Ile kosztuje ubezpieczenie Abartha? Najtańsze OC za 350 zł!

Samochody sportowe, które są znakiem rozpoznawczym Abartha, nie są tanie w ubezpieczaniu. Produkowane w ostatnich latach Abarthy 500 nie są jednak typowymi pojazdami sportowymi. Być może dlatego cena ich ubezpieczenia zwykle nie jest bardzo wysoka. W marcu 2022 roku wyniosła tylko 430 zł, czyli o 366 zł mniej, niż średnia wyliczona dla wszystkich kierowców, którzy szukali polisy na mubi.pl (796 zł)!

Samochody sportowe, które są znakiem rozpoznawczym Abartha, nie są tanie w ubezpieczaniu. Produkowane w ostatnich latach Abarthy 500 nie są jednak typowymi pojazdami sportowymi. Być może dlatego cena ich ubezpieczenia zwykle nie jest bardzo wysoka. W grudniu 2021 roku wyniosła tylko 644 zł, czyli o 74 zł mniej, niż średnia wyliczona dla wszystkich kierowców, którzy szukali polisy na mubi.pl (718 zł)!

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Abartha w ostatnich miesiącach?

Ceny ubezpieczenia OC Abartha nie są ustabilizowane. Jak wynika z danych porównywarki ubezpieczeń Mubi, w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnie składki ubezpieczeniowe właścicieli tychże pojazdów mocno rosły w jednym miesiącu, aby w kolejnym spaść nawet o kilkaset złotych. W listopadzie 2021 roku pojazdy te były ubezpieczane aż za 1310 zł, by już miesiąc później stawki spadły ponad dwukrotnie – do poziomu 644 zł. A to wcale nie najniższa średnia cena OC Abartha. W sierpniu zeszłego roku wyniosła ona 493 zł, a rekordowo niska była w marcu 2022 roku, wynosząc zaledwie 430 zł.

isuzu - średnie ceny oc w ostatnich 12 miesiącach

Najtańsze OC dla Abartha za 350 zł!

Kierowcy zdają sobie sprawę, że czasem ceny ubezpieczeń komunikacyjnych mogą być wysokie. Tymczasem niektórych właścicieli Abarthów spotkała w marcu miła niespodzianka, bo otrzymali bardzo atrakcyjne oferty. Najwięcej powodów do zadowolenia miała 40-letnia właścicielka Abartha 500. Za swoje OC zapłacił bowiem zaledwie 350 zł, co było jednocześnie najtańszą opcją wyliczoną w marcu dla tej marki w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi.

Jednak nie była ona odosobniona, bo także inni użytkownicy Mubi zapłacili za ubezpieczenie równie niewiele.

Najtańsze OC Abartha Dane właściciela i samochodu
350 złAbarth 500 (pojemność silnika: 1,4 l) 40-letnia kobieta z powiatu poznańskiego
361 złAbarth 500 (pojemność silnika: 1,4 l) 34-letnia kobieta z Legionowa
407 złAbarth 500 (pojemność silnika: 1,4 l) 34-letni mężczyzna z Poznania
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Abarth w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [marzec 2022]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Abartha

Z racji tego, że w ostatnich latach produkcja Abarthów została ograniczona tylko do jednego modelu – Abartha 500, to właśnie on jest ubezpieczany w zdecydowanej większości, na niego też najczęściej oferty OC wyszukują użytkownicy Mubi. Najtańsze ubezpieczenie Abartha 500 kosztowało jego właściciela w marcu 2022 roku 350 zł, czyli o 80 zł mniej, niż wyniosły średnie ceny OC tej marki.

Ceny OC Abartha a ceny ubezpieczenia innych marek

Dane porównywarki ubezpieczeń Mubi pokazują, że w marcu cena OC Abartha była jedną z niższych wśród 61 porównywanych marek. A właściwie to najniższą. Oczywiście trzeba do tych wyliczeń podchodzić z dystansem, pamiętając, że liczba osób poszukujących ofert ubezpieczenia dla samochodów tej marki jest bardzo mała, przez co nawet uśrednione wyniki mogą się mocno wahać. Warto jednak podkreślić, że 430 zł to ponad trzykrotnie mniejszy koszt OC, niż ponosili właściciele Lamborghini.

Marka Średnia cena OC
Abarth430 zł
Dacia540 zł
Daihatsu557 zł
Kia593 zł
Citroen643 zł
Volkswagen784 zł
Mercedes-Benz791 zł
Saab795 zł
Alfa Romeo814 zł
Lexus824 zł
Ford836 zł
BMW999 zł
Rolls-Royce1027 zł
Lamborghini1375 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Abarth w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [marzec 2022]

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie Abartha

Które marki samochodowe są ubezpieczane najtaniej?

Od miesięcy w czołówce najtaniej ubezpieczanych marek samochodowych utrzymuje się Dacia, w przypadku której średnia składka wyniosła w marcu 2022 roku 540 zł. Ponadto na tanie OC mogą zwykle liczyć m.in. właściciele samochodów marek Daihatsu, Suzuki czy Kia. Jednak w marcu 2022 prym wśród najtaniej ubezpieczanych marek samochodowych wiódł właśnie Abarth.

Czy właściciel Abartha może liczyć na składkę poniżej 500 zł?

To, jaką składkę zapłaci dany kierowca, zależy od wielu czynników: parametrów samochodu, danych właścicieli i kierowców oraz ich historii ubezpieczeniowej. Składki są wyliczane indywidualnie dla każdego kierowcy, dlatego nawet właściciele Abartha mają szansę otrzymać korzystną ofertę, co widać po marcowych wyliczeniach w Mubi.

W jaki sposób można obniżyć składkę ubezpieczeniową właściciela Abartha?

Jeśli koszty związane z zakupem obowiązkowego ubezpieczenia OC lub dobrowolnych polis komunikacyjnych są dla Ciebie zbyt duże, możesz je obniżyć, np. kupując ubezpieczenie przez internet. Niektórzy ubezpieczyciele oferują dodatkowe zniżki osobom, które zdecydują się na zakup polisy online. Oprócz tego, w przypadku ubezpieczenia AC możesz zdecydować się np. na udział własny w likwidacji szkody, dzięki czemu Twoja składka prawdopodobnie nieco spadnie.

PODSUMOWANIE
  • W fabrykach Abartha jest produkowany obecnie tylko jeden model – Abarth 500.
  • W marcu 2022 roku średnia cena OC Abartha wyniosła 430 zł w porównywarce ubezpieczeń Mubi.
  • Najtańsze OC Abartha 500 kosztowało 350 zł.
  • W marcu średnia cena OC Abartha okazała się jedną z niższych wśród wszystkich marek porównywanych na mubi.pl – trzeba jednak pamiętać o niewielkiej liczbie kalkulacji dla tych pojazdów.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!