OC motocykli Victory – od 108 zł dzięki kalkulatorowi Mubi!

Motocykle tej amerykańskiej marki były produkowane w latach 1999-2017. Na rynek trafiały cruisery, baggery i wersje turystyczne. Jednak właściciel w międzyczasie wykupił inną kultową markę Indian, co spowodowało, że zakończył produkcję maszyn pod szyldem Victory. Jednak pojedyncze maszyny Victory trafiły do Polski, więc warto przyjrzeć się kosztom ich ubezpieczenia!

oc victory

OC Victory z ostatnich miesięcy – najniższa średnia w marcu

Koszty ubezpieczenia motocykli są niższe niż samochodów. Wskazują na to średnie ceny OC z poszczególnych miesięcy. Na przykład w marcu 2024 roku średni koszt ubezpieczenia jednośladów wyniósł 657 zł, a samochodów osobowych 758 zł, co jest wyjątkowo dużą różnicą.

Najwięcej powodów do radości mieli właściciele motocykli Harley-Davidson, którzy otrzymywali oferty ubezpieczenie OC w średniej cenie 191 zł. Nieco droższej płacili posiadacze Triumphów (213 zł) i jednośladów Gilera (214 zł). Z kolei najdroższe okazały się Motobi (1104 zł), Bajaj (657 zł) i Zontes-y (418 zł). A jak wypadły amerykańskie Victory?

MiesiącRokŚrednia cena OC
Marzec2024 b.d.
Luty2024 194 zł
Styczeń2024 109 zł
Grudzień2023 1370 zł
Listopad2023 b.d.
Październik2023 176 zł
Źródło: Dane na podstawie obliczeń przeprowadzonych w kalkulatorze Mubi.

Średnie ceny ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej motocykli marki Victory były w ostatnim półroczu mocno niestabilne. W najtańszym miesiącu, czyli w lutym, znajdowano oferty średnio za 109 zł, a w najdroższym grudniu – za 1370 zł. Skąd takie skoki cen?

Wytłumaczenie jest bardzo proste. Motocykle marki Victory nie są popularne w Polsce, więc bardzo mało osób szuka na nie ubezpieczenia – stąd brak danych w lipcu. Jeśli w którymś miesiącu kilka osób otrzyma oferty bardzo niskich składek, to średnia cena OC od razu spada i jest dużo niższa.

Dodajmy także, że motocykle Victory były, podobnie jak obecnie maszyny marki Indian, konkurencją dla Harley-Davidsonów, więc wybierane są one przez określony typ motocyklistów – osoby raczej dojrzałe, z doświadczeniem w prowadzeniu i z długą historią ubezpieczania (stąd niskie średnie ceny OC maszyn Victory).

Top 5 najtańszych OC motocykli Victory – już od 108 zł

Z powodu niewielkiej popularności motocykli Victory w naszym kraju w zestawieniu najtańszych OC znalazły się przykłady nie z jednego miesiąca, ale z kilku ostatnich miesięcy. Przyjrzymy się, jak kształtowały się najlepsze ceny polis na jednoślady ze znaczkiem Victory w lutym, w styczniu i w październiku!

Top 5 najtańszych OC dla motocykli marki Victory:

Motocykl VictoryDane właścicielaCena ubezpieczenia OC
Victory VISION TOUR, chopper/cruiser z 2015 roku 54-letni mężczyzna z Bełchatowa 108 zł
Victory HAMMER, chopper/cruiser z 2015 roku 52-letni mężczyzna z Łask 109 zł
Victory CROSS COUNTRY, chopper/cruiser z 2016 roku 34-letni mężczyzna z Suwałk 110 zł
Victory VISION TOUR, chopper/cruiser z 2012 roku 33-letni mężczyzna z powiatu białostockiego 120 zł
Victory MAGNUM, chopper/cruiser z 2017 roku 38-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego 131 zł
Źródło: Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w porównywarce Mubi.

Najtańsze OC na motocykl Victory kosztowało w ostatnich miesiącach 108 zł, co jest znakomitą ceną. Znalazł je 54-latek z Bełchatowa, posiadacz Victory VISION TOUR. Również pozostałe oferty były niewiele droższe i zamykały się w kwocie 131 zł,

Zauważmy, że wszyscy motocykliści z top 5 byli powyżej 30. roku życia. Dlaczego ma to znaczenie? Statystyki cen OC wskazują, że najwięcej za ubezpieczenie płacą najmłodsze osoby w wieku 18-25 lat. Jaki jest tego powód?

Ubezpieczyciele przy wycenie składki OC kalkulują ryzyko ubezpieczeniowe, czyli prawdopodobieństwo, że dana osoba spowoduje szkodę, za którą trzeba będzie zapłacić. Im owo ryzyko jest niższe, tym składka jest niższa. W przypadku najmłodszych kierowców ryzyko jest największe, ponieważ dane Policji wskazują, że statystycznie częściej powodują oni wypadki, a do tego zazwyczaj nie mają historii ubezpieczenia, a więc potwierdzenia, że jeżdżą bezpiecznie.

Ryzyko ubezpieczeniowe ocenia się na podstawie wielu zmiennych, nie tylko wieku. Znaczenie mają dane właściciela pojazdu (wiek, miejsce zamieszkania, historia ubezpieczenia), informacje o maszynie (rok produkcji, pojemność silnika) oraz sposób użytkowania (przebieg, planowany przebieg). To kompozycja wielu zmiennych wpływa na ostateczną wycenę składki OC.

Pakiet OC + AC na motocykl marki Victory – ile trzeba za niego zapłacić?

Oprócz ubezpieczenia OC warto także rozważyć dodatkowe ubezpieczenia – AC, NNW i assistance. Zobaczmy więc, jakie pakiety zaoferują ubezpieczyciele przykładowemu motocykliście, który jest właścicielem Victory HAMMER 8-BALL z 2015 roku. Motocykl ma przejechane 55 tys. km, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy zakładamy przebieg 5 tys. km (parkowany jest w indywidualnym garażu).

Właściciel cruisera Victory mieszka w Łasku, ma 51 lat, prawo jazdy od 1995 roku i od ponad 10 lat kupuje ubezpieczenia, także AC. Do tej pory nie spowodował szkody. Oto propozycje pakietów OC + AC ubezpieczeń:

UbezpieczycielZakres ochronyCena pakietu ubezpieczeń
WienerOC + AC + NNW + Assistance 1218 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance 1326 zł
Beesafe OC + AC + NNW + Assistance 1 376,53 zł
Wiener OC + AC + NNW + Assistance 1550 zł
Wiener OC + AC + NNW + Assistance 1658 zł
Wiener OC + AC + NNW + Assistance 1970 zł
UNIQAOC + AC + NNW + Assistance 3835 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń OC AC Mubi.

Wiener, Beesafe i UNIQA zaproponowali pakiety OC + AC na motocykl marki Victory. Wszystkie oferty dotyczyły pełnego autocasco, a więc takiego, które chroni przed kradzieżą, szkodą częściową i całkowitą. Na różnice w cenach miały wpływ między innymi warunki ochrony – dlatego zawsze warto zajrzeć do szczegółów oferty i OWU.

Jeśli szukasz ubezpieczenia swojego motocykla, to skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Mubi, by otrzymać różne oferty, z którymi będziesz mógł spokojnie się zapoznać i wybrać opcję najlepszą dla siebie – jest to szczególnie ważne przy wyborze dodatkowych ochron.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC motocykli Victory

Co wpływa na cenę OC motocykli?
Dlaczego średnie ceny OC Victory tak się zmieniają co miesiąc?
Jak zwiększyć swoje szanse na tańsze OC na motocykl Victory?
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC motocykli Victory wyniosła 194 zł w lutym.
  • Najtańsze OC kosztowało 108 zł na Victory VISION TOUR z 2015 roku.
  • Na motocykle Victory można kupić także pakiet OC + AC.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC