Ubezpieczenie na Łotwę

Zakup ubezpieczenia turystycznego na Łotwę to rozsądna decyzja, która chroni przed niespodziewanymi kosztami i problemami podczas podróży. Chociaż Łotwa należy do Unii Europejskiej i możesz tam korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, polisa turystyczna zapewni Ci znacznie szerszy zakres ochrony. Jeśli zachorujesz, za świadczenia realizowane w ramach publicznej opieki zdrowotnej na Łotwie będziesz musiał częściowo zapłacić. Jeśli kupisz dodatkowe ubezpieczenie, uchronisz się od opłat nie tylko za korzystanie z publicznych, ale i prywatnych placówek medycznych.

łotwa

Wprowadzenie

Każdy zagraniczny wyjazd powinien być objęty ubezpieczeniem turystycznym. Nawet jeśli w kraju docelowym podróży obowiązuje EKUZ. Dokument ten nie gwarantuje pomocy w każdej sytuacji. Zakres wsparcia zależy od tego, co obejmuje publiczna opieka medyczna w danym kraju. Zatem pomoc oferowana w ramach EKUZ na Łotwie, Słowacji, Litwie czy w Czechach zdecydowanie się od siebie różni.

Dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie przed wyjazdem na Łotwę?

Planując podróż na Łotwę, warto rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego, mimo że posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia do korzystania z publicznej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej. Po co dodatkowa ochrona? EKUZ pokrywa tylko podstawowe świadczenia i nie obejmuje wszystkich kosztów, takich jak transport medyczny do Polski czy leczenie w prywatnych placówkach. Ponadto na Łotwie publiczna opieka medyczna jest tylko częściowo refundowana.

Co zyskasz, kupując ubezpieczenie turystyczne?

  • Szerszy zakres ochrony – polisa turystyczna zapewnia pokrycie kosztów leczenia zarówno w publicznych, jak i w prywatnych placówkach, gwarantuje transport medyczny do kraju zamieszkania oraz pokrywa inne nieprzewidziane wydatki, których nie obejmuje EKUZ.
  • Odpowiedzialność cywilną – polisa może pokrywa koszty związane z wyrządzeniem szkód (osobowych i w mieniu) osobom trzecim.
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – ochrona gwarantuje świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.
  • Ochronę bagażu – ubezpieczenie obejmuje pomoc związaną z utratą, uszkodzeniem lub kradzieżą bagażu.

Czy ubezpieczenie na Łotwę jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie turystyczne na Łotwę nie jest obowiązkowe. Ponadto kraj ten należy do UE, więc honoruje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia podstawowy dostęp do opieki zdrowotnej na takich samych zasadach jak dla obywateli Łotwy.

Jednakże EKUZ pokrywa jedynie podstawowe świadczenia medyczne i nie obejmuje:

  • transportu medycznego do Polski w razie nagłej potrzeby,
  • leczenia w placówkach prywatnych,
  • kosztów ratownictwa,
  • utraty bagażu,
  • odpowiedzialności cywilnej.

Dlatego, mimo że ubezpieczenie turystyczne nie jest wymagane, warto kupić dodatkową polisę. Zapewnia ona ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń i pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z ewentualnym leczeniem, w szczególności w placówkach prywatnych lub innymi sytuacjami awaryjnymi podczas podróży.

Wymagania wizowe i ubezpieczeniowe dla podróżujących

Obywatele Polski mogą wjechać na teren Łotwy na podstawie paszportu, paszportu tymczasowego i dowodu osobistego. Dokument musi być ważny przez cały okres pobytu na Łotwie. Podróżujący do tego kraju nie muszą wyrabiać wizy. Nie obejmuje ich także obowiązek zgłoszenia pobytu, o ile podróż odbywa się w celach turystycznych i trwa do 90 dni.

Rekomendacje Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oprócz informacji dotyczących np. zasad wjazdu i pobytu na obczyźnie, znajdziesz także powiadomienia o ewentualnych zagrożeniach. Na dzień 14.11.2024 MSZ podaje:

Na Łotwie nie ma podwyższonego zagrożenia terroryzmem ani przestępczością. Policja zaleca jednak zachowanie podstawowych środków ostrożności w dużych skupiskach ludzi, szczególnie w rejonach dworców kolejowych i autobusowych. Turyści powinni wystrzegać się sytuacji, które stwarzają okazję dla złodziei kieszonkowych. Należy unikać zawierania przypadkowych znajomości i samotnych spacerów w rejonach odludnych, szczególnie po zmroku.

https://www.gov.pl/web/lotwa/informacje-dla-podrozujacych

MSZ informuje także o tym, aby Polacy podróżujący do Łotwy, nawet jeśli posiadają kartę EKUZ, zaopatrzyli się również w ubezpieczenie turystyczne. Ministerstwo wyjaśnia, że ochrona ta pokrywa koszty leczenia na Łotwie w szerszym zakresie, obejmuje opiekę medyczną w prywatnych szpitalach i klinikach oraz zapewnia transport do Polski również w przypadku zgonu.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych na Łotwę

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie ubezpieczenia, zorientuj się, co możesz ująć w polisie turystycznej, co może Ci się przydać i jaką ochronę zapewnia konkretny rodzaj ubezpieczenia. Jeśli kupisz polisę w wariancie podstawowym, będzie ona składała się z kosztów leczenia i assistance. A o co możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie zdrowotne (koszty leczenia)

Ubezpieczenie kosztów leczenia w polisie turystycznej zapewnia pokrycie wydatków związanych z nagłymi problemami zdrowotnymi podczas podróży zagranicznej. Zakres tego ubezpieczenia zazwyczaj obejmuje m.in.:

  • wizyty lekarskie – zarówno w gabinetach, jak i domowe,
  • hospitalizację – pobyt w szpitalu publicznym lub prywatnym wraz z opieką i wyżywieniem,
  • badania diagnostyczne i laboratoryjne – niezbędne do postawienia diagnozy,
  • zabiegi i operacje – pilne interwencje medyczne,
  • zakup leków i środków opatrunkowych – przepisanych przez lekarza.
Przykład

Towarzystwo AXA Partners w wariacie Podróżnik i Zdobywca oferuje ochronę obejmującą zaostrzenie objawów chorób przewlekłych. Wówczas maksymalna wysokość świadczenia odpowiada sumie ubezpieczenia kosztów leczenia wskazanej w polisie (odpowiednio 600 000 zł i 40 000 000 zł).

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które chroni podróżnych w razie nieszczęśliwego wypadku, oferując rekompensatę finansową za trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. NNW obejmuje:

  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu – wypłacane w zależności od stopnia trwałego uszkodzenia ciała, np. złamania, uszkodzenia narządów,
  • świadczenie w przypadku śmierci – jednorazowe odszkodowanie dla wskazanych osób (np. rodziny) w przypadku śmierci ubezpieczonego w wyniku wypadku,
  • koszty rehabilitacji i powrotu do zdrowia – pokrycie wydatków na rehabilitację, jeśli jest ona konieczna po wypadku,
  • zwrot kosztów sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych – np. wózka inwalidzkiego, kul, gorsetów, czy opłat za przystosowanie mieszkania.
Przykład

Wiener podaje, że suma ubezpieczenia NNW nie pomniejsza się o świadczenie, które firma wypłaci z tytułu innego nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to zatem, że kolejne zdarzenie, do którego dojdzie w czasie trwania ochrony, zawsze będzie objęte sumą ubezpieczenia w wysokości, która jest wskazana w polisie.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu w polisie turystycznej obejmuje ochronę przed finansowymi skutkami utraty, uszkodzenia lub kradzieży bagażu i rzeczy osobistych należących do podróżnego. Zwykle ochrona ta obejmuje:

  • utratę bagażu – w przypadku kradzieży lub zgubienia bagażu podczas podróży,
  • uszkodzenie bagażu – jeśli do zniszczeń dojdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nieodpowiedniego przewozu lub innych nieprzewidzianych sytuacji,
  • opóźnienie dostarczenia bagażu – pokrycie kosztów zakupu podstawowych artykułów, takich jak odzież czy kosmetyki, gdy bagaż nie dotrze na czas (np. w ciągu minimum 6–12 godzin). UWAGA: niekiedy tego typu ochrona występuje jako oddzielne rozszerzenie,
  • kradzież rzeczy osobistych – obejmuje przedmioty wchodzące w skład ekwipunku ubezpieczonego (często wyłączane spod ochrony są rzeczy wartościowe, chyba że ubezpieczenie obejmuje takowe rozszerzenie).
Przykład

Ubezpieczenie bagażu oferowane przez firmę UNIQA nie obejmuje m.in. przedmiotów z futra, sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, a także biżuterii i zegarków.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym w ramach polisy turystycznej obejmuje sytuacje, w których ubezpieczony przypadkowo wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub zniszczy jej mienie. Polisa ta pokrywa zapewnia świadczenie, które ubezpieczony musiałby wypłacić poszkodowanemu. OC obejmuje:

  • szkody na osobie – zranienie innej osoby np. podczas aktywności,
  • szkody w mieniu – zniszczenie rzeczy należących do osób trzecich, np. sprzętu sportowego czy wyposażenia pokoju hotelowego.
Przykład

OC w firmie SIGNAL IDUNA nie obejmuje szkód, świadczeń i roszczeń spowodowanych przeniesieniem choroby na inną osobę.

Assistance podróżne i ewakuacja medyczna

Assistance podróżne w polisie turystycznej to usługa oferująca wsparcie organizacyjne i finansowe podczas podróży. Zwykle ochrona składa się m.in. z:

  • pomocy medycznej – polegającej na organizacji wizyt lekarskich, transportu do placówek medycznych, a także transportu powrotnego do kraju (np. karetką lub samolotem medycznym),
  • wsparcia w razie utraty dokumentów – pomocy w wyrobieniu nowych dokumentów, takich jak paszport czy dowód osobisty,
  • organizacji wcześniejszego powrotu do kraju – w sytuacjach nagłych, np. w przypadku śmierci członka rodziny,
  • pomocy prawnej – polegającej na organizacji konsultacji prawnych i pokryciu kosztów niektórych usług prawnych,
  • pomocy tłumacza – wsparcia tłumacza w przypadku konieczności komunikacji z lokalnymi służbami lub podczas wizyt w urzędach,
  • pomocy w opiece nad dziećmi – obejmującej organizację transportu i opieki nad dziećmi, jeśli ubezpieczony trafi do szpitala.
Przykład

W Proamie w ramach assistance istnieje możliwość przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej o 24 godziny, jeśli powrót z podróży opóźnia się z przyczyn losowych.

Koszty leczenia i opieka medyczna na Łotwie

Przed podróżą na Łotwę powinieneś zapoznać się z aktualnymi informacjami na temat tamtejszej opieki zdrowotnej oraz dostępności punktów medycznych. Dzięki temu unikniesz nieprzewidzianych kosztów i zapewnisz sobie odpowiednią opiekę w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Jakość i dostępność służby zdrowia

Dostęp do opieki zdrowotnej na Łotwie zależy od regionu. W stolicy, Rydze, na 1000 mieszkańców przypada średnio 6,6 lekarza, podczas gdy w innych regionach wskaźnik ten wynosi zaledwie od 1,9 do 2,2 lekarza na 1000 mieszkańców. Dla porównania, średnia dla Unii Europejskiej to około 4,3 lekarza na 1000 mieszkańców.

Publiczne wydatki na opiekę zdrowotną na Łotwie stanowią około 5% PKB. To poniżej średniej unijnej, która wynosi 6,7% PKB. W przeliczeniu na mieszkańca opłaty te wynoszą około 1251 euro, co również plasuje Łotwę poniżej średniej UE. Jakość ośrodków zdrowia w tym kraju pozostawia więc wiele do życzenia.

System opieki zdrowotnej na Łotwie boryka się z wyzwaniami związanymi z ograniczoną dostępnością usług medycznych poza stolicą oraz niższymi niż średnia unijna nakładami na służbę zdrowia. Te czynniki znacznie wpływają na jakość i efektywność świadczonej opieki medycznej.

Potencjalne koszty leczenia bez ubezpieczenia

Na Łotwie opieka medyczna nie jest w pełni refundowana. Oznacza to zatem, że nawet jeśli masz kartę EKUZ, musisz częściowo zapłacić za poszczególne świadczenia medyczne.

Jeśli masz EKUZ, musisz pokryć część kosztów za:

  • wizytę u lekarza pierwszego kontaktu częściowa opłata w wysokości 2 euro,
  • dobę w szpitalu częściowa opłata w wysokości 10 euro.

Prywatne leczenie to koszt:

  • od 35 euro za wizytę u internisty,
  • od 35 euro do 50 euro za wizytę u specjalisty,
  • od 35 euro za wizytę u dentysty,
  • od 50 euro za dobę w szpitalu (bez badań i zabiegów).

Zalecane szczepienia przed wyjazdem

Przed wyjazdem na Łotwę nie musisz wykonywać żadnych szczepień. Jednakże ze względu na sezonowe zagrożenie chorobami przenoszonymi przez kleszcze, powinieneś rozważyć szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Dodatkowo upewnij się, że posiadasz aktualne szczepienia rutynowe, np. przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na Łotwę?

Każde towarzystwo oferuje inny zakres wsparcia w ramach polisy turystycznej, zatem wybór ubezpieczenia na czas podróży może nie być taki prosty. Zwracaj uwagę przede wszystkim na informacje zawarte w OWU! Nie wiesz, jak zabrać się do poszukiwań polisy turystycznej? Zastanawiasz się, co jeszcze wziąć pod uwagę i które elementy ochrony są istotne? Wszystko Ci wyjaśnimy!

Limity odpowiedzialności i zakres ochrony

Jeśli szukasz polisy turystycznej na Łotwę, bierz pod uwagę tylko oferty z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia minimum 150 000–200 000 zł. To optymalna kwota, która powinna wystarczyć, aby pokryć opłaty za opiekę medyczną w przypadku krótkich, typowo wypoczynkowych wyjazdów. Sumy ubezpieczenia poniżej 100 000 zł mogą być niewystarczające.

Polisę turystyczną na Łotwę powinieneś rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie MSZ w kraju tym należy zachować ostrożność w miejscach, gdzie jest duże skupisko ludzi. Wówczas istnieje duże ryzyko kradzieży. Ochrona składająca się z ubezpieczenia bagażu zapewni Ci wsparcie, jeśli padniesz ofiarą złodziei i stracisz swój ekwipunek. Pamiętaj jednak o tym, aby ochrona ta opiewała na kwotę, która jest adekwatna do wartości Twojego bagażu.

Ponadto bardzo przydatne może okazać się dla Ciebie ubezpieczenie OC czy NNW, zwłaszcza jeśli planujesz liczne aktywności, podczas których możesz doznać uszczerbku na zdrowiu, zniszczyć czyjeś mienie lub zrobić komuś krzywdę. Tego typu ubezpieczenia opiewają zwykle na kwoty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nie zapominaj także o rozszerzeniach, takich jak klauzula alkoholowa, ochrona obejmująca zaostrzenie objawów chorób przewlekłych czy uprawianie sportów.

Długość podróży a wymagane ubezpieczenie

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia, o której wspomnieliśmy wyżej, to minimalna wartość ochrony w przypadku krótszych, np. tygodniowych wyjazdów. Jeśli planujesz dłuższy wypoczynek (kilkutygodniowy lub dłuższy) maksymalna wysokość odszkodowania w ramach ochrony kosztów leczenia powinna być wyższa. Podczas takich wyjazdów istnieje większe ryzyko powstania szkody.

Sytuacje wysokiego ryzyka: sporty ekstremalne, sporty wodne, trekking

Łotwa oferuje wiele możliwości do uprawiania różnorodnych sportów i aktywności na świeżym powietrzu, które pozwalają w pełni cieszyć się tamtejszą przyrodą i krajobrazami. Kraj ten posiada liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody, takie jak Park Narodowy Gauja, w którym znajdują się malownicze szlaki piesze przez lasy, wzgórza i doliny. Jest to idealne miejsce na trekking oraz spacery po łonie natury. Łotwa posiada także długą linię brzegową nad Morzem Bałtyckim oraz wiele jezior i rzek, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych, np. kajakarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Jak to się ma do polisy turystycznej?

Jeśli planujesz aktywnie spędzać czas podczas wycieczki na Łotwę, ubezpiecz się na wypadek szkód powstałych podczas uprawiania sportów. Niektóre dyscypliny uznawane są za amatorskie i zwykle nie wymagają rozszerzenia ochrony. Inne z kolei traktowane są jako aktywności wysokiego ryzyka i jeśli planujesz uprawiać takie sporty, będziesz potrzebował dodatkowego ubezpieczenia. Klasyfikacja aktywności w każdym towarzystwie jest jednak inna. Jedna firma będzie wymagała od Ciebie szerszego zakresu ochrony, a kolejna nie. Zatem zanim zdecydujesz, jaką polisę wybrać, przeczytaj dokładnie OWU.

Koszt ubezpieczenia na Łotwę

Koszt ubezpieczenia turystycznego na Łotwę zależy od kilku czynników, ale zwykle ceny podstawowych polis zaczynają się od kilku złotych za dzień ochrony dla jednej osoby dorosłej.

Przykładowe ceny polis

W poniższej tabeli przedstawiliśmy kilka ofert ubezpieczenia turystycznego na Łotwę. Propozycje obejmują 5-dniowy wyjazd dla jednej osoby nastawiony na zwiedzanie i wypoczynek. Wzięliśmy pod uwagę oferty, które obejmują przynajmniej minimalną zalecaną sumę ubezpieczenia w wysokości 150 000 zł.

Towarzystwo ubezpieczenioweZakres ochronyCena polisy
UNIQAKL: 250 000 zł,
NNW: 30 000 zł
23,10 zł
AXA PartnersKL: 200 000 zł,
NNW: 20 000 zł
23,35 zł
mtu24.plKL: 150 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 50 000 zł
28 zł
GeneraliKL: 300 000 zł,
NNW: 15 000 zł,
OC: 50 000 zł
32 zł
AXA PartnersKL: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł
45,80 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi

Jak widzisz polisę turystyczną, która składa się z sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w wysokości 250 000 zł, możesz mieć już za niespełna 5 zł za dzień ochrony. W przypadku droższych ofert towarzystwa oferują nie tylko wyższe sumy ubezpieczenia, ale także szerszy zakres ochrony. Najdroższa polisa od firmy AXA Partners to koszt w kwocie niewiele ponad 9 zł za jeden dzień ochrony.

Czynniki wpływające na koszt ubezpieczenia

Ceny ubezpieczenia podane w tabeli wyżej to tylko przykładowe propozycje ochrony. Wpływ na koszt polisy ma wiele czynników. Jest to przede wszystkim kierunek, długość i cel wyjazdu, liczba ubezpieczonych oraz zakres ochrony. Musisz liczyć się z tym, że nie zawsze zapłacisz za ubezpieczenie dla jednej osoby kilkadziesiąt złotych. Im dłuższa podróż, więcej ubezpieczonych, więcej ryzyk ujętych w ochronie i szerszy zakres wsparcia, tym wyższa składka.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na Łotwę?

Ubezpieczenie turystyczne na Łotwę oferuje niemalże każde towarzystwo, więc z pewnością nie będziesz miał problemów z wyborem ochrony. Możesz śmiało porównywać oferty, aby wybrać najkorzystniejsze, a zarazem najtańsze ubezpieczenie.

Jeśli nie czujesz się pewnie w ubezpieczeniach i wolisz, aby to specjalista pomógł Ci dopasować ochronę do wyjazdu, skorzystaj z pomocy agenta lub jeśli udajesz się na wycieczkę zorganizowaną, kup ubezpieczenie w biurze podróży. Jeżeli z kolei wolisz sam porównać zakres ochrony i wiesz, jakiego wsparcia być może będziesz potrzebował podczas wyjazdu, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń.

Przegląd firm ubezpieczeniowych oferujących ochronę na terenie Łotwy

Ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Łotwy znajdziesz m.in. w towarzystwie PZU, Compensa, ERGO Hestia, You Can Drive, mtu24.pl czy Wiener. Pamiętaj jednak, że każda z tych firm oferuje inny rodzaj wsparcia w ramach ochrony kosztów leczenia, assistance, NNW, OC czy ubezpieczenia bagażu. Czytaj zatem ogólne warunki ubezpieczenia, ponieważ nie wszędzie znajdziesz ochronę dopasowaną do Twoich potrzeb. Na szczęście towarzystw oferujących ubezpieczenie na wycieczkę do Łotwy jest sporo.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na Łotwę

Czy na Łotwie obowiązuje EKUZ?
Jaki jest standard opieki medycznej na Łotwie?
Czy ubezpieczenie turystyczne na Łotwę jest obowiązkowe?
PODSUMOWANIE
  • Obywatele Polski mogą przekroczyć granicę Łotwy na podstawie paszportu, paszportu tymczasowego lub dowodu osobistego. Podczas podróży do tego kraju nie trzeba wyrabiać wizy.
  • Jakość łotewskiej służby zdrowia odbiega od standardów europejskich.
  • Publiczna służba zdrowia na Łotwie jest częściowo płatna.
  • Na Łotwie istnieje duże ryzyko napaści przez złodziei kieszonkowców.
  • Polisa na wyjazd na Łotwę powinna posiadać sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w wysokości przynajmniej 150 000–200 000 zł.
  • Przed podróżą na Łotwę nie trzeba wykonywać żadnych szczepień. MSZ zaleca jednak, aby mieć przynajmniej aktualne szczepienia rutynowe.
Źródła:
  • https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/wyjezdzam-do/
  • https://www.gov.pl/web/lotwa/informacje-dla-podrozujacych
  • https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2024-07-16/w-poszukiwaniu-drogi-wyjscia-lotwa-wobec-kryzysu#_ftn7
  • https://health.ec.europa.eu/system/files/2021-12/2021_chp_lv_english.pdf
  • https://www.money.pl/gospodarka/na-sluzbe-zdrowia-bedziemy-placili-jeszcze-wiecej-pora-sie-przygotowac-analiza-7077064877054944a.html
Karolina Dziurka
Autor artykułu: Karolina Dziurka

Doradca w branży ubezpieczeń komunikacyjnych z kilkuletnim stażem. Choć ukończyła dwie lubelskie uczelnie o odmiennej tematyce, postanowiła rozwijać się w branży poświęconej ochronie komunikacyjnej i turystycznej. Kieruje się tym, aby sami zainteresowani w łatwy i prosty sposób potrafili zrozumieć kwestie związane z ubezpieczeniami. Doświadczenie w pracy z użytkownikami porównywarki Mubi pozwoliło jej na dokładne zapoznanie się z ich potrzebami i problemami. Dzięki temu wie, jak podchodzić do odbiorcy, jakie kwestie są problemowe i co warto poruszyć.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!