Ubezpieczenie do Wietnamu

Ciągle tylko Włochy, Grecja, Chorwacja, Turcja, Egipt… czy nie ma innych kierunków podróży? Jeżeli też jesteś znudzony tradycyjnymi turystycznymi destynacjami, mamy coś dla Ciebie. Przygotuj się na wyprawę do Azji Południowo-Wschodniej – ruszamy do Wietnamu!

wietnam - przewodnik

Co warto zwiedzić?

atrakcje w wietnamie

Hội An

W bezpośrednim tłumaczeniu oznacza „Miasto bezpiecznego lądowania”, które było głównym ośrodkiem portowym Wietnamu i całych Indochin przez całe stulecia. Ślady tej świetności widać do dzisiaj, bowiem w mieście zobaczyć można doskonale zachowane centrum z unikatowym układem urbanistycznym. W 1999 roku Hội An zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W Hội An znajduje się jedyny na świecie kryty most, pod dachem którego znaleźć można buddyjską świątynię. 

Cao Bang

Górzysty region rozciągający się przy południowo wschodniej części granicy z Chinami. Nie znajdziecie go wśród polecanych turystom regionów Wietnamu. Oferuje głównie dzikość, piękne krajobrazy i możliwość zaobserwowania autentycznego życia lokalnych mieszkańców. Na samej granicy wietnamsko-chińskiej podziwiać można wodospad Ban Gioc, jeden z największych wodospadów w Azji. 

Hanoi

Stolica i drugie co do wielkości miasto Wietnamu. Niesamowicie kolorowe miejsce, gdzie kolonialna historia sąsiaduje z biznesową teraźniejszością, co widać głównie po architekturze; biurowce górują nad starożytnymi świątyniami, centra handlowe spoglądają wprost na dawne cytadele. Jeśli azjatyckość można by zamknąć w przestrzeni jednego dużego miasta, byłoby to Hanoi. Gratką dla zwiedzający jest tzw. Train Street, czyli słynna bardzo wąska ulica, wzdłuż której rozmieszczono rzędami kolorowe stragany, które… zawijają się, gdy tylko nadjeżdża pociąg. Wszystko dlatego, że tory położono na środku ulicy i wciąż się ich używa. 

Zatoka Ha Long

Przepiękna zatoka w północnej części Wietnamu, która od 1994 roku jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Urok zatoki tkwi w setkach, a nawet tysiącach wyłaniających się wprost z wody wapiennych skał i wysepek. W Wietnamie wiele agencji turystycznych organizuje całodniowe wycieczki do zatoki. Rejs statkiem i przystanki na niektórych wyspach dostarczą wielu wrażeń i pozwolą w pełni poznać przyrodnicze piękno tego miejsca. Podczas rejsu warto podpłynąć na wyspę Bo Hon i zwiedzić jaskinię Sung Sot, lagunę Luom Bo oraz wyspę Ti Top z najwyższym szczytem zatoki, na który można wspiąć się po schodach. Z góry rozpościera się cudowny widok na całą zatokę. Na wyspie znajduje się też plaża.

Delta Mekongu

W tym rejonie można posmakować wietnamskiej kultury stylu życia i… kuchni. Zarówno w miejscowościach, jak i na samym Mekongu funkcjonują targowiska z lokalnymi produktami (owocami, warzywami, rybami, owocami morza). Na rzece ma miejsce pływające targowisko.

Ho Chi Minh City

Jeśli nazwa tego miasta niewiele Ci mówi, nie przejmuj się. Większość z pewnością kojarzy je jako Sajgon, bo takie miano nosiło do 1975 roku. Chaos i intensywność funkcjonowania w tym mieście z pewnością wyjaśni powiedzenie “Ale sajgon!”. Sajgon (miasto) był niegdyś stolicą Wietnamu Południowego. Dziś Ho Chi Minh City to stolica biznesowa i najbogatsze miasto w Wietnamie. Turystom oferuje m.in. Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych czy kolonialną architekturę.

Sapa

Niewielkie miasteczko położone na wysokości 1600 m n.p.m. Co przyciąga turystów do tej górskiej miejscowości? Można by długo wymieniać: kaskadowe pola ryżowe, przepiękne górskie widoki oraz mniejszości etniczne, np. Hmong, Tay czy Dao, których członkowie są pozytywnie nastawieni do turystów.

Hue – Mauzolea Cesarzy

W mieście Hue znajdują się cesarskie grobowce. Nie są to jednak małe ani skromne pomniki czy niewielkie budowle, ale monumentalne pałace, w których często za życia rezydowali władcy, a obecnie jest to ich miejsce spoczynku. Na szczególną uwagę zasługuje grobowiec Khai Dinha, który składa się z głównych budynków, dziedzińców, na których stoi kamienna armia żołnierzy, a wcześniej do kompleksu prowadzą potężne schody. Oprócz Khai Dinha w Hue warto zwiedzić też grobowiec Ming Manga czy Tu Duca.

Ninh Binh – Baía de Halong Terrestre

W parku narodowym ochroną objęte są lasy tropikalne, w których znajduje się 751 gatunków roślin wyższych oraz 381 gatunków zwierząt. Natura w tym miejscu stworzyła również jaskinie i podziemne rzeki. Nie wszystkie ciekawe miejsca są jednak dostępne. Park znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO.

Wyspa Phú Quốc

Phú Quốc to największa wyspa w Wietnamie. Przyciąga co roku wielu turystów, którzy mogą tam wygodnie dotrzeć drogą lotniczą. Na wyspie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Można tam wynająć samochód, motocykl lub rower lub skorzystać z oferty taksówek. Phú Quốc słynie z uprawy kawy, pieprzu i produkcji sosu rybnego. Pozyskuje się też na niej perły, co można zobaczyć na tamtejszych farmach. Na wyspie można wręcz przebierać w plażach. Warto wybrać się na Sao, Bai Thom, Ganh Dau lub Kem. To też doskonałe miejsce do nurkowania i przyjemnego trekkingu. Najwyższy szczyt – góra Chúa – ma 603 m n.p.m.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Wietnamu na mubi.pl?
 • Nie zapłacisz za transport karetką, jeśli potrąci Cię jeden ze skuterów, których w Wietnamie porusza się sporo.
 • Będziesz mógł skorzystać z porady lekarza prywatnie i leczyć się w prywatnym szpitalu, gdzie standardy są wyższe niż w publicznej służbie zdrowia.
 • Otrzymasz pomoc prawnika, jeśli popadniesz w konflikt z prawem.
Sprawdź w kalkulatorze Mubi
cel podróży

Wycieczka do Wietnamu – ubezpieczenie turystyczne

Wietnam jest krajem nienależącym do Unii Europejskiej –  przypominamy tylko z dziennikarskiej rzetelności – zatem nie obowiązuje tam karta EKUZ, a co za tym idzie, publiczna opieka zdrowotna będzie płatna dla każdego obywatela Polski.

Dlatego przed postawieniem stopy na pokładzie samolotu koniecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Co powinno zawierać takie ubezpieczenie?

 • Koszty leczenia – absolutnie kluczowa sprawa. Jeśli podczas podróży do Wietnamu wydarzy się wypadek, przykładowo komunikacyjny (o co w tym kraju nietrudno), wówczas hospitalizacja, interwencja służb medycznych i zabiegi mogą wiązać się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli sprawa dotyczyć będzie więcej niż jednej osoby, koszt należy pomnożyć. Wybierając polisę ubezpieczeniową, zadbajmy, by w jej skład wchodziło pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski, które obejmuje cały świat, nie tylko Europę, oraz zwróćmy szczególną uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia. Bezpieczna kwota to 30-40 tysięcy euro.
 • NNW podróżne – uszczerbek na zdrowiu w trakcie wakacyjnej przygody często wiąże się z długim procesem leczenia i trudną rehabilitacją. Wykupując ubezpieczenie NNW, zagwarantujemy sobie pokrycie całego procesu, który przecież nie należy do najprzyjemniejszych. Zdecydowanie łatwiej go przetrwać, jeśli mamy finansowe wsparcie ubezpieczyciela.
 • Osobom lubiącym zaszaleć, radzimy zainteresować się klauzulą alkoholową. To popularny dodatek do ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu odszkodowanie z tytułu wystąpienia nieszczęśliwego wypadku zostanie nam wypłacone, nawet jeśli w chwili wypadku byliśmy pod wpływem alkoholu.
 • OC w życiu prywatnym w ramach ubezpieczenia turystycznego –  w ubezpieczeniach jest jak w życiu: raz na wozie, raz pod wozem. Czasem przecież zdarzy się, że to my jesteśmy sprawcami szkody. Wówczas warto mieć wykupione ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, co zdejmie z nas finansową odpowiedzialność za wyrządzone krzywdy. Uwaga: w przypadku zdarzeń wywołanych z naszej winy w obszarze ubezpieczenia OC w życiu prywatnym nie obowiązuje klauzula alkoholowa!
 • Ubezpieczenie bagażu – zgubienie, uszkodzenie lub zniszczenie bagażu – to się po prostu zdarza i powoduje frustrację, gniew i często prowadzi do zrujnowania wymarzonego wyjazdu. Żeby zmniejszyć nieco traumę i straty, a te potrafią być spore w przypadku utraty drogiego sprzętu elektronicznego, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. Być może zginie nam ta ulubiona lniana koszula na egzotyczne upały, ale po powrocie do domu ubezpieczyciel przeleje nam środki na zakup nowej.

Skoro wiesz już, co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd do Wietnamu, sprawdźmy, ile ona kosztuje. W tabeli prezentujemy ceny ubezpieczenia na dwutygodniową podróż dla jednej dorosłej osoby w standardowym wariancie.

Firma ubezpieczeniowaWarunki ubezpieczeniaCena polisy
mtu24.plKL: 150 000 zł,
NNW: 30 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 2 000 zł
74,00 zł
You Can DriveKL: 200 000 zł,
NNW: 10 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 2 000 zł
88,00 zł
GeneraliKL: 300 000 zł,
NNW: 40 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 1 000 zł
111,00 zł
WienerKL: 349 072 zł,
NNW: 20 000 zł,
OC: 218 170 zł,
Bagaż: 1 000 zł
123,00 zł
ProamaKL: 200 000 zł,
NNW: 10 000 zł,
OC: 50 000 zł,
Bagaż: 1 000 zł
123,00 zł
SIGNAL IDUNAKL: 174 612 zł,
NNW: 15 000 zł,
OC: 130 959 zł,
Bagaż: 1 000 zł
144,24 zł
AXA PartnersKL: 600 000 zł,
NNW: 50 000 zł,
OC: 250 000 zł,
Bagaż: 3 000 zł
178,75 zł
UNIQAKL – 750 000 zł,
NNW – 50 000 zł,
OC – 250 000 zł,
Bagaż – 3 000 zł
218,40 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi (30.01.2024).

Najtańsza polisa oferowana przez mtu24.pl to koszt rzędu zaledwie nieco ponad 5 zł za dzień ochrony! Zwróć jednak uwagę, że ta polisa zawiera stosunkowo niewielką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW i OC w życiu prywatnym. Zakres ochrony jest więc mocno ograniczony – wydając zaledwie kilkanaście złotych więcej możesz zarówno zwiększyć sumy ubezpieczeń, jak i otrzymać w zestawie np. ubezpieczenie bagażu.

Co istotne, wcale nie musisz wybierać najdroższej oferty z zestawienia, żeby być pewnym, że jesteś dobrze zabezpieczony na wyjazd. Pamiętaj, żeby dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, wybierając takie jego elementy i sumy, które będą dla Ciebie wystarczające. Przykładowo, jeśli nie zamierzasz podczas wyjazdu uprawiać wyjątkowo niebezpiecznych sportów ekstremalnych, raczej nie będzie Ci potrzebne ubezpieczenie kosztów leczenia na kwotę aż 40 000 000 zł – a taką oferuje AXA Partners w najdroższym wariancie ochrony.

Zastanów się więc dobrze, co może Ci się przydać podczas wyjazdu, szczególnie jeśli planujesz spędzić urlop w większym, rodzinnym gronie. Mając pod opieką swoje pociechy, może być warto zainwestować choćby w polisę zawierającą wyższy limit OC w życiu prywatnym – w końcu nietrudno o chwilę nieuwagi, w której mały urwis coś zbroi. Sprawdźmy więc, jakie są koszty wskazanych wyżej polis, ale tym razem ustalając czas podróży na tydzień, a oprócz jednego podróżnego, obliczając też ceny dla pary turystów oraz 4-osobowej rodziny – wszystkie ubezpieczenia zawierają także NNW, OC w życiu prywatnym i ochronę bagażu.

Firma ubezpieczeniowaCena polisy do Wietnamu dla 1 osobyCena polisy do Wietnamu dla 2 osóbCena polisy do Wietnamu dla 4 osób
mtu24.pl37,00 zł74,00 zł148,00 zł
You Can Drive44,00 zł88,00 zł176,00 zł
Generali56,00 zł111,00 zł208,00 zł
Wiener62,00 zł123,00 zł
Proama62,00 zł123,00 zł213,00 zł
SIGNAL IDUNA72,11 zł144,24 zł259,62 zł
AXA Partners89,37 zł178,75 zł304,09 zł
UNIQA109,20 zł218,40 zł393,12 zł
Dane na podstawie obliczeń w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi (30.01.2024).

Podróż do Wietnamu – co doradza Ministerstwo Spraw Zewnętrznych?

Wiza

Marzenia o zwiedzeniu tej części Półwyspu Indochińskiego należy zacząć od sprawdzenia warunków, na jakich obywatele polscy mogą wjeżdżać Wietnamu. Czy wybierając się do tego kraju, trzeba ubiegać się o wizę? Owszem.

Istnieje kilka rodzajów wiz, które wydawane są w zależności od celu i długości wizyty. W przypadku jednorazowego pobytu najlepszym wyborem będzie wiza jednokrotna. Wniosek o taki dokument można złożyć w urzędzie konsularnym Wietnamu. 

Inną opcją jest otrzymanie wizy na granicy Wietnamu, jednak w takiej sytuacji trzeba złożyć wniosek o promesę wizową i odebrać dokument w odpowiednim okienku na lotnisku. Posiadanie promesy to 100-procentowa pewność, że wejdziemy w posiadanie wizy. 

Wizę można odebrać po wylądowaniu na jednym z trzech lotnisk: Ha Noi, Ho Chi Minh City i Da Nang. Po przylocie ustawiasz się w kolejce do odpowiedniego okienka, aby otrzymać swoją wizę. Całościowy koszt promesy wizowej i wizy do Wietnamu to około 100 zł. 

Istnieje jeszcze jedna, najwygodniejsza opcja, czyli internetowe złożenie wniosku o e-wizę, która uprawnia do jednokrotnego odwiedzenia Wietnamu i przebywaniu na miejscu nie dłuższej niż 30 dni. Taki dokument zdecydowanie powinien wystarczyć nawet na solidną porcję zwiedzania.

Warto również wiedzieć, że cudzoziemiec odwiedzający Wietnam podlega obowiązkowi meldunkowemu, ale obowiązek ten spoczywa na instytucji lub osobie zapewniającej turyście dach nad głową, więc w Twoim przypadku będzie to biuro podróży, hotel lub osoba oferująca nocleg. 

Bezpieczeństwo

Polskie MSZ zaleca, by przed wyjazdem w egzotyczne, odległe zakątki globu, a takim Wietnam niewątpliwie jest, rejestrować swoją podróż w systemie “Odyseusz”, czyli aplikacji, która ułatwia kontakt z podróżnymi z Polski w sytuacji wystąpienia nagłego zagrożenia. My też zalecamy zgłoszenie tam swojej wycieczki. Rejestracja trwa tylko kilka minut, a może zaoszczędzić nam sporo nerwów, pieniędzy i strachu. 

Przeczytaj też: Bezpieczeństwo w czasie podróży – jakie instytucje pomogą w przypadku problemów za granicą?

Wietnam znajduje się w części Azji, która stale zagrożona jest wystąpieniem tajfunów (to lokalna nazwa na tropikalny cyklon). Wybierając Wietnam, należy na bieżąco śledzić następujące strony:

To może z kolei pozwolić zachować zdrowie i życie. 

Ponadto głównymi plagami Wietnamu z punktu widzenia turysty są liczne kradzieże kieszonkowe i chaotyczny ruch uliczny, który obfituje w kolizje i wypadki, w tym często z udziałem ofiar śmiertelnych. Można zaryzykować stwierdzenie, że poruszanie się po wietnamskiej ulicy jest po prostu niebezpieczne, zwłaszcza z perspektywy kierowców i pasażerów niezwykle popularnych w tym kraju skuterów. Jeśli mamy taką możliwość, korzystajmy z taksówek. 

Zdrowie

Publiczna opieka medyczna w Wietnamie znacząco odbiega poziomem od swoich odpowiedniczek w Europie, a nawet w Polsce – jak napisaliby złośliwi. W największych miastach kraju skorzystać można z prywatnych placówek zdrowotnych, ale koszt konsultacji waha się pomiędzy 50 a 90 dolarów. Bardziej skomplikowane interwencje medyczne są oczywiście droższe. 

Turystom odwiedzającym Wietnam zagrażają także choroby tropikalne, jak znana wszystkim malaria czy mniej znana gorączka denga, których pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Roztropnym wyjściem jest wykonanie odpowiednich szczepień oraz zachowanie ostrożności w trakcie pobytu. WHO oraz polskie MSZ zalecają wykonanie szczepień na następujące choroby: zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, dur brzuszny, cholera, wścieklizna, tężec, błonica, krztusiec czy grypa.

Przeczytaj też: Zadbaj o zdrowie podczas egzotycznej podróży. Jak ubezpieczyć się na wypadek chorób tropikalnych?

UWAGA!

Obecnie podczas podróży do Wietnamu nie ma już żadnych ograniczeń związanych z COVID-19. Nie ma obowiązku testowania, kwarantanny, wypełniania formularza lokalizacyjnego i przedstawiania certyfikatu zaszczepienia. Aktualne informacje znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wietnam – ważne informacje przed podróżą

Klimat

Wietnam jest państwem rozciągniętym równoleżnikowo, czego konsekwencją jest położenie państwa w dwóch strefach klimatycznych. Ma to kluczowe znaczenie dla wygody zwiedzania, bowiem inna pogoda panować będzie w północnej części kraju, gdzie dominuje klimat zwrotnikowy wilgotny, a inna na południu, położonym już w strefie równikowej wilgotnej o odmianie monsunowej. 

Różnica nie jest tylko i wyłącznie kwestią akademicką. Północ uchodzi za region chłodniejszy, w którym wyróżniamy cztery pory roku, mniej więcej odpowiadające tym znanym z naszego podwórka. Południe zaś to egzotyka pełną gębą, czyli podział na porę deszczową, która trwa od maja do września, oraz porę suchą królującą przez pozostałą część roku. 

Kiedy najlepiej jechać do Wietnamu?

Lato na tym obszarze charakteryzuje się dużo wyższym poziomem wilgoci, co może być uciążliwe dla turystów z Europy, bardzo dużymi opadami deszczu oraz dużo wyższymi temperaturami, oscylującymi często w okolicy 40℃.

Wspomniana pora deszczowa charakteryzuje się występowaniem deszczów, zwanych monsunowymi. W obu częściach Wietnamu zimą powietrze jest zdecydowanie bardziej suche, a temperatury niższe, choć nadal jest bardzo ciepło – 25-28℃ nie powinno nikogo dziwić.  Najzimniejszym miesiącem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę północną część kraju, jest styczeń, kiedy to temperatury spadają do wartości 13-14℃.

Gniazdka elektryczne

Mała, ale niezwykle istotna kwestia, prawda? W Wietnamie popularne są gniazdka typu A, C i F, więc przed wylotem najlepiej zaopatrzyć się w adapter o kilku końcówkach. Ponadto wietnamskie gniazdka są przystosowane do podłączania polskich urządzeń elektrycznych, zatem śmiało możemy podłączać swoje laptopy, smartfony i aparaty do tamtejszych gniazdek.

Historia Wietnamu w pigułce

Podróże kształcą, ale tylko tych, którzy kształcić się chcą. Wyprawa do nieznanego i egzotycznego miejsca będzie dużo pełniejszym doświadczeniem, kiedy jeszcze przed wylotem postaramy się poznać jego historię, kulturę i zwyczaje. Zapunktujemy też w ten sposób rdzennym mieszkańcom, którzy poczują się docenieni. A stąd już tylko krok do zdecydowanie cieplejszego przyjęcia.

Historia

Dzieje państwa wietnamskiego to co najmniej 2000 lat. Warto o tym pamiętać, przyjeżdżając z Europy, gdzie zdecydowana większość współczesnych narodów kształtowała się na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia naszej ery. 

W III wieku p.n.e. Wietnamczycy zostali podbici przez swojego potężniejszego sąsiada – Chiny. Nie wyrzekli się jednak wizji niezależności i przez całe milenium podjęli liczne próby wyzwolenia się spod chińskiego jarzma, co w efekcie udało się w X wieku n.e.

Późniejsze stulecia to ciągła walka z najeźdźcami – najpierw trzykrotne odparcie najazdu mongolskiego, a później skuteczna walka przeciwko ponownej chińskiej agresji. Złoty Wiek w swojej historii Wietnam przeżywał w XV i XVI stuleciu, powiększając znacząco swoje terytorium.

W XVI wieku na horyzoncie pojawiły się jednak statki Europejczyków, a to dla państw azjatyckich w tamtym czasie nigdy nie wróżyło nic dobrego. Po początkowym okresie budowania faktorii kupieckich i zakładania misji chrześcijańskich w połowie XIX wieku Wietnam został zajęty przez Francję i włączony w skład jej imperium kolonialnego. Niepodległość odzyskano dopiero w XX wieku, po zwycięskiej wojnie z wojskami francuskimi. 

Można zatem założyć, że szczególnie dwie nacje zalazły Wietnamczykom za skórę: Chińczycy i Francuzi. O ile jednak Ci pierwsi są niejako strachem z kart historii, bowiem zmagania z nimi to wydarzenia bardzo odległe, o tyle we Francji gros Wietnamczyków nadal widzi całkiem niedawnego ciemiężyciela i nie pała do Francuzów szczególną sympatią. 

Zupełnie oddzielną kwestią jest rozsławiona przez liczne produkcje filmowe wojna ze Stanami Zjednoczonymi z drugiej połowy XX wieku, zwycięska dla komunistycznych władz kraju. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o podróż do Wietnamu

Co warto zobaczyć w Wietnamie?
Kiedy najlepiej jechać do Wietnamu?
Czy w Wietnamie jest drogo?
Czy warto odwiedzić Wietnam?
PODSUMOWANIE
 • Podróżując do Wietnamu, potrzebujesz wizy.
 • Do niebezpieczeństw czekających na turystów w Wietnamie zaliczając się m.in. tajfuny, kradzieże kieszonkowe, chaotyczny ruch uliczny czy egzotyczne choroby.
 • Na północy Wietnamu występuje klimat zwrotnikowy wilgotny, z kolei na południu równikowy wilgotny.
 • Latem w Wietnamie występują bardzo wysokie opady deszczu temperatury sięgające nawet 40℃.
 • Publiczna opieka zdrowotna w Wietnamie stoi na niskim poziomie. Zadbaj o ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia prywatnego.
 • W Wietnamie warto zobaczyć m.in. Hội An, Cao Bang i stolicę – Hanoi.
Michal Rosiak
Autor artykułu: Michal Rosiak

Dba, by każdy artykuł poradnikowy pojawiający się w naszym serwisie miał odpowiednią wartość merytoryczną i nie urągał zasadom języka polskiego. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Historia oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie. Posiada sześcioletnie doświadczenie w prasie tradycyjnej i internetowej.

Wystaw ocenę

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Skomentuj jako pierwszy!
grafika
grafika

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży za niewielkie pieniądze?
Nie przepłacaj! Kup ubezpieczenie turystyczne od 22 zł na tygodniowy wyjazd!