OC motocykla Ducati – ubezpieczenie od 194 zł na Mubi!

Ducati Panigale, Ducati Diavel czy Ducati Monster to tylko kilka modeli motocykli tego włoskiego producenta. Ile trzeba zapłacić za OC maszyn tej marki? W jakiej cenie użytkownicy Mubi znajdowali najtańsze ubezpieczenia na Ducati? Ile kosztuje pakiet OC + AC na włoski motocykl szosowy, a ile na sportowy? Pędzimy z odpowiedziami!

OC motocykli Ducati – średnie ceny z ostatnich miesięcy

W lipcu 2021 roku za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej motocykla trzeba było średnio zapłacić 611 zł, czyli o 164 zł mniej niż za samochód. Czy właściciele motocykli Ducati znajdowali w porównywarce Mubi ubezpieczenia w cenach poniżej średniej dla wszystkich marek? Okazuje się, że tak!

ducati - średnie ceny OC

Zdecydowanie najtańsze OC Ducati było w czerwcu – jedyne 462 zł. Natomiast w kwietniu średnia cena ubezpieczenia okazał się najwyższa i wyniosła 619 zł. 

Top 10 najniższych cen OC motocykli Ducati – 194 zł na start!

Właściciele motocykli Ducati mogą być zadowoleni. Nie dość, że otrzymywali oferty OC na Mubi poniżej średniej dla wszystkich motorów, to jeszcze część z nich znalazła bardzo tanie ubezpieczenie. Rekordzista skalkulował składkę w wysokości 194 zł na Ducati 900 SS I.E CARENATA, czyli sportową maszynę z 1999 roku

Top 10 najtańszych OC dla motocykli marki Ducati, które znaleziono dzięki porównywarce ubezpieczeń Mubi w lipcu 2021 roku:

Marka, model, pojemność silnika, rodzaj motocyklaWiek, płeć i miejsce zamieszkania właścicielaCena ubezpieczenia OC
Ducati 900 SS I.E CARENATA,
sportowy
36-letni mężczyzna z powiatu opolskiego194 zł
Ducati 750 M,
szosowy
36-letnia kobieta z powiatu krakowskiego194 zł
Ducati ST2,
szosowy
59-letni mężczyzna z powiatu łomżyńskiego208 zł
Ducati ST3,
szosowy
44-letni mężczyzna z powiatu wołomińskiego246 zł
Ducati 821 MONSTER RED ABS,
szosowy
28-letni mężczyzna z Warszawy255 zł
Ducati SCRAMBLER ITALIA INDEPENDENT ABS,
szosowy
37-letni mężczyzna z powiatu kolskiego277 zł
Ducati HYPERMOTARD 950,
szosowy
41-letni mężczyzna z Goleniowa279 zł
Ducati DIAVEL CARBON WHITE ABS,
szosowy
37-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego308 zł
Ducati STREETFIGHTER,
szosowy
55-letni mężczyzna z Wolsztyna309 zł
Ducati XDIAVEL ABS,
szosowy
42-letni mężczyzna z Warszawy320 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lipcu 2021 rok w porównywarce Mubi.

W zestawieniu najtańszych OC Ducati znalazły się przede wszystkim motocykle szosowe. Tylko jeden model był sportowy – za to z najtańszym ubezpieczeniem. Warto także zwrócić uwagę na dane osób, które szukały polisy OC. Dlaczego?

Po pierwsze są to motocykliści z różnych regionów Polski – zarówno z małych miejscowości, jak i dużych miast (Warszawa). Najmłodszy z nich miał 28 lat, a najstarszy 59 lat. Tak więc osoby w różnym wieku znalazły się w zestawieniu. Jednak nie było wśród nich osób w wieku 18-25 lat, czyli grupy, której przedstawiciele otrzymują najdroższe oferty ubezpieczenia. Dlaczego tak się dzieje?

Najmłodsi kierowcy przeważnie nie mają wypracowanej historii ubezpieczenia, co sprawia, że ubezpieczyciele uznają, że związane jest z nimi wyższe ryzyko ubezpieczeniowe. Co potwierdza się w statystykach policji – to w tej grupie współczynnik sprawców na liczbę kierowców jest zdecydowanie najwyższy. 

Rodzaj motocykla Ducati – średnie ceny OC

Sprawdziliśmy także, jak rozkładają się średnie ceny ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zależności od rodzaju motocykla Ducati. Zaznaczmy tylko, że globalne średnie dla maszyn sportowych wszystkich marek to 742 zł, a tych szosowych o większej pojemności silnika to 594 zł. A jak wypadły motocykle Ducati?

Rodzaj motocykla marki DucatiŚrednia cena OC w lipcuNajniższa cena OC w lipcu
szosowy powyżej 250 cm³526 zł194 zł
sportowy697 zł194 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonych w lipcu 2021 rok w porównywarce Mubi.

To właściciele motocykli szosowych o silnikach powyżej 250 cm³ płacili średnio mniej niż posiadacze maszyn sportowych. Warto zaznaczyć, że w obu kategoriach średnie ceny OC były niższe niż średnia globalna.   

Pakiet OC + AC Ducati – porównanie cen motocykla szosowego ze sportowym

By pełniej przedstawić możliwości ubezpieczenia motocykli Ducati, sprawdziliśmy w porównywarce Mubi, ile trzeba zapłacić za pakiet OC + AC. Naszym przykładowym motocyklistą został 36-latek z Warszawy. Marek ma prawo jazdy kategorii A od 2011 roku. Ubezpiecza on pojazdy (dotyczy to także samochodów) od 8 lat. 

Marek jest właścicielem Ducati HYPERMOTARD 939-BIAŁY o pojemności 937 cm³ z 2015 roku, który ma na liczniku 48 tys. km. Przez kolejny rok zamierza on przejechać do 10 tys. km, ponieważ latem wybiera się w motocyklową podróż po Polsce. 

Ceny pakietów OC + AC dla motocykla szosowego Ducati HYPERMOTARD 939-BIAŁY o pojemności 937 cm³ (ceny zaokrąglono):

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + AC + Assistance919 zł
BeesafeOC + AC + Assistance994 zł
BeesafeOC + AC + NNW + Assistance1 089 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1 403 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1 454 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 25.08.2021.

Tylko dwóch ubezpieczycieli zaoferowało Markowi ubezpieczenie OC. Beesafe zaproponował najtańszy pakiet OC + AC + Assistance za 919 zł. Natomiast pakiet z dodatkowym NNW kosztowałby naszego motocyklistę 1 089 zł. Z kolei Wiener wycenił pełny pakiet na 1 403 zł. Pamiętajmy jednak, że różnice w cenach pakietów wynikają z różnych warunków ubezpieczeń dodatkowych. Te droższe pakiety od tego samego ubezpieczyciela mają lepsze warunki – zapewniają pełniejszą ochronę!

Marek ma także drugi motocykl. To sportowy Ducati PANIGALE 959-BIAŁY o pojemności silnika 955 cm³, który jest również z 2015 roku. Czy koszt pełnego ubezpieczenia będzie na niego tańsze, a może okaże się droższe?

Ceny pakietów OC + AC dla Ducati PANIGALE 959-BIAŁY o pojemności silnika 955 cm³ (ceny zaokrąglono): 

UbezpieczycielZakresCena pakietu
BeesafeOC + AC + Assistance1 538 zł
BeesafeOC + AC + Assistance1 613 zł
BeesafeOC + AC + NNW + Assistance1 708 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1 820 zł
WienerOC + AC + NNW + Assistance1 912 zł
Dane pochodzą z kalkulacji przeprowadzonej w porównywarce Mubi w dniu 16.07.2021.

Ceny pakietów OC + AC na motocykl sportowy są średnio o 500-600 zł wyższe niż na motocykl szosowy. Co ciekawe, pojemności silników obu maszyn są prawie takie same. Dlaczego więc pakiet jest droższy? Cena AC zależy od wartości pojazdu. Dodatkowo charakterystyka jazdy i statystyki wypadków są brane pod uwagę. 

FAQ – najważniejsze pytania o ubezpieczenie OC motocykli Ducati

Co można taniej ubezpieczyć – motocykl czy samochód?
Statystyki pokazują, że średnie ceny OC motocykli są niższe niż samochodów. Nie oznacza to jednak, że niektórzy właściciele aut nie otrzymują tańszych ofert ubezpieczenia niż niektórzy posiadacze motocykli.
Które rodzaje motocykli można najtaniej ubezpieczyć?
W lipcu najniższe średnie ceny OC były na motocykle turystyczne. Również taniej można było ubezpieczyć choppera/cruisera. Natomiast najwyższe średnie ceny było na motocykle sportowe.
PODSUMOWANIE
  • Średnia cena OC Ducati w lipcu na Mubi to 449 zł.
  • Najtańsze ubezpieczenie motocykla Ducati kosztowało 194 zł.
  • Średnie ceny OC motocykli szosowych były niższe niż tych sportowych.
  • Motocykl Ducati można także dodatkowo ubezpieczyć.
Oceń artykuł:
15,00
Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykułu związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!