20 najpiękniejszych miejsc w Polsce – ciekawe pomysły na krótki turystyczny wypad

Szukasz pomysłu na weekendowy wypad lub krótki urlop? Nie musisz wcale planować podróży za granicę! Polska jest pełna atrakcyjnych turystycznie miejsc – zarówno tych powszechnie znanych i licznie odwiedzanych, jak i znacznie bardziej niepozornych, ale skrywających w sobie wyjątkowy urok. Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym zestawieniem, które pomoże Ci w wyborze kierunku wyjazdu lub zainspiruje do poszukiwań na własną rękę.

najpiekniejsze miejsca - polska

Top 20 najpiękniejszych miejsc w Polsce – kryteria wyboru

Najtrudniejszym zadaniem podczas tworzenia rankingu najpiękniejszych miejsc w Polsce było… ograniczenie się do zaledwie 20. Tego rodzaju listę można by bowiem ciągnąć praktycznie bez końca, wymieniając choćby miasta z bogatą historią i zabytkową architekturą, imponujące pasma górskie, malownicze pojezierza, wiekowe puszcze, bałtyckie plaże i wiele, wiele innych. Jak dokonać wyboru i wyłonić spośród nich te najpiękniejsze?

Odpowiedź brzmi – nie da się. Dlatego zanim przejdziemy do naszego zestawienia, musimy wyjaśnić, że jest ono w pełni subiektywne. Powstało, nie bazując na żadnych innych rankingach czy twardych danych, kierując się jedynie samodzielnie ustalonymi kryteriami.

Aby lista była jak najbardziej pomocna, staraliśmy się znajdować konkretne miejsca i nie wymieniać całych regionów (np. Mazury, Tatry, Bieszczady) czy dużych miast (np. Kraków, Wrocław, Gdańsk), których atuty są powszechnie znane. Zamiast tego wybieraliśmy miejsca mniej lub bardziej popularne, ale zawsze czymś się wyróżniające i reprezentujące różne zakątki kraju. Powstały ranking nie jest oczywiście w żadnej mierze jedyny i ostateczny – ma Was raczej utwierdzić w tym, że Polska jest piękna w swoim zróżnicowaniu i zachęcić do jej odkrywania na własną rękę. To co, zaczynamy?

Rzeka Krutynia na Mazurach

O tym, jak pięknym miejscem są Mazury, można się przekonać na różne sposoby. Do tych zdecydowanie najbardziej polecanych należy spływ kajakowy Krutynią. Wodny szlak przebiegający wijącą się przez mazurskie łąki i lasy rzeką jest słusznie uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie, pozwalając w pełni odkryć naturalny urok tego regionu.

Prowadząc od Pojezierza Mrągowskiego, przez Puszczę Piską, aż po Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, cały szlak Krutyni ma przeszło 100 km. Oczywiście nie trzeba pokonywać go w całości. Można wypożyczyć kajak na wybranych, krótszych i dłuższych odcinkach. Którykolwiek wybierzemy, mamy gwarancję tego, że doświadczymy mazurskiej przyrody w całej okazałości – od różnej wielkości jezior i wąskich strug rzeki, przez które prowadzi trasa, po rzadką faunę i florę typową dla regionu.

CZY WIESZ, ŻE …

Najpopularniejsza trasa spływu kajakowego po Krutyni zaczyna się na Jeziorze Lampackim w Sorkwitach, a kończy w miejscowości Ruciane-Nida. Wzdłuż niej utworzono 8 rezerwatów przyrody i 4 zespoły przyrodniczo-krajobrazowe. Ponad połowa szlaku znajduje się na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Schronisko PTTK Samotnia w Karkonoszach

Schroniska górskie w Polsce to temat na osobną opowieść. Wiele z nich, oprócz pełnienia swoich podstawowych funkcji, stało się dla turystów wręcz kultowymi miejscami – to właśnie można powiedzieć o Samotni.

Będąc jednym z symboli Karkonoszy, to jedno z najstarszych schronisk w Polsce (pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1670 roku) zachwyca już samym położeniem nad wodą w Kotle Małego Stawu. Urok i klimat tego miejsca sprawiają, że często jest ono głównym celem wypraw turystycznych, a nie jedynie przystankiem w drodze na Śnieżkę. Sprawę ułatwia też fakt, że na Samotnię prowadzi prosty niebieski szlak z Karpacza, który świetnie nadaje się na rodzinne wyprawy nawet z najmłodszymi wędrowcami.

CIEKAWOSTKA

Samotnia była w ostatnim czasie obiektem dużej medialnej burzy po tym, jak dzierżawę schroniska utraciła zajmująca się nim od połowy lat 60. rodzina Siemaszków, którym miejsce zawdzięcza w dużej mierze swój kultowy status. Nowy dzierżawca – zakopiańska spółka Wysoka II – zapowiedział, że Samotnię czeka remont, a pierwsi turyści będą mogli w niej nocować od połowy czerwca 2024.

Ruchome wydmy w Łebie

Jedna z największych (oczywiście poza plażą) atrakcji krajoznawczych nad polskim morzem. Położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego między wybrzeżem Morza Bałtyckiego a Jeziorem Łebsko wydmy sprawiają, że nie opuszczając Polski, możemy się poczuć jak na Saharze.

Przechadzając się wśród poruszanych wiatrem połaci piasku, można podziwiać surowy pustynny krajobraz poprzecinany gdzieniegdzie wysuszoną roślinnością. Taki widok musi robić wrażenie, zwłaszcza ze szczytu najwyższej wydmy – Łąckiej Góry – której wysokość wynosi ok. 40 m. W przybliżeniu, bo podobnie jak całe wydmy, jest ona ruchoma, przesuwając się co roku coraz bardziej na wschód.

Dolina Pięciu Stawów

W rankingu najpiękniejszych miejsc w Polsce musieliśmy uwzględnić Tatry, jednak wybór tylko jednego miejsca nie należał do najprostszych. Ostatecznie postawiliśmy na Dolinę Pięciu Stawów w Tatrach Wysokich, która według wielu jest najbardziej urokliwym zakątkiem najwyższych polskich gór.

Trudno się z tą opinią nie zgodzić, bo zastający turystów na miejscu widok jezior w otoczeniu majestatycznych skalistych szczytów robi wrażenie na każdym. Wielki Staw, Mały Staw, Przedni Staw, Czarny Staw i Zadni Staw tworzą wyjątkowo malowniczy krajobraz, są też doskonałym punktem do dalszej wędrówki, m.in. nad Morskie Oko. Z kolei najprostszy szlak do Doliny Pięciu Stawów wiedzie m.in. przez Dolinę Roztoki, mijając po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza i Siklawę.

CZY WIESZ, ŻE …

Dolina Pięciu Stawów w rzeczywistości liczy… sześć stawów. Ostatni i najmniejszy z nich, Wole Oko, jest jednak jeziorem okresowo wysychającym, dlatego się go nie uwzględnia.

Skansen w Sanoku

Skansen, a właściwie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, to największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. A według wielu również najpiękniejsze, bo prezentując kulturę Łemków, Bojków, Dolinian czy Pogórzan, udało się stworzyć miejsce o wyjątkowym klimacie i charakterze.

Malowniczo położony nad brzegiem Sanu i zajmujący 38 ha powierzchni skansen dzieli się na kilka sektorów przypominających małe wioski i odpowiadających poszczególnym grupom etnicznym zamieszkującym polsko-ukraińskie pogranicze. Łącznie można tam poznać historię ponad 150 obiektów z okresu od XVII do XX wieku, w tym m.in. Rynku Galicyjskiego, Dworu ze Święcan czy obiektów sakralnych. Większość budynków jest w pełni urządzonych i udostępnionych do zwiedzania, na odwiedzających czeka też m.in. wystawa ikon.

CZY WIESZ, ŻE …

Skansen w Sanoku jest czynny przez cały rok. Cena biletu normalnego wynosi 29 zł, a ulgowego 18 zł. W poniedziałki w godzinach 8:00-12:00 można zwiedzać bezpłatnie.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Na naszej liście nie mogło zabraknąć jednego ze wspaniałych polskich zamków, na których przedstawiciela wybraliśmy trzeci pod względem wielkości tego typu obiekt w kraju, czyli Zamek Książ. Czemu akurat on? Powodów było kilka, poczynając od bogatej i owianej licznymi tajemnicami historii sięgającej XIII wieku, przez piękną barokowo-renesansową architekturę, aż po niezwykle malownicze położenie.

Zwłaszcza to ostatnie, pośrodku lasu na urwistym skalistym masywie o wysokości 395 m n.p.m., wyróżnia Książ na tle konkurencji, sprawiając, że zwiedzanie zamkowych pomieszczeń można połączyć ze spacerem po urokliwych okolicach. Widok na wyrastającą spośród zieleni wspaniałą zamkową elewację na każdym zrobi wrażenie.

CIEKAWOSTKA

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających Zamek Książ jest możliwość nocnego zwiedzania, podczas którego udostępniane są dodatkowe pomieszczenia, przejściu towarzyszą mrożące krew w żyłach opowieści, a na turystów czekają trzymające w napięciu wydarzenia.

Kazimierz Dolny

Malownicze miasteczko w województwie lubelskim będące idealnym celem weekendowych wypadów, choć jeśli chcemy uniknąć największych tłumów, lepszym pomysłem będą odwiedziny w środku tygodnia. Kiedykolwiek się wybierzecie, możemy jednak zagwarantować, że tego nie pożałujecie, bo Kazimierz Dolny to miejsce wyjątkowe zarówno geograficznie i architektonicznie, jak też pod względem panującego tam klimatu.

Z racji swojego położenia nazywane też Kazimierzem nad Wisłą, miasteczko choć niewielkie, ma bardzo wiele do zaoferowania. Piękne renesansowe kamienice, brukowany średniowieczny rynek, ruiny zamku, panorama miejska z Góry Trzech Krzyży, a wreszcie rejs statkiem po Wiśle to tylko najważniejsze z obowiązkowych punktów wycieczki. Do tego dochodzą atrakcje w okolicy (m.in. wąwozy lessowe) i mamy plan na cały, bogaty w wydarzenia dzień.

Ojcowski Park Narodowy

Najmniejszy park narodowy w Polsce, który znajduje się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w odległości ok. 16 km od Krakowa. Mimo niewielkich rozmiarów może się on pochwalić dużym nagromadzeniem nie tylko przyrodniczych atrakcji rozsianych na terenie parku i w okolicach.

Do najbardziej znanych symboli Ojcowskiego Parku Narodowego należą imponujące formacje skalne (m.in. Maczuga Herkulesa, Rękawica, Brama Krakowska) oraz jaskinie – w tym dwie najdłuższe i udostępnione do zwiedzania, czyli Jaskinia Łokietka i Jaskinia Ciemna. Z kolei miłośników historii przyciągnie na ten teren podróż Szlakiem Orlich Gniazd prowadzącym przez najbardziej znane zamki i ruiny, m.in. Zamek Pieskowa Skała czy ruiny zamku w Ojcowie.

CZY WIESZ, ŻE …

Cały Szlak Orlich Gniazd prowadzi od Krakowa do Częstochowy i liczy łącznie ponad 160 km. Można go przebyć pieszo, rowerem (po nieco innej trasie) lub poruszając się samochodem pomiędzy jego poszczególnymi atrakcjami.

Błędne Skały w Górach Stołowych

Spośród kilku skalnych miast w Polsce, to właśnie położone w Parku Narodowym Gór Stołowych Błędne Skały są zdecydowanie najbardziej znane. Nie bez powodu, bo ten skalny labirynt to zjawisko jedyne w swoim rodzaju. Urozmaicona trasa wiodąca wśród wysokich kamiennych ścian, wąziutkich szczelin, rzeźb, mostków, gzymsów i innych fantazyjnych formacji na długo pozostaje w pamięci odwiedzających.

Poruszając się wąskimi korytarzami, przez które w wielu miejscach poprowadzono drewniane kładki, od razu można poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Klimatu przejściu dodaje również fakt, że trasa, choć niedługa, bywa wymagająca, gdy trzeba kucnąć, schylić się lub przecisnąć przez szczelinę. Warto o tym pamiętać, jeśli jesteśmy osobami z ograniczeniami ruchowymi lub z małymi dziećmi.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jeden z pierwszych polskich obiektów na liście światowego dziedzictwa UNESCO i bardzo popularne miejsce, które rocznie odwiedza grubo ponad milion gości. Nic w tym dziwnego, bo znajdująca się w Wieliczce nieopodal Krakowa kopalnia to prawdziwa perła polskiego dziedzictwa kulturowego. 

Składający się z 9 poziomów i przeszło 300 km chodników obiekt istnieje od XIII wieku, dzisiaj będąc częściowo udostępniony zwiedzającym. Przemierzając podziemne miasto liczącą 3,5 km i schodzącą na głębokość nawet 135 m trasą, można podziwiać niezwykłe sale (np. Kaplicę św. Kingi), solankowe jeziora, dawne górnicze narzędzia i wykonane z soli dzieła sztuki.

CZY WIESZ, ŻE …

Kopalnię soli w Wieliczce można zwiedzać, wybierając najpopularniejszą trasę turystyczną (cena od 78 zł) lub trasę górniczą (cena od 78 zł), podczas której na turystów czekają praktyczne wyzwania.

Puszcza Białowieska

Położona na polsko-białoruskim pograniczu Puszcza Białowieska to ostatni zachowany w naturalnym stanie fragment pierwotnego lasu, który w dawnych czasach pokrywał większą część kontynentu. Ta jedna z najpiękniejszych polskich puszczy skrywa wiekowe drzewostany (najczęściej występują świerki, sosny, olsze, dęby i brzozy) oraz liczne gatunki fauny i flory, w tym największą populację żubra europejskiego.

Będące symbolem tego regionu zwierzęta można oglądać w specjalnie przygotowanym rezerwacie w Białowieży, gdzie dom znalazły jednak też inne gatunki, m.in. rysie, wilki, dziki czy koniki polskie. Po odwiedzinach u nich warto zaś samodzielnie przemierzyć teren parku narodowego jednym z licznych szlaków pieszych lub rowerowych. Tak bliskiego kontaktu z niezwykle cenną naturą nie doświadczymy nigdzie indziej.

Mierzeja Helska

Wyjątkowy punkt na mapie Polski, na który składa się wąski, 35-kilometrowy pas lądu wcinający się pomiędzy wody Bałtyku i Zatoki Puckiej. Półwysep Helski, choć wielu kojarzy się głównie z wakacjami na plaży, to miejsce, w którym wakacyjne klimaty łączą się z niezwykłymi krajobrazami i niepowtarzalną przyrodą.

W najwęższych miejscach mierząca zaledwie 300 m mierzeja to wakacyjny raj kuszący łagodnym morskim klimatem i pięknymi plażami Helu, Jastarni, Chałup, Kuźnicy czy Juraty. Panują tam również świetne warunki do uprawiania sportów wodnych (zwłaszcza windsurfingu i kitesurfingu), a popularnością wśród turystów cieszą się także rowerowe wyprawy wzdłuż półwyspu czy loty samolotowe umożliwiające podziwianie go z wysokości.

CZY WIESZ, ŻE …

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Helu jest wizyta w fokarium, w którym hodowane są młode foki i leczone słabsze osobniki, które następnie wypuszcza się na wolność.

Bory Tucholskie

Zostajemy na Kaszubach, ale z wybrzeża przenosimy się w głąb lądu, gdzie mieści się kolejna wyjątkowo piękna puszcza. Bory Tucholskie to perfekcyjne miejsce do wypoczynku na łonie natury, pozwalające zaszyć się z dala od miejskiego zgiełku wśród malowniczych sosnowych lasów, rzek, torfowisk i jezior.

Objęty ochroną w ramach parku narodowego obszar zachęca do aktywnego wypoczynku, oferując trasy spacerowe, rowerowe czy kajakowe, przede wszystkim jednak umożliwiając bliski kontakt z nieskalaną ludzką działalnością przyrodą. Coraz mniej takich miejsc, więc tym bardziej warto z nich korzystać i o nie dbać.

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

W niepozornym paśmie górskim Rudaw Janowickich w południowo-zachodniej Polsce znajdziemy przyrodniczy ewenement nie tylko na krajową skalę. Są nim położone w środku lasu i utworzone w wyniku zalania wodą dawnych kopalni pirytu Kolorowe Jeziorka, które zawdzięczają swoje niezwykłe barwy związkom chemicznym znajdującym się w podłożu.

Widok Żółtego, Purpurowego, Błękitnego i Zielonego Jeziorka zwłaszcza w promieniach słońca przywodzi na myśl krainę rodem z bajki. Mieniąca się kolorami woda, dokoła gęste zielone lasy i pagórkowaty teren umożliwiający oglądanie tego wszystkiego z wysokości – można się z miejsca zakochać!

Świnoujście

O wyjątkowości tego najdalej wysuniętego w kierunku północno-zachodnim miasta w Polsce świadczy już samo jego położenie. Świnoujście leży bowiem na 3 dużych (Wolin, Uznam, Karsibór) i kilkudziesięciu mniejszych wyspach i wysepkach – łącznie jest ich aż 44. Dodajmy do tego Bałtyk z jednej i Zalew Szczeciński z drugiej strony, oraz łączącą je cieśninę Świnę, a otrzymamy ewenement w skali kraju.

Z uroków tego miejsca chętnie korzystają turyści, których przyciągają m.in. najszersze plaże (nawet 130 m!) i najwyższa latarnia morska w kraju. W pobliżu czekają zaś m.in. Woliński Park Narodowy oraz pełne gwiazd Międzyzdroje.

CZY WIESZ, ŻE …

Świnoujście leży częściowo na największej w Polsce wyspie Wolin. To teren bogaty zwłaszcza w przyrodnicze atrakcje, do których należą m.in. klify w Wolińskim Parku Narodowym, Pojezierze Wolińskie czy Jezioro Turkusowe.

Szumy nad Tanwią

Roztocze, czyli geograficzna kraina rozciągająca się między Wyżyną Lubelską a Podolem, to równie piękny, co mało popularny wśród turystów zakątek Polski. Niezwykła przyroda, klimat małych miasteczek i drewnianych kościółków, a wreszcie cisza i spokój – to jego największe atuty. Wśród nich znajduje się również rzeka Tanew. To właśnie na niej, pośród gęstego lasu objętego ochroną w ramach rezerwatu przyrody “Nad Tanwią”, znajdziemy niewysokie progi wodne, od wydawanego przez nie dźwięku nazywane szumami.

Co w nich wyjątkowego? Po pierwsze – historia. Szumy powstały podczas fałdowania Karpat i są jedynym w Polsce miejscem, w którym widać geologiczną granicę między Europą Wschodnią i Zachodnią. Po drugie, wytwarzany przez nie klimat. Spokojny spacer przez las, w tle szumiąca woda. Czy to nie brzmi kusząco?

Jaskinia Raj

Jedna z największych w Polsce jaskiń krasowych, położona w Górach Świętokrzyskich Jaskinia Raj to miejsce, którego widok dosłownie zapiera dech w piersi. Witające odwiedzających, ukształtowane przez tysiąclecia stalaktyty, stalagmity i inne formy naciekowe wyrastają tam bowiem w fantazyjnych kształtach, a sztuczne oświetlenie jeszcze potęguje nastrój niesamowitości.

Przez jaskinię prowadzi trasa turystyczna o długości 180 m, która przechodzi przez komory pełne nacieków, głazów i skamieniałości. Warto przy tym pamiętać, że w środku panują zupełnie inne warunki niż na zewnątrz – temperatura ok. 9°C, wilgotność ok. 95% – co może dać się we znaki podczas 45-minutowego spaceru. Ponadto w jaskini dokonano kilku archeologicznych odkryć, o których więcej można się dowiedzieć na miejscu.

UWAGA!

Zwiedzanie Jaskini Raj jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem. Narzucony jest dzienny limit odwiedzających, dlatego zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsc przez internet.

Trzęsacz

Co jest wyjątkowego w niewielkiej nadbałtyckiej wiosce w zachodniopomorskim? Położony w pobliżu Rewala Trzęsacz ma wszystko, czego można oczekiwać po nadmorskiej miejscowości – piękną piaszczystą plażę, nad którą górują porośnięte zieloną roślinnością urwiska, trasy spacerowe, platformę widokową. To jednak nie z ich powodu jest to miejsce tak chętnie odwiedzane przez turystów.

O jego niezwykłości decydują… ruiny średniowiecznego gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Kościoła, którego dziś już prawie nie ma, choć pierwotnie stał pośrodku wsi. Przez wieki brzeg morski nieustannie się jednak do niego zbliżał, a podmywające klif fale zagrażały fundamentom budowli. Ta zaczęła się rozpadać w 1901 roku, a do dzisiejszych czasów pozostała z niej już tylko ostatnia, tylna ściana. Tyle jednak wystarcza, żeby położona na klifie nad morzem ruina stanowiła niezwykle malowniczy widok – jeden z najpiękniejszych w kraju.

Kraina Otwartych Okiennic

Soce, Puchły i Trześcianka – właśnie te trzy podlaskie miejscowości kryją się pod nazwą Krainy Otwartych Okiennic, czyli miejsca jakby wyjętego z innej rzeczywistości. Wszystko to za sprawą charakterystycznych drewnianych budowli, które od razu przyciągają wzrok wciąż nielicznie odwiedzających ten region Polski turystów.

Intensywnie kolorowe cerkwie, kapliczki, ale i zwykłe domy wyróżniają się tu barwami oraz bogatymi zdobieniami w stylu wschodnim. Te widać na rzeczonych, zawsze otwartych okiennicach, ale też na narożach ścian i okapach, które są prześlicznie dekorowane zdobną snycerką. Wszystko to sprawia, że wystarczy przejechać się przez wspomniane miejscowości, żeby w jednej chwili zapomnieć o całym świecie.

Twierdza Srebrna Góra

Położna na Dolnym Śląsku, unikatowa w skali Europy, jedna z największych górskich twierdz na kontynencie. Wzniesiona w XVIII wieku potężna fortyfikacja robi wrażenie już z zewnątrz, zwłaszcza widziana z lotu ptaka, ale i ze zwykłej perspektywy imponuje jej rozmach i ogrom.

Charakterystyczna konstrukcja złożona z zespołu bastionów z donżonem pośrodku kryje w sobie aż 151 pomieszczeń, które czyniły twierdzę całkowicie samowystarczalną. Magazyny, studnie, zbrojownia, kaplice, więzienie, szpital, a nawet piekarnia i browar – aż szkoda, że to wszystko nie miało wielu okazji, żeby sprawdzić się w warunkach bojowych, bo ostatni żołnierze opuścili twierdzę już w 1867 roku. Dzięki temu możemy jednak dziś oglądać ją w świetnym stanie.

CIEKAWOSTKA

Po demilitaryzacji Twierdza Srebrna Góra pełniła rolę poligonu saperskiego, a następnie w jej wnętrzach znajdowały się m.in. przędzalnie, garbarnia, wytwórnia wyrobów metalowych i fabryka zegarków kieszonkowych. Jako atrakcja turystyczna twierdza zaczęła funkcjonować pod koniec XIX wieku.

Podróż po Polsce a ubezpieczenie turystyczne

Co grozi turystom w czasie podróży po Polsce? Na pozór nic. Nie ma bariery językowej, jest dostęp do opieki medycznej, powrót do domu nie stanowi problemu. Czy to jednak oznacza, że można zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym? Nie! Może się bowiem okazać, że:

  • ulegniesz wypadkowi, po którym potrzebna będzie długa i kosztowna rehabilitacja,
  • po wypadku przez jakiś czas nie będziesz w stanie wrócić do pracy,
  • sam spowodujesz wypadek, w którym ucierpi inna osoba lub jej rzeczy,
  • zniszczeniu ulegnie Twój bagaż lub sprzęt sportowy.

Wszystko to będzie generować koszty, które będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni, co może być nie lada problemem. Tymczasem kupując polisę na podróż po Polsce, bez problemu zabezpieczysz się na wypadek takich i innych okoliczności. W dodatku będzie Cię to niewiele kosztować – według kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi najtańsza polisa dla całej 4-osobowej rodziny to koszt już 44 zł na tydzień!

Towarzystwo ubezpieczenioweWarunki ubezpieczeniaCena polisy
ProamaNNW: 20 000 zł44 zł
GeneraliNNW: 30 000 zł,
OC: 20 000 zł
64 zł
ProamaNNW: 40 000 zł,
OC: 50 000 zł
88 zł
SIGNAL IDUNANNW: 10 000 zł,
OC: 20 000 zł
92 zł
SIGNAL IDUNANNW: 10 000 zł,
OC: 120 000 zł
112 zł
GeneraliNNW: 60 000 zł,
OC: 150 000 zł,
KL: 5000 zł
204 zł
Dane na podstawie kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (22.05.2024). Ceny polis na tygodniową podróż po Polsce dla 4-osobowej rodziny.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o najpiękniejsze miejsca w Polsce

Jakie są zalety wyjazdu na urlop w Polsce?
Gdzie warto spędzić weekend w Polsce?
Czy na wyjazd w Polsce trzeba się ubezpieczyć?
PODSUMOWANIE
  • Polska to piękny i bardzo zróżnicowany geograficznie kraj, a wiele lokalnych atrakcji nie zostało jeszcze turystycznie odkrytych.
  • W Polsce można zwiedzać zarówno duże miasta (np. Kraków, Gdańsk, Wrocław), jak i odkrywać uroki mniejszych miasteczek (m.in. Kazimierz Dolny) oraz małych miejscowości (np. Kraina Otwartych Okiennic).
  • Miłośnicy przyrody mogą wybierać w Polsce między morzem, jeziorami, górami i lasami. Na turystów czekają m.in. szlaki w Tatrach i Bieszczadach, spływ rzeką Krutynią, odkrywanie Puszczy Białowieskiej, surfowanie na Mierzei Helskiej czy relaks na Roztoczu.
  • Również Ci lubiący zwiedzać nie będą się nudzić, mogąc odwiedzić m.in. Zamek Książ, Kopalnię Soli w Wieliczce czy Skansen w Sanoku.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!