Nowość od porównywarki ubezpieczeń Mubi! Usługa Mubi+ dla kierowców po kolizji

Do tej pory porównywarka ubezpieczeń Mubi zapewniała Ci możliwość łatwego i szybkiego zakupu polisy komunikacyjnej. Jej twórcy jednak na tym nie poprzestali. W Twoje ręce właśnie została oddana nowa usługa – Mubi+, która ułatwi naprawę pojazdu po kolizji.

grafika

Mubi udostępnia kierowcom nową usługę

Wiadomo, ile nerwów i stresu kosztuje kierowcę stłuczka. Udział w kolizji na drodze potrafi przyprawić o szybsze bicie serca i ból głowy w jednym. Jeszcze zanim wysiądziesz z samochodu po kolizji, oczami wyobraźni widzisz pęknięty zderzak, stłuczony reflektor i zarysowaną karoserię. Przeczuwasz konieczność pozostawienia samochodu w warsztacie co najmniej na kilka dni. Nie dość, że straciłeś możliwość korzystania z pojazdu, którego potrzebujesz, żeby dojechać do pracy, odebrać dzieci z przedszkola i zrobić zakupy, to jeszcze czeka Cię cała masa formalności u ubezpieczyciela i organizacja naprawy auta. Najlepiej byłoby, gdyby tę żmudną pracę ktoś wykonał za Ciebie.

Okazuje się, że nie jest to wcale marzenie ściętej głowy.

Twórcy porównywarki ubezpieczeń Mubi właśnie udostępnili usługę Mubi+. Nowy program zapewnia wsparcie poszkodowanemu po kolizji, jeśli jej sprawcą jest inny uczestnik ruchu drogowego. Dzięki współpracy Mubi z siecią 120 serwisów blacharsko-lakierniczych z całej Polski po doznaniu szkody nie będziesz musiał sam organizować reperacji. Co więcej, nie zostaniesz też bez auta, które na co dzień jest Ci przecież tak potrzebne. Jeśli aktywujesz usługę, będziesz mógł liczyć na naprawę samochodu w renomowanych punktach dbających na co dzień o pojazdy największych flotowych firm.

Holowanie, samochód zastępczy, naprawa… Na czym polega usługa Mubi+?

Mubi+ ma wyręczyć i uwolnić od obowiązków, na które mało kto chce poświęcać czas. Jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony w kolizji spowodowanej przez innego kierowcę, nie będziesz musiał sam organizować naprawy i wnioskować o odszkodowanie u ubezpieczyciela. Wystarczy, że zgłosisz szkodę telefonicznie pod numer 537 259 052, a otrzymasz niezbędną pomoc. Jakiego rodzaju będzie to pomoc?

 • Odbiór uszkodzonego samochodu i zawiezienie go do serwisu.
 • Udostępnienie Ci samochodu zastępczego tej samej klasy.
 • Zadbanie, aby naprawa uszkodzonego auta odbyła się w trybie priorytetowym.
 • Umycie samochodu z zewnątrz i posprzątanie w środku po naprawie.
 • Podstawienie zreperowanego i czystego pojazdu pod wskazany adres.
 • Zgłoszenie szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym i dopełnienie wszelkich formalności z tym związanych.

Kolizja… i co dalej?

Przykładowa sytuacja.

Przykład

Stoisz w korku przed skrzyżowaniem, czekając, aż zielone światło umożliwi Ci kontynuowanie drogi z pracy do domu. Wreszcie sygnalizacja pozwala Ci ruszyć. Wbijasz pierwszy bieg, jednak zamiast łagodnie podjechać do przodu, czujesz uderzenie, a Twój samochód zostaje gwałtownie popchnięty. Odruchowo wciskasz hamulec, żeby uniknąć wjechania w pojazd stojący przed Tobą. Na szczęście nic Ci się nie stało, bo uderzenie nie było bardzo mocne. Po chwili orientujesz się, że osoba jadąca za Tobą zbyt wcześnie ruszyła z miejsca i wjechała w tył Twojego samochodu.

Po takiej stłuczce na pewno nie obejdzie się bez wizyty w warsztacie. Jednak być może nie będziesz musiał sam się fatygować, żeby oddać pojazd w ręce mechanika. Właśnie do tego został stworzony program Mubi+. Jak wygląda procedura po stłuczce, jeśli posiadasz tę usługę? Co powinieneś zrobić?

 1. Zadzwoń pod numer 537 259 052, aby zawiadomić konsultanta Mubi o zdarzeniu.
 2. Podpisz oświadczenie ze sprawcą kolizji.
 3. Poczekaj, aż przedstawiciel odbierze uszkodzony samochód i podstawi pojazd zastępczy.
 4. Oczekuj na sprawny i czysty samochód pod wskazanym adresem.
 5. Zostaw specjalistom formalności, które należy załatwić z ubezpieczycielem.

Dla klientów Mubi – bezpłatnie! Dla pozostałych kierowców – 49 zł rocznie!

Jeśli posiadasz aktywną polisę OC lub OC+AC zakupioną za pośrednictwem Mubi, możesz aktywować usługę Mubi+ bezpłatnie! Funkcjonalność ta jest jednak dostępna także dla osób, które nie są klientami porównywarki. Wówczas koszt usługi to 49 zł rocznie.

UWAGA!

Usługa Mubi+ jest przypisana do konkretnego pojazdu. Jeśli posiadasz więcej samochodów i chciałbyś, żeby usługa objęła je wszystkie, musisz aktywować ją dla każdego auta osobno.

Najważniejsze informacje o programie Mubi+

 • Z usługi Mubi+ możesz skorzystać zarówno wtedy, gdy jesteś klientem Mubi, jak i wtedy, gdy kupiłeś polisę komunikacyjną w inny sposób.
 • Jeśli jesteś klientem Mubi, możesz aktywować usługę bezpłatnie. Jeśli nie nabyłeś polisy za pośrednictwem porównywarki, możesz aktywować Mubi+ za 49 zł rocznie.
 • Z usługi skorzystasz tylko wtedy, gdy nie jesteś sprawcą kolizji.
 • Kolizję możesz zgłosić między 8:00 a 22:00. Zgłoszenia złożone poza tymi godzinami będą realizowane priorytetowo po godzinie 8:00 kolejnego dnia.
 • W ciągu roku możesz zgłosić nieograniczoną liczbę zdarzeń.
 • Usługa Mubi+ jest przypisana do konkretnego pojazdu. Dla każdego ubezpieczonego samochodu powinieneś aktywować usługę oddzielnie, wypełniając osobny formularz.
 • Wszelkie pytania dotyczące usługi kieruj na adres [email protected].

Jak nabyć usługę Mubi+?

Aby aktywować usługę Mubi+, wystarczy, że wypełnisz krótki formularz dostępny na stronie https://plus.mubi.pl/. W formularzu wpisz:

 • imię,
 • nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • datę pierwszej rejestracji pojazdu, którego ma dotyczyć usługa,
 • numer rejestracyjny pojazdu, którego ma dotyczyć usługa,
 • numer VIN tego pojazdu.

Koniecznie określ, w ramach jakiego rodzaju ochrony jesteś ubezpieczony (OC lub OC+AC) oraz wskaż, czy jesteś klientem Mubi (jeśli tak, wpisz również numer polisy). Warto poświęcić te kilka minut na wypełnienie formularza, aby przez kolejne 12 miesięcy móc liczyć na dodatkowe wsparcie w razie stłuczki.

Jeśli masz aktywną polisę nabytą na mubi.pl, w kolejnym kroku po wypełnieniu formularza otrzymasz informację o weryfikacji zgłoszenia, a w ciągu 24 godzin zostaniesz powiadomiony mailowo i telefonicznie o aktywacji usługi. Jeśli nie wykupiłeś polisy samochodowej za pośrednictwem porównywarki Mubi, po wysłaniu formularza zostaniesz przekierowany do płatności, a po zaksięgowaniu przelewu otrzymasz mailowe i telefoniczne powiadomienie, że usługa Mubi+ jest już aktywna.

jak działa usługa Mubi +?

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC