Ile kosztuje ubezpieczenie Isuzu? Najtańsze OC za 260 zł!

Isuzu to japońska firma, która skupia swoją produkcję przede wszystkim na wytwarzaniu samochodów terenowych, dostawczych i ciężarowych, a także autobusów. Co prawda na drogach można spotkać również pojazdy osobowe tej marki, jednak z pewnością będą to już leciwe modele, bo produkcja osobówek pod szyldem Isuzu zakończyła się w 2002 roku.

Kilkunasto- lub nawet kilkudziesięcioletnie pojazdy są zwykle ubezpieczane za większe pieniądze niż nowsze modele. Ubezpieczenie starych samochodów zazwyczaj jest droższe, bo leciwe auta są mniej sprawne, a przez to bardziej wypadkowe niż te, które dopiero wyjechały z salonu. Ale czy zawsze trzeba za nie dużo zapłacić?

Chociaż wiele modeli Isuzu ubezpieczanych za pośrednictwem porównywarki Mubi liczy sobie około 10 lat i więcej, ich ubezpieczenie wcale nie kosztuje dużo. Średnia cena OC Isuzu to 587 zł, czyli aż o 125 zł mniej od średniej ceny OC dla wszystkich kierowców ubezpieczających się za pośrednictwem Mubi w kwietniu 2022 roku (712 zł).

Jak zmieniała się cena ubezpieczenia Isuzu w ostatnich miesiącach?

Dane z porównywarki ubezpieczeń Mubi pochodzące z ostatnich 12 miesięcy pokazują, że średnie ceny OC pojazdów marki Isuzu odnotowują bardzo duże wahania, nawet na przestrzeni jednego miesiąca. Przykładowo, w listopadzie zeszłego roku wynosiły 597 zł, by już w grudniu wzrosnąć o niemal 150 zł, a miesiąc później wynieść aż 850 zł i spaść w lutym o prawie 230 zł.

Trzeba jednak pamiętać, że są to jedynie uśrednione ceny. Niektórzy właściciele Isuzu płacili zatem dużo mniej, inni nieco więcej za swoje ubezpieczenie. Wycena ochrony ubezpieczeniowej jest zawsze wyliczana indywidualnie i zależy od indywidualnych parametrów obejmowanego ochroną pojazdu oraz danych właścicieli i kierowców korzystających z auta. Widać to zresztą po średnich stawkach OC Isuzu, które potrafiły się mocno zmieniać z miesiąca na miesiąc.

średnie ceny oc isuzu - ostatnie 12 miesięcy

Najtańsze OC dla Isuzu za 260 zł!

Już średnia cena ubezpieczenia Isuzu pozwala sądzić, że niektórzy kierowcy za ubezpieczenie samochodu tej marki zapłacili niewiele. Takie szczęście miała 46-letnia właścicielka Isuzu Troopera z silnikiem o pojemności 2,6 l. Chociaż pojemność silnika nie działa na jej korzyść, to niską składkę ubezpieczeniową może zawdzięczać m.in. doświadczeniu za kierownicą i wypracowanym w tym czasie zniżkom oraz miejscu zamieszkania w małej miejscowości. Ubezpieczenie kosztowało ją zaledwie 260 zł.

Nie aż tak mało, ale wciąż wyraźnie mniej od średniej stawki, wydali na ubezpieczenie także inni właściciele samochodów tej marki.

Najtańsze OC IsuzuDane właściciela i samochodu
260 złIsuzu Trooper (pojemność silnika: 2,6 l), 46-letnia kobieta z powiatu poznańskiego
306 złIsuzu Trooper (pojemność silnika: 2,6 l), 35-letni mężczyzna z Krakowa
350 złIsuzu Trooper (pojemność silnika: 3,0 l), 35-letni mężczyzna z Nowogrodźca
391 złIsuzu Trooper (pojemność silnika: 2,5 l), 25-letni mężczyzna z Siemianowic Śląskich
393 złIsuzu D-Max (pojemność silnika: 2,5 l), 47-letni mężczyzna z Tarnawy
445 złIsuzu Trooper (pojemność silnika: 3,0 l), 53-letni mężczyzna z Poznania
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Isuzu w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022]

Najtańsze OC poszczególnych modeli Isuzu

Trooper i D-Max okazały się jedynymi modelami samochodów z fabryk Isuzu, jakie ubezpieczano w kwietniu w porównywarce Mubi. Jak już wspominaliśmy, Isuzu Troopera ubezpieczono w kwietniu zaledwie za 260 zł, a ponad 100 zł więcej kosztowało najtańsze OC modelu D-Max.

Marka i model Najtańsze OC
Isuzu Trooper260 zł
Isuzu D-Max393 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Isuzu w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022]

Ceny OC Isuzu a ceny ubezpieczenia innych marek

Według danych porównywarki Mubi z kwietnia 2022 roku, Isuzu należy do marek samochodowych z niskim kosztem ubezpieczenia OC, zajmując 5. miejsce w rankingu najtańszych marek. Taniej swoje pojazdy mogli ubezpieczyć właściciele takich marek, jak m.in. Lada (o 106 zł tańsze OC), Kia (o 7 zł), Dacia (o 37 zł), czy SsangYong (o 69 zł). Z kolei na drugim biegunie znalazły się m.in. BMW (OC droższe o 320 zł), Lamborghini (o 690 zł) i Abarth (o 764 zł).

Marka Średnia cena OC
Lada481 zł
Dacia550 zł
Daihatsu605 zł
Kia580 zł
Toyota607 zł
Hyundai621 zł
Isuzu587 zł
Renault644 zł
Opel677 zł
Honda709 zł
Subaru794 zł
Audi808 zł
Jaguar852 zł
BMW907 zł
Bentley1121 zł
Dane pochodzą z wyliczeń wykonanych przez właścicieli samochodów marki Isuzu w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi [kwiecień 2022]

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie Isuzu

Samochody których marek są ubezpieczane taniej niż Isuzu?

Isuzu znalazło się w top 5 zestawienia marek samochodowych z najtańszym OC w kwietniu. Wyżej w rankingu średnich cen ubezpieczeń znalazły się m.in. Dacia (550 zł), Lada (481 zł), Kia (580 zł) i SsangYong (518 zł).

Czy młodzi właściciele Isuzu mogą liczyć na tanie OC?

Tak, ale mogą jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse, dopisując do dowodu rejestracyjnego starszego współwłaściciela z dużymi zniżkami na OC. Według danych porównywarki Mubi, osoby w wieku 18-25 lat, które samodzielnie ubezpieczały swój samochód, musiały płacić za polisę średnio 1372 zł w kwietniu. W przypadku, gdy młody kierowca kupował OC wspólnie z doświadczoną osobą, średnia składka spadła do 1030 zł.

Które modele Isuzu są ubezpieczane najtaniej?

W kwietniu 2022 roku najtańsze OC dotyczyło Isuzu Troopera i kosztowało 260 zł. O 133 zł droższe ubezpieczenie, bo za 393 zł, udało się znaleźć właścicielowi Isuzu D-Maxa. Te dwa modele były zdecydowanie najtaniej ubezpieczanymi samochodami marki Isuzu, na co wpływ miało m.in. to, że ich właścicielami były osoby z dużym doświadczeniem na drodze, które jeżdżąc bezszkodowo, mogły zebrać duże zniżki na OC.

PODSUMOWANIE
  • W fabrykach Isuzu są produkowane samochody terenowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. Produkcję samochodów osobowych zakończono w 2002 roku.
  • Średnia cena OC Isuzu, jaką zanotowano w kwietniu 2022 roku – 587 zł – nie jest ani najtańszą, ani najdroższą odnotowaną dla tej marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
  • Najtańsze OC Isuzu kosztuje obecnie 260 zł.
  • Najtaniej ubezpieczanymi modelami Isuzu są Trooper i D-Max.
  • Według danych porównywarki Mubi, Isuzu należy do jednej z 5 najtańszych pod kątem ceny ubezpieczenia OC marek samochodowych w Polsce.
zdjęcie autora
Autor artykułu: Monika Strzała

Redaktor z 4-letnim stażem w branży ubezpieczeniowej. Jest autorką kilkuset publikacji zarówno dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i turystycznych. Zdobytą dotychczas wiedzą chętnie dzieli się z użytkownikami porównywarki Mubi, tworząc artykuły, które już przydały się tysiącom kierowców. Doradza w zakresie zakupu polisy przez internet i przygotowuje kalkulacje cen, dzięki którym kierowcy mogą poznać aktualne tendencje na rynku ubezpieczeniowym.

Wystaw ocenę
15,00
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!