Ubezpieczenie do Nepalu

Nepal to jeden z tych krajów na mapie świata, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W końcu każdy słyszał o tym położonym w Himalajach państwie, którego większą część powierzchni pokrywają najwyższe góry świata na czele z samym Mount Everestem. Majestatyczne szczyty to jednak nie wszystko, co Nepal ma do zaoferowania – sprawdźmy, co trzeba o nim wiedzieć.

ubezpieczenie turystyczne do nepalu

Co musisz zobaczyć w Nepalu?

Zróżnicowany geograficznie i klimatycznie, a przy oferujący możliwość obcowania z zupełnie inną kulturą. Nepal to bez wątpienia nietypowy kierunek na wakacje, za to masz niemal gwarancję, że te okażą się absolutnie niezapomniane. Co szczególnie warto tam zobaczyć i jakich atrakcji nie można przegapić?

atrakcje turystyczne nepalu

Himalaje – Park Narodowy Sagarmatha (Mount Everest) 

Nie można zacząć inaczej, zwłaszcza że najwyższe góry świata są w Nepalu na wyciągnięcie ręki nie tylko dla profesjonalnych wspinaczy. Trekking z kijkami np. w okolicach Annapurny nie wymaga szczególnych umiejętności, przyda się jedynie dobra kondycja. Z kolei rozpoczynający swoją przygodę z górami mogą ograniczyć się do podziwiania najwyższych szczytów z dystansu.

Katmandu – Plac Durbur, Swayambhu, świątynia Paśupatinath

Schodzimy ze szczytów do tętniącej życiem stolicy kraju, której nieco chaotyczny, ale wyjątkowy klimat może wciągnąć na długie godziny. Wąskie uliczki, pałace, stupy, targowiska, knajpki, zapach kadzidełek, dźwięki muzyki. Jedną z atrakcji miasta jest Plac Durbur, przy którym stoi stary pałac królewski, a także świątynia Paśupatinath poświęcona Śiwie.

Na zachód od Katmandu znajduje się wzgórze ze starożytnym kompleksem religijnym, w skład którego wchodzi stupa, sanktuaria i świątynie buddyjskie – Swayambhu

Dolina Katmandu – Bhaktapur, Patan

W Katmandu bardzo łatwo się zatracić, ale warto wyjrzeć też poza nie i zwiedzić sąsiednie królewskie miasta Patan (Lalitpur) i Bhaktapur (historyczne miasto założone w IX wieku z zabytkowym pałacem królewskim z 1428 roku oraz świątynią Batsala Dewi i świątynią hinduistyczną stylizowaną na pagodę), czy górski Nagarkot. 

Pokhara – jezioro Phewa Tal

Dobre miejsce, żeby wytchnąć od gwaru stolicy, ponieważ Pokhara to miejscowość wypoczynkowa w środkowej części kraju, położona nad jeziorem, zachwycająca jaskiniami, wodospadami i widokiem na masyw Annapurny. Jedną z ważniejszych atrakcji regionu jest malownicze jezioro Phewa Tal.

Lumbini

To niewielka miejscowość w południowym Nepalu. Dlaczego o niej wspominamy? Według tradycji to właśnie w Lumbini urodził się Budda, więc jest to jeden z 4 ośrodków kultu wyznawców buddyzmu. Od 1997 roku miejscowość wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Park Narodowy Chitwan 

Wpisane na listę UNESCO miejsce na nizinach Teraj, w którym można obcować z wieloma gatunkami dzikich zwierząt, jak np. nosorożce, jaguary, słonie czy tygrysy. Park jest bardzo popularny wśród turystów, posiada świetną infrastrukturę i stanowi obowiązkowy punkt na mapie każdej wycieczki do Nepalu.

Rafting 

Miłośnicy mocniejszych wrażeń nie są w Nepalu ograniczeni tylko do wspinaczki. Spływające z Himalajów rwące górskie rzeki nadają się idealnie do pokonania ich kajakiem lub pontonem, oczywiście z odpowiednią obsługą i asekuracją, którą łatwo znaleźć w licznych agencjach turystycznych w Katmandu czy Pokharze.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Nepalu na mubi.pl?
 • Nie zapłacisz za leczenie, jeśli w trakcie pobytu zachorujesz na COVID-19 i będziesz potrzebował pomocy medycznej.
 • Nie zapłacisz za pomoc ratowników górskich, jeśli będziesz musiał szybko zejść ze szlaku. Godzina pracy śmigłowca pogotowia kosztuje od 1500 do 2500 USD. Pamiętaj o wykupieniu odpowiedniego rozszerzenia dla uprawiających trekking na danej wysokości.
 • Dostaniesz odszkodowanie, jeśli przewoźnik zgubi lub uszkodzi Twój bagaż w transporcie.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Nepal – niezbędne dokumenty

Jak każdą podróż, również tę nepalską musimy zacząć od zebrania niezbędnych dokumentów. Podstawą wyprawy jest oczywiście paszport (lub paszport tymczasowy), który musi być ważny przez minimum 6 miesięcy, a także posiadać co najmniej dwie puste strony na pieczątki. To jednak nie wszystko.

Nepal należy bowiem do krajów, w których obywateli Polski obejmuje obowiązek wizowy. Na szczęście wyrobienie wizy turystycznej nie jest trudne. W pierwszej kolejności trzeba odwiedzić stronę: https://nepaliport.immigration.gov.np/ i wypełnić interesujący nas formularz. Turyści odwiedzający Nepal mogą otrzymać wizę:

 • przed przyjazdem do Nepalu w placówce dyplomatycznej – najbliższa Ambasada Nepalu znajduje się w Berlinie;
 • po przyjeździe do Nepalu – wizę można otrzymać na lotnisku w Katmandu oraz w innych punktach granicznych.

Wyrobienie wizy po przyjeździe, czyli tzw. wizy On-arrival, wiąże się z opłatą, której wysokość zależy od planowanego czasu pobytu w Nepalu. Dzieci do 10. roku życia otrzymują wizę turystyczną do Nepalu bezpłatnie.

Czas pobytu w NepaluCena wizy On-arrival
15 dni30 USD
30 dni50 USD
90 dni125 USD
każdy dodatkowy dzień (max. 150 dni w ciągu roku kalendarzowego)3 USD
Dane na podstawie informacji polskiego MSZ i strony https://www.immigration.gov.np/post/visa-fee-and-documents-1.
CZY WIESZ, ŻE …

Dodatkowe przepisy wjazdowe dotyczą tych podróżnych do Nepalu, którzy planują tam wyprawy trekkingowe. W niektórych górskich regionach Nepalu potrzebne jest bowiem tzw. trekking permit, czyli zezwolenie tamtejszych władz na uprawianie turystyki górskiej. Można się o nie ubiegać jedynie za pośrednictwem autoryzowanych agencji trekkingowych, a koszty zależą od obranego szlaku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.immigration.gov.np/page/about-trekking-permit.

COVID-19 w Nepalu – obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych podróżnych

Oprócz zwykłych formalności, które trzeba załatwić przed podróżą do Nepalu, nie ma żadnych ograniczeń wjazdowych związanych z pandemią COVID-19. Nie ma już obowiązku wykonywania testów, przechodzenia kwarantanny czy okazania potwierdzenia szczepienia. Nie trzeba również zasłaniać ust oraz nosa. 

UWAGA!

Aktualne informacje oraz zalecenia związane z sytuacją epidemiczną w Nepalu można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ubezpieczenie turystyczne do Nepalu – pamiętaj o ubezpieczeniu kosztów ratownictwa!

Ubezpieczenie turystyczne to podstawa każdego zagranicznego wyjazdu, zwłaszcza odległego. O ile w większości państw europejskich podróżni z Polski mogą przynajmniej w pewnym zakresie liczyć na bezpłatną pomoc służby zdrowia danego kraju dzięki karcie EKUZ, o tyle w Azji lub innych rejonach świata będzie ona zupełnie bezużyteczna. Oznacza to, że w razie wypadku poszkodowany będzie musiał ponieść całkowity koszt udzielonej mu pomocy na własną rękę – a ten może wynieść dziesiątki tysięcy złotych!

Zabezpieczeniem przed takim wydatkiem może być właśnie dobrze skonstruowana polisa turystyczna. Wbrew pozorom, jej koszt wcale nie musi być duży, nawet jeśli zawrzemy w niej ubezpieczenie kosztów leczenia na wysoką sumę. To natomiast niezbędny element wyprawy do Nepalu, mimo że leczenie w tym kraju nie jest bardzo drogie (koszt dobowego pobytu w prywatnej klinice to ok. 35-40 USD). O wiele bardziej kosztowna jest natomiast akcja ratownicza, zwłaszcza w rejonach wysokogórskich, jeśli zajdzie potrzeba ewakuacji ze szlaku. Wówczas już godzina lotu helikoptera ratowniczego to koszt rzędu 1500-2500 USD, dlatego pamiętaj, żeby Twoja polisa opiewała na odpowiednio wysoką kwotę, minimum 300 000 zł.

Co zatem powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Nepalu?

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – obejmujące leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, ratownictwo, transport medyczny, transport zwłok i zachorowanie na COVID-19.
 • Ubezpieczenie NNW podróżne – z niego wypłacane jest odszkodowanie w razie odniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci turysty.
 • Ubezpieczenie OC prywatne – obejmuje szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone przez ubezpieczonego innej osobie.
 • Ubezpieczenie assistance – może obejmować m.in. pomoc tłumacza, opłacenie pobytu osoby wezwanej do ubezpieczonego czy opieki nad dziećmi w razie hospitalizacji ich opiekuna.
 • Ubezpieczenie bagażu – w razie jego utraty, zgubienia lub zniszczenia, osobno można ubezpieczyć m.in. sprzęt sportowy lub elektroniczny.
 • Ubezpieczenie sportowe – w jego ramach ubezpiecza się rekreacyjne uprawianie sportów, w tym m.in. trekking do określonej wysokości.

Ekspert Mubi radzi:

Jeżeli jedziesz do Nepalu z zamiarem uprawiania trekkingu wysokogórskiego, sprawdź koniecznie w OWU ubezpieczyciela, jak definiuje on ten rodzaj aktywności fizycznej. Większość firm ubezpieczeniowych w podstawowym wariancie polisy oferuje ochronę amatorskiego uprawiania sportów, bardziej niebezpieczne dyscypliny klasyfikując jako wymagające dodatkowego rozszerzenia sporty ekstremalne lub sporty wysokiego ryzyka. Przykładowo AXA Partners nie wymaga zakupu dodatkowej ochrony, jeśli trekking jest uprawiany bez użycia sprzętu specjalistycznego i do wysokości 3500 m n.p.m.

Polisa dla turysty do Nepalu – ceny już od 62 zł za tydzień ochrony!

Sprawdźmy, jaki będzie koszt ubezpieczenia dla jednego 27-letniego turysty, który wybiera się do Nepalu na tydzień z zamiarem zwiedzania i rekreacyjnego trekkingu. Wybraliśmy wyłącznie oferty z sumą ubezpieczenia wynoszącą 300 000 zł lub więcej.

FirmaWarunki ubezpieczeniaCena rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalneCena polisy
ProamaKoszty leczenia: 300 000 zł;
Ratownictwo: 300 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, test;
NNW: 20 000 zł;
OC prywatne: 100 000 zł;
OC sportowe: 100 000 zł;
Bagaż: 2000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 2000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu;
Ruchomości domowe: 5000 zł.
+185,00 zł 62,00 zł
WienerKoszty leczenia: 344 928 zł;
Ratownictwo: 344 928 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, test;
NNW: 20 000 zł;
OC prywatne: 215 580 zł;
OC sportowe: 215 580 zł;
Bagaż: 2000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 1000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
+113,00 zł62 zł
GeneraliKoszty leczenia: 500 000 zł;
Ratownictwo: 500 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, test;
NNW: 40 000 zł;
OC prywatne: 100 000 zł;
OC sportowe: 100 000 zł;
Bagaż: 2000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 2000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu;
Ruchomości domowe: 5000 zł.
+225,00 zł 72,00 zł
AXA PartnersKoszty leczenia: 600 000 zł;
Ratownictwo: 600 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, kwarantanna, test;
NNW: 50 000 zł;
OC prywatne: 250 000 zł;
OC sportowe: 250 000 zł;
Bagaż: 3000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 1500 zł;
Sprzęt sportowy: 1500 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
+89,37 zł89,37 zł
UNIQAKoszty leczenia: 750 000 zł;
Ratownictwo: 750 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, kwarantanna, test;
NNW: 50 000 zł;
OC prywatne: 250 000 zł;
Bagaż: 3000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 3000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance
Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
+327,60 zł109,20 zł
GeneraliKoszty leczenia: 800 000 zł;
Ratownictwo: 800 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, test;
NNW: 60 000 zł;
OC prywatne: 200 000 zł;
OC sportowe: 200 000 zł;
Bagaż: 3000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 3000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu;
Ruchomości domowe: 5000 zł.
+314 zł102,00 zł
SIGNAL IDUNAKoszty leczenia: 646 005 zł;
Ratownictwo: 43 067 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, test;
NNW: 30 000 zł;
OC prywatne: 129 201 zł;
OC sportowe: 64 600 zł;
Bagaż: 2 000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 1 000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
+333,43 zł98,28 zł
AXA PartnersKoszty leczenia: 40 000 000 zł;
Ratownictwo: 40 000 000 zł;
Choroby przewlekłe;
Ochrona COVID: zachorowanie, izolacja, kwarantanna, test;
NNW: 150 000 zł;
OC prywatne: 1 500 000 zł;
OC sportowe: 1 250 000 zł;
Bagaż: 6000 zł;
Sprzęt elektroniczny: 3000 zł;
Sprzęt sportowy: 3000 zł;
Amatorskie uprawianie sportu;
Assistance;
Ruchomości domowe: 25 000 zł.
+166,01 zł166,01 zł
Dane pochodzą z obliczeń wykonanych w kalkulatorze ubezpieczenia turystycznego Mubi (28.02.2024)

Planując podróż do Nepalu, trzeba wziąć pod uwagę, że sama podróż na miejsce i aklimatyzacja do nowych warunków trochę zajmą, w związku z czym tygodniowa wycieczka może być niewystarczająca. Jak zmienią się koszty ubezpieczenia, gdy czas podróży ulegnie wydłużeniu? Sprawdźmy to, biorąc pod uwagę ofertę AXA Partners z sumą kosztów leczenia w wysokości 600 000 zł. Dodatkowo zwiększymy też liczbę osób ubezpieczonych.

Cena ubezpieczenia dla 1 osobyCena ubezpieczenia dla 2 osóbCena ubezpieczenia dla 3 osób
Cena ubezpieczenia na 7 dni 89,37 zł 178,75 zł 241,42 zł
Cena ubezpieczenia na 10 dni127,68 zł255,36 zł344,89 zł
Cena ubezpieczenia na 14 dni178,75 zł 357,50 zł482,84 zł
Dane pochodzą z obliczeń wykonanych w kalkulatorze ubezpieczenia turystycznego Mubi (28.02.2024)
CZY WIESZ, ŻE …

Duże obszary Nepalu są pozbawione łączności telefonicznej i internetowej, dlatego wszyscy turyści wyruszający w wyprawy trekkingowe są zobowiązani do zaopatrzenia się w tzw. karty TIMS, które umożliwiają ich zlokalizowanie w razie potrzeby.

Nepal – kiedy i jak jechać, co ze sobą zabrać, o czym pamiętać?

Formalności masz już załatwione, wiesz też, jak wybrać ubezpieczenie, pora więc zająć się innymi aspektami podróży do Nepalu. W końcu wycieczka do Azji Południowej to nie weekendowy wypad, który da się zaplanować w ciągu jednego wieczoru.

Kiedy najlepiej jechać do Nepalu?

Zacznijmy od podstawowej sprawy – Nepal to wbrew pozorom nie tylko Himalaje. Wprawdzie wysokie na ponad 6000 m n.p.m. góry zajmują aż 80% jego powierzchni, ale już na południu natrafimy na pagórkowate tereny porośnięte dżunglą oraz płaską nizinę Teraj, z kolei środkową część zajmują zielone wyżyny. Takie zróżnicowanie ma wpływ na klimat – górski na północy i zwrotnikowy monsunowy w pozostałej części kraju. To natomiast istotna informacja w kontekście terminu naszego wyjazdu.

Najlepiej do Nepalu jechać bowiem w miesiącach jesiennych – od września do końca listopada/połowy grudnia. Ponadto na turystyczny wypad nadaje się też wiosna, a konkretnie okres od połowy lutego do końca maja. Szykując wyjazd w innym terminie, ryzykujesz, że trafisz porę deszczową lub ekstremalnie niskie temperatury.

Jak dostać się do Nepalu?

Niestety, ale trzeba przygotować się na długą i dość męczącą podróż. Ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Nepalu, konieczny będzie lot z minimum jedną przesiadką, trwający ok. 10-11 godzin. Można skorzystać m.in. z linii Qatar Airways lub Emirates. Warto sprawdzać przy tym ceny – najtańszy bilet w obie strony z jedną przesiadką z Warszawy do Katmandu można znaleźć za ok. 4000 zł.

Gdzie się zatrzymać w Nepalu?

Mimo bycia jednym z biedniejszych krajów świata, Nepal jest mocno nastawiony na turystów i dysponuje całkiem niezłą infrastrukturą. Nietrudno tam o znalezienie hotelu w każdym zakresie cenowym, roi się od agencji, które są w stanie zorganizować wszystko – od biletów autobusowych po wyprawy trekkingowe, raczej nie ma problemów z porozumiewaniem się po angielsku, dobrze zorganizowany, choć zwykle kiepskiej jakości jest także transport publiczny.

Ile kosztuje najtańszy tygodniowy pobyt jednego dorosłego turysty w Nepalu w standardowej jakości hotelu we wrześniu? Ceny za portalem Booking.com (28.02.2024).

 • Katmandu – 135 zł,
 • Patan – 715 zł,
 • Bhaktapur – 201 zł,
 • Pokhara – 191 zł,
 • Nagarkot – 238 zł,
 • Chitwan – 86 zł,
 • Lumbini – 701 zł.

Co zabrać ze sobą do Nepalu?

Wiele zależy oczywiście od charakteru Twojej podróży. Zakładamy jednak, że na wyjazd do Nepalu decydują się ci, którzy nie oczekują typowych atrakcji turystycznych i są nastawieni na coś innego niż plażowanie i drinki z palemką.

 • Dwa zdjęcia paszportowe – będą potrzebne do wyrobienia dokumentów trekkingowych.
 • Odzież, obuwie górskie/sportowe, akcesoria – buty trekkingowe, bielizna termoaktywna, kurtka przeciwdeszczowa, kijki trekkingowe itp.
 • Okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem – bardzo przydatne w wysokich partiach gór.
 • Apteczka – m.in. leki na biegunkę i niestrawność, przeciwbólowe, środki na komary, plastry na odciski i otarcia, środki na oparzenia słoneczne, maści na bóle mięśni itp.
 • Powerbank/bateria – w Nepalu częste są problemy z elektrycznością, przerwy w dostawie prądu zdarzają się nawet kilka razy na dobę.
 • Gotówka – brak prądu oznacza też awarie bankomatów, można więc zostać bez dostępu do pieniędzy.
 • Nepalska karta SIM – jej zakup może znacznie zmniejszyć koszty połączeń, może mieć także większy zasięg niż polskie sieci.

Praktyczne informacje przed podróżą do Nepalu

 1. Zegarki w Nepalu należy przestawić o 3 godziny i 45 minut do przodu względem czasu polskiego.
 2. Walutą Nepalu jest rupia nepalska (1 NPR = 0,030 PLN według kursu z dnia 28.02.2024).
 3. Kierowcy z Polski muszą mieć w Nepalu międzynarodowe prawo jazdy oraz polisę ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane wyłącznie, jeśli dana firma posiada przedstawiciela na miejscu.
 4. W Nepalu obowiązuje ruch lewostronny.
 5. Przed przyjazdem do Nepalu nie są wymagane obowiązkowe szczepienia na choroby egzotyczne, ale zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. Nosiciele wirusa HIV mają zakaz wjazdu na teren Nepalu.
 6. W Nepalu zaleca się pić wyłącznie wodę butelkowaną i unikać spożywania pokarmów z lokali gastronomicznych niskich kategorii.

Dniem wolnym od pracy w Nepalu jest sobota. Niedziela to dzień pracujący.

CZY WIESZ, ŻE …

Nepal leży w strefie aktywnej sejsmicznie. W 2015 roku kraj ucierpiał w wyniku jednego z największych trzęsień ziemi w historii – w katastrofie zginęło ponad 7000 osób, a straty materialne przekroczyły 10 mld dolarów.

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat podróży do Nepalu

Co warto zobaczyć w Nepalu?
Z czego słynie Nepal?
Czy Nepal jest drogim krajem?
Czy Nepal to bezpieczny kraj?
Co zabrać ze sobą do Nepalu?
PODSUMOWANIE
 • Nepal to górski kraj w Azji Południowej, położony w środkowej części Himalajów. Na jego terenie znajduje się Mount Everest i kilka innych ośmiotysięczników.
 • Obywatele Polski podróżujący do Nepalu muszą mieć paszport oraz wizę, którą można wyrobić przed wyjazdem lub po przyjeździe na lotnisku.
 • Ubezpieczenie turystyczne do Nepalu powinno obejmować koszty leczenia oraz koszty przeprowadzenia akcji ratowniczej na jak najwyższą sumę.
 • Wybierając się na trekking w Himalajach, może być konieczny tzw. trekking permit. Trzeba również kupić kartę TIMS umożliwiającą zlokalizowanie turysty na szlaku.
 • Trekking wysokogórski jest przez wielu ubezpieczycieli zaliczany do sportów ekstremalnych i wymaga zakupu dodatkowego rozszerzenia do ochrony.
 • Najlepsze pory roku na wizytę w Nepalu to wiosna i jesień.
 • Oprócz trekkingu w Himalajach w Nepalu warto odwiedzić również gwarne Katmandu, otoczoną piękną przyrodą Pokharę i Park Narodowy Chitwan. Na miłośników mocnych wrażeń czeka natomiast rafting po rwących górskich rzekach.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!