Ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA – Bezpieczne Podróże

Planujesz wyjazd za granicę na wakacje, by czasowo pracować fizycznie lub w celach sportowych? W SIGNAL IDUNA znajdziesz ubezpieczenie turystyczne dopasowane do każdej aktywności. Możesz wybrać jeden z 3 przygotowanych wariantów ochrony ubezpieczenia Travel lub sam skomponować ochronę dla siebie!

ubezpieczenie turystyczne signal iduna

Ubezpieczenia turystyczne SIGNAL IDUNA – na jaką ochronę możesz liczyć?

Towarzystwo ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA posiada rozbudowaną ofertę ubezpieczeń turystycznych. Podstawowe dwa rodzaje ochrony to Bezpieczne Podróże i Multitrip. To pierwsze ubezpieczenie (dawniej: Travel) dedykowane jest jednorazowym wyjazdom na określony czas, czyli wskazuje się w nim okres ubezpieczenia – na przykład 14 dni na podróż do Grecji.

Z kolei wariant Multitrip (dawniej: Multitravel) to ubezpieczenie długoterminowe, a więc w okresie obowiązywania umowy, wiele wyjazdów będzie objętych ochroną. SIGNAL IDUNA oferuje ubezpieczenie Multitrip Imienne (na 6 lub 12 miesięcy) lub nieimienne określane na podstawie osobodni (na 12 miesięcy). W drugim przypadku każdy wyjazd trzeba zgłaszać ubezpieczycielowi.

W tym artykule interesować nas będzie ubezpieczenie turystyczne Travel, a więc tradycyjne ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Na stronie ubezpieczyciela można wybrać jeden z 4 wariantów takiej ochrony – Ekonomiczny, Komfortowy, Prestiżowy lub Indywidualny.   

Ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróże oferuje:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance – ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia ambulatoryjnego do wysokości sumy ubezpieczenia (do 300 000 euro) poza takimi krajami jak USA, Kanada, Australia i Wyspy Kanaryjskie (tam limit wynosi 3 000 euro lub 7 000 euro w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia), leczenie stomatologiczne do 250 euro oraz ratownictwo do 7 000 euro (gdy suma ubezpieczenia kosztów leczenia jest niższa niż 60 000 euro) lub 10 000 euro w pozostałych przypadkach; 
 • usługi assistance – SIGNAL IDUNA zapewnia wiele usług assistance w dwóch zakresach do wyboru (Standard lub Super), wśród których znajdują się: transport, pomoc tłumacza, przekazanie wiadomości, pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania w wybranych sytuacjach, telefoniczna pomoc prawna, opóźnienie lotu czy pomoc w przypadku dokumentów (szczegóły w OWU); 
 • NNW – ubezpieczony otrzyma świadczenia wynikające z częściowego uszczebku na zdrowiu na podstawie tabeli zamieszczonej w OWU, a w przypadku jego śmierci odszkodowanie otrzymają bliscy w wysokości 100% sumy ubezpieczenia (do 100 000 zł);
 • ubezpieczenie pomocy prawnej – ubezpieczyciel pokryje koszty jednego prawnika do kwoty 2 000 euro w przypadku sprawy odszkodowawczej oraz 1 000 euro w związku ze sprawy odpowiedzialności cywilnej, a także udzieli pożyczki na ewentualną kaucję do kwoty 10 000 euro;
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim na mieniu i osobach przez ubezpieczonego podróżnego do wysokości sumy ubezpieczenia (maksymalnie 500 000 euro), w przypadku szkód osobowych związanych z amatorskim uprawianiem sportu, uprawianiem sportów zimowych lub uprawianiem sportów ekstremalnych limit odpowiedzialności SIGNAL IDUNY to 50% sumy ubezpieczenia, a dla szkód rzeczowych 25% tej sumy;
 • ubezpieczenie bagażu – otrzymasz wsparcie ubezpieczyciela do 10 000 zł (maksymalna suma ubezpieczenia), gdy Twój bagaż zostanie uszkodzony lub go stracisz wskutek wypadku komunikacyjnego, zdarzenia losowego, rozboju, kradzieży z włamaniem lub nieszczęśliwego wypadku (utracisz możliwość opieki nad bagażem).

W ramach ubezpieczenia turystycznego SIGNAL IDUNA otrzymasz bez konieczności dopłacania ochrony związane z:

 • amatorskim uprawianiem sportów,
 • atakiem terrorystycznym,
 • zaostrzeniem choroby przewlekłej,
 • szkodami powstałymi pod wpływem alkoholu (nie dotyczy OC i wypadków komunikacyjnych),
 • zachorowaniem na COVID-19.

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA możesz rozszerzyć o uprawianie sportów amatorskich, zimowych lub ekstremalnych, a także o ryzyko związane z pracą fizyczną. Szczegóły ochrony znajdziesz w OWU Bezpieczne Podróże.

niestandardowa ochrona signal iduna

Warianty ubezpieczenia turystycznego Signal Iduna – Ekonomiczny, Komfortowy, Prestiżowy i Indywidualny

Ubezpieczenie turystyczne Travel SIGNAL IDUNA możesz kupić w kilku wariantach. Trzy przygotowane przez ubezpieczyciela to wariant Ekonomiczny, Komfort i Prestiż. W czwartym możesz sam zdecydować o zakresie ochrony i sumach ubezpieczenia – to wariant Indywidualny. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo dopasujesz warunki ochrony do potrzeb wyjazdu oraz do swoich oczekiwań związanych z ubezpieczeniem turystycznym.

Poniżej przedstawiamy zawartość 3 wariantów ubezpieczenia Bezpieczne Podróże na 7-dniowy wyjazd do Francji. Szczególną uwagę zwróć na sumy ubezpieczeń poszczególnych ochron.

Wariant Ekonomiczny – najtańsza opcja

To najprostsza i jednocześnie najtańsza wersja ubezpieczenia turystycznego oferowana przez SIGNAL IDUNA. Mimo to zawiera NNW i ubezpieczenie bagażu. Taka ochrona sprawdzi się podczas wyjazdu do innego kraju UE lub EFTA, gdy będziesz miał także ochronę EKUZ.

Pakiet Ekonomiczny SIGNAL IDUNA zawiera:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance z sumą ubezpieczenia 20 000 euro;
 • ubezpieczenie ochrony prawnej, a więc pokrycie kosztów wynajęcia prawnika w sprawach odszkodowawczych i odpowiedzialności cywilnej;
 • NNW, którego suma ubezpieczenia wynosi 15 000 złotych;
 • możliwość płatnego rozszerzenia assistance do wersji Super.

Ubezpieczenie w wariancie Ekonomicznym na 7-dniowy wyjazd do Francji w SIGNAL IDUNA kosztuje jedynie 25,39 zł (wyliczenie na mubi.pl, 04.03.2024).

Wariant Komfortowy – wyższa suma kosztów leczenia i OC w pakiecie

Jeśli zależy Ci, by w pakiecie ubezpieczenia turystycznego znalazło się także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, a jednocześnie nie chce wiele wydawać, to powinieneś zdecydować się na wariant Komfortowy.

W wariancie Komfortowy ubezpieczenia turystycznego SIGNAL IDUNA otrzymasz:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i usługi assistance z sumą ubezpieczenia 40 000 euro; 
 • ubezpieczenie ochrony prawnej (sprawy odszkodowawcze, odpowiedzialności cywilnej); 
 • ubezpieczenie bagażu na sumę 1 000 zł;
 • NNW, którego suma ubezpieczenia to 15 000 zł;
 • OC w życiu prywatnym z sumą ubezpieczenia 30 000 euro;
 • możliwość wyboru assistance Super;
 • wybór klauzuli, która rozszerza ochronę kosztów leczenia i assistance o kwarantannę w związku z COVID-19.

Przykładowe ubezpieczenie w wariancie Komfortowym na 7-dniowy wyjazd do Francji dla jednej osoby kosztuje 48,65 zł (wyliczenie na mubi.pl, 04.03.2024).

Wariant Prestiżowy – wysokie sumy ubezpieczeń

To pakiet dla wymagających turystów. Znajdziesz w nim wysokie sumy ubezpieczeń poszczególnych ochron. Sprawdzi się on więc świetnie nie tylko podczas wyjazdu do Francji czy innego kraju w UE, ale także na inny kontynent, gdzie nie działa EKUZ.  

W wariancie Prestiżowym ubezpieczenia turystycznego SIGNAL IDUNA znajdziesz:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, w którym suma ubezpieczenia wynosi aż 150 000 euro;
 • ubezpieczenie ochrony prawnej, gdy będziesz potrzebował pomocy prawnika w sprawach odszkodowawczych i odpowiedzialności cywilnej;
 • NNW z maksymalnym świadczeniem 30 000 zł;
 • ubezpieczenie bagażu, możesz liczyć na maksymalne odszkodowanie w kwocie 2 000 zł;
 • OC w życiu prywatnym z sumą ubezpieczenia 30 000 euro;
 • assistance Super (wymaga dodatkowej opłat);
 • rozszerzenie ochrony ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance o ryzyko kwarantanny w związku z COVID-19.

Za najdroższy wariant Prestiżowy wykupiony na 7-dniowy wyjazd do Francji (jedna osoba) trzeba zapłacić 84,02 zł (wyliczenie na mubi.pl, 04.03.2024).

Zgłoszenie szkody w SIGNAL IDUNA – Centrum Alarmowe

Jeśli podczas podróży nagle zachorujesz bądź doznasz nieszczęśliwego wypadku, to możesz o każdej porze 7 dni w tygodniu przez cały rok skontaktować się z Centrum Alarmowym:

 • tel: +48 (22) 864 55 26,
 • SMS: +48 661 000 888,
 • FAX: +48 (22) 575 95 75.

Dzięki kontaktowi z Centralą Alarmową uzyskasz informacje dotyczące dalszego postępowania. Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania szkody w różnych przypadkach znajdziesz na stronie https://www.signal-iduna.pl/zglos-szkode/ubezpieczenia-turystyczne/.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA

Jaki zakres terytorialny ochrony ubezpieczenia turystycznego Bezpieczne Podróże mogę wybrać?
Kiedy powinienem wykupić rozszerzenia ochrony?
Co oprócz podstawowych ubezpieczeń znajduje się w pakiecie ubezpieczenia turystycznego od SIGNAL IDUNY?
PODSUMOWANIE
 • SIGNAL IDUNA oferuje ubezpieczenia turystyczne w wariancie Bezpieczne Podróże i Multitrip.
 • Ubezpieczenie Travel to ubezpieczenia na określony czas, a Multitravel jest długoterminowe.
 • Ubezpieczenie Bezpieczne Podróże (Travel) oferowane jest w 4 wariantach: Ekonomiczny, Komfort, Prestiż i Indywidualny.
 • Maksymalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia w SIGNAL IDUNA to 300 000 euro, NNW to 100 000 zł, a OC w życiu prywatnym 500 000 euro.
 • W ramach ubezpieczenia bez dodatkowych opłat otrzymasz ochronę związaną z amatorskim uprawianiem sportów, chorobami przewlekłymi czy ataku terrorystycznego.
Tomasz Sowa
Autor artykułu: Tomasz Sowa

Jestem redaktorem, który pisze artykuły związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i podróżami. W swoich tekstach staram się wyjaśniać trudne i problematyczne zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń. W poradach turystycznych zależy mi na przedstawieniu ciekawych miejsc w lekki oraz inspirujący sposób z nutką humoru.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!