Ile kosztuje OC motocykla marki Peugeot? W Mubi ceny zaczynają się od 101 zł!

Wszyscy znają samochody marki Peugeot, żeby wspomnieć tylko choćby modele 206, 308 czy 508. Ale czy wiecie, że poza autami z taśm francuskiej fabryki zjeżdżają również skutery i motorowery? Poznajcie Peugeoty Speedfight, Kisbee czy Citystar i zobaczcie, ile trzeba zapłacić za ich ubezpieczenie!

oc motocykli marki peugeot

Ubezpieczenie OC dla motocykli Peugeot – średnio poniżej 500 zł

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem skutera i upatrzyliście sobie jeden z modeli Peugeota, musicie się przygotować, że za jego ubezpieczenie możecie zapłacić nieco więcej niż pozostali motocykliści. Cena ubezpieczenia OC motocykli tej francuskiej marki jest bowiem wyższa od średniej dla wszystkich motocyklistów – we wrześniu wyniosła 474 zł, czyli o ponad 100 zł więcej, niż płacili pozostali miłośnicy dwóch kółek (370 zł). Czy w poprzednich miesiącach było podobnie?

MiesiącCena
Kwiecień 2023452 zł
Maj 2023546 zł
Czerwiec 2023556 zł
Lipiec 2023494 zł
Sierpień 2023499 zł
Wrzesień 2023474 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Jak widać, średnie ceny ubezpieczenia motocykli marki Peugeot są w miarę stabilne. Na przestrzeni ostatniego półrocza osiągały wysokość od 452 zł (w kwietniu) do 556 zł (w czerwcu). Czy to dużo? Dla porównania – kierowcy samochodów marki Peugeot płacili we wrześniu za ich ubezpieczenie 686 zł, co było przeciętnym wynikiem na tle wszystkich marek samochodowych.

Najtańsze OC Peugeota? Nawet za 101 zł!

Jeśli informacja o wysokich średnich kosztach OC motocykli marki Peugeot zepsuła Wam humor, to pora go poprawić. Zrobimy to, przedstawiając zestawienie top 10 najniższych cen ubezpieczenia jednośladów francuskiego producenta, jakie obliczyli sobie użytkownicy porównywarki Mubi we wrześniu. Okazuje się, że cała dziesiątka znalazła oferty o kilkaset złotych tańszego OC od średniej dla całej marki!

Parametry motocyklaDane motocyklistyNajniższa cena OC Peugeota
Peugeot Speedfight 2LND, skuter33-letni mężczyzna z powiatu wejherowskiego101 zł
Peugeot Elystar 50, skuter50-letni mężczyzna z Lubonia104 zł
Peugeot Satelis 2 125, skuter44-letni mężczyzna z Opalenicy107 zł
Peugeot Satelis 125, skuter52-letni mężczyzna ze Zduńskiej Woli107 zł
Peugeot Jetforce C-Tech, skuter31-letni mężczyzna z powiatu kolskiego108 zł
Peugeot Satelis 125, skuter30-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego108 zł
Peugeot Speedfight 3, skuter32-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego109 zł
Peugeot Speedfight 2, skuter38-letni mężczyzna z Wielbarku109 zł
Peugeot Elystar 125, skuter36-letni mężczyzna z Ciechanowca110 zł
Peugeot Satelis 125, skuter40-letni mężczyzna z Mikołowa110 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Skąd wzięła się aż taka różnica w cenach? Trzeba pamiętać, że koszty objęcia ochroną konkretnego kierowcy lub motocyklisty są zawsze wyliczane indywidualnie. To na ich podstawie towarzystwa oceniają ryzyko ubezpieczeniowe, a więc nic innego, jak prawdopodobieństwo spowodowania szkody przez danego klienta. Im jest ono większe, tym wyższą będzie on musiał zapłacić składkę.

Co zatem sprawiło, że wymieniona powyżej dziesiątka motocyklistów mogła liczyć na bardzo niską cenę OC? Kombinacja kilku korzystnych czynników.

  1. Po pierwsze, wszyscy to osoby po 30. roku życia i starsze, można więc przypuszczać, że od lat mają prawo jazdy i jeżdżą bezszkodowo, dzięki czemu zdołali uzbierać solidne zniżki na OC.
  2. Po drugie, plusem jest miejsce zamieszkania – kierowcy spoza dużych miast, którzy dominują na liście, mają statystycznie mniejsze szanse na wypadek. 
  3. Po trzecie wreszcie, swoją rolę odgrywa też rodzaj pojazdu. Skutery i motorowery z silnikami o małej pojemności są tańsze w ubezpieczeniu, niż choćby zdolne do rozwijania zawrotnych prędkości motocykle sportowe.

Koszt OC pod względem rodzaju i marki motocykla – jak wypada Peugeot?

Różnego rodzaju skutery i motorowery – to właśnie z nich, oczywiście oprócz samochodów, słynie francuski producent, i to na nie ubezpieczenia poszukiwali we wrześniu użytkownicy porównywarki Mubi. Które z nich były wyszukiwane częściej?

W tym porównaniu zdecydowanie wygrywają skutery. Motorower znalazł się na liście najtaniej ubezpieczanych pojazdów marki Peugeot zaledwie jeden, a jego właściciel zapłacił za OC 665 zł. W przypadku skuterów wyliczeń jest o wiele więcej, a uzyskana z nich średnia cena OC wyniosła 699 zł. Dla porównania wszyscy motocykliści jeżdżący skuterami obliczali sobie we wrześniu na Mubi ubezpieczenie za 446 zł.

A jak wypada Peugeot w zestawieniu wszystkich marek motocykli pod względem kosztów OC we wrześniu? Okazuje się, że kiepsko – zajmuje miejsce pod koniec stawki.

Marka motocykliŚrednia cena OC we wrześniu
Moto Guzzi190 zł
Harley-Davidson228 zł
BMW235 zł
Honda299 zł
Suzuki330 zł
Yamaha365 zł
Kymco410 zł
Piaggio / Vespa424 zł
Peugeot474 zł
Junak514 zł
KTM579 zł
Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

AC dla motocykla marki Peugeot – od czego zależy cena?

Jeśli jesteś właścicielem nowego skutera marki Peugeot, całkiem naturalne, że będzie Ci zależeć na objęciu go jak najlepszą ochroną. Tej natomiast nie zapewni obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, lecz dodatkowe polisy – zwłaszcza ubezpieczenie AC.

Sprawdźmy zatem, na jaki wydatek trzeba się szykować, chcąc kupić autocasco dla skutera marki Peugeot z 2022 roku. Jego właścicielem na potrzeby naszej kalkulacji uczynimy 38-letniego mieszkańca Krakowa, który prawo jazdy kategorii A zdobył w 2013 roku i spowodował od tego czasu jedną szkodę, do której doszło ponad 3 lata temu. Nasz motocyklista nigdy wcześniej nie kupował ubezpieczenia AC.

Wersja motocyklaUbezpieczycielCena ubezpieczenia
Peugeot Citystar, 49 cm3Beesafe2287 zł*
Peugeot Citystar, 125 cm3Beesafe2261 zł*
Peugeot Jetforce C-Tech, 50 cm3Beesafe2260 zł*
Peugeot Django Sport/Evasion, 125 cm3Beesafe2673 zł*
Peugeot Satelis 2, 125 cm3Beesafe3466 zł*
Peugeot Metropolis 400, 399 cm3Beesafe6947 zł*
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze OC AC Mubi (30.10.2023).
*w cenie polisy również ubezpieczenie assistance

Najtańsze oferty ubezpieczenia skutera marki Peugeot na mubi.pl bez konieczności podawania danych osobowych przedstawiła firma Beesafe. Najmniej za polisę z pełnym AC trzeba by zapłacić w przypadku dwóch maszyn – Peugeota Jetforce C-Tech z małym silnikiem (50 cm3) i wyposażonego w większą jednostkę (125 cm3) Peugeota Citystar. 

Najdroższy pakiet wyliczono natomiast zgodnie z przewidywaniami dla właściciela największej maszyny, czyli 3-kołowego maxi-skutera Peugeot Metropolis, którego pakiet z AC w najtańszej konfiguracji kosztowałby niemal 7000 zł. Dla porównania, samo OC dla tego pojazdu kosztowałoby jego właściciela zaledwie 455 zł.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC motocykli Peugeot

Jakie motocykle produkuje Peugeot?
Czy ubezpieczenie OC motocykli Peugeot jest drogie?
Czemu młodzi motocykliści płacą droższe OC?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC dla motocykli marki Peugeot wyniosła we wrześniu 474 zł. To o ponad 100 zł wyższa cena od średniej dla wszystkich właścicieli jednośladów.
  • Niektórzy właściciele skuterów i motorowerów marki Peugeot obliczali sobie we wrześniu na Mubi składki OC w wysokości zaledwie 100 zł.
  • Koszt ubezpieczenia OC motocykla zależy od jego parametrów technicznych, a także cech właściciela, takich jak m.in. jego wiek, miejsce zamieszkania czy historia ubezpieczeniowa.
  • AC dla skutera marki Peugeot może kosztować od ok. 2200 zł w górę.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC