Wakacje 2022 – gdzie spędzali urlop użytkownicy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi?

Wakacje w 2022 roku wreszcie pozwoliły turystom nieco odetchnąć od pandemii i związanych z nią obostrzeń. Wiele krajów, które od lat są popularnymi kierunkami podróży Polaków, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego postanowiło znieść ograniczenia związane z wjazdem na ich terytorium. Skorzystali z tego turyści, którzy znów tłumnie przybyli na południe Europy – do Chorwacji, a w mniejszym stopniu także do Włoch czy Grecji. Ale tego lata dużym powodzeniem cieszyły się także państwa sąsiadujące z Polską. Polscy turyści szukający polisy na wakacje często obierali kierunek na Czechy, Słowację i Niemcy. Czy brak restrykcji zachęcił Polaków do zagranicznych podróży? Gdzie podróżowano najczęściej?

raport wakacje 2022

Podróże Polaków trwały średnio 16 dni

Ceny usług, także tych turystycznych, w ostatnim czasie mocno poszybowały do góry. Wiele osób szuka oszczędności. Można było się zatem spodziewać, że w tym roku Polacy postawią na krótkie wakacje. Rzeczywiście, wiele osób zaplanowało zaledwie kilkudniowy urlop. Ubezpieczenia turystycznego na maksymalnie tygodniowy wyjazd szukało aż 40,75% użytkowników porównywarki Mubi. Okazuje się jednak, że korzystający z kalkulatora ubezpieczeń wypoczywali też dłużej. 41,86% kalkulacji dotyczyło polis na pobyt trwający od 8 do 14 dni. Ponad 2-tygodniową podróż zaplanowali w tym roku nieliczni turyści. 9,15% kupujących ubezpieczenie podróżowało nawet do 3 tygodni, Tydzień dłużej na urlopie było 1,62% osób zainteresowanych ubezpieczeniem. Zaledwie 4,58% ubezpieczających się przeznaczyło na wyjazd duży przedział czasowy – od ponad 1 do 3 miesięcy, a między 3 a 6 miesiącami podróżowało niecałe 1% turystów uwzględnionych w statystykach. Analiza danych porównywarki Mubi pokazuje, że na dłuższe niż półroczne wyprawy zdecydowało się 1,07% osób.

Czas spędzony w podróży to jeden z kluczowych czynników wpływających na cenę ubezpieczenia turystycznego. Im dłuższy wyjazd, tym zazwyczaj droższa polisa.

Czas trwania podróżyŚrednia cena polisy turystycznejNajniższa składka ubezpieczeniowa*
od 1 do 7 dni32,00 zł4,31 zł
od 8 do 14 dni127,00 zł27,15 zł
od 15 do 21 dni183,00 zł48,27 zł
od 22 do 28 dni246,00 zł69,39 zł
od 29 do 90 dni315,00 zł91,00 zł
od 91 do 180 dni844,00 zł248,00 zł
powyżej 180 dni3691,00 zł582,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi [czerwiec-sierpień 2022]. *Najtańsze ubezpieczenie turystyczne dotyczy zazwyczaj najkrótszego pobytu w danym przedziale czasowym.

Nie zawsze jednak cena ubezpieczenia wzrasta proporcjonalnie do liczby dni. Okazuje się, że im czas trwania urlopu jest dłuższy, tym niższy będzie dzienny koszt ochrony ubezpieczeniowej.

W perspektywie tego, o czym jest mowa wyżej, dziwić może spora różnica między średnią składką ubezpieczeniową osób wyjeżdżających na krótkie, maksymalnie tygodniowe wakacje a ceną ubezpieczenia osób planujących podróż trwającą do 2 tygodni. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w tej pierwszej grupie ujęte zostały zarówno tygodniowe wyjazdy, jak i te 1- czy 2-dniowe, które mogą zaniżać te statystyki. Podobnie w drugiej grupie większość mogą stanowić podróże, których czas trwania znajduje się w górnej granicy, tj. trwające około 2 tygodni. Wówczas średnia cena dla turystów wyjeżdżających na tak długo będzie nieco wyższa.

Średnia długość wakacyjnego wyjazdu w celach wypoczynkowych, a tym samym średni czas trwania ochrony ubezpieczeniowej, jakiej szukali turyści na mubi.pl, wyniósł 14 dni. Okazuje się, że nieco dłużej na wyjeździe przebywały osoby, które planowały w tym czasie różnego rodzaju aktywności fizyczne, jak nurkowanie czy wyczynowe uprawianie sportu – poza domem spędzali średnio 17 dni (osoby uprawiające sporty ekstremalne wyjeżdżały z kolei na 13-dniowe wyprawy). O wiele dłuższe podróże dotyczyły osób, które wyjechały latem do pracy fizycznej za granicę. Przeciętna długość ich pobytu na obczyźnie to aż 77 dni. Z danych porównywarki Mubi wynika, że średnia długość pobytu za granicą wynosiła 16 dni, biorąc pod uwagę wszystkie cele wyjazdów, na które turyści szukali ubezpieczenia w kalkulatorze Mubi.

W lecie wypoczywamy, ale nie tylko

Zdecydowana większość osób, które szukały polisy turystycznej w kalkulatorze Mubi, podróżowała w celach rekreacyjnych, tj. najczęściej planowano wypoczynek i zwiedzanie miejscowych atrakcji. Taki zamiar wskazało aż 88,87% użytkowników porównywarki. Południe Europy, które było często odwiedzane przez Polaków, to idealne miejsce na błogie lenistwo. W dodatku obfituje w miejsca przyciągające turystów architekturą, zabytkami i lokalną kuchnią. Dużo mniej turystów spędzało wolny czas aktywnie: nurkując (3,24%), uprawiając sporty ekstremalne (3,60%) lub wyczynowe (1,04%). 3,25% osób szukających polisy wiązało swój wyjazd z podjęciem pracy fizycznej.

Przeczytaj też: Ubezpieczenie nurkowe – pakiet ochrony dla nurków!

Osób szukających ubezpieczenia do pracy fizycznej nie było wiele, za to wyjeżdżali na dużo dłużej. Dlatego też cena ich polisy była wyższa w porównaniu ze składką ubezpieczeniową osób wypoczywających i uprawiających sporty. Nie dziwi też najniższa składka osób wyjeżdżających w celach wypoczynkowych i krajoznawczych. Jak wynika z danych porównywarki Mubi, wyjazdy rekreacyjne były krótsze niż te o innym przeznaczeniu. W dodatku taka forma spędzania czasu wiąże się z niewielkim ryzykiem doznania lub wyrządzenia komuś szkody, co obligowałoby ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania. Dużo większe ryzyko istnieje w przypadku wyjazdu sportowego, a także w celach zarobkowych.

Cel podróżyŚrednia składka ubezpieczeniowa
Wypoczynek143,00 zł
Nurkowanie388,00 zł
Sporty ekstremalne223,00 zł
Wyczynowe uprawianie sportów226,00 zł
Praca fizyczna784,00 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi [czerwiec-sierpień 2022].

Jednodniowa polisa kosztowała 4,31 zł

Wyjeżdżając, nie należy obawiać się kosztów związanych z wykupieniem polisy turystycznej. Jej ceny nie są wysokie. Za jednodniową ochronę wystarczy zapłacić niewiele ponad 4 zł, a dokładnie 4,31 zł. Na składkę na takim poziomie można liczyć przy jednodniowym wyjeździe w celach wypoczynkowych, kiedy ryzyko związane z powstaniem szkody i odpowiedzialnością ubezpieczyciela nie jest duże. Jeśli podczas jednodniowego wyjazdu turysta planuje na przykład uprawiać sporty ekstremalne, jego składka może być wyższa, nawet mimo krótkiego czasu ochrony.

Jednodniowe polisy często dotyczą wyjazdów do państw sąsiednich: Słowacji, Czech, Niemiec. Berlin, Drezno, Praga czy Słowackie Tatry to doskonałe destynacje na jeden dzień, podczas którego polisa również może się przydać.

Przeczytaj też: Jakie ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie warto kupić?

Nie tylko bliskie lokalizacje są celem jednodniowych podróży. Od czerwca do sierpnia w porównywarce ubezpieczeń Mubi odnotowano również kalkulacje ubezpieczeń obejmujących jednodniowy wyjazd do Irlandii, Albanii, Grecji czy Chorwacji. W niektórych przypadkach były to jednak wyliczenia przeprowadzone przez osoby, które już znajdują się poza Polską. Prawdopodobnie zainteresowani taką polisą w trakcie pobytu za granicą zdecydowali się zawitać na krótko do któregoś z sąsiednich krajów, dlatego szukali ochrony ubezpieczeniowej na czas zwiedzania.

Najdroższe ubezpieczenie turystyczne obejmujące ochroną jedną osobę zostało przygotowane dla 31-letniego podróżnika, który szukał ubezpieczenia na całoroczną wyprawę do kilku krajów: Chorwacji, Egiptu, Hiszpanii, Tajlandii, Indonezji i Stanów Zjednoczonych. W czasie podróży turysta zamierza nie tylko wypoczywać i zwiedzać, ale także jeździć na nartach i uprawiać sporty ekstremalne. Taka wielomiesięczna polisa obejmująca kilka ryzykownych aktywności kosztowała 7535 zł.

Chorwacja bezkonkurencyjna wśród wakacyjnych kierunków

Chorwacja od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród polskich turystów. To jeden z tańszych i bardziej atrakcyjnych krajów na południu Europy. Również w tym roku kierunek na Chorwację obrało wielu Polaków. Ubezpieczenia turystycznego do tego śródziemnomorskiego kraju szukało aż 16,43% użytkowników kalkulatora ubezpieczeń Mubi. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych destynacji znalazły się także inne południowoeuropejskie państwa, jak Włochy, Grecja czy Turcja. Ale wiele osób podróżowało również do wspomnianych już sąsiadów Polski: Czech, Słowacji i Niemiec, a także do położonych nieco dalej Węgier, Austrii i Słowenii.

najczęściej odwiedzane kraje europejskie

Poza Europą użytkownicy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi odwiedzali także inne kontynenty, chociaż w dużo mniejszym stopniu. Kraje, które cieszyły się największą popularnością na każdym z nich to Egipt (Afryka), Stany Zjednoczone (Ameryka Północna), Argentyna (Ameryka Południowa), Tajlandia (Azja) oraz Australia.

najczęściej odwiedzane kraje pozaeuropejskie

W miesiącach wakacyjnych pojedyncze osoby ubezpieczały się na wyjazd do Ugandy, Polinezji Francuskiej, Myanmaru oraz na Grenlandię.

Ponad 76% turystów odwiedziło tylko jeden kraj

¾ osób szukających ubezpieczenia turystycznego na mubi.pl było zainteresowanych ochroną tylko na terenie jednego kraju – kraju, w którym spędzały cały swój urlop. Pozostałe 25% ubezpieczających zdecydowało się na zakup polisy zapewniającej ochronę na terenie kilku państw. Zatem wycieczka nie zawsze ograniczała się do odwiedzenia jednego miejsca. Podróż drogą lądową może wymagać przekroczenia granicy wielu krajów. Wówczas wskazane jest posiadanie polisy także na ich terenie. Ale nie jest to jedyny powód zakupu polisy obowiązującej w wielu miejscach. W ofertach biur podróży wciąż znajdują się tzw. wycieczki objazdowe, podczas których po pierwsze – przejazd zazwyczaj odbywa się autokarem, a więc uczestnicy przejeżdżają przez terytorium kilku państw, a po drugie – program takich wycieczek nierzadko obejmuje odwiedzenie więcej niż jednego kraju położonego w danej części Europy. Ponadto niejednokrotnie turyści na własną rękę organizują wycieczki, podczas których zatrzymają się w kilku miejscach.

Jak wynika z danych porównywarki Mubi, ubezpieczający szukający ofert ubezpieczeń obejmujących więcej niż jeden kraj, wpisywali w formularzu kraje bałkańskie, m.in. Bułgarię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, inni ubezpieczali się na podróż po Karaibach: do Dominikany, Jamajki czy na Bahamy.

Zdecydowana większość osób korzystających z porównywarki ubezpieczeń Mubi, bo 76,13% użytkowników, to osoby odwiedzające jeden kraj. Są jednak także turyści, którzy chcą wykorzystać urlop jak najlepiej i czerpać z lata, dlatego decydują się na zwiedzenie 2 lub większej liczby krajów podczas jednej podróży. Około 6,50-7% to osoby, które zaplanowały wyjazd do 2 lub 3 krajów. 5,85% turystów odwiedziło w 2022 roku 4 kraje za jednym razem. Podróże obejmujące więcej państw to już oferta dla najbardziej wytrwałych.

Przeczytaj też: Jak ubezpieczyć się na objazdową wycieczkę po Europie?

ile osób liczyły wyjazdy zagraniczne

Francja zniosła obostrzenia covidowe na początku sierpnia. Czy brak restrykcji wjazdowych przyciągnął więcej turystów?

Francja jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie krajów. Nikogo nie trzeba szczególnie zachęcać do odwiedzenia Paryża czy Lazurowego Wybrzeża. Pandemia jednak nieco ograniczyła możliwość wjazdu turystów, bo kraj ten długo utrzymywał obostrzenia przy przekraczaniu granicy. Jak wynika z danych porównywarki ubezpieczeń turystycznych Mubi, cofnięcie obostrzeń we Francji z początkiem sierpnia nie wpłynęło na popularność tego kierunku wśród polskich turystów. Po zrezygnowaniu z weryfikacji statusu związanego z pandemią wśród turystów wjeżdżających do Francji odnotowano wręcz mniej kalkulacji ubezpieczeń podróżnych do tego kraju niż w lipcu. Być może konieczność przedstawiania zaświadczenia o przyjęciu szczepienia lub okazywania negatywnego wyniku testu nie była dużym problemem dla podróżujących. A może mniejsza liczba kalkulacji w sierpniu była spowodowana mniejszymi obawami turystów o konieczność poddania się kwarantannie i opłacenia jej.

Przeczytaj też: Koronawirus we Francji – jakie są warunki wjazdowe dla zaszczepionych i niezaszczepionych na COVID-19?

Turyści kupowali polisę do 2 tygodni przed wyjazdem

Wakacyjne wyjazdy zwykle planuje się z kilkutygodniowym lub wręcz kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wówczas turysta ma wystarczająco dużo czasu, żeby zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty i wykupić potrzebne usługi, w tym ubezpieczenie podróżne. Zazwyczaj jednak użytkownicy Mubi wybierali polisę turystyczną w ostatnich dwóch tygodniach przed podróżą: 29,37% do 3 dni przed wyjazdem, 20,58% – od 4 do 7 dni, 17,13% – na 8 do 14 dni. Wcześniej niż w ciągu 14 dni przed urlopem kalkulacji składki dokonało łącznie niewiele ponad 28%.

Oczywiście wiele osób korzysta też z ofert last minute, które zwykle są korzystniejsze cenowo. Wówczas czasu na przygotowanie się do wyjazdu, a tym samym na wybór polisy, jest mniej. Do takiego zakupu dochodzi wtedy w ostatnich dniach przed podróżą. Osoby decydujące się na wyjazd na ostatnią chwilę z pewnością zostały ujęte w grupie kupujących polisę w ciągu 3 dni przed urlopem. Część z nich mogła zostawić zakup ubezpieczenia do dnia wyjazdu. Osoby, które szukały polisy podróżnej w dniu, od którego ma działać ochrona, stanowiły 4,50% wszystkich użytkowników kalkulatora ubezpieczeń turystycznych szukających polisy w okresie wakacyjnym.

W grupie osób kupujących polisę w dniu wyjazdu z pewnością znaleźli się również turyści, którzy w momencie zakupu już znajdowali się poza Polską i poza zwiedzaniem kraju, w którym wypoczywali, chcieli odwiedzić także któryś z krajów ościennych.

Zdecydowana większość turystów szukała ubezpieczenia podróżnego jeszcze przed rozpoczęciem wycieczki. Stanowili oni aż 97,81%. 2,19% użytkowników porównywarki Mubi wykonywało kalkulację, już będąc za granicą. Mogło to mieć wpływ na ich składkę, bo średnia cena ubezpieczenia tej większej grupy turystów wyniosła 156 zł, natomiast ci drudzy płacili za polisę podróżną średnio 364 zł.

Przeczytaj też: Czy można kupić ubezpieczenie turystyczne w trakcie wakacji?

kiedy turyści wybierają ubezpieczenia

Przeciętny turysta podróżujący w lecie 2022 miał 31 lat

Podróże są dla wszystkich. Świat zwiedzają zarówno maluchy, które czasem nie mają jeszcze nawet roku, a także osoby, które mogą korzystać z jego uroków, będąc już na emeryturze. Przeciętny turysta, który szukał ubezpieczenia na wyjazd między czerwcem a sierpniem 2022 roku, miał jednak 31 lat.

wiek turystów

Koszt polisy turystycznej to średnio 160 zł

Wiek jest jednym z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia podróżnego. Chociaż to, czy turysta będzie miał 20, 40 czy 60 lat, nie ma tak dużego znaczenia dla ubezpieczyciela, natomiast niewielkie różnice w składce ubezpieczeniowej można zauważyć w przypadku dzieci. Osoby niepełnoletnie, przynajmniej w niektórych ubezpieczalniach, płacą nieznacznie mniej w porównaniu z dorosłymi.

Ceny ubezpieczeń turystycznych są zależne od:

 • destynacji,
 • długości pobytu,
 • wieku turysty,
 • obecności chorób przewlekłych turysty,
 • miejsca pobytu turysty w czasie zakupu polisy,
 • planowanych aktywności w czasie podróży (np. wypoczynek, nurkowanie, praca fizyczna).

W zależności od tego, kto zostaje objęty ochroną ubezpieczeniową i jakie ma plany na wyjazd, składka ubezpieczeniowa może być niższa lub wyższa. Ceny ubezpieczeń turystycznych nie różnią się aż tak bardzo, jak na przykład ceny ubezpieczeń komunikacyjnych, gdzie niewielka zmiana parametru pojazdu lub inne dane ubezpieczanego mają duże znaczenie. Średni koszt polisy turystycznej od czerwca do sierpnia 2022 roku wyniósł 160 zł. Najczęściej Polacy wyjeżdżali na wycieki trwające od 8 do 14 dni. Długość wyjazdu z pewnością miała wpływ na średnią cenę polis wybieranych w okresie wakacyjnym. Ponadto ponad 30% osób jadących na tak długo zwiedzała więcej niż jeden kraj.

Polacy podróżowali w parach

Jak wynika z danych porównywarki ubezpieczeń turystycznych Mubi, Polacy najczęściej wybierali się na wakacyjny wyjazd z osobą towarzyszącą. Najwięcej kalkulacji składek ubezpieczeniowych, bo 32,10%, dotyczyło właśnie polisy dla 2 osób. Niewiele mniej, bo 25,70% stanowiły kalkulacje dla indywidualnego turysty. Jest to pewne zaskoczenie, bo można by się spodziewać, że samotne podróże wybierają nieliczni. Tymczasem okazuje się, że sporo osób lubi w skupieniu kontemplować piękno poznawanych zakątków świata. Dosyć popularne były wyjazdy rodzinne – 3- lub 4-osobowe. Zdecydowanie mniej osób szukało polisy dla 5- lub 6-osobowej grupy, a nawet składającej się z jeszcze większej liczby uczestników wycieczki.

Zazwyczaj cena polisy rośnie proporcjonalnie do liczby osób, które mają zostać objęte ochroną ubezpieczeniową podczas wyjazdu. Nie jest to jednak norma, bo niewielkie odstępstwa od tej reguły można zauważyć, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi. Potwierdzają to również dane zaczerpnięte z tej porównywarki. W lecie mniej za ochronę płaciły sumarycznie pary oraz grupy liczące od 3 do 5 osób.

Ile osób chroniła polisaŚrednia cena polisy
Polisa 1-osobowa321 zł
Polisa 2-osobowa126 zł
Polisa 3-osobowa145 zł
Polisa 4-osobowa180 zł
Polisa 5-osobowa242 zł
Polisa 6-osobowa379 zł
Źródło: Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Mubi [czerwiec-sierpień 2022].

Przewlekle chorych turystów było niewielu

Choroba przewlekła zazwyczaj nie wyklucza możliwości podróżowania osób, które na nią cierpią. Decyzję o wyjeździe powinny jednak przedyskutować z lekarzem prowadzącym, który zdecyduje, czy wyjazd jest możliwy i bezpieczny, oraz wyda niezbędne zalecenia. Osoby chorujące powinny zadbać o ubezpieczenie turystyczne ze szczególnym naciskiem na ubezpieczenie kosztów leczenia i usługą transportu medycznego do Polski. Niektórzy rzeczywiście dbają o tego typu zabezpieczenie na czas podróży. W czerwcu, lipcu i sierpniu osoby chorujące przewlekle stanowiły 8,15% wszystkich turystów korzystających z porównywarki Mubi. Szczęśliwie większość użytkowników, bo aż 91,85%, była w pełni zdrowa i mogła do woli cieszyć się wypoczynkiem i zwiedzaniem za granicą.

zdrowi vs przewlekle chorzy turyści

Chorzy przewlekle, ze względu na to, że w ich przypadku istnieje zwiększone ryzyko konieczności skorzystania z pomocy medycznej za granicą, muszą liczyć się z tym, że ich składka ubezpieczeniowa będzie nieco wyższa. W okresie wakacyjnym za ubezpieczenie turystyczne płacili średnio 190 zł, podczas gdy osoby zdrowe – średnio 158 zł.

Przeczytaj też: Choroba przewlekła a odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego

Raport w formacie PDF można pobrać tutaj.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wakacje 2022 i ubezpieczenie turystyczne

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne w 2022 roku?
Od czego zależy cena ubezpieczenia turystycznego?
Jakie kierunki najczęściej obierają Polacy?
PODSUMOWANIE
 • Użytkownicy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi wyjeżdżają na średnio 16 dni.
 • Najwięcej osób wybiera wakacje trwające do 2 tygodni.
 • Koszt ubezpieczenia wzrasta wraz z długością pobytu. Dzienny koszt ochrony ubezpieczeniowej, jest jednak niższy w przypadku dłużej trwających wyjazdów.
 • Wakacje w celach wypoczynkowych trwają średnio 14 dni. Osoby uprawiające sporty ekstremalne wyjeżdżają zazwyczaj średnio na 13 dni. Najdłużej trwa pobyt w celach zarobkowych – przeciętnie 77 dni.
 • Najwięcej osób podróżuje w celach wypoczynkowych.
 • Jednodniowa polisa kosztuje od 4,31 zł.
 • Użytkownicy porównywarki ubezpieczeń Mubi najczęściej szukali polisy do Chorwacji.
 • Większość osób ubezpieczających się na mubi.pl wyjeżdża tylko do jednego kraju. Mniej osób decyduje się na objazdówki.
 • Po zniesieniu obostrzeń covidowych we Francji nie zwiększyła się liczba kalkulacji składek ubezpieczeniowych do tego kraju.
 • Najwięcej turystów kupuje polisę w okresie 2 tygodni poprzedzających wyjazd.
 • Średni wiek turysty, który szukał polisy w okresie wakacyjnym w 2022 roku, to 31 lat.
 • Najmłodszy ubezpieczany turysta miał mniej niż rok, a najstarszy – 70 lat.
 • Średni koszt ubezpieczenia w okresie od czerwca do sierpnia 2022 roku to 160 zł.
 • Najwięcej osób szuka polisy dla 2 osób.
 • 8,15% użytkowników kalkulatora turystycznego Mubi to osoby chore przewlekle. Ich składka była nieco wyższa niż składka ubezpieczenia turystycznego dla osób zdrowych.
Monika Strzała
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!