Ubezpieczenie do Malezji

Masz ochotę na egzotyczny wyjazd? Malezja to świetny pomysł na wakacje, ale do takiej wyprawy należy się dobrze przygotować. Jakich dokumentów będziesz potrzebował? Jak wybrać ubezpieczenie? Czego spodziewać się na miejscu? Pora się dowiedzieć!

Wycieczka do Malezji – ubezpieczenie turystyczne

Malezja jest państwem azjatyckim, w związku z czym na jej terytorium nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia obywateli Unii Europejskiej do darmowego skorzystania z publicznej opieki zdrowotnej państw członkowskich Wspólnoty. 

Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest wykupienie właściwego ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu będziemy czuć się bezpieczni nawet w obliczu wystąpienia przykrych sytuacji losowych. Właściwego, czyli jakiego? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty ubezpieczenia turystycznego, na jakie należy zwrócić uwagę przed wylotem do Malezji.

 1. Koszty leczenia – W Malezji, jak prawie wszędzie na świecie, opieka zdrowotna dzieli się na publiczną i prywatną. Ta pierwsza jest tańsza i szerzej dostępna, natomiast ta druga to większy wydatek, ale też dużo wyższa jakość usług. Prywatna wizyta u lekarza może kosztować nawet 100 dolarów amerykańskich, a doba hospitalizacji, bez uwzględnienia kosztownego leczenia, to koszt rzędu 80 dolarów. Szacuje się, że łączna suma ubezpieczenia niż powinna być niższa niż 60 000 dolarów. 
 2. Transport medyczny do kraju – przedwczesny powrót do kraju w asyście medyków to bardzo droga wyprawa. Upewnij się, że Twoje ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty transportu medycznego.
 3. Rozszerzenie ubezpieczenia na choroby przewlekłe – każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które choroby zaliczane są do przewlekłych. W większości towarzystw, kiedy zaistnieje okoliczność, która wymusi hospitalizację podróżnego z uwagi na chorobę przewlekłą, ubezpieczyciel nie zwróci ubezpieczonemu kosztów leczenia i transportu medycznego, o ile nie zostanie wykupiony dodatek ubezpieczeniowy rozszerzający polisę na choroby przewlekłe. Warto mieć to na uwadze.
 4. Assistance – Malezja jest państwem, gdzie kradzieże i napady są niestety dość częstym zjawiskiem. Często w poczet zrabowanego mienia zalicza się nie tylko drogi sprzęt i pieniądze, ale też dokumenty, w tym paszport. A brak dokumentów na terenie obcego, egzotycznego państwa to prosta droga do kłopotów. Oszczędzić nam ich może wykupienie dodatku assistance, który w takich sytuacjach wygodnie przeprowadzi nas przez niezbędne formalności, pomagając zorganizować wizyty w urzędach, pomoc tłumacza, itp. 
 5. Ubezpieczenie bagażu – jak mawiał klasyk – oczywista oczywistość. Kradzież, utrata lub częściowe zniszczenia bagażu to na lotniskach rzecz dość powszechna. Czasami nie da się przed tym ustrzec, ale można zabezpieczyć się finansowo przed konsekwencjami takiej sytuacji. Co prawda ubezpieczyciel nie zwróci nam pamiątkowych zdjęć, które trzymaliśmy na dysku komputera, ale przynajmniej nie będziemy musieli ponosić kosztów zakupu sprzętu po powrocie – ten wydatek będziemy mogli pokryć z odszkodowania.
 6. Ubezpieczenie NNW w ubezpieczeniu turystycznym – nieszczęśliwe wypadki, jak sama nazwa wskazuje, do najprzyjemniejszych nie należą, ale najbardziej przykre są w trakcie wakacyjnego urlopu, ponieważ to właśnie wtedy niszczą nam plany i dezorganizują wycieczkę, na którą często czekaliśmy całymi miesiącami. Nie zawsze da się ich uniknąć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymać odszkodowanie, jeśli pojawią się w naszym życiu na malezyjskiej wyprawie. W takich sytuacjach ubezpieczenie NNW jest nieodzowne. Wykupując dodatkową klauzulę alkoholową, możemy być pewni, że otrzymamy odszkodowanie, nawet jeśli w trakcie wypadku byliśmy pod wpływem alkoholu.
 7. Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym – jeśli z kolei to my spowodujemy uszczerbek na czyimś zdrowiu lub mieniu, przed poniesieniem finansowych konsekwencji ochroni nas ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które pokryje odszkodowanie wypłacane osobom trzecim. Nie zadziała jednak, jeżeli wywołując szkodę, byliśmy pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. 
 8. Klauzula sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych – każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie określa, które sporty klasyfikowane są jako sporty wysokiego ryzyka, a które jako ekstremalne. Jeśli podczas malezyjskiego tournee planujemy aktywność fizyczną, koniecznie sprawdźmy zapisy OWU odnoszące się do uprawiania sportu. Istnieje szansa, że sport, który uprawiamy, zdaniem ubezpieczyciela jest sportem wysokiego ryzyka i nie wypłaci nam odszkodowania za kontuzje odniesione w trakcie jego uprawiania, o ile nie wykupimy właściwej klauzuli.

A ile trzeba za polisę ubezpieczeniową do Malezji zapłacić? W tabeli przedstawiamy koszty ubezpieczenia dwutygodniowego urlopu w tym kraju dla jednego dorosłego turysty. Wybraliśmy tylko oferty, w których suma ubezpieczenia kosztów leczenia wyniosła co najmniej 300 000 zł.

Firma ubezpieczeniowaWarunki ubezpieczeniaCena polisy
GeneraliKoszty leczenia: 300 000 zł,
NNW: 15 000 zł,
OC prywatne: 50 000 zł,
Assistance,
Zdarzenia pod wpływem alkoholu,
Ruchomości domowe: 5000 zł.
93 zł
ProamaKoszty leczenia: 300 000 zł,
NNW: 20 000 zł,
OC prywatne: 100 000 zł,
Bagaż: 2000 zł,
Assistance,
Zdarzenia pod wpływem alkoholu,
Ruchomości domowe: 5000 zł.
120 zł
mtu24.plKoszty leczenia: 300 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC prywatne: 100 000 zł,
Bagaż: 2000 zł,
Assistance.
125 zł
GeneraliKoszty leczenia: 500 000 zł,
NNW: 40 000 zł,
OC prywatne: 100 000 zł,
Bagaż: 2000 zł,
Assistance,
Zdarzenia pod wpływem alkoholu,
Ruchomości domowe: 5000 zł.
139 zł
AXA PartnersKoszty leczenia: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC prywatne: 250 000 zł,
Bagaż: 3000 zł,
Assistance.
170 zł
GeneraliKoszty leczenia: 800 000 zł,
NNW: 60 000 zł,
OC prywatne: 200 000 zł,
Bagaż: 3000 zł,
Assistance,
Zdarzenia pod wpływem alkoholu,
Ruchomości domowe: 5000 zł.
198 zł
AXA PartnersKoszty leczenia: 40 000 000 zł,
NNW: 150 000 zł,
OC prywatne: 1 500 000 zł,
Bagaż: 6000 zł,
Assistance,
Ruchomości domowe: 25 000 zł.
316 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi (05.12.2022).

Wielu z pewnością zainteresuje również kwestia ochrony ubezpieczeniowej na wypadek COVID-19. Większość firm gwarantuje ją po prostu w kosztach leczenia, ale niektóre umożliwiają także zakup rozszerzenia lub wyższego wariantu polisy, który zwiększa ochronę w tym zakresie, np. oferując wyższą kwotę na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia na czas przymusowej kwarantanny/izolacji. 

Ekspert Mubi radzi:

Sprawdź dokładnie w OWU, jakie są warunki ochrony w razie COVID-19 w danej firmie i czy ubezpieczyciel nie zawęża swojej odpowiedzialności. Przykładowo, Generali i Proama nie wliczają do kosztów leczenia pobytu na kwarantannie np. po kontakcie z osobą zarażoną, a jedynie przymusową izolację po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu.

A ile więcej za ochronę ubezpieczeniową w Malezji w porównaniu do samotnego turysty zapłacą ci podróżujący w parze lub spędzająca w tym kraju egzotyczne wakacje rodzina z dwójką dzieci? Ceny podane w tabeli dotyczą dwutygodniowego pobytu w Malezji, warunki ochrony w poszczególnych firmach pozostały bez zmian w stosunku do poprzedniego wyliczenia.

FirmaCena polisy dla 1 osobyCena polisy dla 2 osóbCena polisy dla 4 osób
Generali93 zł188 zł358 zł
Proama120 zł240 zł412 zł
mtu24.pl125 zł250 zł500 zł
Generali139 zł279 zł485 zł
AXA Partners170 zł340 zł591 zł
Generali198 zł396 zł675 zł
AXA Partners316 zł632 zł1083 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi (05.12.2022).

Podróż do Malezji – jakich dokumentów potrzebujesz?

Turystyczny podróż do Malezji, który nie przekracza 90 dni, nie wymaga od podróżnych posiadania wizy. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku podjęcia pracy lub nauki – wówczas konieczne będzie udanie się do konsulatu w Warszawie i złożenie odpowiedniego wniosku. Opłata konsularna wynosi 25 zł, a czas oczekiwania na dokument to kilka dni. Możliwe jest również złożenie wniosku przez specjalne serwisy wizowe, co jest jednak dodatkowo płatne.  

By odwiedzić Malezję – i złożyć chociażby wniosek o wizę – konieczne jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy, licząc od pierwszego dnia pobytu. Nie jest za to konieczne posiadanie biletu powrotnego., ale można się wówczas spodziewać, że władze imigracyjne mogą poprosić przyjeżdżających bez zakupionego biletu powrotnego o okazanie środków finansowych w wysokości 5 dolarów amerykańskich na każdy dzień planowanego pobytu. Ponadto w Malezji nie ma obowiązku meldunkowego.

UWAGA!

Od 1 sierpnia 2022 roku do Malezji można podróżować bez konieczności odbywania kwarantanny, testowania przed i po przylocie, czy przedstawiania certyfikatu zaszczepienia na COVID-19. Aktualne informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Malezja – ważne informacje przed podróżą

Bezpieczeństwo podróży

Malezja, podobnie jak pozostałe państwa regionu, leży w bliskim sąsiedztwie obszaru aktywnego sejsmicznie (Indonezja i Filipiny), co skutkuje wysokim zagrożeniem wystąpienia katastrof naturalnych. Przykładem może być trzęsienie ziemi z 2004 roku. Wstrząsy spowodowały wówczas powstanie potężnej fali tsunami, która spustoszyła nadmorskie prowincje m. in. Indonezji, Malezji, Singapuru. 

Możliwe jest również powstanie cyklonu tropikalnego. Podróżując po Malezji, należy systematycznie sprawdzać komunikaty pogodowe i ostrzeżenia meteorologiczne. Poniżej podajemy lokalne i międzynarodowe strony internetowe, na których zostaniemy w porę ostrzeżeni:

Kraj leży w strefie monsunowej, co oznacza, że od października do marca można spodziewać się bardzo zmiennych i silnych wiatrów, ulewnych opadów deszczu, a nawet lokalnych podtopień. W tym okresie znaczna część infrastruktury hotelowej i komunikacyjnej na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego jest zamknięta. 

Cały kraj leży w klimacie równikowym, więc podczas pobytu na miejscu można spodziewać się temperatur w okolicach 30 stopni Celsjusza, dużej wilgotności powietrza i częstych, obfitych opadów. Nie bez znaczenia jest fakt, że kraj dzieli się na dwie części: Malezję Zachodnią, położoną na Półwyspie malajskim, i Malezję Wschodnią, zajmującą północną część wyspy Borneo. Obydwie części oddziela od siebie Morze Południowochińskie, zatem planując podróż po całym kraju, konieczne będzie przemieszczanie się za pomocą promu, statku lub drogą lotniczą.

Polskie MSZ ostrzega jednak przed zapuszczaniem się w niektóre rejony kraju, gdzie występuje duże zagrożenie terrorystyczne. Dotyczy to głównie wschodniego wybrzeża stanu Sabah w Malezji Wschodniej oraz okolicznych wysepek. Niebezpiecznie jest też na wodach terytorialnych i na wysepkach graniczących z filipińskim Archipelagiem Sulu – jest to teren operacyjny islamistycznych ugrupowań terrorystycznych. Zagrożenie terrorystyczne dotyczy także niektórych miast: Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau. Nie będzie jednak przesadą, by mieć się na baczności na terenie całego kraju, nie wyłączając stolicy Malezji – Kuala Lumpur.

Prawdziwą plagą Malezji są napady rabunkowe dokonywane przy pomocy motocykli i skuterów. Ofiarami padają głównie kobiety, dlatego, drogie panie, dwukrotnie przemyślcie decyzje o samotnym przemierzaniu malezyjskich ulic. To może być bardzo kosztowny spacer.

Istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas zwiedzania Malezji, jest niska jakość powietrza. Tamtejszy Departament Zdrowia Malezji rekomenduje stosowanie masek na twarz typu N95 (z wkładem węglowym). 

Kultura

Pisząc o kulturze, nie można pominąć wpływu religii muzułmańskiej na cały kraj. W Malezji oficjalną religią państwową jest Islam, a każdy Malaj (ok. 60% wszystkich obywateli państwa) jest zobligowany do jej wyznawania. Religia i jej zakazy oraz nakazy są tu traktowane bardzo poważnie. Europejscy turyści, a zwłaszcza turystyki, powinny zwrócić uwagę na strój, w którym zwiedzają malezyjskie miasta. W dobrym tonie jest zakrycie ramion i ud. Oczywiście turystom w codziennym funkcjonowaniu raczej nikt nie będzie zwracał uwagi, chyba że strój będzie rażąco odbiega od przyjętych standardów. Odrębną sytuacją jest zwiedzanie miejsc kultu religijnego, gdzie nie zostaniemy po prostu wpuszczeni bez zakrycia strategicznych obszarów ciała.

Islam ma również wpływa na… podróżowanie komunikacją miejską. Metro w Kuala Lumpur przewiduje podział na wagony męskie i żeńskie, co może nieco paraliżować podróżowanie we dwoje.

Dobrą wiadomością jest powszechna wśród Malezyjczyków znajomość języka angielskiego. Fakt ten wynika z kolonialnej przeszłości kraju, który wchodził w skład brytyjskiego imperium kolonialnego. Popularny w ostatnich latach stał się tzw. manglish, czyli połączenie języka angielskiego i malajskiego, jednak lokalni mieszkańcy używają go głównie w komunikacji między sobą. 

Nie będzie zatem żadnych problemów, by dogadać się w języku Szekspira, przykładowo zamawiając taksówkę, choć akurat w tym przypadku warto wiedzieć, że malezyjskie taksówki uznawane są za najgorsze na świecie. Bardzo możliwe, że twórcy tej legendy nigdy nie wracali polską taksówka z lotniska w dużym mieście… Wróćmy jednak do Malezji. Ponura reputacja tamtejszych „Złotów” wynika z częstego naciągania klientów. Nawet z włączonym taksometrem nie będziemy pewni, czy nie padliśmy ofiarą drobnego oszustwa.

Ciekawym aspektem malezyjskiej codzienności jest… stosunek do butów. Malezyjczycy zawsze ściągają buty, wchodząc do czyjegoś domostwa. To kwestia szacunku do gospodarza. Jeśli otrzymasz zaproszenie od zaprzyjaźnionego Malezyjczyka, po przekroczeniu progu zdejmij obuwie – ten gest zostanie na pewno doceniony. Zresztą akurat my, Polacy, nie powinniśmy na tę kwestię narzekać, bowiem podobnie brzmi niepisane prawo odwiedzin nad Wisłą.

Malezyjczycy inaczej zachowują się też przy stole. Jedzą jedynie prawą ręka, lewą uważając za nieczystą i przeznaczoną do czynności higienicznych, a wydawanie dźwięków przy jedzeniu nie tylko nie jest nietaktowne, co wręcz mile widziane – mlaskanie, bekanie, siorbanie postrzegają jako oznakę radości ze spożywanego posiłku. Ponadto w wielu restauracjach napiwki wliczane są w cenę dania. 

CIEKAWOSTKA

W Malezji, jak w większości krajów Azji Południowo-Wschodniej, do jedzenia używa się pałeczek. W złym guście jest rozdzielanie ich i trzymanie oburącz lub wbijanie w posiłek. Jeśli chcemy odłożyć na chwilę pałeczki, połóżmy je obok talerza.

Będąc w Malezji, warto odwiedzić tamtejsze bary 24/7, czyli Mamaki. Serwują one lokalne, proste potrawy, którymi zajadają się autochtoni. To właśnie w Mamerkach poznamy prawdziwy smak malezyjskiej kuchni. Wielu Malezyjczyków przesiaduje tam godzinami, oglądając telewizję i spożywając posiłki ze znajomymi. 

Wielkim faux pas jest wskazywania kogokolwiek lub czegokolwiek palcem wskazującym. Dla Malezyjczyków jest to gest obraźliwy. Jeśli koniecznie musimy na coś wskazać, wykonajmy ten gest całą dłonią lub kciukiem. 

CIEKAWOSTKA

Jesteś imprezowiczem i lubisz mocniejsze używki? W Malezji za posiadanie narkotyków obowiązuje kara śmierci. Gra nie jest warta świeczki, szczególnie tej nagrobnej.

Przeczytaj też: Dodatki do polisy turystycznej – o jaką ochronę możesz rozszerzyć ubezpieczenie podróżne?

Malezja – historia w pigułce

Czas poznać trochę bliżej gospodarza. Ten położony nad brzegami Morza Południowochińskiego kraj zawdzięcza swoją islamską spuściznę sułtanatowi Malakki, który powstał na terenie półwyspu Malajskiego około 1400 roku. Jego rozwój przerwali Portugalczycy, podbijając sułtanat w 1511 roku. Przybycie Europejczyków nie zatrzymało jednak szybko postępującej islamizacji kraju.

W XVIII i XIX wieku Malezja, choć wówczas nikt nie używał tej nazwy, znalazła się w obszarze wpływów Wielkiej Brytanii i choć formalnie była niezależna, tak naprawdę władzę sprawowali brytyjscy rezydenci, którzy doradzali lokalnym władcom. Północna część Borneo, czyli dzisiejsza Malezja wschodnia, była częścią Brytyjskiego Borneo Północnego. Rządy Brytyjczyków doprowadziły do zubożenia ludności kraju.

Podczas II wojny światowej Malezja była teatrem wojennych zmagań pomiędzy Wielką Brytanią a Japonią, z której ta ostatnia wyszła obronną ręką przynajmniej w początkowej fazie konfliktu. W grudniu 1941 roku i styczniu 1942 roku stoczono na Półwyspie Malajskim tzw. „Bitwę o Malaje” zakończoną triumfem wojsk japońskich. Bitwa przeszła do historii jako ta, w której Japończycy na dużą skalę użyli rowerów do przerzucania znacznych oddziałów piechoty.

Po zakończeniu II wojny światowej Brytyjczycy utworzyli w Malezji administrację wojskową, którą w 1948 roku zastąpiła Federacja Malajska, w skład której weszły wszystkie dotychczasowe stany malajskie za wyjątkiem Singapuru. Sytuacja ekonomiczna ludności cywilnej była bardzo ciężka, co doprowadziło do wybuchu licznych strajków. Brytyjczycy stłumili je siłą. Odpowiedzią był wybuch Powstania Malajskiego w 1948 roku, które trwało do 1960 roku, ale jeszcze w jego trakcie, bo w 1957 roku, Federacja Malajska ogłosiła niepodległość.

Było to długi i krwawy konflikt, podczas którego armia brytyjska popełniała liczne zbrodnie na ludności cywilnej. W 1963 roku przyłączono do Federacji Malezyjskiej Północne Borneo i zmieniono nazwę państwa na Malezję. Dwa lata później od Malezji na stałe odłączył się Singapur. 

W 1969 roku wybuchło II Powstanie malajskie, które miało na celu uczynienie z Malajów państwa komunistycznego, ale wygasło do 1989 roku, kiedy to runął porządek komunistyczny w Europie i na świecie. Aktualnie Malezja jest monarchią konstytucyjną z dwuizbowym parlamentem. 

Co warto zwiedzić w Malezji?

Malezja to miejsce, gdzie spotykają się religie, kultury i narody. Wszystko to sprawia, że na każdym kroku spotkamy tu niezwykłą różnorodność i koloryt. Przy tym wszystkim różne części kraju są od siebie diametralnie odmienne. Kosmopolityczne Kuala Lumpur nie ustępuje rozmachem metropoliom Starego Świata, a nadmorskie kurorty nie muszą się niczego wstydzić w zestawieniu ze swoimi odpowiednikami z Malediwów czy Seszeli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kuala Lumpur wizytówka i stolica Malezji. Słynie z ulicznego jedzenia, niegdyś najwyższych budynków na świecie – bliźniaczych wież Petronas – i ogromnej liczby turystów – w 2018 roku miasto odwiedziło 13,5 mln turystów, co uplasowało je na siódmym miejscu najczęściej odwiedzanych miast globu.

W mieście aż roi się od zabytków różnych pochodzących z różnych epok i stylów architektonicznych. Obok nowoczesnych drapaczy chmur wznoszą się tradycyjne chińskie domy, a tuż obok znaleźć można pamiętające czasy kolonialne budowle użyteczności publicznej, jak choćby stacja kolejowa Kuala Lumpur, która została zbudowana w 1911 roku przez brytyjskich architektów.

Langkawi archipelag wysp na Morzu Andamańskim. Słynie z pięknych piaszczystych plaż, przeźroczystej wody i licznych knajpek usytuowanych wzdłuż wybrzeża. Perłą archipelagu, do którego zaliczają się 104 wysepki, jest Pulau Langkawi – Mekka turystów z całego świata.

Wyspa ma jednak do zaoferowania sporo więcej niż tylko plażowanie i imprezowanie. Znajdują się tu piękne wodospady, lasy namorzynowe, park narodowy i Sky Bridge, czyli długa na 125 m kładka, którą zawieszono na wysokości 660 m n.p.m. na porośniętym dżunglą szczycie Gunung Mat Chinchang. Tego widoku się nie zapomina.

Georgetown na wyspie Penang – drugie po stolicy malezyjskie miasto, które trzeba odwiedzić, jest położone na wyspie Penang oddzielonej od lądu 13-kilometrowym mostem. Mowa o Georgetown, które zamieszkuje liczna mniejszość chińska i jej wpływy widać tam na każdym kroku. Warto tam zobaczyć m.in. starówkę i drewniany port Jetty, który został wpisany na listę UNESCO.

Cameron Highlands – rozległe plantacje herbaty na północy kraju, które stanowią ogromny kontrast w stosunku do malezyjskich metropolii, ciesząc oczy pełnymi zieleni wzgórzami ciągnącymi się aż po horyzont. Obowiązkowo trzeba się wśród nich przespacerować!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Malezji na mubi.pl?
 • Dostaniesz odszkodowanie, jeśli ktoś zmusi Cię do oddania torebki czy plecaka, grożąc bronią. Takie sytuacje zdarzają się w Malezji często.
 • Będziesz mógł udać się do lekarza prywatne, jeśli zachorujesz lub doznasz urazu w wypadku. Prywatna pomoc medyczna stoi w Malezji na bardzo dobrym poziomie.
 • Ubezpieczyciel zwróci Ci pieniądze, jeśli Twój samolot będzie miał opóźnienie, a Ty będziesz musiał kupić wyżywienie i przybory toaletowe.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wyjazd do Malezji

Jakie ubezpieczenie wybrać na podróż do Malezji?

Przede wszystkim takie z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia kosztów leczenia. 60 000 dolarów to bezpieczne minimum, ale im więcej tym lepiej. Pamiętaj, że w Malezji nie obowiązuje karta EKUZ, więc bez polisy musiałbyś pokryć wszelkie wydatki z własnej kieszeni. Upewnij się także, że ubezpieczenie turystyczne obejmuje pokrycie kosztów transportu medycznego z Malezji do Polski, a dodatkowo wybierz też ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, assistance oraz ubezpieczenie bagażu.

Czego można się obawiać przed podróżą do Malezji?

Jednym z największych zagrożeń dotyczących Malezji są katastrofy naturalne. Kraj ten leży w regionie podatnym na trzęsienia ziemi, które wywołują tragiczne w skutkach fale tsunami. Zdarzają się również tajfuny i powodzie. Ponadto w kraju istnieje też ryzyko ataku terrorystycznego, a prawdziwą plagą są napady na tle rabunkowym.

PODSUMOWANIE
 • Podróżując do Malezji w celach turystycznych, nie potrzebujesz wizy.
 • W Malezji istnieje zagrożenie katastrofami naturalnymi: tsunami, tajfunami czy powodziami.
 • Leczenie w prywatnych placówkach w Malezji to koszt ok. 100 dolarów za wizytę.
 • Nie chcąc pokrywać wydatków na leczenie w razie wypadku z własnej kieszeni, musisz zadbać o wykupienie odpowiedniej polisy turystycznej.
 • Ubezpieczenie turystyczne do Malezji powinno opiewać na sumę minimum 60 tys. dolarów.
 • W Malezji warto zobaczyć m.in. stolicę Kuala Lumpur czy archipelag wysp Langkawi.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Michal Rosiak

Content manager w porównywarce ubezpieczeń Mubi.pl. Dba, by każdy artykuł poradnikowy pojawiający się w naszym serwisie miał odpowiednią wartość merytoryczną i nie urągał zasadom języka polskiego. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Historia oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie. Posiada sześcioletnie doświadczenie w prasie tradycyjnej i internetowej.

Wystaw ocenę
33,67
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!