Ubezpieczenie OC motocykli Keeway od 107 zł w porównywarce Mubi!

Chociaż motocykle marki Keeway są jednymi z droższych w ubezpieczeniu, użytkownicy porównywarki Mubi znajdowali we wrześniu oferty OC dla pojazdów tego chińskiego producenta nawet za ok. 100 zł! Jak to możliwe i które rodzaje jednośladów Keeway są ubezpieczane najtaniej? Sprawdźmy!

oc keeway

OC Keeway – średnie ceny z ostatnich miesięcy

Interesują Cię koszty ubezpieczenia motocykla marki Keeway? Mamy dwie wiadomości. Dobra jest taka, że w porównaniu do ubiegłego miesiąca średnia cena OC dla tej marki spadła aż o 369 zł! Zła wiadomość jest niestety taka, że wciąż wynosi ona ponad 500 zł, czyli wyraźnie więcej, niż płacili za ubezpieczenie wszyscy motocykliści korzystający we wrześniu z kalkulatora OC AC na mubi.pl (370 zł).

MiesiącCena
Kwiecień 2023640 zł
Maj 2023593 zł
Czerwiec 2023640 zł
Lipiec 2023869 zł
Sierpień 2023871 zł
Wrzesień 2023502 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Jak widać z wyliczenia, ceny OC motocykli marki Keeway mocno zmieniały się w ostatnich miesiącach. Wrześniowa średnia w wysokości 502 zł okazała się najniższą na przestrzeni półrocza. Wcześniej właściciele motocykli tej marki płacili znacznie więcej – nawet ok. 870 zł w lipcu i sierpniu.

Komu udało się znaleźć OC Keeway za 107 zł?

Wysokie średnie ceny OC Keeway nie oznaczają na szczęście, że motocykli tej marki w ogóle nie da się tanio ubezpieczyć. Wręcz przeciwnie, co potwierdzają dane Mubi z września. Zgodnie z nimi, nie brakowało w tym miesiącu motocyklistów, którzy obliczali sobie OC za mniej niż 200 zł, a rekordzista zapłacił za polisę zaledwie 107 zł!

Model motocykla KeewayDane motocyklistyNajniższa cena OC motocykla Keeway
Keeway RY8 50, skuter69-letni mężczyzna z Jasła107 zł
Keeway Matrix Sport, skuter30-letni mężczyzna z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego109 zł
Keeway Flash 50, skuter43-letnia kobieta z Płocka109 zł
Keeway F-Act 50, skuter38-letni mężczyzna z powiatu przasnyskiego110 zł
Keeway Hurricane 50, skuter37-letnia kobieta z Ostródy112 zł
Keeway Hurricane 50, skuter45-letni mężczyzna z Gdańska113 zł
Keeway TX 50 Supermoto, skuter37-letni mężczyzna z Ełku113 zł
Keeway Land Cruiser 250, chopper/cruiser46-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej119 zł
Keeway Superlight, szosowy49-letni mężczyzna z powiatu brzozowskiego125 zł
Keeway RKF 125 E5, Zabrze35-letni mężczyzna z Zabrza127 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Jak to możliwe, że mieszkaniec Jasła zapłacił za OC swojego Keewaya prawie pięć razy mniej niż pozostali motocykliści ubezpieczający pojazdy tej marki? Zadecydował o tym zbieg korzystnych dla niego czynników, które biorą pod uwagę ubezpieczyciele przy obliczaniu składki OC. Należy bowiem pamiętać, że jej wysokość jest zawsze ustalana indywidualnie pod kątem konkretnego klienta.

W przypadku rekordzisty znaczenie miały przede wszystkim wiek i lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, które mogły przełożyć się na duże zniżki na OC. Ubezpieczyciele o wiele przychylniej patrzą na klientów powyżej 30. roku życia, wiedząc, że ci znacznie rzadziej powodują wypadki i stronią od brawury na drodze.

Dodatkowym czynnikiem działającym na plus motocyklistów jest również miejsce zamieszkania poza dużym miastem. Potwierdzają to zresztą również pozostali ubezpieczeni z top 10, bo większość z nich pochodzi z niewielkich miejscowości, gdzie znacznie trudniej o niefortunne zdarzenie na drodze niż w zatłoczonym mieście.

Cruisery i motocykle szosowe Keeway z tańszym OC od skuterów

Keeway to producent różnego rodzaju jednośladów. W ofercie firmy znajdziemy m.in.:

Na wszystkie te rodzaje pojazdów ubezpieczenia OC szukali we wrześniu użytkownicy porównywarki Mubi, jednak wśród nich zdecydowanie najwięcej było właścicieli cruiserów, motocykli szosowych i skuterów. Którzy z nich płacili najniższe składki?

Rodzaj motocykla KeewayŚrednia cena OC we wrześniuNajniższa cena OC we wrześniu
Motocykl szosowy do 250 cm3268 zł125 zł
Chopper/Cruiser460 zł119 zł
Skuter585 zł107 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Najtańsze w ubezpieczeniu okazały się motocykle szosowe – ich średnia cena (268 zł) była o ponad 200 zł niższa od średniej dla całej marki! Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, zwłaszcza że ten typ jednośladów cechuje się dość dużymi silnikami, które powinny zwiększyć koszt ubezpieczenia. Czemu jest więc inaczej?

Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać we właścicielach motocykli szosowych marki Keeway, którymi są zwykle doświadczeni motocykliści, mogący pochwalić się długą historią ubezpieczenia i solidnymi zniżkami na OC. Tego typu jednośladów nie ubezpieczają natomiast młode osoby w  wieku 18-25 lat, które wybierają raczej skutery, co widać po wysokich średnich kosztach ich ubezpieczenia (585 zł).

Ile musi wydać na OC Keewaya młody motocyklista?

Patrząc na przedstawione wcześniej zestawienie najniższych cen OC motocykli marki Keeway z września, ze świecą szukać wśród nich osób mających mniej niż 30 lat. Nie ma w tym nic dziwnego – składki ubezpieczeniowe dla najmłodszych właścicieli pojazdów są bowiem o wiele wyższe od tych proponowanych starszym kierowcom.

We wrześniu osoby w wieku 18-25 lat, które przez ubezpieczycieli są zaliczane do grupy klientów podwyższonego ryzyka, płaciły średnio za OC samochodu 1426 . Wśród motocyklistów ten koszt był niższy – 728 – ale to i tak prawie dwukrotnie więcej, niż średnio płacili za ubezpieczenie wszyscy właściciele jednośladów.

Czemu tak jest? Niestety, ale za złą opinią, jaką “cieszą się” młode osoby wśród ubezpieczycieli, stoją twarde fakty – zgodnie z danymi policyjnymi, to właśnie tacy kierujący pojazdami powodują średnio najwięcej wypadków (w 2022 roku średnio 12 wypadków na 10 000 populacji). Objęcie ochroną młodego motocyklisty jest zatem dla ubezpieczyciela zwyczajnie ryzykowne, więc rekompensuje on to sobie, zwiększając mu składkę OC.

Jak bardzo? Sprawdźmy to na przykładzie 18-letniego Patryka z Opola, który na swój pierwszy pojazd wybrał używany skuter Keeway Matrix (pojemność silnika – 50 cm3) z 2017 roku. Pojazd ma 38 tys. km na liczniku, a młody właściciel zamierza przejechać nim w ciągu najbliższego roku do 5 tys. km. Patryk posiada prawo jazdy od marca i nie miał wcześniej historii ubezpieczenia.

Firma ubezpieczeniowaZakres ubezpieczeniaCena ubezpieczeniaDodatkowe informacje o polisie
BeesafeOC2000 złZielona Karta w cenie ubezpieczenia.
BeesafeOC + NNW + Assistance2082 złZielona Karta w cenie ubezpieczenia.
Suma ubezpieczenia NNW – 50 000 zł dla kierowcy i 10 000 zł dla pasażerów.
Pomoc assistance po wypadku w Europie zapewnia holowanie do najbliższego warsztatu, pojazd zastępczy i naprawę na miejscu zdarzenia.
BeesafeOC + Assistance2099 złZielona Karta w cenie ubezpieczenia.
Pomoc assistance po awarii, wypadku lub kradzieży w Europie zapewnia holowanie do 200 km, pojazd zastępczy i naprawę na miejscu zdarzenia.
Pomoc serwisowa obejmuje dostarczenie paliwa, wymianę koła i uruchomienie pojazdu przy awarii akumulatora.
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (30.10.2023).

Najtańsze OC bez dodatków kosztowałby Patryka 2000 zł. Musiałby dopłacić 30 zł za pakiet z NNW, a 80 zł za dodatkowe assistance. Dla porównania, gdyby ten sam skuter ubezpieczał doświadczony i bezszkodowy motocyklista w wieku 50 lat, Beesafe zaoferowałoby mu identyczne pakiety odpowiednio w cenach: 224 zł, 254 zł, 306 zł i 323 zł.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC motocykla Keeway

Czy ubezpieczenie motocykli Keeway jest drogie?
Jakie motocykle marki Keeway mają najtańsze OC?
Dlaczego młodzi ludzie płacą więcej za ubezpieczenie motocykli?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC motocykla marki Keeway wyniosła we wrześniu 2023 roku 502 zł. To więcej niż koszt ubezpieczenia dla wszystkich motocyklistów w tym samym czasie (370 zł).
  • Najtańsze ubezpieczenie motocykla Keeway znalazł we wrześniu na Mubi motocyklista, który za OC zapłacił tylko 107 zł.
  • Najniższy średni koszt ubezpieczenia OC Keeway obliczono we wrześniu dla motocykli typu chopper/cruiser i motocykli szosowych do 250 cm3.
  • Młody motocyklista za OC motocykla marki Keeway musi zapłacić minimum 2000 zł.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

2 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

avatar autora komentarza
Po co ten artykuł w ogóle pisany jak nie można wybrać marki Keeway bo nie jest wyzczegolniony w spisie Nie wiem.
Dzień dobry. W kalkulatorze OC AC na Mubi można wybrać w formularzu motocykle marki Keeway z roczników 2003-2021.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC