Concierge assistance

Usługi concierge (czyt. konsjerż) w assistance samochodowym polegają na wszechstronnej pomocy na drodze w związku z awarią pojazdu, stłuczką, wypadkiem, itp. Dzięki usługom concierge w ramach assistance możesz oczekiwać zarówno zorganizowania opieki nad dziećmi na czas hospitalizacji opiekunów po wypadku, czy zorganizowania kontynuacji podróży publicznymi środkami transportu, jak i drobniejszych usług, np. dostarczenia paliwa, pomocy po zatrzaśnięciu kluczyków w aucie, czy po rozładowaniu się akumulatora.

Które usługi concierge w ubezpieczeniu assistance przydają się w podróży?

Ubezpieczenie assistance jest kojarzone przede wszystkim z próbą naprawy auta na miejscu kolizji, holowaniem samochodu do warsztatu i wynajmem pojazdu zastępczego.

Już te trzy usługi wydają się bardzo atrakcyjne, jednak niekiedy mogą okazać się niewystarczające. W jakiej sytuacji? Na przykład kiedy rodzinny samochód zostaje unieruchomiony podczas wyjazdu na wakacje, a na dodatek dzieje się to późnym wieczorem oraz w miejscu sporo oddalonym od najbliższego centrum.

W takiej pechowej chwili przydają się takie usługi concierge, jak:

  • zorganizowanie noclegu dla rodziny na kilka dób hotelowych,
  • otworzenie samochodu po zatrzaśnięciu kluczyków wewnątrz,
  • uruchomienie auta po rozładowaniu akumulatora,
  • pomoc przy wymianie koła,
  • pomoc po zatankowaniu nieprawidłowego paliwa lub jego zamarznięciu.

Usługami concierge w ubezpieczeniu samochodu powinni być zainteresowani szczególnie rodzice podróżujący z dziećmi. Jeśli jedyni opiekunowie w podróży zostaną hospitalizowani wskutek wypadku, dzięki concierge assistance dzieci mogą mieć zapewnioną opiekę. Ubezpieczyciel może zorganizować transport dzieci do wyznaczonej osoby lub zapewnić im profesjonalną nianię na miejscu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają również opiekę nad zwierzętami.

Inne usługi concierge

O ile klasyczne ubezpieczenie assistance przewiduje udostępnienie ubezpieczonemu całodobowej infolinii udzielającej różnorodnych informacji, np. o adresach najbliższych restauracji, o tyle rozszerzone concierge assistance może obejmować również rezerwację stolika na kolację, pokoju w hotelu, dostarczenie zakupów, dowiezienie leków, itp.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w marcu to 123 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

Walentowicz opinia o Mubi.pl

POLECAM SERDECZNIE. ZDECYDOWANIE NA PLUS STRONKA. KORZYSTAŁEM KIEDYŚ Z RÓŻNYCH PORÓWNYWAREK ALE NAJLEPIEJ MI SIĘ KORZYSTA Z WASZEJ,JEST NAJBARDZIEJ PRZEJRZYSTA I JAKOŚ TAK NAJSZYBCIEJ TO CAŁE KALKULOWANIE IDZIE.

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo