Ubezpieczenie na Fidżi

Warszawę od Fidżi dzieli ponad 15 tys. kilometrów. To dosłownie drugi koniec świata. Po co tam lecieć? Wystarczy wyobrazić sobie idealne zdjęcie z rajskich wakacji – delikatny piasek, błękit wody, palmy i słońce. To właśnie Fidżi! Dodatkowo poczujesz tam bezkres Oceanu Spokojnego, zanurkujesz z rekinami i tysiącami innych ryb!

fidzi

Atrakcje turystyczne na Fidżi – co warto zobaczyć?

Na Fidżi leci się przede wszystkim, by odpocząć na jednej z wielu pięknych plaży, poczuć bezkres Oceanu Spokojnego i uprawiać sporty wodne, w tym surfowanie i nurkowanie. Wyspy oferują wiele fantastycznych miejsc, które trzeba odwiedzić!

atrakcje na fidżi

Top 8 atrakcji turystycznych na Fidżi

Viti Levu

Największa wyspa Fidżi ze stolicą kraju Suvą, we wnętrzu górzysta, na wybrzeżu pełna pięknych piaszczystych plaż, kusząca też rafą koralową na Coral Coast na południu. 

Denarau Island

Mała prywatna wyspa oddzielona od zachodniego wybrzeża Viti Levu wąskim kanałem z przerzuconym nad nim mostem drogowym, znana ze znajdujących się na niej ekskluzywnych hoteli.

Taveuni

Porośnięta tropikalną roślinnością, trzecia pod względem wielkości wyspa kraju. Jej większą część zajmuje Park Narodowy Bouma (Bouma National Heritage Park), na terenie którego znajdują się m.in. wodospady Tavoro.

Mamanuca Islands

Niewielkie wulkaniczne położone wyspy na północny zachód od Viti Levu, oferujące bajkowe kurorty, rajskie plaże i rafy koralowe.

Yasawa Islands

Archipelag ok. 20 maleńkich tropikalnych wysepek położonych w zachodniej części Fidżi, zachwycających skąpanymi w słońcu plażami w otoczeniu turkusowych wód Pacyfiku, doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Sigatoka Sand Dunes National Park

Położony na południowym zachodzie wyspy Viti Levu park narodowy u ujścia rzeki Sigatoka, słynący z systemu wydm o wysokości 20-60 m, w których stale odkrywane są ślady działalności człowieka sprzed tysięcy lat.

Beqa Lagoon

Kurort położony na wyspie na południe od Viti Levu, który oferuje znakomite warunki dla nurków, w tym możliwość nurkowania z rekinami.

Sri Siva Subramaniya

Największa hinduska świątynia na półkuli południowej, która znajduje się w Nadi w zachodniej części Viti Levu, jest wybudowana w stylu południowoindyjskim, zachwycając architekturą i kolorami.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Fidżi na mubi.pl?
 • Nie zapłacisz za zakwaterowanie i wyżywienie, jeśli test wykonany po przylocie da pozytywny wynik, a Ty trafisz na 5-dniową kwarantannę.
 • Otrzymasz odszkodowanie, jeśli ktoś ukradnie Ci torebkę lub plecak z dokumentami.
 • Otrzymasz zwrot kosztów udzielonej Ci pomocy medycznej, jeśli podczas pobytu zachorujesz i będziesz musiał udać się do lekarza. Na Fidżi lekarze często oczekują natychmiastowej zapłaty za poradę.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Fidżi a COVID-19 – zasady wjazdu i obostrzenia

Podróżujących na Fidżi nie obowiązują testy na obecność wirusa COVID-19. Nie są oni także objęci obowiązkowym szczepieniom ani kwarantannie w przypadku pozytywnego testu.

UWAGA!

Podróżni przylatujący na Fidżi powinni posiadać ubezpieczenie turystyczne, które zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia oraz ochronę COVID!

Powyższe dane pochodzą z oficjalnej strony GOV na Fidżi – znajdziesz tam także dane kontaktowe i szczegółowe informacje: https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/fiji

Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi a COVID-19

W ramach ubezpieczenia turystycznego oferowana jest ochrona COVID. W przypadku wyjazdu na Fidżi jest ona wymagana. Zapewnia wsparcie, gdy:

 • zachorujesz na COVID-19,
 • będziesz musiał poddać się izolacji,
 • nałożona zostanie na Ciebie kwarantanna.

W ramach ochrony ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia COVID, zakwaterowania, wyżywienia, transportu powrotnego (gdy minie termin planowanego powrotu) oraz testu. Poszczególne oferty ubezpieczeń mogą oferować ograniczony zakres ochrony COVID (np. tylko w przypadku zachorowania), dlatego zawsze warto zajrzeć do warunków ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi – ile kosztuje?

Kilkanaście tysięcy za same loty, a to i tak optymistyczny wariant. Do tego noclegi, wyżywienie i opłaty za lokalne atrakcje. Koszt wakacji na Fidżi na pewno będzie wysoki. A co z ubezpieczeniem turystycznym? Czy ono też poważnie uszczupli budżet podróżnego?

Sprawdźmy, ile za tygodniowy pobyt na Fidżi musiałby zapłacić niespełna 30-letni turysta z Polski. W ramach ochrony zdecydował się na rozszerzenie ochrony o nurkowanie i sporty ekstremalne.

UbezpieczycielSumy ubezpieczeniaCena ubezpieczenia turystycznego na Fidżi
ProamaKL – 100 000 zł,104 zł
AXA PartnersKL – 200 000 zł,
NNW – 20 000 zł
126,55 zł
GeneraliKL – 300 000 zł,
NNW – 15 000 zł,
OC – 50 000 zł
137 zł
ProamaKL – 200 000 zł,
NNW – 10 000 zł,
OC – 50 000 zł
138 zł
ProamaKL – 300 000 zł,
NNW – 20 000 zł,
OC – 100 000 zł,
Bagaż – 2000 zł
177 zł
AXA PartnersKL – 600 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
178,74 zł
GeneraliKL – 800 000 zł,
NNW – 60 000 zł,
OC – 200 000 zł,
Bagaż – 3 000 zł
259 zł
SIGNAL IDUNAKL – 172 760 zł,
NNW – 15 000 zł,
OC – 129 570 zł,
Bagaż – 1000 zł
312,67 zł
UNIQAKL – 750 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3000 zł
436,80 zł
SIGNAL IDUNAKL – 647 850 zł,
NNW – 30 000 zł,
OC – 129 570 zł,
Bagaż – 2000 zł
448,20 zł
UNIQAKL – 1 250 000 zł,
NNW – 75 000 zł,
OC – 500 000 zł,
Bagaż – 5000 zł
540,40 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi (29.02.2024).

Na wyjazd do odległego kraju zawsze warto wybrać ubezpieczenie turystyczne o wyższych sumach ubezpieczenia. Opieka medyczna na Fidżi jest na niskim poziomie, więc może zaistnieć konieczność transportu medycznego. W przypadku tak odległych od stałego lądu wysp będzie on bardzo drogi.

Turysta, który planuje aktywnie spędzić wakacje na Fidżi, powinien wykupić rozszerzenie ochrony o uprawianie sportów wysokiego ryzyka, ekstremalnych lub nurkowania. Szczegóły ofert znajdziesz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi i w OWU przygotowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi a klauzule

Ubezpieczenie kosztów leczenia nie pokryje kosztów leczenia chorób przewlekłych. Jednak można wykupić klauzulę, która obejmie ochroną takie zdarzenia w przypadku niespodziewanego pogorszenia stanu zdrowia w związku z chorobą przewlekłą.

Nie są chronione również wypadki, do których doszło pod wpływem alkoholu. Osoby planujące imprezowe wakacje powinny wykupić klauzulę alkoholową, która rozszerzy ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW o zdarzenia po alkoholu.

Wakacje na Fidżi – pogoda, podróż, bezpieczeństwo

Fidżi leży w Melanezji na Oceanie Spokojnym około 2800 km na wschód od Australii. To wyspiarskie państwo zajmuje 332 wyspy i kilkaset małych wysepek wulkanicznych. Do dwóch największych wysp należy Viti Levu i Vanua Levu – na tej pierwszej znajduje się stolica kraju Suva. 

Pogoda

Na Fidżi panuje klimat tropikalny z gorącym i deszczowym latem, które trwa od grudnia do kwietnia i chłodniejszą porą od czerwca do października. W najzimniejszym lipcu średnie temperatury w Suvie to 23⁰C, choć zdarzały się chłodniejsze miesiące ze średnią lekko poniżej 20⁰C. Natomiast latem można spodziewać się upałów w okolicach 27⁰C.

Średnia roczna opadów w Suvie to ponad 3 000 mm. Najwięcej dni deszczowych jest od grudnia do maja, czyli w porze letniej, gdy w miesiącu jest ponad 20 dni deszczowych. To co na pewno zachwyci turystów, to temperatura wody. Przez cały rok ocean jest nagrzany, a woda ma powyżej 25⁰C!

UWAGA!

Na Fidżi występują cyklony tropikalne, które najczęściej pojawiają się od listopada do maja!

Kiedy więc warto polecieć na Fidżi? Przez cały rok. Choć to w porze suchej jest mniej opadów, lekko chłodniej oraz nie ma ryzyka pojawienia się cyklonu. Za to temperatura wody w tym okresie dalej będzie wysoka. Z drugiej strony, gdy w Polsce jest zima, to na pewno cudownie byłoby wylegiwać się na plaży w temperaturze 28⁰C – nawet jak będzie od czasu do czasu padać.

Podróż

Nie ma co ukrywać, że wakacje na Fidżi to kosztowny wyjazd. Sam lot w dwie strony będzie kosztować co najmniej 10 000 zł, a w zależności od terminu jego cena może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przelot z Warszawy na największe lotnisko na Fidżi – port lotniczy Nadi (NAN) – zajmie co najmniej dobę, jak nie dwie. Będzie wymagał co najmniej 2 przesiadek, choć oczywiście można szukać różnych połączeń. Proponowane na początek września najtańsze połączenia lotnicze biegło przez Warszawę, Helsinki, Singapur i Nadi.  

Bezpieczeństwo

Największym zagrożeniem dla życia i zdrowia na Fidżi są tropikalne cyklony. Dlatego zawsze warto sprawdzać prognozy pogody i lokalne ostrzeżenia. Jak w każdym tłocznym regionie turystycznym trzeba uważać także na kradzieże.

UWAGA!

Przebywanie pod wpływem alkoholu w samolocie lub na lotnisku na Fidżi jest nielegalne!

Na Fidżi nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. W związku z tym turyści z Polski o pomoc mogą zwracać się do placówek innych państw należących do Unii Europejskiej. 

Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi a bagaż podróżny

Podróż na drugi koniec świata na Fidżi wiąże się nie tylko z długim lotem, ale także przesiadkami i spędzaniem czasu na zatłoczonych lotniskach. Taka podróż zwiększa ryzyko problemów z bagażem. Ubezpieczyciele w ramach ubezpieczenia turystycznego oferują ochronę od: 

 • utraty lub zniszczenia bagażu podróżnego,
 • utraty sprzętu elektronicznego (także rabunku podczas spaceru),
 • opóźnieniu bagażu.

Jednocześnie zawsze istnieje ryzyko opóźnienia lotu podczas którejś z przesiadek na zagranicznym lotnisku. Gdy do tego dojdzie w ramach assistance podróżnego ubezpieczyciel pokryje koszty noclegu, jedzenia czy środków higienicznych. Co ważne, opóźnienie musi przekraczać określoną przez ubezpieczyciela liczbę godzin – w przypadku AXA Partners jest to 6 godzin.

Dokumenty na Fidżi – które są potrzebne?

Podróż na Fidżi wymaga posiadania jednego dokumentu tożsamości – paszportu. Musi on być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu. Podróżni z Polski nie mają obowiązku wizowego. Dotyczy to wyjazdów turystycznych do 4 miesięcy.

Koniecznie należy pamiętać, że przy wjeździe na Fidżi trzeba mieć bilet powrotny, a także posiadać polisę turystyczną, która pokrywa również koszty leczenia w razie zachorowania na COVID.

Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi a utrata dokumentów i kart płatniczych

Podczas podróży niektóre dokumenty są niezbędny. Na Fidżi trzeba mieć paszport, bilet powrotny i polisę turystyczną. Zgubienie ich lub kradzież staną się więc poważnym problemem. Co robić w takiej sytuacji? Z pomocą przyjdzie ubezpieczenie turystyczne, a dokładniej assistance podróże, które zapewni wsparcie w przypadku utraty:

 • paszportu,
 • dokumentów ubezpieczenia,
 • biletów lotniczych, kolejowych, promowych czy autobusowych,
 • kart płatniczych.

Ubezpieczyciel udzieli niezbędnych informacji związanych z postępowaniem po utracie dokumentów oraz sposobem uzyskania zamiennika dokumentu. Pomoże także w zablokowaniu konta bankowego, gdy utracona zostanie karta płatnicza.

PODSUMOWANIE
 • Na czas podróży na Fidżi warto kupić ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa koszty leczenia w razie zachorowania na COVID.
 • Fidżi warto odwiedzić o każdej porze roku.
 • Na Fidżi występuje zagrożenie tropikalnymi cyklonami.
 • Aby wybrać się na wakacje na Fidżi, nie trzeba posiadać wizy.
 • Ubezpieczenie turystyczne na Fidżi powinno zawierać wyższe sumy ubezpieczenia.
 • Warto rozszerzyć ochronę polisy turystycznej o nurkowanie, to popularna atrakcja na wyspach.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na Fidżi

Co warto zobaczyć na Fidżi?
Ile kosztuje wycieczka na Fidżi?
Kiedy najlepiej jechać na Fidżi?
Co zabrać ze sobą na Fidżi?
Źródła:
 • https://www.mcttt.gov.fj/
 • https://www.gov.pl/web/australia/fidzi-idp
 • https://www.climatestotravel.com/climate/fiji
 • https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/fiji
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!