Wefox wchodzi na polski rynek z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i mieszkaniowymi

Już niebawem polscy właściciele samochodów i nieruchomości będą mogli ubezpieczyć swoje mienie w kolejnej firmie z branży insurance. Od maja 2021 roku firma Wefox będzie oferowała produkty ubezpieczeniowe na polskim rynku. Co warto wiedzieć o nowej firmie? I jakie rodzaje polis będzie można zawrzeć u agentów Wefox?

grafika

Produkty Wefox od maja dostępne w Polsce

Maj 2021 roku upłynie dla branży ubezpieczeniowej w Polsce pod znakiem nowości. Wszystko za sprawą marki Wefox, która po raz pierwszy zaoferuje Polakom swoje produkty.

O planach związanych z rozpoczęciem działalności tejże firmy na terenie Polski można było usłyszeć już jesienią ubiegłego roku. Wygląda na to, że teraz plan udaje się wprowadzić w życie i za kilka tygodni – w maju – produkty ubezpieczeniowe Wefox będą dostępne dla tutejszych odbiorców chcących chronić swoje mienie.

Wefox zacznie od ubezpieczeń komunikacyjnych i ubezpieczeń nieruchomości

W pierwszej kolejności Wefox ze swoją ofertą zwróci się do kierowców i właścicieli nieruchomości. Nowa firma na polskim rynku rozpocznie bowiem swoją działalność od sprzedaży ubezpieczeń samochodowych oraz ubezpieczeń nieruchomości. Na tym jednak nie poprzestanie, bo w planie jest wprowadzenie do oferty kolejnych produktów ubezpieczeniowych.

Żeby nabyć któreś z tych ubezpieczeń, trzeba będzie skontaktować się z jednym z agentów ubezpieczeniowych Wefox. W marcu firma rozpoczęła szkolenia osób, które zajmą się obsługą klienta i dostarczaniem produktów ubezpieczeniowych do odbiorców. Przedstawiciele marki póki co nie dają się skusić na dystrybucję ubezpieczeń za pośrednictwem strony internetowej. Firma stawia bowiem na bezpośredni kontakt z klientami. Dlatego do dyspozycji odbiorców będą tysiące doradców współpracujących z Wefox, którzy pomogą polskim klientom w zawarciu polisy.

Kilka słów o Wefox Insurance

Wefox Insurance jest ubezpieczycielem z licencją wydaną w Księstwie Liechtensteinu. Dotychczas firma działała pod nazwą One Insurance i oferowała swoje produkty m.in. na rynku szwajcarskim i niemieckim. Polska będzie zatem kolejnym krajem, w którym firma Wefox udostępni swoją ofertę. Reasekuratorem Wefox jest jedna z największych firm tego typu na świecie – Munich Re.

Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

4 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

avatar autora komentarza
Polska będzie trzecim krajem ? Niemcy, Szwajcaria, Austria, Włochy i .... Polska. No to faktycznie trzeci kraj.
Dzień dobry. W artykule jest mowa jedynie o rynku niemieckim i szwajcarskim. Stąd informacja, że Polska jest trzecim rynkiem, na którym pojawią się produkty Wefox. Nie znalazłam danych o działalności firmy we Włoszech i w Austrii. Czy mógłby Pan podać źródło, w którym dowiedział się Pan o działalności Wefox również na rynku austriackim i włoskim? Chętnie się zapoznam.
avatar autora komentarza
Źródło Google. "Przyniesiemy też do Polski nasz system pozyskiwania klientów, który już teraz zwiększa efektywność współpracujących z nami pośredników z Niemiec, Szwajcarii czy Austrii. " (Lorand Heissmann)
Wydaje mi się, że znalazłam artykuł źródłowy, z którego zaczerpnął Pan tę informację. Rzeczywiście jest tam mowa o Austrii w kontekście działalności Wefox. Nasz artykuł zostanie skorygowany. Dziękujemy za komentarz.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC