Franszyza integralna

Franszyza integralna to minimalna wartość szkody, za którą ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność finansową. Celem franszyzy integralnej jest wykluczenie szkód o niskiej wartości, najczęściej do 500 zł, z ochrony ubezpieczeniowej.

Jak działa franszyza integralna?

Jeżeli franszyza integralna wynosi 500 zł, firma ubezpieczeniowa nie wypłaca odszkodowania za szkody częściowe, których koszt naprawy wyceniono na mniej niż 500 zł. Wadą tego rozwiązania jest konieczność opłacenia likwidacji drobnych szkód przez właściciela samochodu. Zaletą – ograniczenie wpływu niewielkich szkód na utratę zniżek z AC. 

Przykład

Natalia wybrała autocasco z franszyzą integralną w wysokości 500 zł. W ciągu 12 miesięcy tylko raz naprawiała samochód za własne pieniądze. Ponieważ szkoda nie została zgłoszona ubezpieczycielowi, Natalia może wykorzystać zniżki na ubezpieczenie w kolejnym roku.

Czy franszyza integralna pomniejsza odszkodowanie?

Nie, to jest zadaniem franszyzy redukcyjnej. Franszyza integralna stanowi granicę wyrażoną kwotowo w PLN, do której ubezpieczyciel nie odpowiada finansowo za szkody. 

Przykład

Ewelina ma AC z franszyzą integralną wynoszącą 500 zł. Miała kolizję z drzewem, kiedy gwałtownie skręciła, chcąc wyminąć kota, notabene czarnego, przebiegającego przez jezdnię. Szkoda została wyceniona na 4000 zł. Ubezpieczyciel pokrył w całości koszt naprawy.

Ile kosztuje autocasco z franszyzą integralną?

29-letni Maurycy z Wrocławia, który nigdy nie spowodował żadnej szkody, choć ma prawo jazdy już od 11 lat, chce kupić pakiet ubezpieczeniowy z AC dla Volkswagena Passata (rok produkcji: 2012, pojemność silnika: 1390 cm3, rodzaj paliwa: benzyna, parkowany w indywidualnym garażu). Ile będzie kosztowało AC z franszyzą integralną lub bez?

Firma ubezpieczeniowaPakietCenaFranszyza integralna
LINK4OC + AC mini + NNW + assistance883 złBrak
BeesafeOC + AC mini + NNW + assistance992 zł500 zł
UniqaOC + AC + NNW + assistance996 złBrak
You Can DriveOC + AC mini + NNW + assistance1074 zł500 zł
mtu24.plOC + AC mini + NNW + assistance1271 zł500 zł
WienerOC + AC + NNW + assistance1429 zł500 zł
TUZ UbezpieczeniaOC + AC + NNW + assistance1551 zł500 zł
Ceny OC obliczone za pomocą kalkulatora na mubi.pl dnia 31.03.2022.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w marcu to 123 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Walentowicz opinia o Mubi.pl

POLECAM SERDECZNIE. ZDECYDOWANIE NA PLUS STRONKA. KORZYSTAŁEM KIEDYŚ Z RÓŻNYCH PORÓWNYWAREK ALE NAJLEPIEJ MI SIĘ KORZYSTA Z WASZEJ,JEST NAJBARDZIEJ PRZEJRZYSTA I JAKOŚ TAK NAJSZYBCIEJ TO CAŁE KALKULOWANIE IDZIE.

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo