Ubezpieczenie na Bermudy

Rajskie plaże, błękit oceanu, wspaniała pogoda to bez wątpienia wielkie zalety Bahamów. Archipelag zaskoczy Cię także zabytkowym miastem St. George’s, czyli najstarszą angielską osadę na półkuli zachodniej czy licznymi polami golfowymi. Podpowiadamy, jak przygotować się i ubezpieczyć na podróż na Bermudy!

bermudy

Atrakcje turystyczne na Bermudach – co warto zobaczyć?

Bez wątpienia Bermudy to raj dla plażowiczów, miłośników nurkowania, żeglowania, wędkarstwa i golfa. Na wyspie oprócz rajskich plaż znajduje się wiele pól golfowych. A jakie konkretne atrakcje warto zobaczyć na Bermudach? 

atrakcje na bermudach

Hamilton

Stolica Bermudów to największe miasto archipelagu, które jest centrum kulturowym i handlowym. W mieście warto udać się na Front Street biegnącej wzdłuż portu, w którym cumują statki wycieczkowe – to najbardziej ruchliwa część stolicy.

W Hamilton można zobaczyć charakterystyczną zabudowę kolonialną z kolorowymi elewacjami, a także kościoły różnych wyznań, w tym anglikańską katedrę Najświętszej Trójcy, czy kościół św. Pawła. W mieście znajduje się także najstarszy budynek parlamentu na półkuli zachodniej, a więc Dom Zgromadzenia Bermudzkiego

Horseshoe Bay

Bermudy słyną z plaż i błękitnego oceanu. Horseshoe Bay to zakrzywiona w podkowę zatoka (stąd jej nazwa) z najbardziej znana plaża na wyspach. Do jej odwiedzenia zachęca nie tylko jej uroda, ale także doskonała infrastruktura wokół niej – kafejki i wypożyczalnie sprzętu. 

St. George’s

To najstarsza część Bermudów. Miasto St. George’s wpisane jest na światową listę dziedzictwa UNESCO – to najdłużej nieprzerwanie zamieszkana angielska kolonia na półkuli zachodniej. Miasto zachwyci Cię zabytkową architekturą, wąskimi uliczkami czy kościołem św. Piotra. W St. George’s w licznych muzeach będziesz miał okazję poznać historię archipelagu. W pobliżu znajdują się także liczne forty pamiętające czasy rywalizacji kolonialnej na półkuli zachodniej.

Crystal & Fantasy Caves

Jaskinia Kryształowa jest długa na 500 m i głęboka na 62 m. Została odkryta w czasie, gdy poziom wód oceanu był niższy. Dziś część grot jest zatopiona. Trafili na nią na początku XX wieku przypadkiem dwaj chłopcy, którzy szukali tam zagubionej piłki do krykieta. Obok Jaskini Kryształowej znajduje się Jaskinia Fantasy, która jest jeszcze głębsza.

Royal Naval Dockyard

Stocznia królewska, w której budowano i naprawiano statki Royal Navy. Oddział na Bermudach został otwarty w 1809 roku. Funkcjonowała do 1995 roku. Od tamtej pory na terytorium stoczni znajduje się Muzeum Morskie Bermudów, deptak i przystań, do której przybijają statki wycieczkowe.

Aquarium, Museum i Zoo na Bermudach

Mieszczący się Flatts Village na Bermudach obiekt został założony w 1926 roku jako atrakcja turystyczna i wyraz troski o środowisko. Zadaniem kompleksu jest edukacja i prezentacja gatunków żyjących na wyspach, a także prowadzenie badań. W akwariach można podziwiać ponad 200 gatunków ryb i bezkręgowców, a także zielone żółwie morskie, foki pospolite, flamingi i inne.

Gibb’s Hill Lighthouse

Latarnia morska wzniesiona w 1844 roku przez królewskich inżynierów. U podnóża obiektu znajduje się Lighthouse Tea Room, na którą zaadaptowano dawne pomieszczenia mieszkalne latarnika.

Fort Św. Katarzyny

Fort artyleryjski zlokalizowany nad morzem który działał między XVII a XX wiekiem. Obecnie mieści się w nim muzeum, w którym można bliżej poznać historię militarną Bermudów. Wraz z innymi fortami zlokalizowanymi na wschodnim wybrzeżu Wyspy św. Jerzego, Fort św. Katarzyny został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiekt posłużył jako tło podczas inscenizacji Makbeta z Charltonem Hestonem w roli głównej.

Elbow Beach

Bermudy to także plaże. Jedną z nich jest Elbow Beach – jedna z najpopularniejszych na wyspie. Część plaży jest własnością prywatną Elbow Beach Hotel. Z tego odcinka mogą korzystać jedynie goście hotelu. 

Muzeum Narodowe Bermudów

To popularna atrakcja, która mieści się w największym forcie na Bermudach. Kompleks obronny składa się z 7 bastionów i 8 budynków. Na turystów czekają tam wraki statków czy zabytkowe meble kolonialne.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Bermudy na mubi.pl?
 • Otrzymasz finansowe zadośćuczynienie, jeśli podczas wypoczynku na Bermudach złamiesz nogę.
 • Ubezpieczyciel pożyczy Ci pieniądze, jeśli stracisz swoją gotówkę.
 • Ubezpieczyciel przedłuży Twoją ochronę ubezpieczeniową, jeśli z powodu złej pogody Twój lot powrotny zostanie odwołany.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Ubezpieczenie na Bermudy a sport

Wielu turystów przyjeżdża na Bermudy, by nurkować i żeglować po błękitnych wodach Oceanu Atlantyckiego. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje freedivingu i nurkowania z butlą. Dzięki rozszerzeniu ochrony o nurkowanie ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i wypłaci odszkodowanie z NNW, gdy dojdzie do wypadku podczas uprawiania tych dyscyplin.

Bermudy a COVID-19 – zasady wjazdu i obostrzenia

Od 14 listopada 2022 roku nie trzeba wypełniać płatnego wniosku autoryzującego przyjazd na Bermudy. Za to należy wypełnić cyfrowy formularz na stronie https://www.bermudaarrivalcard.com/.

Nie trzeba za to potwierdzać szczepienia na COVID-19, przechodzić testów oraz kwarantanny po przybyciu na wyspy. Należy jednak pamiętać, że podczas podróży linie lotnicze mogą wymagać certyfikatu COVID-19.

Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy a COVID-19

Zachorowanie na COVID-19 lub obowiązkowa kwarantanna mogą nie tylko pokrzyżować wakacyjne plany, ale także mocno obciążyć finansowo podróżnego. Ubezpieczyciele szybko zareagowali na nowe zagrożenie i już na początku pandemii wprowadzili ochronę COVID. Dzięki niej ubezpieczyciel pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia i powrotu do domu (gdy minie zaplanowany termin powrotnego lotu), w przypadku:

 • zachorowania na COVID-19,
 • izolacji,
 • kwarantanny.

W ramach ochrony ubezpieczyciel pokryje także koszt testu. Pamiętaj, że poszczególne oferty ubezpieczenia mogą mieć różny zakres ochrony, który będzie dotyczył na przykład tylko zachorowania na COVID-19, a izolacji i kwarantanny już nie. Dlatego zawsze warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy – ile kosztuje?

Wyjazd na Bermudy to droga wycieczka. Czy za ubezpieczenie również trzeba dużo zapłacić? Sprawdźmy to dla 29-letniej osoby, która planuje wybrać się na wyspy na 7 dni, która oprócz wypoczynku zamierza także nurkować.

UbezpieczycielSumy ubezpieczeniaCena ubezpieczenia turystycznego na Bermudy
ProamaKL – 100 000 zł104 zł
AXA PartnersKL – 200 000 zł,
NNW – 20 000 zł
126,55 zł
GeneraliKL – 300 000 zł,
NNW – 15 000 zł,
OC – 50 000 zł
137 zł
ProamaKL – 200 000 zł,
NNW – 10 000 zł,
OC – 50 000 zł
138 zł
GeneraliKL – 300 000 zł,
NNW – 40 000 zł,
OC – 50 000 zł,
Bagaż – 1000 zł
149 zł
ProamaKL – 300 000 zł,
NNW – 20 000 zł,
OC – 100 000 zł,
Bagaż – 2000 zł
177 zł
AXA PartnersKL – 600 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
178,74 zł
GeneraliKL – 800 000 zł,
NNW – 60 000 zł,
OC – 200 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
259 zł
UNIQAKL – 750 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
436,80 zł
UNIQAKL – 1 250 000 zł,
NNW – 75 000 zł,
OC – 500 000 zł,
Bagaż – 5000 zł
540,40 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi (29.02.2024).

W powyższym zestawieniu zamieściliśmy ubezpieczenia te tańsze o mniejszym zakresie ochrony oraz te droższe, które mają wyższe sumy ubezpieczenia i więcej ochron. Na podróż na Bermudy koniecznie trzeba wybrać jedno z droższych ubezpieczeń, ponieważ w razie wypadku lub ciężkiej choroby leczenie może kosztować bardzo dużo – zwłaszcza jeśli niezbędny będzie transport do szpitala do Stanów Zjednoczonych. 

Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy a klauzule

W standardowych ubezpieczeniach turystycznych do wyłączeń ochrony należą zdarzenia, do których doszło pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel odmówi także pokrycia kosztów leczenia w związku pogorszeniem stanu zdrowia, którego przyczyną była choroba przewlekła. Aby uniknąć takich sytuacji, należy wykupić:

 • klauzulę alkoholową,
 • klauzulę chorób przewlekłych.

Klauzula alkoholowa rozszerza ochronę ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW.

Wakacje na Bermudach – pogoda, podróż, bezpieczeństwo

Bermudy leżą na północno-zachodnim Atlantyku w odległości 1000 km na wschód od wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Wyspy są brytyjskim terytorium zamorskim, jednak mają własne prawa. Stolicą Bermudów jest Hamilton.  

Pogoda

Archipelag Bermudów charakteryzuje się łagodny klimatem z gorącym latem, gdy średnie temperatury sięgają w lipcu i sierpniu ponad 27⁰C. Przez cały rok na wyspach panuje przyjemna pogoda. Zimą temperatury nie spadają poniżej 18⁰C – mowa tutaj o średnich dla całego miesiąca.

Roczne opady wynoszą około 1 400 mm, czyli dwa razy większe niż w Polsce. Na Bermudach nie można mówić o porze deszczowej i suchej, ponieważ średnia opadów w każdym miesiącu jest w miarę zbliżona do siebie – najbardziej deszczowy jest październik (160 mm), a najmniej maj (85 mm). Kiedy więc warto polecieć na Bermudy?

UWAGA!

Od czerwca do listopada trwa sezon huraganów, które przynoszą silny wiatr i intensywne opady deszczu!

Bermudy warto odwiedzić o każdej porze roku. Jednak zimą i wczesną wiosną woda w oceanie będzie niższa – w okolicach 20⁰C. Latem natomiast dochodzi do 28⁰C. Dodatkowo w czerwcu, lipcu i sierpniu można spodziewać się tłoku na wyspach. Za to kwiecień i maj to idealny czas na wyjazd – mniej turystów, przyjemna temperatura powietrza i brak zagrożenia huraganami.

Podróż

Nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego między Polską a Bermudami. Lot z Warszawy wymaga co najmniej jednej przesiadki w Wielkiej Brytanii lub w Stanach Zjednoczonych. Cena i czas podróży zależy od terminu planowanego wylotu i powrotu – trzeba się jednak przygotować na duży wydatek i długą podróż z przesiadkami.

Warto dodać, że latem można na wyspy dostać się wycieczkowcem, które wypływają ze Stanów Zjednoczonych. Takie kilkudniowe rejsy są bardzo popularne. 

Bezpieczeństwo

Jedynym zagrożeniem dla turystów są huragany, dlatego zawsze warto sprawdzać prognozę pogody podczas pobytu na Bermudach. Na wyspach nie ma zagrożenia terrorystycznego.

UWAGA!

Turyści nie mogą prowadzić samochodów na Bermudach!

Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy a bagaż podróżny

Wycieczka na Bermudy to długa wyprawa związana z przesiadkami na lotniskach. Podczas takiej podróży można zgubić bagaż. Ubezpieczyciele oferują ochronę na wypadek:

 • utraty lub zniszczenia bagażu podróżnego,
 • utraty sprzętu elektronicznego (także rabunku podczas spaceru),
 • opóźnieniu bagażu.

W pakiecie ubezpieczeń turystycznych znajduje się także assistance podróżne, które zapewnia świadczenia w przypadku opóźnienia lotu. Gdy samolot nie pojawi się na płycie lotniska przez określoną liczbę godzin, to ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnego noclegu, jedzenia czy środków higienicznych.

Dokumenty na Bermudy – które są potrzebne?

Obywatele Polski wybierający się na Bermudy muszą mieć ze sobą paszport. Bez wizy można przebywać na wyspach do 180 dni. Przed przybyciem należy jednak wypełnić cyfrowy formularz.

Koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne. Opieka medyczna na Bermudach jest bardzo droga. Dodatkowo w razie ciężkiego przypadku pacjent przewożony jest na leczenie do Baltimore lub Bostonu w Stanach Zjednoczonych. Leczenie i transport mogą kosztować fortunę, więc na wyjazd na Bermudy trzeba wybrać ubezpieczenie turystyczne z maksymalnie dużą sumą ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance!

Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy a utrata dokumentów i kart płatniczych

Podczas wakacji łatwo o zapomnienie i nieostrożność, przez które można stracić dokumenty. Assistance podróżne zapewni wsparcie w przypadku utraty:

 • paszportu,
 • dokumentów ubezpieczenia,
 • biletów lotniczych, kolejowych, promowych czy autobusowych,
 • kart płatniczych.

Pomoc ubezpieczyciela poprzez centrum alarmowe polega na udzieleniu niezbędnych informacji dotyczących postępowania po utracie dokumentów oraz sposobu uzyskania zamienników dokumentów, a w przypadku karty bankomatowej na wsparciu w zablokowaniu konta bankowego.

PODSUMOWANIE
 • Przed przybyciem na Bermudy trzeba wypełnić cyfrowy formularz zamieszczony na oficjalnej stronie wysp.
 • Przybycie na Bermudy nie wiąże się z koniecznością wykonywania testów, odbyciem kwarantanny ani posiadaniem potwierdzenia szczepienia.
 • Wyspy warto odwiedzić o każdej porze roku.
 • Jedynym zagrożeniem na Bermudach są huragany.
 • Ubezpieczenie turystyczne na Bermudy powinno mieć wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia.
 • Na Bermudach warto zobaczyć Hamilton (stolicę), St. George’s czy najsłynniejszą plaże Horseshoe Bay.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na Bermudy

Gdzie znajdują się Bermudy?
Kiedy najlepiej jechać na Bermudy?
Ile kosztuje ubezpieczenie na Bermudy?
Z czego słyną Bermudy?
Co zabrać ze sobą na Bermudy?
Źródła:
 • https://www.gov.bm/
 • https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/bermuda
 • https://www.climatestotravel.com/climate/bermuda

Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!