Ubezpieczenie na Bahamy

Krystalicznie czysta woda, błękit, palmy, rajskie plaże, rafy koralowe i zatopione wraki statków. Na Bahamy jedzie się, by uprawiać sporty wodne, wędkować, żeglować lub nurkować. Jak wybrać ubezpieczenie na taki wyjazd? Co warto zobaczyć na Bahamach? Podpowiadamy!

ubezpieczenie na bahamy

Atrakcje turystyczne na Bahamy – co warto zobaczyć?

Na Bahamy jeździ się przede wszystkim dla rajskich plaż oraz w celu uprawiania sportów wodnych, wędkarstwa oraz ekoturystyki. Na wyspach nie ma za dużo zabytków, choć na pewno wartych odkrycia jest kilka miejsc.

atrakcje na bahamach

Nassau – Paradise Island

Stolica Bahamów leży na wyspie New Providence. W mieście warto zobaczyć Fort Fincastle, a także znajdujące się w pobliżu schody Królowej Nassau. Jedną z atrakcji jest także Straw Market, czyli rynek, na którym kupimy pamiątki ze słomy, a także muzeum piratów. Urokliwe jest centrum miasta z kolorowymi budynkami w stylu kolonialnym. 

Blue Lagoon Island

5 km od Nassau leży prywatna wyspa, którą nazywano niegdyś Salt Cay. Przyciągała piratów i korsarzy, którzy wydobywali tam sól lub oczekiwali na pozwolenie na wejście do portu Nassau. Dziś Blue Lagoon Island służy jako atrakcja turystyczna.

Harbour Island

Wyspa na Bahamach, której jedynym miastem jest Dunmore Town liczące niespełna 2000 mieszkańców. Wyspa przyciąga turystów rajskimi krajobrazami i różowymi plażami.

Port Lucaya Marketplace

Największy obiekt handlowo-gastronomiczny na Bahamach. Znajduje się w nim wiele sklepów, w których dostępne są artykuły z lokalnymi produktami, a także restauracje i kawiarnie, w których można się na chwilę zatrzymać.

Ardastra Gardens, Zoo and Conservation Centre

Znajdująca się w Nassau atrakcja, którą otwarto w 1937 roku. W latach 50. założyciel sprowadził na wyspę flamingi, których było tam coraz mniej. Obecnie kolejny właściciel prowadzi zoo, w którym można podziwiać nie tylko te barwne ptaki, ale także 200 innych gatunków zwierząt.

Zatoka Eleuthera – Glass Window Bridge

Wyjątkowe miejsce, w którym można podziwiać jednocześnie ciemne wody Oceanu Atlantyckiego i jaśniejsze wody zatoki Eleuthera. Wąski fragment lądu, który rozdziela te dwa akweny w najwęższym miejscu ma zaledwie 30 stóp.

Bimini Islands

Najbardziej na zachód wysunięta część Bahamów. Żyje tam wiele unikatowych gatunków zwierząt, m.in. Bimini boa czy ryba piła drobnozębna.

Atlantis Paradise Island

Znajdujący się na Paradise Island ośrodek składa się z luksusowych hoteli, akwarium i parku wodnego Aquaventure. Zobaczymy tam rekiny i mieczniki, a także możemy skorzystać ze sklepów, restauracji i lokali.

Wyspa Andros

Zobaczymy tam rafę koralową, która zajmuje 3. miejsce pod względem wielkości na świecie. To miejsce popularne wśród nurków i jednocześnie największy obszar chroniony na Bahamach.

Exuma Cays Land and Sea Park

Kolejny obszar chroniony, który zachwyca błękitną wodą i plażami. To tutaj nurkuje się wśród zatopionych wraków, a także podziwia podwodne życie. W parku nie wolno łowić ryb.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Bahamy na mubi.pl?
 • Ubezpieczyciel zapłaci za Twoją wizytę u lekarza, badania i pobyt w szpitalu, jeśli zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi.
 • Otrzymasz odszkodowanie, jeśli ktoś ukradnie Twój paszport.
 • Ubezpieczyciel bezpłatnie przedłuży Twoją ochronę ubezpieczeniową, jeśli pogoda nie pozwoli Ci wrócić do Polski we wcześniej zaplanowanym terminie.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Ubezpieczenie na Bahamy a sport

Na wakacje na Bahamy jedzie się, by nurkować lub uprawiać inne sporty wodne. Dlatego warto rozszerzyć ochronę o nurkowanie i uprawianie sportów ekstremalnych. Dzięki temu podróżny otrzyma odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (NNW) oraz wsparcie, gdy spowoduje szkodę (OC w życiu prywatnym), a także uszkodzi sprzęt sportowy.

Bahamy a COVID-19 – zasady wjazdu i obostrzenia

Na Bahamach zniesione zostały wszelkie restrykcje i obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Nie trzeba wykonywać testów, przechodzić kwarantanny, ani dokumentu potwierdzającego szczepienie.

Aktualne informacje na temat zasad obowiązujących na Bahamach znajdziesz na https://www.bahamas.com/travelupdates

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy a COVID-19

W ramach ubezpieczenia turystycznego podróżny otrzyma także wsparcie ubezpieczyciela w postaci pokrycia kosztów leczenia, zakwaterowania, wyżywienia czy transportu do domu, gdy:

 • zachoruje na COVID-19,
 • będzie musiał poddać się izolacji,
 • nałożona zostanie na niego kwarantanna.

Ubezpieczyciel pokryje także koszt testu. Zakres ochrony COVID u poszczególnych ubezpieczycieli może być różny i dotyczyć na przykład tylko wybranego zdarzenia, na przykład zachorowania.

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy – ile kosztuje?

Na cenę ubezpieczenia turystycznego wpływa kilka czynników, takich jak miejsce wyjazdu, okres pobytu, sumy ubezpieczeń oraz rozszerzenia ochrony. Sprawdźmy, ile za polisę podróżną na 10 dni na Bahamy musiałaby zapłacić 27-letnia Joanna, która zamierza nurkować i uprawiać sporty ekstremalne, czyli na przykład jeździć na nartach wodnych. Z oferty każdego ubezpieczyciela wybraliśmy dla porównania po dwie polisy – najtańszą i najdroższą.

UbezpieczycielSumy ubezpieczeniaCena ubezpieczenia turystycznego
ProamaKL – 100 000 zł149,00 zł
AXA PartnersKoszty leczenia – 200 000
NNW – 20 000 zł;
180,81 zł
GeneraliKoszty leczenia – 300 000 zł;
NNW – 15 000 zł;
OC w życiu prywatnym – 50 000 zł
197,00 zł
ProamaKoszty leczenia – 300 000 zł;
NNW – 20 000 zł;
OC w życiu prywatnym – 100 000 zł
Bagaż – 2000 zł
253,00 zł
GeneraliKoszty leczenia – 800 000 zł;
NNW – 60 000 zł;
OC w życiu prywatnym – 200 000 zł;
Ubezpieczenie bagażu – 3 000 zł
370,00 zł
AXA PartnersKoszty leczenia – 40 000 000 zł,
NNW – 150 000 zł,
OC w życiu prywatnym – 1 500 000 zł,
Bagaż – 6000 zł
474,32 zł
UNIQAKoszty leczenia – 750 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC w życiu prywatnym – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
624,00 zł
UNIQAKoszty leczenia – 1 250 000 zł,
NNW – 75 000 zł,
OC w życiu prywatnym – 500 000 zł,
Bagaż – 5000 zł
772,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi (28.02.2024).

Gdyby nasza turystyka poleciała na Bahamy wyłącznie wypoczywać i zwiedzać, a więc zrezygnowała z rozszerzenia ochrony o nurkowanie oraz sporty ekstremalne, to ceny ubezpieczenia byłyby średnio dwukrotnie niższe. Najważniejsze to dopasować zakres ochrony do własnych potrzeb i aktywności podczas podróży. 

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy a klauzule

Pogorszenie stanu zdrowia związane z chorobą przewlekłą podczas wyjazdu oraz wypadki pod wpływem alkoholu nie są objęte ochroną w podstawowej wersji ubezpieczenia. Rozwiązaniem jest wykupienie klauzuli chorób przewlekłych i klauzuli alkoholowej.

Wycieczka na Bahamy – pogoda, transport, bezpieczeństwo

To niewielkie państwo wyspiarskie uzyskało niepodległość od Wielkiej Brytanii 22 czerwca 1973 roku. Bahamy znajdują się na Ocenie Atlantyckim na wschód od Florydy i Kuby. Składają się z ponad 700 wysp, z których większość nie jest zamieszkana. Stolica Nassau leży na wyspie New Providence.

Pogoda na Bahamach

Na Bahamach panuje klimat tropikalny, który charakteryzuje się gorącą i deszczową porą letnią. Zaczyna się ona w maju i trwa aż do października. W najcieplejszych miesiącach średnie temperatury w Nassau sięgają ponad 28⁰C. Co ciekawe w porze chłodniejszej, od listopada do marca średnie temperatury są tylko nieco niższe i dalej wynoszą powyżej 20⁰C – całoroczna średnia temperatura to 24,8⁰C.

Co pewnie ważniejsze dla turystów temperatura wód morskich wokół wysp nie spada przez cały rok poniżej 24⁰C, a latem dochodzi do 30⁰C. Pamiętajmy jednak, że Bahamy rozciągają się od Florydy na północy aż po Haiti na południu. Północne wyspy są chłodniejsze zimą. Natomiast na tych leżących na południu – Inagua, Mayaguana – panują wyższe temperatury i cieplejsze noce.

Kiedy więc wybrać się na Bahamy? Na południowe wyspy można wybrać się przez cały rok. Jednak najlepiej pojechać do tego kraju w sezonie zimowym. Dlaczego? Po pierwsze są wtedy mniejsze opady, a po drugie od czerwca do listopada trwa na Bahamach sezon huraganów!

Środek transportu

Z Polski na Bahamy można dostać się samolotem, choć nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego. Podróż taka jest droga i kosztuje co najmniej parę tysięcy złotych w obie strony, choć to zależy od terminu wylotu. Popularnym sposobem dotarcia na Bahamy jest najpierw lot do Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, a potem na wyspy.

Pomiędzy poszczególnymi wyspami archipelagu można przemieszczać się lokalnymi liniami lotniczymi Bahamasair lub promami – rejsy po Bahamach są jedną z atrakcji.

Bezpieczeństwo na Bahamach

Bahamy to bezpieczny kraj, a największym zagrożeniem są huragany, które występują od czerwca do listopada. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski ostrzega także przed niektórymi dzielnicami stolicy Nassau, gdzie dochodzi do drobnych kradzieży.

Ponieważ na Bahamach nie ma polskiej placówki dyplomatycznej, o pomoc można się zwracać do placówek innych państw należących do Unii Europejskiej.

CZY WIESZ, ŻE …

Bahamy leżą w legendarnym Trójkącie Bermudzkim.

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy a bagaż podróżny

Wyprawa na Bahamy wiąże się z długimi lotami i przesiadkami. Podczas takiej podróży warto mieć ubezpieczenie bagażu, które można wykupić jako dodatkową ochronę w ubezpieczeniu turystycznym. Zapewnia ono świadczenia w przypadku:

 • utraty lub zniszczenia bagażu podróżnego,
 • utraty sprzętu elektronicznego (także rabunku podczas spaceru),
 • opóźnieniu bagażu.

Lot może zostać także odwołany, a turysta będzie zmuszony spędzić na lotnisku wiele godzin lub nawet wynająć pokój w hotelu. W takiej sytuacji podczas zagranicznego wyjazdu ubezpieczyciel w ramach assistance podróżnego pokryje koszt noclegu, jedzenia czy środków higieny – opóźnienie musi przekraczać określoną liczbę godzin.

Dokumenty na Bahamy – które są niezbędne?

Aby pojechać na Bahamy, potrzebny jest paszport, którego ważność musi być dłuższa niż 6 miesięcy od zamierzonej daty wylotu z wysp. Dodatkowo wjazd na Bahamy związany jest z dodatkowymi wymogami (źródło: MSZ):

 • posiadaniem biletu powrotnego,
 • środkami finansowymi w wysokości 200 USD na każdy dzień pobytu,
 • posiadaniem rezerwacji w hotelu czy zaproszeniem na pobyt prywatny,
 • specjalnymi dokumentami dla prywatnych przelotów i rejsów,
 • książeczką paszportową lub kuponem podróżnym w przypadku rejsu komercyjnego.

Obywatele Polski, podobnie jak innych krajów UE, mogą przebywać na Bahamach maksymalnie 3 miesiące w okresie 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu. 

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy a utrata dokumentów i kart płatniczych

Dzięki ubezpieczeniu assistance ubezpieczyciele oferują wsparcie w przypadku utraty:

 • paszportu,
 • dokumentów ubezpieczenia,
 • biletów lotniczych, kolejowych, promowych czy autobusowych,
 • kart płatniczych.

Pomoc centrum alarmowego ubezpieczyciela polega na udzieleniu niezbędnych informacji dotyczących postępowania po utracie dokumentów oraz sposobu uzyskania zamiennika dokumentu. W przypadku karty płatniczej podróżny otrzyma pomoc związaną z zablokowaniem konta.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na Bahamy

Jak wybrać ubezpieczenie na Bahamy?
Gdzie szukać ubezpieczenia turystycznego?
Z czego słyną Bahamy?
Co zabrać ze sobą na Bahamy?
PODSUMOWANIE
 • Od 20 września 2022 roku nie trzeba wykonywać testów na COVID-19 przed i po przylocie na Bahamy.
 • Na wyspach panuje cały rok średnia wysoka temperatura (powyżej 20⁰C), lecz lata to sezon huraganów.
 • Na Bahamy najczęściej leci się przez USA lub Wielką Brytanię.
 • Aby wjechać na Bahamy, potrzebujemy paszportu, a także odpowiednich środków finansowych i biletu powrotnego.
 • Ubezpieczenie na Bahamy z ochroną rozszerzoną o nurkowanie i sporty ekstremalne kupimy na 10 dni już od 149 zł.
 • Na Bahamach warto zobaczyć stolicę Nassau, a także Atlantis Paradise Island, wyspę Andros i Exuma Cays Land and Sea Park.
Źródła:
 • https://www.gov.pl/web/usa/bahamy-idp
 • https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bahamas
 • https://www.climatestotravel.com/climate/bahamas
 • https://www.bahamas.com/
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!