FLEXA

FLEXA oznacza podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, które zapewnia ochronę na wypadek wyłącznie czterech zdarzeń losowych: pożaru, uderzenia pioruna, wybuchu, katastrofy lotniczej. Ochrona obejmuje najczęściej mury ze stałymi elementami, ale może dotyczyć również mienia ruchomego i budynków znajdujących się na posesji czy domku letniskowego. Nazwa FLEXA została utworzona z pierwszych liter wspomnianych zdarzeń losowych w języku angielskim: fire, lightning, explosion, aircraft crash landing.

Zakres ochrony ubezpieczenia FLEXA

Ubezpieczenie FLEXA obejmuje podstawowe ryzyka nazwane, które najczęściej są elementami ubezpieczenia na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych. Taką opcję znajdziesz w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych na rynku. Ubezpieczenie od ognia ma szerszy zakres ochrony niż FLEXA i obejmuje również naprawę szkód wyrządzonych wskutek m.in. silnego wiatru, gradu, pękania mrozowego, naporu śniegu, zapadania ziemi, upadku drzewa, deszczu nawalnego, itp.

Zalety i wady ubezpieczenia FLEXA

Zaletą ubezpieczenia FLEXA jest niska składka. Im węższy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym niższa cena polisy mieszkaniowej. Niestety wadą tego rozwiązania jest bardzo wąska ochrona, która okaże się niewystarczająca, jeśli nieruchomość zostanie uszkodzona lub całkowicie zniszczona wskutek innego zdarzenia losowego. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania, więc aby temu zapobiec, wybierz szerokie ubezpieczenie ogniowe lub dokup wybrane klauzule. Zauważ też, że zniszczenie domu wskutek katastrofy lotniczej jest o wiele mniej prawdopodobne w stosunku do innych zdarzeń losowych, które są związane z siłami natury, a których FLEXA nie obejmuje.

Ile kosztuje ubezpieczenie FLEXA?

362 zł to koszt ubezpieczenia na wypadek ognia i wandalizmu w Generali dla domu we Wrocławiu*. Aby obliczyć cenę ubezpieczenia FLEXA, możesz użyć darmowych kalkulatorów ubezpieczeń nieruchomości i sprawdzić, czy pakiet obejmuje ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Taka ochrona jest oferowana przez m.in. Generali, Proamę, LINK4 czy PZU.

Cena ubezpieczenia FLEXA w Generali

Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości Generali oferuje ochronę na wypadek ognia. Ten wariant obejmuje takie zdarzenia jak:

  • pożar,
  • wybuch
  • implozję, 
  • dym i sadzę, 
  • uderzenie pioruna
  • uderzenie pojazdu, 
  • upadek statku powietrznego
  • akcję ratowniczą, 
  • uderzenie fali ponaddźwiękowej, 
  • katastrofę budowlaną. 

Znacznie więcej zdarzeń w porównaniu do klasycznego ubezpieczenia FLEXA. To jeszcze nie koniec, klient Generali może bowiem rozszerzyć ochronę o kolejne zdarzenia losowe, wykupując odpowiednie klauzule. 

Zakres ochronyCena ubezpieczenia dla domu*
Ogień, wandalizm, assistance362 zł
Ogień, wandalizm, assistance, naturalne zdarzenia (m.in. silny wiatr, deszcz, grad)402 zł
Ogień, wandalizm, assistance, naturalne zdarzenia, powódź408 zł
Ogień, wandalizm, assistance, naturalne zdarzenia, powódź, zalanie542 zł
Ogień, wandalizm, assistance, naturalne zdarzenia, powódź, zalanie, przepięcie (z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł)578 zł
Wariant all risks881 zł
Kalkulacja wykonana za pomocą kalkulatora nieruchomości Generali. Aktualizacja danych: 31.03.2022.

*Na potrzeby kalkulacji przyjęto, że przedmiotem ubezpieczenia jest dom wybudowany we Wrocławiu w 2019 roku. Budynek ma konstrukcję murowaną, a jego metraż wynosi 125 m2. Właściciel nieruchomości zainwestował w drzwi antywłamaniowe i podpisał umowę z agencją ochrony, zakładając alarm. Wartość domu i elementów stałych wynosi 280 000 zł, wartość ruchomości – 27 000 zł. Ochrona ma obejmować także murowany garaż o wartości 20 000 zł.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w marcu to 123 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo