Casco

Casco to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które obejmuje ochroną przede wszystkim środki transportu wraz z ich wyposażeniem i opcjonalnie przewożonymi ładunkami. Zakres dobrowolnego ubezpieczenia casco jest ustalany indywidualnie przez każdy zakład ubezpieczeń.

Zakres ochrony ubezpieczenia casco

Ubezpieczenie casco zapewnia odszkodowanie za szkody częściowe i całkowite powstałe w pojazdach podczas m.in. eksploatacji, postoju, załadunku, rozładunku itp. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie po takich zdarzeniach losowych jak np. wypadki, kolizje, akty wandalizmu, kradzieże. Ochrona obejmuje również szkody powstałe wskutek działania sił natury, np.:

  • powodzi wywołanej przez nadmierne opady, 
  • upadek drzewa złamanego przez wichurę, 
  • uderzenie pioruna podczas gwałtownej burzy.

Jakie pojazdy obejmuje ochroną casco?

Casco może obejmować ochroną:

  • pojazdy w transporcie drogowym (np. samochody dostawcze, samochody ciężarowe, przyczepy, motocykle), 
  • pojazdy w transporcie kolejowym (np. elektryczne zespoły trakcyjne, pojazdy szynowe, lokomotywy, wagony), 
  • jednostki pływające (np. jachty motorowe, jachty żaglowe, statki morskie),
  • statki powietrzne (np. samolot, szybowiec, lotnia, balon).

Ubezpieczenie casco statków powietrznych nazywa się aerocasco. Oczywiście najpopularniejszą formą ubezpieczenia casco jest autocasco, czyli dobrowolne ubezpieczenie dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Właściciele samochodów osobowych, motocykli itp. mogą wybierać między pełnym AC a tzw. smart casco, czyli AC z ograniczonym zakresem ochrony. Rowerzyści mogą wybrać casco rowerowe, które zapewnia ochronę finansową na wypadek uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży jednośladu z wyposażeniem zamontowanym w trwały sposób.

Casco samochodów osobowych 

Ubezpieczenie AC samochodu jest dostępne zwykle w kilku wariantach, które różnią się zakresem ochrony. Najtańsze casco auta to tzw. smart casco, które obejmuje zaledwie jedno lub kilka wybranych ryzyk. Najdroższe jest casco all risks, czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, które obejmują ochroną zdarzenia nieujęte w wyłączeniach odpowiedzialności w umowie. 

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w styczniu to 200 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Walentowicz opinia o Mubi.pl

POLECAM SERDECZNIE. ZDECYDOWANIE NA PLUS STRONKA. KORZYSTAŁEM KIEDYŚ Z RÓŻNYCH PORÓWNYWAREK ALE NAJLEPIEJ MI SIĘ KORZYSTA Z WASZEJ,JEST NAJBARDZIEJ PRZEJRZYSTA I JAKOŚ TAK NAJSZYBCIEJ TO CAŁE KALKULOWANIE IDZIE.

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo