Ubezpieczenie lifestyle od Balcia – ochrona na życiowe przypadki!

Balcia latem 2023 roku wprowadziła nową ofertę ubezpieczeń, które zyskały miano lifestylowych. Te dopasowane do różnych stylów życia ochrony reklamowane są hasłem “Ubezpieczenia nie muszą być nudne”. Wśród nich znalazły się pakiety ubezpieczeń dla miłośników rowerów i hulajnóg, dla dzieci, NNW w dwóch wersjach czy ubezpieczenie mieszkania.

balcia

Balcia to pochodząca z Łotwy firma ubezpieczeniowa, która rozpoczęła działalność w 1993 i funkcjonowała przez długi czas pod nazwą BTA. Na polskim rynku obecna jest od 2008 roku, a od 2015 roku oferuje ubezpieczenia pod nazwą Balcia Insurance SE. 

Balcia oferuje ubezpieczenia dopasowane do twojego stylu życia

Latem 2023 roku Balcia ruszyła ze sprzedażą ubezpieczeń online. Swoje produkty określa mianem lifestylowych, czyli takich, które dopasowane są do stylu życia. Klienci mogą wybrać zróżnicowane ubezpieczenia o różnym zakresie ochrony i sumach ubezpieczenia.

Poprzez stronę Balci można kupić ubezpieczenia przygotowane dla konkretnych grup – na przykład ubezpieczenie City Combo dla tych, co poruszają się rowerami czy hulajnogami lub ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków Junior przygotowane z myślą o dzieciach.

Balcia oferuje także klasyczne ubezpieczenia mieszkania, OC w życiu prywatnym czy NNW. Wkrótce na stronie ubezpieczyciela będzie można kupić także OC komunikacyjne, autocasco i ubezpieczenie podróżne.

City Combo

To pakiet ubezpieczeń dedykowany osobom, które poruszają się na rowerach i hulajnogach. W jego skład wchodzi ubezpieczenie następstw wypadków, ubezpieczenie uszkodzenia lub utraty pojazdu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC).

City Combo oferowane jest w 3 wariantach:

 • wariant L – ubezpieczenie pojazdu (rower, hulajnoga) 5 000 zł; ubezpieczenie wypadków (uszczerbek, śmierć) 5 000 zł oraz OC w życiu prywatnym 5 000 zł;
 • wariant XL – ubezpieczenie pojazdu (rower, hulajnoga) 10 000 zł; ubezpieczenie wypadków (uszczerbek, śmierć) 10 000 zł oraz OC w życiu prywatnym 10 000 zł;
 • wariant XXL – ubezpieczenie pojazdu (rower, hulajnoga) 15 000 zł; ubezpieczenie wypadków (uszczerbek, śmierć) 15 000 zł oraz OC w życiu prywatnym 15 000 zł.

Za ubezpieczenie City Combo można zapłacić jednorazowo za cały rok lub dokonywać płatności raz na miesiąc.

Ceny wariantów ubezpieczenia City Combo:

 • wariant L – płatność miesięczna 11,99 zł, płatność roczna 143,88 zł;
 • wariant XL – płatność miesięczna 15,99 zł, płatność roczna 191,88 zł;
 • wariant XXL – płatność miesięczna 19,99 zł, płatność roczna 239,88 zł.

Ubezpieczenie City Combo chroni na terytorium Polski ubezpieczonego oraz jego bliskich.

Junior

To ubezpieczenie od następstw wypadków, które dedykowane jest dzieciom i młodzieży do ukończenia 17. roku życia. Balcia szczególny nacisk kładzie na ochronę podczas aktywności sportowych, więc ubezpieczenie Junior zadziała podczas uprawiania wszystkich sportów, obozów i podczas zawodów sportowych – zawiera OC, więc zadziała także, gdy dziecko spowoduje kontuzję innej osobie.

Ubezpieczenie Junior oferowane jest w 3 wariantach:

 • wariant L – z sumą ubezpieczenia 15 000 zł w przypadku uszczerbku i 25 000 zł w przypadku inwalidztwa, śmierci i spowodowania szkody (OC);
 • wariant XL – z sumą ubezpieczenia 25 000 zł w przypadku uszczerbku i 50 000 zł w przypadku inwalidztwa, śmierci i spowodowania szkody (OC);;
 • wariant XXL – z sumą ubezpieczenia 50 000 zł w przypadku uszczerbku i 60 000 zł w przypadku inwalidztwa i śmierci, a także 70 000 zł dla spowodowania szkody (OC).

Na stronie Balci i w OWU zapisano dokładne warunki ubezpieczenia dla poszczególnych wariantów.

Ceny wariantów ubezpieczenia Junior:

 • wariant L – płatność miesięczna 11,08 zł, płatność roczna 133,00 zł;
 • wariant XL – płatność miesięczna 18,75 zł, płatność roczna 225,00 zł;
 • wariant XXL – płatność miesięczna 26,42 zł, płatność roczna 317,00 zł.

W ramach ubezpieczenia Junior można także liczyć na pokrycie kosztów leczenia do kwoty (od 2 500 zł do 10 000 zł) czy wsparcie w przypadku odwołania wyjazdu na skutek wypadku (od 700 zł do 1 500 zł).

NW i Extreme

To dwa ubezpieczenia następstw wypadków o różnym zakresie ochrony również są oferowane w 3 wariantach L, XL, i XXL. Oba ubezpieczenia:

 • zapewniają ochronę 24/7 na całym świecie;
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
 • chronią w przypadku złamania kości i uszkodzenia organów wewnętrznych,
 • chronią, gdy dojdzie do urazów więzadeł, ścięgien i stawów,
 • zapewniają wsparcie w przypadku hospitalizacji.

Ubezpieczenie Extreme dedykowane jest bardzo aktywnym osobom, które uprawiają sporty ekstremalne (również te zagrażające życiu i zdrowiu). Z kolei NW będzie idealne dla miłośników amatorskich sporów, aktywnego wypoczynku czy treningów w klubach sportowych.

Dodatkowo na stronie Balci można kupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz House Combo, czyli ubezpieczenie nieruchomości.  

Źródła:
 • https://www.balcia.pl/pl/
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC