Ubezpieczenie do Bangladeszu

Wyjazd do Bangladeszu nie wiąże się z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Natomiast bezwzględnie zaleca się posiadania polisy ze względu na duże ryzyko zachorowania, ponieważ kraj ten leży w strefie wilgotnego klimatu tropikalnego. Jaką ochronę może zapewniać ubezpieczenie turystyczne? Jak wybrać dobrą polisę? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu do Bangladeszu!

bangladesz

Bangladesz leży nad Zatoką Bengalską w południowej Azji. Od zachodu i północy graniczy z Indiami, a od południowego wschodu z Mjanmą (dawną Birmą). Do popularnych atrakcji kraju należy Dhaka z kompleksem świątynnym Dhakeshwaru i Różowym Pałacem, historyczne miasto Sonargaon, miasto meczetów Bagerhat czy ośrodek wypoczynkowy Koks Badźar.

Dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie przed wyjazdem do Bangladeszu?

Ubezpieczenie turystyczne do Bangladeszu

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Bangladeszu to podstawa bezpieczeństwa finansowego w razie wielu nieprzewidzianych zdarzeń. To kraj tropikalny, w którym występuje wysokie zagrożenie zachorowania wieloma chorobami. Do tego trzeba dodać niski poziom higieny, złe warunki mieszkaniowe oraz niski poziom służby zdrowia, więc leczenie trudnych przypadków może wiązać się z koniecznością skorzystania z transportu medycznego poza granice kraju.

W każdym kraju, nawet w bezpiecznych regionach, może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek. Konsekwencją takiego zdarzenia może być długie leczenie i trwały uszczerbek na zdrowiu – dzięki NNW podróżny otrzyma odszkodowanie w takiej sytuacji.

Dodatkowo MSZ Polski ostrzega o licznych zagrożeniach w Bangladeszu. Są to:

  • ograniczony dostęp do dystryktu Koks Badźar ze względu na napływ uchodźców z Mjamny,
  • bardzo wysoka przestępczość pospolita w prowincji Chittagong,
  • zagrożenie terroryzmem,
  • wysokie zagrożenie przestępczością pospolitą (napady, kradzieże) w niektórych dzielnicach miast,
  • cyklony tropikalne.

Ze względu na liczne zagrożenia oraz wysokie koszty medycznego transportu powrotnego do Polski z Bangladeszu zaleca się wykupienie ubezpieczenia turystycznego z wysokimi sumami ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie do Bangladeszu jest obowiązkowe?

Przepisy prawa w Bangladeszu nie zobowiązują przyjezdnych do posiadania ubezpieczenia turystycznego, w tym ubezpieczenia zdrowotnego. Natomiast posiadanie takiej ochrony jest w interesie podróżnych, ponieważ polisa chroni przed stratą finansową w razie wielu nieprzewidzianych zdarzeń.

Wymagania wizowe i ubezpieczeniowe dla podróżujących

Aby przekroczyć granicę Bangladeszu, trzeba posiadać paszport. Dokument musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia kraju. Dodatkowo obywatele Polski mają obowiązek wizowy – wnioski o wizę można składać w Ambasadzie Ludowej Republiki Bangladeszu w Warszawie.

Wprawdzie przy wjeździe do Bangladeszu nie trzeba okazywać biletu powrotnego, ale powinno się go mieć. Zalecenie to dotyczy również innych dokumentów związanych z dalszymi planami podróży. Należy posiadać odpowiednie środki finansowe, które starczą na pokrycie kosztów pobytu.

Rekomendacje Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Przed wyjazdem do Bangladeszu warto zajrzeć na podstronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski poświęconej temu krajowi. Oprócz ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa podróży można znaleźć tam również inne rekomendacje. Wśród nich te dotyczące ubezpieczenia:

Cudzoziemcy nie mają obowiązku posiadania ubezpieczeń komunikacyjnych. Przed wyjazdem należy się upewnić, że wykupiona polisa ubezpieczeniowa będzie uznawana na obszarze Bangladesz, jak również, że obejmuje ona usługę transportu chorego poza Bangladesz. Można wykupić polisę w miejscowych firmach ubezpieczeniowych.

Źródło: https://www.gov.pl/web/indie/bangladesz-idp.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych do Bangladeszu

Ubezpieczenie turystyczne to pakiet kilku ubezpieczeń. Ich zadaniem jest zapewnienie kompleksowej ochrony podczas zagranicznego wyjazdu. Pakiet na podróż do Bangladeszu zawsze będzie zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. W składzie wielu oferowanych wariantów można znaleźć również NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie zdrowotne (koszty leczenia)

Ubezpieczenie kosztów leczenia to bez wątpienia najważniejszy element pakietu turystycznego. To właśnie dla niego przede wszystkim kupuje się polisę podróżną na zagraniczny wyjazd – w szczególności do kraju, gdzie nie można skorzystać z EKUZ, a jednym z nich jest Bangladesz.

Dzięki ubezpieczeniu kosztów leczenia podróżny otrzyma pomoc w pokryciu kosztów świadczeń medycznych i transportu medycznego po nieszczęśliwym wypadku lub nagłym zachorowaniu. Ochrona może obejmować również zaostrzenie choroby przewlekłej – zazwyczaj trzeba opłacić dodatkową składkę.

Ubezpieczyciel pokryje koszty w prywatnych i publicznych placówkach medycznych związane między innymi z:

  • hospitalizację;
  • operacjami i zabiegami;
  • badaniami lekarskimi;
  • konsultacjami medycznymi;
  • zakupem leków, opatrunków i środków pomocniczych;
  • leczeniem okołoporodowym oraz związanym z ciążą do określonego miesiąca;
  • zakupem lub naprawą protez i okularów korekcyjnych;
  • leczeniem stomatologicznym (nagłe stany bólowe i zapalne);
  • transportem medycznym.

Wysokość wsparcia zależy od sumy ubezpieczenia i świadczenia, ponieważ część z nich ma limity odpowiedzialności – np. leczenie okołoporodowe i leczenie stomatologiczne.

Przykład

AXA Partners pokrywa koszty transportu do kraju stałego zamieszkania do sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, która może wynieść nawet 40 000 000 zł.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Nieszczęśliwy wypadek jest obok nagłego zachorowania drugim poważnym ryzykiem podczas wyjazdu do Bangladeszu. Z ubezpieczenia kosztów leczenia zostaną pokryte wydatki związane z usługami medycznymi. Natomiast NNW zapewni odszkodowanie, gdy skutkiem feralnego zdarzenia będzie trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć podróżnego (świadczenie otrzymają bliscy).

Wysokość odszkodowania z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków zależy od sumy ubezpieczenia oraz stopnia uszczerbku na zdrowiu. Ów stopień zależy od rodzaju uszkodzenia ciała i określany jest przez lekarza. W OWU ubezpieczyciele zamieszczają tabele uszczerbków.

Przykład

Colonnade wskazuje, że zwichniecie stawu kolanowego to 20% uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie bagażu

W podróż do odległego kraju, a takim z pewnością jest Bangladesz, trzeba zabrać wiele rzeczy z domu. W pakiecie ubezpieczenia turystycznego może znaleźć się również ochrona takich przedmiotów. Mowa o ubezpieczeniu bagażu, które chroni walizki, torby i plecaki wraz z zawartością w postaci ubrań i rzeczy osobistych, a także wybrany sprzęt elektroniczny (np. aparat fotograficzny, laptop, smartfon). Dokładną listę przedmiotów objętych ochroną można znaleźć w OWU.

Natomiast zakres ochrony obejmuje uszkodzenie, zniszczenie lub utratę ubezpieczonego bagażu. Ubezpieczenie chroni, gdy rzeczy znajdują się pod bezpośrednią opieką podróżnego (rabunek), zostaną powierzone profesjonalnemu przewoźnikowi (np. zaginięcie), oddane do przechowalni (np. kradzież), pozostawione w miejscu zakwaterowania (np. zdarzenie losowe) czy znajdują się w pojeździe (np. wypadek komunikacyjny).

Przykład

ERGO Hestia oferuje ubezpieczenie bagażu w Wariancie Rozszerzonym na sumę 10 000 zł.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

W czasie pobytu w Bangladeszu podróżny może nie tylko zostać poszkodowanym, ale również sam zostać sprawcą szkody. Na wypadek takiego zdarzenia warto mieć w pakiecie ubezpieczenia turystycznego OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje koszt odszkodowania za szkody w mieniu lub na osobach maksymalnie do wskazanej w umowie sumy ubezpieczenia lub określonego limitu.

OC w życiu prywatnym chroni, gdy szkoda powstanie w czasie wykonywania czynności życia prywatnego, a nie zawodowego. Oznacza to, że zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi wypoczynek, opiekę nad dziećmi, robienie zakupów, zwiedzanie, korzystanie z wynajętego pokoju czy mieszkania, a także rekreacyjne uprawianie sportów – w OWU znajdziesz listę sportów, które są chronione bez konieczności wykupienia rozszerzenia.

Przykład

W SIGNAL IDUNA można wybrać ubezpieczenie OC w życiu prywatnym do sumy 500 000 euro.

Assistance podróżne i ewakuacja medyczna

Ubezpieczenie assistance podróżne można znaleźć w każdej polisie na wyjazd do Bangladeszu. Oferowane jest ono łącznie z ubezpieczeniem kosztów leczenia. Dzięki niemu podróżny ma zagwarantowane wiele usług assistance, które będą przydatne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach – część z nich wiąże się z konieczną hospitalizacją.

Wśród popularnych usług assistance można znaleźć:

  • pokrycie kosztów akcji ratowniczej,
  • transport ubezpieczonego,
  • transport bliskich ubezpieczonego,
  • opiekę nad dziećmi,
  • wsparcie informacyjne,
  • pomoc prawną,
  • organizację kontaktu z bliskimi,
  • wsparcie w razie utraty dokumentów,
  • przedłużenie ochrony ubezpieczenia w nagłych sytuacjach,
  • pomoc w przypadku opóźnienia lotu.

Przed kupne ubezpieczenia warto zapoznać się z dokładną listą usług assistance. Można ją znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Przykład

Generali w ramach assistance zapewnia różnego rodzaju transport ubezpieczonego, w tym na terytorium RP, zwłok ubezpieczonego, z miejsca nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania lub zaostrzenia choroby przewlekłej do najbliższego szpitala lub placówki służby zdrowia, a także do innego szpitala.

Koszty leczenia i opieka medyczna w Bangladeszu

Leczenie i transport powrotny do Polski z odległego Bangladeszu mogą kosztować dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Dlatego na wyjazd do egzotycznego kraju, w którym występuje większe zagrożenie zachorowania, warto wybrać ubezpieczenie kosztów leczenia z jak najwyższą sumą. Jaki jest poziom usług medycznych w Bangladeszu?

Jakość i dostępność służby zdrowia

Poziom usług medycznych w Bangladeszu jest na niskim poziomie. W stolicy kraju, a więc Dacce, można skorzystać z usług prywatnych klinik i szpitali. W takich placówkach pracują lekarze, którzy wykształcili się za granicą. Niestety nawet w takich miejscach często brakuje sprzęty wysokiej jakości. Apteki są dobrze wyposażone.

Prezentowany przez WHO indeks dostępności do najważniejszych świadczeń medycznych (Service Coverage Index) w krajach na świecie dla Bangladeszu wynosi 52 punkty na 100. Jest to niski wynik. Dla większości krajów UE jest on powyżej 80, a dla Somalii 27 punktów.

Potencjalne koszty leczenia bez ubezpieczenia

Całkowite koszty leczenia za granicą zależą od rodzaju urazu czy choroby, a także od liczby i długości koniecznych świadczeń medycznych. MSZ Polski podaje przykładowe koszty leczenia w Bangladeszu:

  • standardowa wizyta lekarska – od 4 do 10 USD,
  • pobyt w szpitalu w ogólnej sali (dzień) – od ok. 10 USD,
  • pobyt w szpitalu w oddzielnym pokoju (dzień) – 50-70 USD.

Bardzo wysokie koszty generuje specjalistyczny transport medyczny do Polski.

Zalecane szczepienia przed wyjazdem

Podróżni z Polski nie muszą wykonywać obowiązkowych szczepień. Wymagane jest szczepienie na żółtą gorączkę od osób, które przybywają z krajów występowania tej choroby. Natomiast zaleca się posiadanie szczepień na:

  • rutynowe (ospa wietrzna, grypa, meningokoki, pneumokoki);
  • dur brzuszny;
  • WZW A i WZW B;
  • tężec, błonica, krztusiec.

Lekarz może również zalecić szczepienie na:

  • cholerę – podróż w regiony zagrożone chorobą (np. Chittagong),
  • japońskie zapalenie mózgu – podróż na obszary występowania choroby (szczególnie zalecane w przypadku podróży na obszary wiejskiej, biwakowania czy pieszych wędrówek);
  • wściekliznę – turyści narażeni na kontakt ze zwierzętami.
UWAGA!

Podróżni wybierający się w regiony występowania Bangladeszu, mogą otrzymać zalecenie zastosowania kuracji przeciwmalarycznej (leki)!

Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych

Bangladesz jest krajem tropikalnym, w którym występuje zagrożenie wieloma chorobami niespotykanymi w Polsce. Ryzyko zachorowania lub zatrucia zwiększa niski poziom higieny. Na jakie niebezpieczeństwa związane z chorobami tropikalnymi należy uważać nad Zatoką Bengalską?

Rekomendacje WHO

Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) prezentuje na swoich stronach wiadomości o wybuchach chorób, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego. W kontekście Bangladeszu w ostatnich latach pojawiły się następujące ostrzeżenia:

  • 27 lutego 2024 roku – zakażenie wirusem Nipah,
  • 11 sierpnia 2023 roku – denga,
  • 17 lutego 2023 roku – zakażenie wirusem Nipah,
  • 28 listopada 2022 roku – denga,
  • 3 sierpnia 2022 roku – denga,
  • 13 grudnia 2017 roku – błonica.

Dokładnie i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie WHO.

Choroby tropikalne – co warto wiedzieć?

W Bangladeszu występuje wiele chorób tropikalnych, na które nie ma szczepionek. Amerykańskie CDC wskazuje na następujące zagrożenia:

  • leptospiroza – zakażenia przez kontakt z moczem bądź płynami ustrojowymi zarażonych zwierząt, brodzenie i pływanie w skażonej wodzie, picie lub spożywanie skażonej żywności moczem zwierząt, należy unikać skażonej wody lub gleby, ryzyko rośnie podczas powodzi;
  • denga – rozprzestrzenia się przez komary, należy unikać ukąszenia poprzez stosowanie odzieży ochronnej, moskitiery podczas snu i repelentów;
  • leiszmanioza – zakażenie poprzez ukąszenie muchy piaskowej, należy unikać owadów;
  • zika – choroba rozprzestrzenia się poprzez ukąszenia komara, wirus przechodzi z matki na nienarodzone dziecko, należy unikać owadów poprzez stosowanie środków ochronnych (repelenty, moskitiera, odzież);
  • ptasia grypa – chorobę roznosi drób (także na targach), należy unikać zakażonego drobiu dzikiego i domowego.

W Bangladeszu występuje zagrożenie zakażeniem hantawirusem i zachorowaniem na gruźlicę. CDC wskazuje również na występowanie grzybicy opornej na antybiotyki.

Ubezpieczenie a profilaktyka i leczenie chorób tropikalnych

Ubezpieczenie turystyczne, a dokładniej ubezpieczenie kosztów leczenia, chroni również w przypadku zachorowania na chorobę tropikalną. Warunkiem jest posiadanie obowiązkowych szczepień, które w przypadku wyjazdu do Bangladeszu nie są wymagane.

Szczepienia

Podróżni z Polski nie muszą wykonywać obowiązkowych szczepień przed podróżą do Bangladeszu. Taki wymóg istnieje dla osób przybywających z krajów zagrożonych żółtą gorączką. MSZ Polski podaje, że każdy przyjezdny powinien mieć książeczkę szczepień – w praktyce nie jest sprawdzane posiadanie dokumentu.

Na 6-8 tygodni przed wyjazdem należy odwiedzić lekarza medycyny tropikalnej, który sprawdzi stan zdrowia i na tej podstawie wskaże zalecane szczepienia. Dodatkowo przekaże on zasady higieny tropikalnej – picie wyłączenie wody butelkowanej i gotowanej, noszenie ubrań zagrywających nogi i ręce czy stosowanie repelentów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia do Bangladeszu?

Ubezpieczenie turystycznego powinno być dopasowane do miejsca wyjazdu i planowanych aktywności na miejscu. Dlatego przy wyborze polisy należy zwrócić uwagę na zakres ochrony, sumy ubezpieczenia, limity odpowiedzialności i rozszerzenia związane z uprawianiem sportu.

Limity odpowiedzialności i zakres ochrony

Ubezpieczyciele oferują różne warianty ubezpieczenia turystycznego. Dlatego przed kupnem polisy warto zwrócić uwagę na zakres ochrony. Wskazuje on na zdarzenia i ryzyka, które będą objęte ubezpieczeniem, a więc kiedy otrzymasz pomoc i wsparcie ubezpieczyciela. W pakiecie na pewno znajdzie się ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. Większość wariantów zawiera również NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu lub tylko część z tych ubezpieczeń.

Kolejną ważną kwestią są sumy ubezpieczenia. To kwoty, które znajdują się przy każdym ubezpieczeniu w pakiecie , np. NNW i 50 000 zł. Owe sumy określają górna granice odpowiedzialności ubezpieczyciela, a więc to, jak wysokie odszkodowanie lub wsparcie w pokryciu kosztów można otrzymać.

W tym miejscu pojawia się jeden haczyk. Część świadczeń, a w szczególności usług assistance, realizowanych jest do znacznie mniejszych kwot. Są to tak zwane limity odpowiedzialności. Na przykład leczenie stomatologiczne do 2000 zł.

Długość podróży a wymagane ubezpieczenie

Sumy ubezpieczenia w polisie turystycznej są zazwyczaj redukcyjne. Oznacza to, że każde wypłacone świadczenie obniża ich wysokość. Mowa oczywiście o świadczeniu dla konkretnego ubezpieczenia. Gdy suma się wyczerpie, to odpowiedzialność ubezpieczyciela się kończy, nawet jeśli podróż dalej trwa.

W przypadku wyjazdu na dłuższy czas warto wybrać wariant ubezpieczenia turystycznego z wyższymi sumami, by starczyły na kilkukrotną wypłatę świadczeń. W końcu może zdarzyć się tak, że do zdarzenia objętego ochroną dojdzie nie raz, a parę razy.

Sytuacje wysokiego ryzyka: sporty ekstremalne, nurkowanie

Rekreacyjne i amatorskie uprawianie wielu sportów nie wymaga rozszerzenia ochrony. Natomiast w ogólnych warunkach ubezpieczenia można znaleźć wykaz dyscyplin, które są klasyfikowane jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Jeśli zakres ubezpieczenia ma je obejmować, to trzeba wykupić wskazać informacje o takiej aktywności w formularzu, a także opłacić dodatkową składkę.

UWAGA!

Ubezpieczyciele w różny sposób klasyfikują sporty. Nawet nurkowanie w jednym TU będzie oferowane w standardowej polisie, a w innym TU wymagać opłacenia dodatkowej składki!

Koszt ubezpieczenia do Bangladeszu

Cena ubezpieczenia do Bangladeszu to niewielki wydatek. Wysokość składki zależy od kilku czynników, w tym od okresu ubezpieczenia, liczby podróżnych czy planowanych aktywności na miejscu. Ile trzeba zapłacić za polisę do Bangladeszu?

Przykładowe ceny polis

Bangladesz to kraj tropikalny, więc zaleca się na taki wyjazd wybrać wariant z wyższymi sumami ubezpieczenia. Kluczowe jest ubezpieczenie kosztów leczenia, które powinno być na sumę minimum 200 000 zł. Poniżej przedstawiono przykładowe oferty rozbudowanych pakietów ubezpieczenia z wyższymi sumami dla poszczególnych ryzyk na 7-dniowy wyjazd do Bangladeszu.

Firma ubezpieczeniowaWarunki ubezpieczeniaCena polisy
You Can DriveKL: 200 000 zł,
NNW: 10 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 2 000 zł
44,00 zł
WienerKL: 341 504zł,
NNW: 20 000 zł,
OC: 213 439 zł,
Bagaż: 1 000 zł
61,00 zł
ColonnadeKL: 213 830 zł,
NNW: 21 383 zł,
OC: 427 660 zł,
Bagaż: 2 138 zł
65,93 zł
SIGNAL IDUNAKL: 256 596 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 128 298 zł,
Bagaż: 1 000 zł
70,86 zł
GeneraliKL: 500 000 zł,
NNW: 40 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 1 000 zł
79,00 zł
ERGO HestiaKL: 500 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 500 000 zł,
Bagaż: 5 000 zł
91,00 zł
AXA PartnersKL: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł,
Bagaż: 3 000 zł
92,05 zł
ProamaKL: 800 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 100 000 zł,
Bagaż: 2 000 zł
97,00 zł
mtu24.plKL: 300 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 100 000 zł,
Bagaż: 2 000 zł
116,00 zł
UNIQAKL: 750 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł,
Bagaż: 3 000 zł
131,04 zł
Dane na podstawie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi [28.04.2025].

Czynniki wpływające na koszt ubezpieczenia

Wysokość składki ubezpieczenia turystycznego obliczana jest na podstawie następujących zmiennych:

  • zakres ochrony,
  • sumy ubezpieczenia,
  • miejsce wyjazdu,
  • długość wyjazdu,
  • liczba ubezpieczanych osób,
  • cel podróży (planowane aktywności),
  • rozszerzenia ochrony.

Podstawowe pakiety o węższej ochronie są tańsze od tych bardziej rozbudowanych.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Bangladeszu?

Ubezpieczenie do Bangladeszu można znaleźć w różnych wariantach od wielu ubezpieczycieli na Mubi. Porównywarka ubezpieczeń pozwala na posortowanie i zapoznanie się z ofertami bez zbędnego pośpiechu. Za to oszczędza czas, ponieważ wystarczy raz podać dane o wyjeździe, by poznać propozycje ochrony od wielu ubezpieczycieli.

Po podaniu informacji o wyjeździe użytkownikowi wyświetla się lista różnych wariantów ubezpieczenia do Bangladeszu. Wybór należy dostosować do własnych potrzeb. Potem pozostaje opłacenie składki, a dokumenty ubezpieczeniowe zostaną wysłane na wskazany adres e-mail.

Przegląd firm ubezpieczeniowych oferujących ochronę na terenie Bangladeszu

W porównywarce Mubi można znaleźć ubezpieczenia turystyczne od wielu ubezpieczycieli. Są to:

  • AXA Partners,
  • Colonnade,
  • ERGO Hestia,
  • Generali,
  • mtu24.pl,
  • Proama,
  • SIGNAL IDUNA,
  • UNIQA,
  • Wiener,
  • You Can Drive.

Przy każdej ofercie zamieszczone są jej szczegóły oraz odnośnik od OWU.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie do Bangladeszu

Czy ubezpieczenie do Bangladeszu jest obowiązkowe?
Gdzie kupić ubezpieczenie do Bangladeszu?
Czy Bangladesz jest bezpieczny?
Co warto zwiedzić w Bangladeszu?
PODSUMOWANIE
  • Ubezpieczenie turystyczne do Bangladeszu jest dobrowolne.
  • Podróż do Bangladeszu wymaga ważnego paszportu i posiadania wizy.
  • Osoby przyjeżdżające do Bangladeszu z Polski nie muszą wykonywać obowiązkowych szczepień.
  • Zaleca się wybranie ubezpieczenia kosztów leczenia z sumą minimum 200 000 zł. Najlepiej by była jeszcze wyższa.
  • Ubezpieczenie do Bangladeszu w przystępnej cenie znajdziesz na Mubi.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!