Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w domu i na stacji ładowania?

Samochody elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jak wskazuje PSPA w Polsce pod koniec stycznia 2024 roku blisko 101 tys. pojazdów miało napęd elektryczny i mogło być ładowanych prądem (BEV, PHEV). W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć, ile kosztuje ładowanie baterii tego typu pojazdów – pod uwagę wzięliśmy najczęściej rejestrowane w 2022 roku modele całkowicie elektryczne!

ładowanie samochodu elektrycznego

Koszt ładowania samochodu elektrycznego – od rodzaju ładowarki po pojemność baterii

Samochody spalinowe mają bardziej skomplikowaną konstrukcję układu napędowego niż te elektryczne. Jednak w kontekście kosztów paliwa, to auta na prąd wymagają więcej uwagi, ponieważ cena ładowania zależy od większej liczby zmiennych. 

W przypadku pojazdów spalinowych liczą się praktycznie dwie rzeczy – rodzaj paliwa i pojemność baku. Natomiast w elektrykach znaczenia ma nie tylko pojemność baterii, ale również czas ładowania, a nawet rodzaj ładowarki!

Bateria – pojemność ma znaczenie

Podobnie jak w przypadku samochodów spalinowych, tak i w autach elektrycznych, pojemność zbiornika na paliwo ma znaczenie przy kosztach użytkowania. Oczywiście w kontekście pojazdów na prąd mowa jest o baterii, która może mieć różną pojemność – na przykład w miejskim Fiacie 500e jest to 23,8 kWh, a w SUV-ie Audi Q4 82 kWh.

Akumulatora w samochodzie elektrycznym zazwyczaj nie ładuje się do pełna – wskazuje się, że stan naładowania nie powinien przekroczyć 80% pojemności baterii. Co jakiś czas, na przykład co kilka miesięcy lub przed dłuższą podróżą, warto jednak naładować baterie do maksymalnego poziomu.

Większe samochody elektryczne mają bardziej pojemne baterie, ale zazwyczaj zużywają więcej kilowatów na 100 km – choćby ze względu na swoją masę. Sprawdźmy to na autach już wcześniej wskazanych. Fiat 500e zużywa 13 kWh/100 km, a Audi Q4 16,6 kWh/100 km. 

Ładowarka – prąd zmienny czy stały?

Na koszt ładowania samochodu elektrycznego wpływ ma także rodzaj ładowarki. Na stacjach ładowania kierowcy mają do wyboru dwa rodzaje tego typu urządzeń – na prąd zmienny i na prąd stały. Jaka jest między nimi różnica?

Ładowarki na prąd zmienny (AC) mają prostszą konstrukcję, niższą moc, są tańsze i bardziej uniwersalne. Korzystanie z nich kosztuje mniej, za to czas ładowania jest dłuższy. Natomiast ładowarki na prąd stały (DC) mają większą moc (od 50 do 150 kW), a więc szybkiej naładują baterię, ale będzie to o wiele droższe – nawet dwukrotnie!

Opcja ładowania – jednorazowo, z rejestracją czy na abonament?

Koszt ładowania auta elektrycznego zależy także od sposobu korzystania ze stacji ładującej. Kierowcy mogą więc:

 • naładować baterię jednorazowo/doraźnie,
 • naładować baterię w ramach abonamentu,
 • naładować baterię z jednoczesną rejestracją w systemie (aplikacja).

Jednorazowe ładowanie jest najdroższe, ponieważ nie wiąże się z żadnymi zniżkami. W takiej sytuacji zawsze warto ściągnąć dedykowaną aplikację i zarejestrować się w niej – dzięki temu można liczyć na niższą cenę na stacji ładowania.

Najtańszym rozwiązaniem jest korzystanie ze stacji ładowania w ramach abonamentu, który wymaga dokonywania miesięcznej opłaty w wysokości od kilkudziesięciu do około 100 zł. Pamiętajmy, że abonament nie zwalnia całkowicie z płatności na stacji, a oferuje zniżki – ich wysokość zależy od operatora i wybranego planu miesięcznego.

Czas ładowania na stacji – dodatkowe opłaty

Na stacjach ładowania obowiązują limity czasu ładowania pojazdu. Po ich przekroczeniu musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, które przeważnie wynoszą kilkadziesiąt groszy za każdą kolejną minutę zajmowania postoju.

Przykład

Na punktach ładowania Greenway czas ładowania bez opłat prądem zmiennym (AC) wynosi 600 minut, natomiast prądem stałym (DC) 60 minut. Po ich przekroczeniu naliczana jest opłata za minutę postoju w punkcie ładowania w wysokości 0,40 zł. Limity czasu na punktach AC nie obowiązuje w godzinach 21:00 – 7:00 rano.

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu – sprawdzamy koszt przejechania 100 km dla 5 najpopularniejszych elektryków

W celu przeprowadzenia wyliczeń kosztów ładowania samochodu elektrycznego w domu będziemy musieli się posłużyć kilkoma uproszczeniami, ponieważ koszt prądu zależy od wielu zmiennych – dystrybutora, wybranej taryfy, instalacji fotowoltaicznej czy jego zużycia – do 1500 kWh/rok opłaty są niższe (obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku).

Na wstępie od razu zaznaczmy, że limit 1500 kWh/rok dla domu jednorodzinnego z samochodem w pełni elektryczny (BEV) jest mało realny do spełnienia. Jednak nie będziemy zastanawiać się, ile prądu zużywa dane gospodarstwo ponad limit. Dlatego pod uwagę weźmiemy ceny ze strony Taurona po obniżkach. Taryfa G11 przez całą dobę wynosi wówczas 0,5101 zł/kWh, a w przypadku taryfy jest to 0,6298 zł/kWh w dzień i 0,3260 zł/kWh w nocy (ceny brutto). Po przekroczeniu limitu taryfy wzrastają we wszystkich podanych przypadkach do 0,8585 zł/kWh.

By nie komplikować wyliczeń pod uwagę nie wzięliśmy także sytuacji, gdy samochód od czasu do czasu ładowany jest prądem wytwarzanym w panelach fotowoltaicznych – najkorzystniejsze rozwiązania, które największe korzyści przynosi w letnie słoneczne dni.

W jaki sposób wybraliśmy samochodu do porównania? Skorzystaliśmy z danych PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych). Stowarzyszenie wskazało, że najpopularniejszymi modelami samochodów w pełni elektrycznych (BEV) w 2022 roku były w Polsce: Tesla Model 3, Ford Mustang Mach-E, Nissan LEAF, Kia EV6 oraz Skoda ENYAQ iV.

CZY WIESZ, ŻE …

Pod koniec stycznia 2024 roku w Polsce zarejestrowanych było 52 356 w pełni elektrycznych samochodów osobowych (BEV).

Dodatkowo założyliśmy, że auta będą ładowane od 0 do 100% na możliwie najdłuższą trasę (tak, na co dzień tak się nie robi). W wyliczeniu nie ujęliśmy ceny zakupu stacji ładowania (wallbox) – koszt od około 2 000 do 8 000 zł – która wyraźnie przyspiesza proces napełniania baterii.

Koszt ładowania 5 najpopularniejszych modeli samochodów elektrycznych z 2022 roku z gniazdka domowego dla taryfy G11 0,5101 zł/kWh w granicach limitu obniżonych cen:

Model (pojemność baterii, zużycie)Kosz pełnego naładowania bateriiKoszt przejechania 100 km
Tesla Model 3 (60 kWh; 14,4 kWh/100 km)30,61 zł7,35 zł
Ford Mustang Mach-E (75 kWh; 17,2 kWh/100 km)38,26 zł8,77 zł
Nissan LEAF (40 kWh; 17,1 kWh/100 km)20,40 zł8,72 zł
Kia EV6 (62 kWh; 16,6 kWh/100 km)31,62 zł8,47 zł
Skoda ENYAQ iV (62 kWh; 16,0 kWh/100 km)31,62 zł8,16 zł
Źródło: Obliczenia własne. Dane pojazdów za https://elektromobilni.pl/katalog-ev/.

Za naładowanie do pełna baterii popularnych w Polsce elektryków właściciele nie zapłacą więcej niż 40 zł – pamiętajmy, że limity skończą się pod koniec czerwca, a ceny prądu będą o około 40-50% wyższe (realne). Tutaj mamy dwie uwagi. Po pierwsze, do obliczeń użyliśmy pojemności baterii brutto (całkowitej), która jest wartością teoretyczną. Po drugie, całkowite rozładowanie do 0% i naładowanie do 100% również nie może zdarzyć się podczas rzeczywistego użytkowania pojazdu – taka sytuacja mogłaby uszkodzić akumulator.

Zwróćmy jednak uwagę na cenę ładowania, która jest potrzebna do przejechania 100 km. Na przykład miejski Nissan LEAF ma wprawdzie mały zasięg i wysokie zużycie prądu, ale w porównaniu z Nissanem Micrą jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o koszty poruszania się po mieście. 

Nissan Micra V z silnikiem benzynowym spala około 6,0 l, co przekłada się na koszt przejechania 100 km na 38,46 zł (przy cenie benzyny 95 na poziomie 6,41 zł) – w przypadku Nissana LEAF byłoby to 8,72 zł, czyli blisko dwukrotnie taniej. Koszty użytkowania elektryka można jeszcze obniżyć ładując go w nocy prądem z taryfy G12 (noc)!

Koszt ładowania 5 najpopularniejszych modeli samochodów elektrycznych z 2022 roku z gniazdka domowego dla taryfy G12 (noc) z ceną 0,3260 zł/kWh:

Model (pojemność baterii, zużycie)Kosz pełnego naładowania bateriiKoszt przejechania 100 km
Tesla Model 3 (60 kWh; 14,4 kWh/100 km)19,20 zł4,69 zł
Ford Mustang Mach-E (75 kWh; 17,2 kWh/100 km)24,45 zł5,61 zł
Nissan LEAF (40 kWh; 17,1 kWh/100 km)13,04 zł5,57 zł
Kia EV6 (62 kWh; 16,6 kWh/100 km)20,21 zł5,41 zł
Skoda ENYAQ iV (62 kWh; 16,0 kWh/100 km)20,21 zł5,22 zł
Źródło: Obliczenia własne. Dane pojazdów za https://elektromobilni.pl/katalog-ev/.

Ładując samochód elektryczny nocą, można jeszcze bardziej zmniejszyć koszty jego użytkowania. 100 km można pokonać już za niecałe 5 zł (Tesla Model 3). Pamiętajmy, że cena może być jeszcze niższa, jeśli właściciel będzie miał zamontowane panele fotowoltaiczne.

UWAGA!

Realne ceny prądu są dużo wyższe. Na przykład w taryfie G12 ceny zatwierdzone przez prezesa URE to 1,1464 zł/kWh i 0,5916 zł/kWh, lecz nie są one obecnie brane pod uwagę ze względu program osłonowy obowiązujący do 30.06.2024 roku!

Oczywiście przy szacowaniu kosztów samochodu elektrycznego pod uwagę trzeba wziąć jego wyższą cenę w porównaniu ze spalinowymi odpowiednikami – prognozy wskazują, że będą one w przyszłości spadać. W tym kontekście warto przeczytać nasz artykuł: Naprawa baterii w samochodzie elektrycznym – czy jest możliwa? 

Ładowanie samochodu elektrycznego na stacji – porównanie oferty GreenWay, Orlen, Tauron

Zapewne większość osób, które w Polsce decydują się na zakup auta elektrycznego, ma możliwość ładowania pojazdu w garażu. Jednak warto również sprawdzić, ile za ładowanie musiałaby zapłacić osoba, która nie ma takiej możliwości i musiałaby regularnie korzystać ze stacji ładowania.

CZY WIESZ, ŻE …

Pod koniec stycznia 2024 roku w Polsce działało 6 086 punktów ładowania.

Poniżej przedstawiamy dwa zestawiania dla tankowania prądem zmiennym (AC) oraz prądem stałym (DC). Pod uwagę wzięliśmy najtańsze stawki od operatorów GreenWay, Orlen Charge oraz Tauron dla abonentów lub zarejestrowanych klientów. W wyliczeniach nie uwzględniliśmy stawek za postój.

Koszt ładowania 5 najpopularniejszych modeli samochodów elektrycznych z 2022 roku na stacji ładowania prądem zmiennym (AC) – koszt od 1,21 zł/kWh do 1,95 zł/kWh:

Model (pojemność baterii, zużycie)Kosz pełnego naładowania baterii prądem zmiennymKoszt przejechania 100 km
Tesla Model 3 (60 kWh; 14,4 kWh/100 km)72,60 zł – 117,00 zł17,42 zł – 28,08 zł
Ford Mustang Mach-E (75 kWh; 17,2 kWh/100 km)90,75 zł – 146,25 zł20,81 zł – 33,54 zł
Nissan LEAF (40 kWh; 17,1 kWh/100 km)48,40 zł – 78,00 zł20,70 zł – 33,35 zł
Kia EV6 (62 kWh; 16,6 kWh/100 km)75,02 zł – 120,90 zł20,09 zł – 32,37 zł
Skoda ENYAQ iV (62 kWh; 16,0 kWh/100 km)75,02 zł – 120,90 zł19,36 zł – 31,20 zł
Źródło: Obliczenia własne. Dane pojazdów za https://elektromobilni.pl/katalog-ev/.

Tauron oferuje najtańsze ładowanie prądem zmiennym. Jednak na większości stacji trzeba zapłacić dużo więcej. Pamiętajmy, że w przeliczeniu użyliśmy najkorzystniejszych cen dla osób posiadających aplikacje lub abonamenty.

Koszt ładowania 5 najpopularniejszych modeli samochodów elektrycznych z 2022 roku na stacji ładowania prądem zmiennym (AC) – koszt od 1,99 zł/kWh do 2,69 zł/kWh:

Model (pojemność baterii, zużycie)Kosz pełnego naładowania baterii prądem zmiennymKoszt przejechania 100 km
Tesla Model 3 (60 kWh; 14,4 kWh/100 km)119,40 zł – 161,40 zł28,66 zł – 38,74 zł
Ford Mustang Mach-E (75 kWh; 17,2 kWh/100 km)149,25 zł – 201,75 zł34,23 zł – 46,27 zł
Nissan LEAF (40 kWh; 17,1 kWh/100 km)79,60 zł – 107,60 zł34,03 zł – 46,00 zł
Kia EV6 (62 kWh; 16,6 kWh/100 km)123,38 zł – 166,78 zł33,03 zł – 44,65 zł
Skoda ENYAQ iV (62 kWh; 16,0 kWh/100 km)123,38 zł – 166,78 zł31,84 zł – 43,04 zł
Źródło: Obliczenia własne. Dane pojazdów za https://elektromobilni.pl/katalog-ev/.

Przy szybkim ładowaniu ceny stają się dużo wyższe i porównywalne z tankowanie samochodu spalinowego. Jak już wcześniej pisaliśmy, przejechanie 100 km Nissanem Micrą V z silnikiem benzynowym kosztuje 38,46 zł, a z elektrycznym od 34,03 zł do 46,00 zł.

Tankowanie prądem stałym (DC) ma sens na trasie podczas dłuższej podróży. Powyższe wyliczenia wskazują także, że obecnie użytkowanie samochodu elektrycznego opłaca się osobom, które mogą ładować baterie z gniazdka domowego, a najlepiej jak mają jeszcze założone panele fotowoltaiczne.

Cenniki ładowania na w popularnych stacjach – szybki przegląd

Najwięcej stacji ładowania w Polsce ma obecnie GreenWay Polska. Wysoko w zestawieniu jest także Orlen Charge i Tauron. Oto przykładowe ceny ładowania prądem zmiennym (AC) w 2024 roku:

OperatorCena ładowania 1 kWh
GreenWayEnergia Standard – 1,95 zł
Energia Plus – 1,75 zł
Energia Max – 1,60 zł
Orlen Charge1,95 zł
Taurongość – 1,31 zł
zarejestrowany w aplikacji eMap – 1,21 zł
Go+EAuto1,95 zł
EV+Jednorazowe ładowanie – 1,40 zł
Start – 1,20 zł
Plus – 1,00 zł
Comfort – 1,00 zł*
Źródło: Opracowanie własne na podstawie cenników poszczególnych operatorów.
*EV+ dolicza od 5 do 15 groszy za minutę postoju podczas ładowania (oprócz planu Comfort).
CZY WIESZ, ŻE …

Dane z końca stycznia 2024 roku wskazują, że 1 630 ładowarek na stacjach ładowania było na prąd stały (DC), a 4 456 na prąd zmienny (AC).

Cena szybkiego ładowania prądem stałym jest dużo wyższa niż ładowania prądem zmiennym – trwa jednak wielokrotnie krócej.

Koszt ładowania prądem stałym (DC) u wybranych operatorów:

OperatorCena ładowania 1 kWh
GreenWayEnergia Standard – 3,15 zł
Energia Plus – 2,40 zł
Energia Max – 2,10 zł
Orlen Chargedo 50 kW – 2,69 zł
od 50 do 125 kW – 2,89 zł
powyżej 125 kW – 3,19 zł
Taurongość – 2,31 zł
zarejestrowany w aplikacji eMap – 1,99 zł
Go+EAuto2,45 zł
EV+Jednorazowe ładowanie – 2,20 zł
Start – 1,80 zł
Plus – 1,60 zł
Comfort – 1,40 zł*
Źródło: Opracowanie własne na podstawie cenników poszczególnych operatorów.
*EV+ dolicza od 5 do 15 groszy za minutę postoju podczas ładowania (oprócz planu Comfort).

W powyżej tabeli ujęliśmy tylko ceny ładowania dla najsłabszych ładowarek od konkretnego operatora – mocniejsze są droższe o kilkadziesiąt procent. Szczegółowej oferty należy szukać na stronach poszczególnych operatorów.

Ile kosztuje ładowanie Tesli?

Na koniec sprawdźmy jeszcze, jak bardzo będą się różnić koszty ładowania samochodu elektrycznego w obrębie różnych modeli tej samej marki. Do porównania wybraliśmy kilka modeli Tesli. Uwzględniliśmy koszty ładowania:

 • w domu według obniżonej taryfy G11 (0,5101 zł/kWh), 
 • w domu według taryfy nocnej G12 (0,3260 zł/kWh),
 • prądem zmiennym (AC) na stacji ładowania GreenWay (Energia Standard – 1,95 zł za 1 kWh),
 • prądem stałym (DC) na stacji ładowania GreenWay (Energia Standard – 3,15 zł za 1 kWh).
Model Tesli (pojemność baterii) Cena pełnego naładowania (G11) Cena pełnego naładowania (G12) Cena pełnego naładowania (AC) Cena pełnego naładowania (DC)
Model 3 (60 kWh) 30,61 zł 19,56 zł 117,00 zł 189,00 zł
Model S (100 kWh) 51,01 zł 32,60 zł 195,00 zł 315,00 zł
Model X (75 kWh) 38,26 zł 24,45 zł 146,25 zł 236,25 zł
Model Y (50 kWh) 25,51 zł 16,30 zł 97,50 zł157,50 zł
Źródło: obliczenia własne na podstawie cenników operatorów.

Dane pokazują, jak dużą rolę w kosztach ładowania samochodu elektrycznego odgrywa pojemność baterii. Posiadacze Tesli Model Y z dwukrotnie mniejszą baterią od Modelu S mogą zaoszczędzić na jej ładowaniu nawet kilkaset złotych.

Tańsze ładowania samochodu elektrycznego – co można zrobić?

Koszt użytkowania samochodu elektrycznego zależy od wielu zmiennych. O tym warto pamiętać, by go obniżyć i mniej płacić za jazdę elektrykiem:

 • wybór odpowiedniej taryfy – warto zdecydować się na popularną taryfę G12 i ładować pojazd w nocy przy obniżonej opłacie za prąd;
 • panele fotowoltaiczne – ładowanie samochodu prądem z paneli będzie szczególnie opłacalne latem;
 • ecodriving – ekonomiczna jazda zmniejszy zużycie prądu przez pojazd, a więc koszty ładowania;
 • rejestracja lub kupno abonamentu – to opcja dla osób regularnie ładujących samochód elektryczny na stacjach ładowania, dzięki której można znacząco obniżyć cenę 1 kWh;
 • dopłaty i programy rządowe – na przykład dofinansowanie z programu “Mój elektryk” na zakup samochodu elektrycznego;
 • darmowe stacje ładowanie – jest ich coraz mniej, ale zawsze można sprawdzić, czy są jakieś w okolicy miejsca zamieszkania i na jakich zasadzie działają.

Obecnie samochody elektryczne są rozsądną alternatywą przede wszystkim dla kierowców, którzy mają możliwość ładowania pojazdu z gniazdka domowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Jak widać po zaprezentowanych wyżej obliczeniach, koszt ładowania samochodu elektrycznego zależy od wielu zmiennych i może być bardzo różny, niekoniecznie zawsze korzystny dla właściciela takiego pojazdu. Gdzie w takim razie może on szukać oszczędności w porównaniu z kierowcą samochodu z silnikiem spalinowym? Okazuje się, że na ubezpieczeniu!

Rodzaj napęduŚrednia cena ubezpieczenia OC
Elektryczny569 zł
Hybrydowy686 zł
Benzynowy746 zł
Diesel763 zł
LPG774 zł
Źródło: dane porównywarki Mubi (marzec 2024).

Według statystyk porównywarki Mubi z marca 2024 roku, to właśnie posiadacze samochodów elektrycznych płacili w tym czasie zdecydowanie najmniej za ubezpieczenie OC. Podczas gdy ogólny średni koszt wyniósł 758 zł, właściciele elektryków płacili o niemal 200 zł mniejsze średnie składki, wyprzedzając pod tym względem nie tylko kierowców jeżdżących na benzynę, olej napędowy czy gaz, ale też tych używających napędów hybrydowych.

CZY WIESZ, ŻE …

Najtańsze OC elektryka w marcu wyniosło zaledwie 315 zł, a znalazł je 40-latek z powiatu limanowskiego jeżdżący Citroënem ë-C4.

A jak tanie może być ubezpieczenie Twojego elektryka? Warto to sprawdzić, używając kalkulatora OC AC na mubi.pl. Dla przykładu zobaczmy, ile za ubezpieczenie zapłaci mieszkający w Szczecinie 49-letni właściciel Tesli Model 3 z 2021 roku, który ma prawo jazdy od 1996 roku i bezszkodową historię jazdy.

Towarzystwo ubezpieczeniowePakiet ubezpieczeńCena polisy
mtu24.pl OC + Assistance431 zł
Beesafe OC573 zł
LINK4OC + Assistance576 zł
TrastiOC768 zł
BenefiaOC + NNW1230 zł
UNIQAOC + Assistance1364 zł
WienerOC + Assistance1819 zł
ERGO Hestia OC2106 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (03.04.2024).
PODSUMOWANIE
 • Na koszt ładowania samochodu elektrycznego wpływa pojemność baterii, rodzaj ładowarki, abonamenty i rejestracje w aplikacjach oraz czas ładowania na stacji.
 • Najtaniej wychodzi ładowanie samochodu elektrycznego z gniazdka domowego – szczególnie przy wyborze odpowiedniej taryfy, np. G12 z obniżką ceny prądu nocą.
 • Tankowanie na stacji ładowania jest tańsze w przypadku ładowania prądem zmiennym (AC).
 • Ładowanie prądem stałym jest szybsze, ale i droższe.
 • Abonamenty i rejestracje w aplikacji pozwalają na obniżenie ceny ładowania na stacjach.
 • Wybór tańszej taryfy na prąd, założenie instalacji fotowoltaicznej, ecodriving, dopłaty rządowe czy kupno abonamentu to sposoby na obniżenie kosztów użytkowania samochodu elektrycznego.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o koszt ładowania samochodu elektrycznego

Co wpływa na koszt ładowania samochodu elektrycznego?
Jak obniżyć koszt ładowania samochodu na stacji ładowania?
Jaka jest różnica między ładowaniem prosto z gniazdka a używaniem wallboxa?
Źródła:
 • https://pspa.com.pl/2023/raport/do-2030-r-sprzedaz-samochodow-calkowicie-elektrycznych-w-polsce-wzrosnie-ponad-dziesieciokrotnie/
 • https://elektromobilni.pl/katalog-ev/
 • https://orlencharge.pl/
 • https://data.greenway.sk/clientzone/pl/GWP_pricelist_PL.pdf
 • https://evplus.com.pl/cennnik/
 • https://gopluseauto.pl/cennik-uslug/
 • https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych

Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC