Ubezpieczenie OC motocykla Zipp – już od 104 zł na Mubi!

Zipp jest polską marką, która sprowadza i sprzedaje motocykle. Posiada bogatą ofertę skuterów, a także maszyn o niewielkiej pojemności silnika, crossowych i cruiserów. Ile trzeba zapłacić za OC Zippów? Który typ motocykla można najtaniej ubezpieczyć? Jedziemy!

oc zippa

OC motocykli Zipp – ceny z ostatnich miesięcy

Średnia cenaOC motocykliwe wrześniu wyniosła 370 zł. Najtańsze ubezpieczenia za 190 zł znajdowali właściciele jednośladów marki Moto Guzzi. Natomiast najwyższe składki oferowano na motocykle KTM – średnio za 579 zł. Z kolei motocykle marki Zipp można było ubezpieczyć za 442 zł, czyli 72 zł powyżej średniej. A jak wyglądały ceny OC na Zippy w ciągu ostatniego półrocza?

MiesiącCena
Kwiecień 2023523 zł
Maj 2023512 zł
Czerwiec 2023532 zł
Lipiec 2023597 zł
Sierpień 2023599 zł
Wrzesień 2023442 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Właściciele pojazdów tej marki mogą mówić o sporym szczęściu – na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy średnia składka OC ich motocykli była zdecydowanie wyższa, zawsze przekraczając poziom 500 zł. Wrzesień był pod tym względem rekordowy, bo na przestrzeni zaledwie miesiąca średnie ceny ubezpieczenia Zipp spadły o prawie 160 zł.

Top 10 najniższych cen OC motocykli Zipp – od 104 zł!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Dodatkowo u każdego ubezpieczyciela otrzymuje się dokładnie takie same warunki polisy. Jedyne co się różni, to cena. Dlaczego tak się dzieje?

Wysokość składki OC kalkulowana (obliczana) jest na podstawie danych dotyczących właściciela pojazdu, parametrów maszyny i sposobu jej użytkowania. Dlatego ubezpieczycieli interesuje m.in. miejsce zamieszkania, wiek, historia dotychczasowych polis właściciela motocykla, a także pojemność jego silnika.

To odpowiednie połączenie wielu zmiennych sprawia, że niektórzy kierowcy/motocykliści otrzymują bardzo tanią ofertę ubezpieczenia. W jakim wieku są i skąd pochodzą motocykliści, którzy znajdowali OC w rekordowo niskich cenach na pojazdy marki Zipp?

Top 10 najtańszych OC dla motocykli marki Zipp z września 2023 roku znalezionych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi:

Parametry motocyklaDane właścicielaCena ubezpieczenia OC
Zipp Astec, skuter39-letni mężczyzna z Piechowic104 zł
Zipp Astec, skuter45-letni mężczyzna z powiatu świdnickiego107 zł
Zipp Manic, szosowy64-letnia kobieta z Inowrocławia107 zł
Zipp Vapor, skuter73-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego107 zł
Zipp Manic, szosowy42-letni mężczyzna z powiatu nowotomyskiego108 zł
Zipp Quantum Max, skuter44-letni mężczyzna z powiatu bytowskiego108 zł
Zipp Vapor, skuter52-letni mężczyzna z powiatu brzeskiego108 zł
Zipp Manic, szosowy38-letni mężczyzna z powiatu pińczowskiego109 zł
Zipp Manic, szosowy41-letni mężczyzna z Płocka109 zł
Zipp Storm, skuter40-letni mężczyzna z Sianowa109 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Wszyscy motocykliści z top 10 otrzymali ofertę ubezpieczenia OC za ok. 100 zł na motocykl marki Zipp. Większość maszyn miała niewielkie silniki o pojemności do 50 cm3. Jednocześnie wśród właścicieli pojazdów nie znalazł się nikt poniżej 30. roku życia. Czy to ma znaczenie?

Owszem! Bardzo młodzi kierowcy płacą za OC najwięcej. Po pierwsze, zazwyczaj dopiero rozpoczynają budowanie historii ubezpieczenia, więc nie mogą potwierdzić swojej bezpiecznej jazdy. Po drugie, nie mają zniżek na ubezpieczenie. A po trzecie, według statystyk policji to właśnie osoby w wieku od 18 do 24 lat powodują częściej wypadki. 

Skutery, motorowery i … – za ile można ubezpieczyć?

Średnia cena OC motocykli Zipp jest wyższa od tej dla wszystkich marek. Czy za ubezpieczenie różnych rodzajów Zippów można było zapłacić mniej niż wyniosła średnia z września? Przekonajmy się!

Rodzaj motocykla marki ZippŚrednia cena OC we wrześniuNajniższa cena OC we wrześniu
Szosowy do 250 cm³369 zł107 zł
Skuter393 zł104 zł
Motorower559 zł110 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lutym 2023 roku w porównywarce Mubi.

Okazuje się, że zarówno skutery, jak i motocykle szosowe marki Zipp można było ubezpieczyć poniżej średniej dla całej marki. W tym momencie ktoś może zawołać – hola, hola! Przecież im większy silnik, tym wyższe powinno być OC, a maszyny tego typu są mocniejsze niż motorowery, których średnia cena jest większa! Oczywiście będzie miał on rację. Ale… kalkulacja składki OC dotyczy wielu zmiennych. Pojemność silnika jest tylko jedną z nich, a istotniejsze okazują się inne dane.

Kto częściej kupuje i jeździ motocyklami szosowymi? Młodzi i niedoświadczeni motocykliści czy ludzie grubo po trzydziestce? Częściej raczej ci drudzy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu motocykli, zniżki i bogatą historię ubezpieczenia – stąd mogą uzyskać korzystniejsze oferty na ten typ motocykli!

Bardzo młodzi motocykliści, nawet ci poniżej 18. roku życia, szukają OC na skutery i motorowery, co podbija ich średnią cenę – mimo że zajęły większość miejsc w Top 10. Najważniejsze jest, by zawsze samemu (dla swoich danych) sprawdzić cenę OC. Najlepiej zrobić to w porównywarce Mubi!

Pakiet ubezpieczeń na motocykl Zipp

Na koniec przeprowadzimy kalkulację w porównywarce Mubi, by sprawdzić przykładowe ceny pakietów ubezpieczeń. Naszą motocyklistką będzie 46-letnia Zofia z Wrocławia, która od co najmniej 10 lat ubezpiecza pojazdy. W tym czasie nie spowodowała szkody. Od 2002 lat ma prawo jazdy. Najpierw sprawdźmy ceny dla skutera!

Ceny pakietów ubezpieczeń dla Zipp Vapor z 2015 roku o pojemności 49 cm³:

FirmaZakresCena
UNIQAOC + Assistance124 zł
BeesafeOC + NNW176 zł
UNIQAOC + NNW + Assistance183 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance228 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi (27.10.2023).

Ubezpieczyciele nie zaoferowali Zofii pakietów z AC. Aby je otrzymać, nasza motocyklistka musiałaby przejść na stronę PZU lub Benefii i ponownie wypełnić formularz. Natomiast UNIQA i Beesafe zaoferowały różne rodzaje pakietów już od 124 zł. A jakie oferty otrzymałaby nasza motocyklistka, gdyby chciała ubezpieczyć motocykl szosowy Zipp?

Ceny pakietów ubezpieczeń na motocykl Zipp Manic 125 o mocy 11 KM z 2015 roku:

FirmaZakresCena
BeesafeOC + NNW254 zł
BeesafeOC + NNW + Assistance306 zł
BeesafeOC + Assistance323 zł
WienerOC + Assistance531 zł
WienerOC + NNW + Assistance598 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1093 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi (27.10.2023).

W tym przypadku ceny zaoferowane przez Beesafe okazały się wyższe, ale zwróćmy uwagę na propozycje Wienera, wśród których pojawia się ubezpieczenie AC. W najtańszym wariancie za 1093 zł Zofia otrzymałaby ochronę z udziałem własnym w szkodach wypadkowych i przy kradzieży w wysokości 500 zł – żeby nie musieć partycypować w kosztach likwidacji szkody, musiałaby dopłacić do polisy ok. 500 zł.

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC motocykla Zipp

Czy ubezpieczenie motocykla Zipp jest tanie?
Jakie zmienne wpływają na cenę OC motocykla?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC motocykli Zipp we wrześniu na Mubi to 442 zł.
  • Najtańsze OC dla Zippa kosztowało motocyklistów tylko 104 zł.
  • Najtańsze OC oferowano na skutery i motocykle szosowe marki Zipp.
  • Na motocykl Zipp można kupić także dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne – AC, NNW i assistance.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC