OC motocykli Kymco już za 105 zł w porównywarce Mubi!

Kwang Yang Motor Company, w skrócie Kymco, to tajwański producent, w którego ofercie znajdziemy skutery, quady i motocykle tworzone na bazie technologii opracowanych przez Hondę. Sprawdźmy, ile kosztuje OC jednośladów tej marki i zobaczmy, które maszyny wychodzące z tej fabryki można ubezpieczyć najtaniej.

grafika

Ile kosztuje OC motocykli marki Kymco?

We wrześniu średnia cena ubezpieczenia OC, jaką obliczali sobie motocykliści korzystający z porównywarki Mubi, wyniosła 370 zł. To prawie dwa razy mniej, niż w tym samym czasie wydawali na obowiązkową ochronę właściciele samochodów osobowych (711 zł), co pokazuje, że posiadanie jednośladu może się opłacać bardziej od czterech kółek. Jak na tym tle wypadają motocykle marki Kymco?

MiesiącCena
Kwiecień 2023388 zł
Maj 2023460 zł
Czerwiec 2023452 zł
Lipiec 2023479 zł
Sierpień 2023481 zł
Wrzesień 2023410 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Okazuje się, że średnie koszty ubezpieczenia motocykli marki Kymco są od kilku miesięcy stosunkowo stabilne. We wrześniu wyniosły 410 zł, były więc zbliżone do średnich cen uzyskiwanych przez wszystkich motocyklistów. Wcześniej zdarzały się jednak okresy, gdy koszty te były zarówno dużo wyższe (481 zł w sierpniu), jak i nieco niższe (388 zł w kwietniu).

Ubezpieczenie OC Kymco za 105 zł? To możliwe!

Czy w takim razie są w ogóle właściciele motocykli marki Kymco, którzy we wrześniu znaleźli tanie OC? Jak najbardziej i wcale nie jest to mała grupa! Sprawdźmy zatem, kto był tym szczęściarzem, który znalazł ubezpieczenie motocykla Kymco nawet kilka razy tańsze od średniej.

Parametry motocyklaDane motocyklistyNajniższa cena OC Kymco
Kymco Agility A/C 125, skuter63-letni mężczyzna ze Skaryszewa105 zł
Kymco Nexxon 50 (4T), skuter37-letni mężczyzna z powiatu wrocławskiego105 zł
Kymco Like 125, skuter31-letni mężczyzna z Kuźni Raciborskiej105 zł
Kymco K-Pipe 50 4T, motorower58-letni mężczyzna z powiatu szczecineckiego106 zł
Kymco CK-1 125, szosowy38-letni mężczyzna z powiatu gryfickiego107 zł
Kymco Zing 125, chopper/cruiser58-letni mężczyzna z powiatu kamieńskiego108 zł
Kymco Stryker 125, szosowy39-letni mężczyzna z powiatu limanowskiego108 zł
Kymco Grand Dink 250, skuter47-letni mężczyzna z Radzionkowa108 zł
Kymco People GT 125i, skuter51-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego108 zł
Kymco Bet @ Win 50, skuter38-letni mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego108 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Zwróćmy uwagę, że motocykliści, którzy uzyskali najniższą cenę OC Kymco, pochodzą z różnych regionów Polski. Są wśród nich mieszkańcy małych miasteczek i miejscowości. Z reguły mieszkańcy niewielkich miejscowości mogą liczyć na preferencyjne ceny OC ze względu na niewielki ruch drogowych, a co za tym idzie mniejsze ryzyko wystąpienia szkody.

Podobnie jest w przypadku osób powyżej 25. roku życia i właścicieli pojazdów z niewielkimi silnikami. Pierwsi mogą się pochwalić większym doświadczeniem na drodze i dłuższą historią ubezpieczenia, dzięki której zbiera się zniżki na OC, drudzy z kolei są traktowani przez ubezpieczycieli przychylniej z uwagi na niewielkie osiągi ich maszyn. Gdy spojrzycie na zestawienie top 10 najtańszych OC Kymco, zobaczycie, że większość tam uwzględnionych motocyklistów spełniało właśnie te warunki (powyżej 30 lat, pojemność silników do 125 cm3), dzięki czemu mogli oszczędzić na ubezpieczeniu.

Chopper, szosowy, skuter – które motocykle Kymco mają najtańsze OC?

Patrząc na listę właścicieli motocykli Kymco, którzy we wrześniu otrzymali najniższe oferty ubezpieczenia na mubi.pl, w oczy rzuca się jeszcze jedno – ponad połowa z nich jeździ skuterami. Czy to znaczy, że właśnie ten rodzaj jednośladów tajwańskiej marki ubezpiecza się najtaniej? Wcale nie!

Rodzaj motocykla KymcoŚrednia cena OC we wrześniuNajniższa cena OC we wrześniu
Chopper/cruiser149 zł108 zł
Szosowy do 250 cm3176 zł107 zł
Skuter461 zł105 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Pomimo tego, że we wrześniu użytkownicy porównywarki Mubi szukali OC głównie dla trzech rodzajów motocykli Kymco, skutery i tak nie były wśród nich najtańsze. Okazało się bowiem, że taniej od nich ubezpieczano zarówno motocykle szosowe, jak i typu chopper/cruiser. Skąd taki wynik, skoro wydaje się, że to skutery jako maszyny o słabszych parametrach i mniejszych osiągach powinny mieć najtańsze OC?

Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać nie w parametrach motocykli, lecz w charakterystyce osób, które je ubezpieczają. Skuterami często jeżdżą niedoświadczeni motocykliści, dla których nieraz są to w ogóle pierwsze samodzielne pojazdy. W naturalny sposób wzrasta więc towarzyszące im ryzyko ubezpieczeniowe, zwłaszcza że nie posiadają historii ubezpieczenia, a co za tym idzie – zniżek.

Potwierdza to również zestawienie średnich cen dla marki Kymco z tymi dla pozostałych motocykli. Jak wynika z danych porównywarki Mubi z września, w obydwu przypadkach skutery okazały się zdecydowanie najbardziej kosztowne pod kątem ubezpieczenia.

Rodzaj motocyklaŚrednia cena OC dla wszystkich marekŚrednia cena OC dla marki Kymco
Chopper/cruiser280 zł149 zł
Szosowy do 250 cm3419 zł176 zł
Skuter446 zł461 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Ile kosztuje dodatkowa ochrona motocykla Kymco?

Właściciele motocykli marki Kymco, szczególnie tych nowych i kosztownych modeli, są często podczas ich ubezpieczania zainteresowani nie tylko podstawową ochroną odpowiedzialności cywilnej, ale również dodatkowymi polisami chroniącymi ich w razie różnego rodzaju niefortunnych zdarzeń. Czy ich zakup jest możliwy?

Sprawdziliśmy to w porównywarce Mubi, przykładowym właścicielem nowego maxiskutera Kymco New Downtown 350i ABS (pojemność silnika 321 cm3), czyniąc 40-latka z Wrocławia, który prawo jazdy kategorii A ma od 2010 roku i nigdy jeszcze nie wyrządził żadnej szkody. Okazało się, że choć najtańsze OC dla tego pojazdu motocyklista mógłby mieć nawet za 123 zł, za pakiet z AC musiałby zapłacić co najmniej 2000 zł. Jakie byłyby warunki ubezpieczenia autocasco (wybrano najtańszy dostępny pakiet z AC od firmy Beesafe)?

 • AC Pełne,
 • zdarzenia objęte ochroną – kradzież, szkoda całkowita, szkoda częściowa,
 • sposób likwidacji szkody – serwis autoryzowany (ASO),
 • naprawa na częściach – oryginalnych,
 • udział własny – 500 zł przy szkodach wypadkowych i kradzieży,
 • amortyzacja części – 0%,
 • zakres terytorialny – Europa,
 • minimalna wysokość szkody – 500 zł,
 • suma ubezpieczenia – 20 200 zł.

A na co jeszcze mógłby liczyć motocyklista, wybierając jeden z pakietów z AC? Szczegóły znajdziecie w tabeli poniżej.

UbezpieczycielZakres i cena polisySzczegóły dodatkowej ochrony
BeesafeOC + AC + Assistance: 2034 złAssistance – pomoc po awarii, wypadku i kradzieży w Europie, holowanie do 200 km, pojazd zastępczy, naprawa na miejscu zdarzenia, pomoc serwisowa w postaci dostarczenia paliwa, wymiany koła i uruchomienia pojazdu po awarii akumulatora, brak franszyzy kilometrowej.
UNIQAOC + AC + Assistance: 2083 złAssistance – pomoc po wypadku w Polsce, holowanie do 75 km, naprawa na miejscu zdarzenia, brak franszyzy kilometrowej.
UNIQAOC + AC + NNW + Assistance: 2209 złAssistance – pomoc po wypadku w Polsce, holowanie do 75 km, naprawa na miejscu zdarzenia, brak franszyzy kilometrowej. NNW kierowcy i pasażerów – suma ubezpieczenia 30 000 zł
BeesafeOC + AC + NNW + Assistance: 2382 złAssistance – pomoc po awarii, wypadku i kradzieży w Europie, holowanie do 1000 km, pojazd zastępczy, naprawa na miejscu zdarzenia, pomoc serwisowa w postaci dostarczenia paliwa, wymiany koła i uruchomienia pojazdu po awarii akumulatora, brak franszyzy kilometrowej. NNW – suma ubezpieczenia 50 000 zł dla kierowcy i 10 000 zł dla pasażerów.
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (30.10.2023).
UWAGA!

Wpisując do formularza na mubi.pl swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL), można otrzymać więcej ofert ubezpieczenia. Dzieje się tak, ponieważ niektóre firmy wymagają podania tych informacji do obliczenia składki.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC motocykli Kymco

Czy OC dla motocykli Kymco jest drogie?
Czy ceny OC motocykli różnią się w zależności od ich rodzajów?
Czy na motocykl Kymco można kupić ubezpieczenie AC?
PODSUMOWANIE
 • Średnia cena OC motocykli marki Kymco wyniosła we wrześniu 2023 roku 410 zł. To o 40 zł więcej, niż płacili w tym czasie za ubezpieczenie wszyscy właściciele jednośladów.
 • Najtańsze OC Kymco we wrześniu na Mubi kosztowało zaledwie 105 zł.
 • We wrześniu średnio taniej były ubezpieczane choppery/cuisery i motocykle szosowe niż skutery marki Kymco.
 • Pakiet ubezpieczeń OC + AC dla motocykla Kymco kosztuje powyżej 2000 zł.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC