Ubezpieczenie do Australii

Trudno o dalszy kierunek wakacyjnej podróży z Polski niż Australia, a jednak antypody są marzeniem wielu turystów. Zarówno tych chcących odwiedzić tętniące życiem Sydney czy przemierzyć australijskie pustkowia, jak i miłośników plażowania, surfingu lub nurkowania w bajecznej scenerii raf koralowych. Dziś taki wyjazd jest na wyciągnięcie ręki – sprawdź, co musisz przygotować i ruszaj do krainy kangurów!

ubezpieczenie turystyczne do australii

Największe atrakcje Australii

Przy tak ogromnym, różnorodnym i wielokulturowym kraju jak Australia, na wymienianiu wartych odwiedzenia i zobaczenia miejsc można by spędzić cały dzień. My tyle czasu nie mamy, zatem wspominamy tylko te najbardziej charakterystyczne.

TOP 15 atrakcji w Australii

w australii

Opera w Sydney

Ikona Sydney i najbardziej charakterystyczny budynek opery na świecie. Położony na otoczonym przez wodę z trzech stron przylądku i zbudowany w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu w latach 1959-1973 budynek można podziwiać z zewnątrz i zwiedzić od środka.

Sydney Harbour Bridge

Most w centrum Sydney, jeden z symboli miasta, jeden z największych mostów łukowych na świecie. Można po nim przejść tradycyjnie po chodniku, ale istnieje też możliwość wspinaczki po łuku głównym przęsła.

Wielka Rafa Koralowa

Największa rafa koralowa na świecie rozciągająca się wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Australii, składa się z 2900 pojedynczych raf i 900 wysp, zajmując powierzchnię 344 tys. km2. Zamieszkuje ją ponad 1500 gatunków ryb i 600 gatunków koralowców.

Melbourne Federation Square

Wyróżniające się wśród wiktoriańskich budowli kulturalne centrum Melbourne, które mieści kilka instytucji i pulsuje na co dzień życiem, gdy organizowane są w nim wszelkiego rodzaju wystawy, festiwale, pokazy i inne wydarzenia kulturalne.

Ayers Rock (Uluru)

Położony w samym centrum kontynentu największy monolit świata. Powstały z czerwonego piaskowca i będący świętym miejscem Aborygenów ma ponad 318 m wysokości i 8 km w obwodzie.

Park Narodowy Kakadu

Położony na północy kraju największy lądowy park narodowy w Australii. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest domem dla wielu gatunków fauny i flory, charakteryzując się różnorodnością biologiczną i świadectwami kultury aborygeńskiej.

Gold Coast

Szóste pod względem wielkości miasto w Australii, które jest położone na wschodnim wybrzeżu nieopodal Brisbane i słynie głównie z subtropikalnego klimatu, będąc bardzo licznie odwiedzanym przez turystów i miłośników sportów wodnych, szczególnie surfingu.

Wyspa Kangura

Położona przy południowym wybrzeżu niedaleko Adelaide, ponad 50% jej powierzchni stanowią pokryte buszem tereny, świetnie nadające się do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Perth Kings Park and Botanic Garden

Park i ogród botaniczny w Perth w południowo-zachodniej Australii, jeden z największych tego typu obszarów na świecie, pełen różnorodnych gatunków roślin, ale także miejsc do wypoczynku czy pomników.

Brisbane South Park Parklands

Centrum rekreacyjne położonego na wschodnim wybrzeżu Australii Brisbane, które łączy tereny zalesione i trawiaste z nadrzecznymi promenadami oraz setkami wydarzeń kulturalnych, które odbywają się tu przez cały rok.

Tasmanian Wilderness

Wpisany na listę UNESCO rezerwat przyrody w południowej części Tasmanii, zajmujący ok. 20% powierzchni całej wyspy. Porośnięty wilgotnymi lasami strefy umiarkowanej, stanowi jeden z ostatnich na świecie fragmentów nienaruszonej przyrody.

Great Ocean Road

Długa na 243 km trasa wiodąca wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Australii, która prowadząc przez malownicze tereny, mija wiele charakterystycznych formacji skalnych i parków narodowych.

Daintree Rainforest

Położony w północno-wschodniej Australii najstarszy las deszczowy na świecie, którego wiek szacuje się na ponad 135 mln lat. Na powierzchni ponad 1200 km2 dom znajduje wiele niewystępujących nigdzie indziej gatunków roślin i zwierząt.

Whitsunday Islands

Archipelag na Morzu Koralowym u wybrzeży Queenslandu w północno-wschodniej Australii, na który składa się ok. 74 wysp z centrum turystycznym na wyspie Hamilton. Znane z pięknych plaż, szczególnie Whitehaven Beach, słynących z krystalicznie czystej wody i bardzo jasnego, miękkiego piasku.

Park Narodowy Gór Błękitnych

Położony w stanie Nowa Południowa Walia na zachód od Sydney park w paśmie Gór Błękitnych, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oferuje malownicze krajobrazy oraz mnóstwo pieszych szlaków prowadzących obok wzniesień, kanionów i jaskiń czy przez zalesione doliny.

CIEKAWOSTKA

W Australii powszechne są znaki ostrzegające przed niebezpiecznymi drapieżnikami, m.in. krokodylami, rekinami czy meduzami. Uważać trzeba jednak również na… kangury, które są szczególnie niebezpieczne dla kierowców podróżujących nocą, często wyskakując przed maski samochodów.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Australii na mubi.pl?
  • Nie zapłacisz za leczenie, jeśli podczas pobytu w Australii ukąsi Cię jadowity wąż lub pająk. Doba w szpitalu to koszt około 800 AUD.
  • Ubezpieczyciel zapewni Ci nocleg i transport między hotelem a lotniskiem, jeśli Twój lot powrotny zostanie odwołany.
  • Otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zaginie lub zostanie uszkodzony w transporcie samolotem.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Podróż do Australii – dokumenty wjazdowe i obostrzenia ze względu na COVID-19

Najmniejszy kontynent zamieszkany przez prawie 27 mln ludzi (dopiero 54. kraj na świecie wg liczby ludności), a jednocześnie 6. kraj globu pod względem powierzchni (ponad 7,5 mln km2), mniejszy tylko do Brazylii, USA, Chin, Kanady i Rosji. To wszystko dotyczy Australii – miejsca, w którym dominują płaskie, pozbawione żywej duszy pustynne krajobrazy, a zarazem wysoce rozwiniętego kraju zamieszkanego przez zurbanizowane, wielokulturowe społeczeństwo.

Tego rodzaju kontrasty są w Australii na porządku dziennym i z pewnością jest to jeden z czynników, który czyni to miejsce tak fascynującym celem podróży. Do takiej – bardzo długiej, ale bez wątpienia niezapomnianej – wyprawy trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować. Zanim jednak przejdziemy do kwestii samego wyjazdu i pobytu w Australii, musimy zacząć od kwestii formalnych.

Jakie dokumenty są wymagane w Australii?

Podstawa to oczywiście tak jak w każdej innej podróży poza Europę – paszport lub paszport tymczasowy. Nie ma określonych przepisów dotyczących ważności dokumentu, więc powinien on być ważny co najmniej na czas podróży. Zaleca się jednak podróżowanie na paszporcie ważnym przez minimum 6 miesięcy.

Osobny obowiązek stanowi wyrobienie wizy turystycznej, która jest konieczna dla obywateli Polski podróżujących do Australii w celach turystycznych (lub biznesowych) na czas nie dłuższy niż 3 miesiące. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wizę można otrzymać bezpłatnie – wnioskować o nią należy online przez stronę australijskiego Departamentu Spraw Wewnętrznych. Zapłacić trzeba będzie dopiero w przypadku wizy na czas dłuższy niż 3 miesiące (ceny zaczynają się od ok. 400 zł) lub wizy innej kategorii.

CZY WIESZ, ŻE …

25% wniosków wizowych do Australii dotyczących pobytu turystycznego do 3 miesięcy jest rozpatrywanych w ciągu 1 dnia, a 50% w ciągu 6 dni od momentu złożenia. W pozostałych przypadkach proces nie trwa dłużej niż miesiąc.

COVID-19 w Australii

Podróżowanie za granicę w dzisiejszych czasach wiąże się nierozerwalnie z pandemią COVID-19. Czy w przypadku Australii trzeba się liczyć z rygorystycznymi przepisami w tym zakresie? Nie!

A precyzując – nie trzeba się liczyć z żadnymi obostrzeniami, ponieważ od 6 lipca 2022 roku w Australii zniesiono wobec turystów wymóg przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19. Nie trzeba także przechodzić obowiązkowej kwarantanny i wypełniać formularza lokalizacyjnego, a jeszcze wcześniej przestał obowiązywać nakaz posiadania negatywnego wyniku testu.

Oznacza to, że aktualnie można podróżować do Australii bez Unijnego Certyfikatu COVID niezależnie od statusu zaszczepienia. Pamiętaj jednak, że inne zasady mogą wprowadzić np. linie lotnicze, a nawet poszczególne australijskie terytoria. Koniecznie sprawdź przed wyjazdem, czy tym stanie Australii, do którego się wybierasz, nie wprowadzono lokalnie innych zasad – można to zrobić na stronie: https://www.australia.gov.au/states.

UWAGA!

Aktualnych informacji na temat sytuacji epidemicznej w Australii i związanych z nią obostrzeń należy szukać w informacjach dla podróżujących na stronie MSZ.

Ubezpieczenie turystyczne do Australii – czy jest potrzebne?

Tak samo jak w przypadku większości innych krajów na całym świecie, również w Australii ubezpieczenie turystyczne nie jest prawnie wymagane. Nie oznacza to jednak, że nie warto go mieć! Co więcej, byłoby to bardzo nierozsądne z Twojej strony, a w najgorszym przypadku mogłoby Cię kosztować wiele tysięcy złotych!

Powód jest bardzo prosty – Australia nie jest niestety tanim krajem, a koszty leczenia należą tam do najwyższych na świecie. Jeżeli więc w trakcie podróży doszłoby do wypadku lub zachorowania, w wyniku którego wymagałbyś pomocy medycznej, transportu czy hospitalizacji, do domu wróciłbyś nie z pięknymi wspomnieniami, lecz z pokaźnym rachunkiem. Dość powiedzieć, że zwykła wizyta w Australii kosztuje ok. 250 zł, a za dobę pobytu w szpitalu zapłacisz tam ok. 2500 zł!

Można tego na szczęście łatwo i tanio uniknąć, kupując przed wyjazdem ubezpieczenie, które pokryje różnego rodzaju nieprzewidziane wydatki. Co przede wszystkim powinna zawierać polisa na wyjazd do Australii?

  1. Pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego – absolutna podstawa i element, na którym bezwzględnie nie wolno oszczędzać. Kilka lub kilkanaście złotych różnicy w cenie polisy może bowiem sprawić, że unikniesz znacznie większych wydatków w czasie podróży, które poniósłbyś, gdyby suma ubezpieczenia KL była zbyt niska. Pamiętaj, że ta obejmuje nie tylko zachorowanie i leczenie szpitalne, ale też choćby akcje ratownicze czy transport medyczny. Wyobrażasz sobie koszt jego zorganizowania z Australii do Polski? No właśnie. Dlatego minimalna kwota, na jaką powinieneś się ubezpieczyć to 200-300 tys. złotych.
  2. Ubezpieczenie NNW podróżne – leczenie za granicą to oczywiście nie wszystko. Konsekwencje wypadku możesz odczuwać jeszcze długo po powrocie, doznając np. trwałego uszczerbku na zdrowiu wymagającego rehabilitacji, a nawet przekwalifikowania zawodowego. Odszkodowanie z NNW (tym wyższe, im większa suma ubezpieczenia i stopień doznanego uszczerbku) wesprze Cię finansowo, a także będzie stanowić przynajmniej w pewnym stopniu rekompensatę za doznany ból i cierpienie.
  3. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – dzięki niemu zabezpieczysz się na wypadek spowodowania szkody u innej osoby, np. potrącenia turysty, któremu upadnie i rozbije się telefon. Ubezpieczyciel pokryje straty poszkodowanego, a także wypłaci mu odszkodowanie w razie szkód osobowych.
  4. Assistance podróżne – gdy do niefortunnego wypadku dochodzi stres i brak znajomości języka czy realiów, nawet niegroźna sytuacja może okazać się trudna do opanowania. W ramach assistance ubezpieczyciel może zorganizować wszelkiego rodzaju niezbędną pomoc na miejscu, zapewnić tłumacza i wiele więcej.
  5. Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – Twoje rzeczy podczas podróży do i po Australii może spotkać wiele rzeczy: mogą zostać zgubione przez linie lotnicze, skradzione z pokoju hotelowego lub skrytki bagażowej czy uszkodzone podczas transportu. Ubezpieczyciel może pokryć koszt tych strat, choć pamiętaj, że w razie przewożenia cennych rzeczy, jak drogi sprzęt elektroniczny czy sportowy, warto zwiększyć limit ich ochrony.
  6. Ubezpieczenie sportowe – przyda się nie tylko tym, którzy do Australii wybierają się, żeby uprawiać sporty ekstremalne lub brać udział w zawodach. Ubezpieczyciele obejmują ochroną także rekreacyjne uprawianie sportów, gwarantują również ochronę OC w czasie aktywności fizycznej, gdy np. wpadniesz na kogoś podczas jazdy rowerem.

Wyżej wspomniane elementy znajdziesz w większości standardowych wariantów polis turystycznych dostępnych na polskim rynku. Oczywiście ich warunki będą się od siebie różnić w zależności od firmy i zakresu ochrony. Pamiętaj, że nie zawsze najdroższy wariant jest najlepszym, ponieważ może zawierać wiele opcji, które wcale nie są Ci potrzebne. Pomyśl przed zakupem, jakiego rodzaju ochrona może Ci się przydać w trakcie podróży i dopasuj polisę do własnych potrzeb – porównać ceny konkurencyjnych firm możesz natomiast łatwo za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Mubi.

Ekspert Mubi radzi:

Jeżeli cierpisz na chorobę przewlekłą (np. cukrzycę, nadciśnienie), sprawdź koniecznie, czy ubezpieczyciel uwzględnia ją w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia standardowego wariantu polisy. W niektórych firmach konieczne jest wykupienie dodatkowej klauzuli, która rozszerzy ochronę na ryzyko nagłego pogorszenia się objawów takiej choroby – bez niego ubezpieczony będzie musiał pokryć koszty leczenia na własny rachunek.

COVID-19 a ubezpieczenie do Australii

Kwestią wartą osobnej uwagi jest COVID-19. Chociaż większość firm ubezpieczeniowych traktuje go jak każdą inną chorobę i uwzględnia w kosztach leczenia bez konieczności zakupu dodatkowego rozszerzenia, warto zwrócić uwagę na warunki takiej ochrony. Okazuje się bowiem, że w niektórych towarzystwach dotyczy ona wyłącznie zachorowania na COVID-19, ale już nie pobytu na przymusowej kwarantannie/izolacji z tym związanej. W takim przypadku np. koszty wyżywienia, zakwaterowania czy późniejszego powrotu do domu będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni.

Towarzystwo ubezpieczenioweKiedy zadziała ochrona COVID?
AXA Partnerszachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
Generalizachorowanie, izolacja, test
Proamazachorowanie, izolacja, test
UNIQAzachorowanie, izolacja, kwarantanna, test
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (28.02.2024)

*ubezpieczenie AXA Partners w najtańszym wariancie (z sumą KL: 200 000 zł) zawiera ochronę obejmującą wyłącznie pokrycie kosztów leczenia i testu w razie zachorowania na COVID-19

Ubezpieczenie dla podróżnych do Australii już za około 60 zł!

Wiemy już, co powinna zawierać polisa dla turystów wybierających się do Australii, sprawdźmy więc, ile może ona kosztować. Naszym przykładowym podróżnym będzie 27-letni turysta, który wybiera się na antypody na tygodniową wycieczkę. Wybraliśmy oferty pięciu firm, w których suma ubezpieczenia kosztów leczenia wyniosła co najmniej 200 000 zł.

ProamaGeneraliUNIQAAXA Partners
Cena polisy 62,00 zł102,00 zł109,20 zł166,01 zł
Koszty leczenia 300 000 zł800 000 zł750 000 zł40 000 000 zł
Ratownictwo300 000 zł800 000 zł750 000 zł40 000 000 zł
Stomatolog 861 zł861 zł2500 zł2000 zł
Choroby przewlekłe w ceniew ceniew ceniew cenie
NNW20 000 zł60 000 zł50 000 zł150 000 zł
Śmierć20 000 zł60 000 zł50 000 zł75 000 zł
OC prywatne 100 000 zł200 000 zł250 000 zł1 500 000 zł
OC sportowe 100 000 zł200 000 zł200 000 zł1 250 000 zł
Bagaż2000 zł3000 zł3000 zł6000 zł
Opóźnienie bagażu 516 zł516 zł500 zł500 zł
Sprzęt elektroniczny 2000 zł3000 zł3000 zł
Sprzęt sportowy 3000 zł
Amatorskie uprawianie sportów w ceniew ceniew ceniew cenie
Zdarzenia pod wpływem alkoholu W ceniew ceniew ceniew cenie
Ruchomości domowe 5000 zł5000 zł25 000 zł
AssistancePomoc w przypadku kradzieży/utraty dokumentów, pobyt osoby towarzyszącej – 100 euro/dzień, opieka nad dziećmi, opóźnienie lotu – 430 zł.Pomoc w przypadku kradzieży/utraty dokumentów, pobyt osoby towarzyszącej – 100 euro/dzień, opieka nad dziećmi, opóźnienie lotu – 430 zł.Pomoc w przypadku kradzieży/utraty dokumentów, pomoc tłumacza, opieka nad dziećmi, opóźnienie lotu – 500 zł.Pomoc tłumacza, pobyt osoby towarzyszącej – 600 zł/dzień, opieka nad dziećmi, opóźnienie lotu – 500 zł.
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (28.02.2024)

Jak widać, najtańszą polisę ubezpieczenia turystycznego do Australii można mieć już za niewiele ponad 60 zł. Najdroższa ochrona oferowana przez AXA Partners to prawie trzykrotnie wyższy koszt, który wiąże się z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia KL. Warto jednak zauważyć, że w przeliczeniu na dzień ochrony cena wynosi ok. 24 zł, a to naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę możliwe wydatki po wypadku w trakcie podróży.

Oprócz warunków ubezpieczenia, na koszt polisy wpływ mają oczywiście takie czynniki, jak czas podróży i liczba osób objętych ubezpieczeniem. Sprawdźmy zatem, jak zmienią się ceny polisy dla jednego, dwóch i czwórki podróżnych w zależności od czasu wyjazdu (7, 10, 14 dni) do Australii. Do porównania wybraliśmy ofertę firmy Generali, w której suma ubezpieczenia KL wynosi 300 000 zł, NNW 40 000 zł, a OC w życiu prywatnym 50 000 zł.

Cena polisy dla 1 turystyCena polisy dla 2 turystówCena polisy dla 4 turystów
Cena polisy na 7 dni56,00 zł111,00 zł208,00 zł
Cena polisy na 10 dni80,00 zł160,00 zł297,00 zł
Cena polisy na 14 dni111,00 zł224,00 zł416,00 zł
Dane na podstawie informacji z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego Mubi (28.02.2024)

Wakacje w Australii – podstawowe informacje

Jak dostać się do Australii? Na co trzeba się przygotować? O jakich kosztach podróży mówimy? Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, aby nic podczas wyjazdu Cię nie zaskoczyło.

Lot do Australii

Dla wielu turystów największym wyzwaniem towarzyszącym urlopowi w Australii będzie z pewnością czas podróży. Mówimy wszak całkiem dosłownie o wyprawie na drugi koniec świata, na którą trzeba przeznaczyć co najmniej ok. 23 godzin (ok. 15,5 tys. km!) spędzonych w samolocie z minimum jedną przesiadką. A ile to kosztuje? Ceny biletów w obydwie strony zależą od liczby przesiadek po drodze i wahają się od ok. 2000 zł do 5000 zł.

Pogoda w Australii

Jeżeli Australia kojarzy Ci się z tropikalnym klimatem i upałami przez cały rok, możesz się bardzo zdziwić, zwłaszcza gdy wybierzesz się tam podczas naszych miesięcy wakacyjnych. W Australii trwa bowiem wtedy zima, a średnie temperatury nie przekraczają 10°C. Najcieplejszymi miesiącami są tam grudzień, styczeń i luty z wysokimi dziennymi temperaturami powyżej 30°C. Nawet wtedy jednak noce potrafią być zimne, więc warto zabrać ze sobą ciepłą bluzę i długie spodnie.

CZY WIESZ, ŻE …

Australia jest położona w obrębie trzech stref klimatycznych – podrównikowej, zwrotnikowej i podzwrotnikowej – co powoduje dużą różnorodność pod względem warunków pogodowych na terenie kraju.

Co trzeba zabrać do Australii?

Przygotowując się do wyjazdu do Australii, powinieneś pamiętać, żeby zabrać:

  • krem przeciwsłoneczny – z jak najwyższym filtrem, bo promieniowanie UV w Australii jest bardzo wysokie;
  • okulary przeciwsłoneczne – jeszcze jeden niezbędny atrybuty w walce z mocnym australijskim słońcem;
  • lekkie ubrania i nakrycie głowy – australijskie upały potrafią dać się we znaki, szczególnie na pustyniach, gdy temperatury dochodzą do 40°C;
  • kurtkę przeciwdeszczową – opadów można się spodziewać w Australii praktycznie przez cały rok;
  • siatkę ochronną na muchy – latem trudno się od nich w Australii opędzić, a siatka na twarz może być jedynym sposobem, żeby normalnie funkcjonować;
  • przejściówkę – gniazdka w Australii są typu angielskiego z trzema wąskimi otworami, więc bez adaptera nic nie zdziałasz z polską wtyczką
  • wysokie buty za kostkę – przydadzą się, jeśli planujesz podróż w pustynne rejony kraju, gdzie występują jadowite węże;
  • butelkę na wodę – kupowanie wody butelkowanej jest nieekologiczne, a przy tym nieopłacalne, bo australijska kranówka jest w pełni zdatna do picia.
CZY WIESZ, ŻE …

W Australii można spotkać wiele udogodnień dla podróżujących. Powszechnie spotykane są m.in. darmowe prysznice czy grille gazowe przy publicznych parkach, plażach i parkingach.

Pobyt w Australii

Ile zapłacimy za tygodniowy pobyt we wrześniu w jednym z australijskich miast? Ceny pochodzą z portalu Booking.com (28.02.2024) i dotyczą najtańszych opcji w średnim standardzie dla jednego turysty.

  • Sydney – 1383 zł,
  • Melbourne – 1022 zł,
  • Canberra – 1967 zł,
  • Perth – 1907 zł,
  • Brisbane – 1139 zł,
  • Adelaide – 1372 zł,
  • Cairns – 1767 zł,
  • Alice Springs – 2989 zł,
  • Darwin – 1901 zł.

Informacje praktyczne

  1. Telefon alarmowy na terytorium Australii to trzy zera: (000).
  2. Zegarki w Australii należy przestawić na 8 godzin naprzód względem czasu polskiego.
  3. W Australii obowiązuje ruch lewostronny. Kierowcy z Polski muszą mieć międzynarodowe prawo jazdy.
  4. Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski (1 AUD = 2,59 PLN wg kursu z dnia 28.02.2024).
  5. Ceny w Australii są wyższe niż w Polsce. Przykładowo, za litr wody zapłacimy ok. 1,5 dolara, a chleb kosztuje 4 dolary. Tyle samo zapłacimy z kawę w kawiarni, dwa razy więcej kosztuje piwo w barze, a na obiad w restauracji trzeba będzie wydać ok. 25 dolarów.
ważne informacje dla turystów w Australii

FAQ – najczęściej zadawane pytania o podróż do Australii

Co ciekawego można zobaczyć w Australii?
Czy warto jechać do Australii?
Czy w Australii jest drogo?
Co zabrać ze sobą do Australii?
PODSUMOWANIE
  • Australia to jeden z największych, lecz słabo zaludnionych krajów na świecie.
  • Większą część powierzchni Australii stanowi tzw. Outback, czyli obszary pustynne.
  • Podróżujący do Australii z Polski muszą mieć paszport oraz wizę.
  • Lot do Australii z Polski trwa około doby.
  • Najcieplejsze miesiące w roku w Australii to grudzień, styczeń i luty.
  • Ubezpieczenie do Australii powinno zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia na sumę m.in. 200 000 zł, NNW i OC w życiu prywatnym.
  • W Australii warto zobaczyć m.in. Sydney, Wielką Rafę Koralową i Uluru.
grafika
Autor artykułu: Mateusz Piesowicz

Ekspert i doradca w dziedzinie ubezpieczeń oraz autor ponad 100 poradników dotyczących polis komunikacyjnych i turystycznych. W swoich tekstach zwraca uwagę na trudne zagadnienia ubezpieczeniowe, aby przedstawiając je w zrozumiały sposób, ustrzec klienta przed niepotrzebnymi wydatkami i ułatwić mu dopasowanie rodzaju ochrony do indywidualnych potrzeb.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!