Ubezpieczenie turystyczne na wypadek złej pogody od Generali

Kto, wyjeżdżając na długo wyczekiwany urlop, nie martwi się o pogodę? Chociaż w kurortach turystycznych jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, zarówno w słońcu, jak i w deszczu, to jednak jadąc do zwykle słonecznej Italii, Grecji czy Turcji, liczymy na długie wylegiwanie się na plaży i kojące kąpiele w morzu. Czy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi można się uchronić? Okazuje się, że tak. I to za pomocą jednego z działających w Polsce ubezpieczycieli.

ubezpieczenie od złej pogody

Generali oferuje ubezpieczenie na wypadek złej pogody

W ofercie Generali właśnie pojawiła się nowa usługa, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom słonecznej pogody, planującym urlop w jednym z popularnych krajów basenu Morza Śródziemnego. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za każdy dzień złej pogody podczas wakacji klientów, którzy wcześniej wykupią tego rodzaju polisę. Pieniądze uzyskane od firmy ubezpieczeniowej mają zrekompensować brak możliwości realizowania wcześniej założonych planów, np. spędzania czasu na plaży. Dzięki niemal natychmiastowej wypłacie ubezpieczeni turyści będą mogli przeznaczyć otrzymane środki na alternatywne atrakcje, np. zwiedzanie czy pobyt w SPA.

Owoc współpracy Generali i start-up’u Climatica

Czy wiesz, czym jest ubezpieczenie parametryczne? To rodzaj zabezpieczenia, które gwarantuje wypłatę rekompensaty nie tyle za poniesione szkody, co w razie wystąpienia danego czynnika. To właśnie w tego typu ubezpieczeniach specjalizuje się start-up Climatica, we współpracy z którym Generali stworzyło nowy produkt dla chcących ubezpieczyć się turystów. W przypadku ubezpieczenia na wypadek złej pogody czynnikiem powodującym wypłatę pieniędzy będzie właśnie pogorszenie warunków atmosferycznych.

Jak kupić ubezpieczenie od złej pogody?

Ubezpieczenie na wypadek złej pogody można kupić w firmie Generali. Oferta na razie obowiązuje w lipcu i sierpniu, a ochrona w ramach tej polisy obejmuje zmianę warunków atmosferycznych podczas pobytu w niektórych krajach basenu Morza Śródziemnego, tj. we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji oraz Turcji. Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem call center, ale w przyszłości, jeśli produkt spotka się z zainteresowaniem turystów, Generali planuje uruchomić sprzedaż online i poprzez sieć współpracujących z ubezpieczycielem agentów.

Za ubezpieczenie od złej pogody trzeba będzie zapłacić od 50 zł do 100 zł w zależności od kierunku wyjazdu oraz długości pobytu.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie do Grecji.

Jak działa ubezpieczenie na wypadek załamania pogody?

Osoby, które wykupią ubezpieczenie od złej pogody, będą mogły liczyć nawet na 350 zł za każdy dzień, w którym opady w miejscu pobytu przekroczą 5 mm na godzinę lub temperatura powietrza spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Turyści chcący otrzymać odszkodowanie za nieudany urlop z powodu zmiany warunków atmosferycznych, nie będą musieli dostarczać żadnej dokumentacji, która powodowałaby wypłatę pieniędzy, ani nawet zgłaszać załamania pogody ubezpieczycielowi. Firma Climatica prowadzi obserwacje i korzysta z możliwości, jakie w obecnych czasach daje technologia, aby przewidzieć zmiany pogody. Dane te są przekazywane do Generali. Firma ubezpieczeniowa wypłaca klientom rekompensatę już w następny dzień, aby turyści mogli jeszcze podczas urlopu wykorzystać otrzymane pieniądze.

Ubezpieczenie na wypadek złej pogody na razie w fazie testów

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali wprowadziło do oferty ubezpieczenie na wypadek złej pogody na razie na próbę. Produkt ten jest dostępny w miesiącach letnich, tj. w lipcu oraz w sierpniu, które są okresem testowym dla tej nowej usługi na polskim rynku. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości zakres ochrony tej polisy zostanie rozszerzony zarówno o inne kraje będące celem podróży Polaków, jak i o nowe terminy wyjazdów, np. w miesiącach zimowych.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC