Ubezpieczenie motocykli Derbi – już od 118 zł!

Ta hiszpańska marka słynąca z produkcji skuterów i motocykli o niewielkiej pojemności silnika została założona w 1922 roku. Od 2001 roku wchodzi w skład włoskiej Grupy Piaggio. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykli Derbi? Które modele można najtaniej ubezpieczyć? Przyglądamy się kosztom ubezpieczenia Derbi!

oc derbi

OC motocykli Derbi – wysokie średnie ceny

Dane porównywarki Mubi wskazują, że średnia cena OC samochodów w październiku 2023 roku to 719 zł, a motocykli 370 zł. Przy tych kwotach średnie ubezpieczenie motocykla Derbi w wysokości 673 zł wydaje się bardzo drogie. Przyjrzyjmy się, jakie były średnie ceny OC maszyn tej hiszpańskiej marki w ostatnich miesiącach!

MiesiącCena
Maj 2023991 zł
Czerwiec 2023963 zł
Lipiec 20231168 zł
Sierpień 20231161 zł
Wrzesień 2023445 zł
Październik 2023673 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

W przypadku motocykli Derbi średnie ceny ubezpieczenia w ostatnich miesiącach nie były stabilne – różnice między nimi wynosiły nawet kilkaset złotych. W najtańszym wrześniu motocykliści znajdowali na Mubi OC na jednoślady tej marki za 445 zł, z kolei już miesiąc później musieli wydać ponad 200 zł więcej. To jednak wciąż niewiele w porównaniu do kosztów z poprzednich miesięcy, które zbliżały się, a nawet przekraczały 1000 zł.

Skąd takie różnice? Wynika to z niewielkiej popularności marki. Ubezpieczenia na motocykle Derbi szuka znacznie mniej osób niż np. na pojazdy marki Honda, Yamaha czy BMW, przez co skrajnie niskie lub wysokie wyniki mają większy wpływ na ogólną średnią. Tym bardziej szukając OC dla Derbi, warto samodzielnie przeprowadzić kalkulację w porównywarce Mubi.

Top 10 najniższych cen OC Derbi – 118 zł na start!

Mimo bardzo wysokich średnich cen Derbi wielu właścicieli motocykli tej marki znalazło na Mubi ubezpieczenie w wielokrotnie niższej cenie. Rekordzista mógł ubezpieczyć swoje Derbi za jedyne 118 zł, czyli ponad 5 razy taniej od średniej!

Top 10 najtańszych OC dla motocykli marki Derbi z października 2023 roku z porównywarki ubezpieczeń Mubi:

Parametry motocyklaDane właścicielaCena ubezpieczenia OC
Derbi Senda R X-Race, cross/enduro43-letni mężczyzna z Częstochowy118 zł
Derbi Senda R, cross/enduro28-letni mężczyzna z Gostynina123 zł
Derbi Senda R X-Race, cross/enduro18-letni mężczyzna z Wasilkowa178 zł
Derbi Senda R X-Race, cross/enduro58-letni mężczyzna z powiatu sierpeckiego245 zł
Derbi Senda SM X-Treme, cross/enduro36-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego265 zł
Derbi Senda R X-Treme, cross/enduro18-letni mężczyzna z Warszawy266 zł
Derbi Senda R X-Treme, cross/enduro55-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego301 zł
Derbi Senda R X-Race, cross/enduro42-letni mężczyzna z powiatu białostockiego390 zł
Derbi Senda R, cross/enduro20-letni mężczyzna z powiatu przemyskiego421 zł
Derbi GPR 50 Racing, szosowy16-letni mężczyzna z powiatu bydgoskiego443 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

W top 10 najtańszych OC motocykli Derbi znalazły się głównie maszyny typu cross/enduro – to kilka wersji modelu Senda. Kierowcy szukali jednak również ubezpieczenia na motorowery i motocykle szosowe tej marki. Jakie dane z listy zwracają jeszcze uwagę?

Motocykliści, którzy znaleźli bardzo tanie OC, byli z różnych regionów Polski. Co jednak ważniejsze, jako miejsce zamieszkania podawali najczęściej małe miejscowości oraz niewielkie miasta, w których zazwyczaj średnie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są niższe od tych z największych ośrodków, gdzie panuje duży ruch, przez co łatwiej o stłuczkę. 

W zestawieniu znalazło się aż 5 osób w przedziale wiekowym 18-24 lata lub młodszych. To niespodzianka, ponieważ kierowcy w tym wieku płacą za ubezpieczenia zazwyczaj dużo więcej niż ci starci. Dlaczego? Wynika to ze statystyk wypadków i szkód, co przekłada się na większe ryzyko ubezpieczeniowe. Dodatkowo najmłodsi nie mają historii ubezpieczenia, a więc potwierdzonej bezszkodowej jazdy, przez co nie wypracowali jeszcze zniżek. Jak zatem mogli uzyskać tak korzystne oferty? Sprawdzonym sposobem na tanie OC dla młodego kierowcy jest np. starszy współwłaściciel ze zniżkami.

Cross/enduro czy motocykl szosowy Derbi – porównanie cen OC

W porównywarce Mubi motocykliści szukali w październiku ofert ubezpieczenia OC Derbi głównie na crossy/enduro oraz motocykle szosowe do 250 cm³. Który rodzaj maszyn można było średnio najtaniej ubezpieczyć?

Rodzaj motocykla marki DerbiŚrednia cena OC w październikuNajniższa cena OC w październiku
cross/enduro663 zł118 zł
szosowy do 250 cm³773 zł443 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Korzystniejszą średnią cenę OC miały motocykle cross/enduro – 663 zł. Natomiast przeciętny koszt ubezpieczenia motocykli szosowych Derbi był o ponad 100 zł wyższy – wyniósł 773 zł.

Pakiet ubezpieczeń Derbi dla motocykla cross/enduro

Na koniec sprawdźmy, jaką ofertę dodatkowych ubezpieczeń na motocykl Derbi Senda SM X-Treme (czyli jeden z popularniejszych modeli w zestawieniu najtańszych cen OC w październiku) zaproponują ubezpieczyciele. Ceny pakietów skalkulowane zostały dla 25-letniego mężczyzny z Czeladzi, który ma prawo jazdy od 2016 roku. Natomiast ubezpieczenia komunikacyjne wykupuje od 3 lat.

Motocykl, który chce ubezpieczyć, jest z 2007 roku i ma przejechane 72 tys. km. W ciągu najbliższych 12 miesięcy motocyklista planuje przejechać nim nie więcej niż 5 tys. km. Ile kosztowałby go pakiet ubezpieczeń?

Ceny pakietów ubezpieczeń dla Derbi Senda SM X-Treme o pojemności silnika 49 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
UNIQAOC + Assistance225 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance284 zł
BeesafeOC + NNW433 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance485 zł
UNIQAOC + AC + Assistance891 zł
UNIQAOC + AC + NNW + Assistance950 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 22.03.2023.

Tylko dwie firmy zaoferowały ubezpieczenia dla wskazanego motocykla – były to UNIQA i Beesafe. Warto zwrócić uwagę, że tylko to pierwsze towarzystwo zaoferowało pakiety z ubezpieczeniem AC – najtańszy za 891 zł. Kilkaset złotych mniej trzeba by zapłacić za oferty z NNW i Assistance.

Różnice w cenach pakietów od tego samego ubezpieczyciela wynikają z różnych warunków ochrony. Im są one lepsze, tym cena pakietu jest wyższa. Przykładowo, ubezpieczenie assistance od firmy UNIQA w najtańszym wariancie za 225 zł obejmuje pomoc po wypadku w Polsce, gwarantując pomoc na miejscu zdarzenia i holowanie do 75 km. Z kolei w najdroższym pakiecie motocyklista może liczyć również na pełne AC bez udziału własnego i amortyzacji części, a także NNW kierowcy i pasażerów na sumę 30 000 zł.

Dlatego zawsze najlepiej sprawdzić koszt ubezpieczenia motocykla dla swoich danych w porównywarce Mubi, by zwiększyć szanse na znalezienie bardzo taniej polisy i wybrać wariant najlepszy dla siebie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie motocykli Derbi

Dlaczego ceny pakietów OC, Assistance i NNW różnią się od siebie?
Czy mimo wysokich średnich cen OC Derbi, można znaleźć na nie tanie OC?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC motocykli Derbi w październiku to 673 zł.
  • Z kolei najtańsze OC Derbi kosztowało w tym miesiącu jedynie 118 zł.
  • Najkorzystniejsze ceny OC na motocykle Derbi otrzymywali właściciele crossów/enduro tej marki.
  • Ubezpieczyciele oferują także pakiety z AC, NNW i Assistance na motocykle Derbi.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC