzy zakupią ubezpieczenie OC w Trasti, TU oferuje także bezpłatne otrzymanie Zielonej Karty, czyli dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC. Będzie on niezbędny podczas podróży ubezpieczonym pojazdem m.in. do takich krajów, jak: Albania, Białoruś, Macedonia, Rosja, Turcja, Ukraina. Zieloną Kartę można zamówić telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe można znaleźć niżej) najpóźniej 14 dni przed planowanym wyjazdem.

Kupując ubezpieczenia oferowane przez Trasti, będzie można skorzystać z różnych form płatności. Firma już teraz oferuje możliwość rozłożenia składki ubezpieczeniowej na raty bez naliczania odsetek (raty 0%).

W jaki sposób można kupić ubezpieczenie od Trasti?

Ubezpieczenia marki Trasti będzie można kupić na stronie ubezpieczyciela: https://trasti.pl/. Niebawem produkty tej firmy będą dostępne u agentów ubezpieczeniowych, a także w porównywarce ubezpieczeń Mubi, gdzie będzie można nie tylko znaleźć i nabyć ubezpieczenie OC od Trasti, ale także porównać je (zwłaszcza pod względem ceny) z ofertami innych ubezpieczycieli.

Jak można skontaktować się z ubezpieczycielem Trasti?

Nowy na polskim rynku ubezpieczyciel dopuszcza kilka sposobów kontaktu:

  • telefoniczny (numer telefonu: +48 22 250 93 73, infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00, a dla osób chcących zgłosić szkodę – do 20:00),
  • e-mailowy (adres e-mail: [email protected] lub [email protected], gdy sprawa dotyczy szkody),
  • korespondencyjny (adres: Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa),
  • poprzez formularz internetowy (w zależności od tego, czego dotyczy sprawa, należy wybrać odpowiedni formularz).
Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

11 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

avatar autora komentarza
Te firmy pokazują się na rynku , są rok dwa . Problem to mają kierowcy poszkodowani przez ubezpieczonych w tych egzotycznych firmach , gdzie się nie można do dzwonić , a uzyskać odszkodowanie graniczy z cudem
avatar autora komentarza
Nigdy więcej tej firmy brak kontaktu brak decyzji czekam już 40 dni od kolizji
avatar autora komentarza
Firma która od 20 stycznia mi rozlicza szkodę.. tragedi
avatar autora komentarza
Tanio nie znaczy dobrze. To powinna być domena firmy Trasti. Mam wypożyczony samochód z OC sprawcy przez tą firmę. Trzykrotnie wypożyczalnia się do mnie odzywała o zwrot lub przejęcie samochodu na siebie, bo trasti nie raczył poinformować ubezpieczalni o dalszym wynajmie w związku z naprawdę mojego samochodu. Kiedy się do nich pisze maile, dzwoni, nikt nie odpowiada, nikt nie odpisuje. Likwidator szkody zaniedbuje swoje obowiązki. Niestety sam mam OC w tej firmie i bardzo żałuję. Wielokrotnie wynajmowałem samochód zastępczy przy okazji napraw, ale po raz pierwszy mam taką sytuację jak tą firmą. nie polecam.
avatar autora komentarza
Nie polecam!!!! Jestem poszkodowanym (samochód). Naprawa z OC sprawcy. Prawie miesiąc od kolizji a samochód nawet nie w serwisie, dokumenty wysyłane nie tam gdzie potrzeba. Brak słów!!!! Gdzie instytucje które powinny dbać aby takie pseudo firmy nie wchodziły na rynek!!!!!
avatar autora komentarza
Najgorsza firma ubezpieczeniowa! Czekam na holowanie auta już ponad 15h i dalej nic! Jest zima a ja marznę w aucie z dwójką dzieci! Nawet auta zastępczego nie potrafią załatwić. Konsultant telefoniczny tylko mówi: zlecenie przyjęte proszę o cierpliwość.... żałosne! Nie dajcie się nabrać na te ich obiecanki
avatar autora komentarza
I scholowali w końcu ?
avatar autora komentarza
Najgorsza firma ubezpieczeniowa z jaką miałam styczność !!! Piszę tutaj jako poszkodowana z naprawą OC sprawcy. Kolizja miała miejsce w listopadzie 2023 a mamy luty 2024. Najpierw problemy ze zgłoszeniem szkody, potem problemy z rzeczoznawcą, potem wycena taka, że w sumie powinnam oddać im auto i jeszcze im dopłacić. Dodatkowo do wyceny wzięli rocznik auta starszy niż jest w rzeczywistości ! Na info że temat zostaje zgłoszony do rzecznika i do KNF nastąpiła reakcja. Obiecano rzetelną wycenę ...minęły 4 dni i znowu cisza. Współczuję wszystkim kierowcom którzy kiedykolwiek będą poszkodowani bo ja mam od miesięcy niesprawne auto.
avatar autora komentarza
Gorąco polecam każdemu, kto szuka solidnego partnera na drodze!
avatar autora komentarza
Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania pracowników Trasti. Dzięki nim mogłem szybko i sprawnie załatwić moje ubezpieczenie :)
avatar autora komentarza
Jesteś pod wrażeniem ciekawe jak będziesz poszkodowany i oni będą musieli wypłacić ci odszkodowanie wtedy nie będziesz zadowolony

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC