Franszyza kilometrowa

Franszyza kilometrowa jest ograniczeniem stosowanym w assistance. To minimalna odległość miejsca zdarzenia ubezpieczeniowego (np. awarii auta, kolizji, wypadku) od domu właściciela pojazdu, która uprawnia do skorzystania z pomocy firmy ubezpieczeniowej. Franszyza kilometrowa może różnić się w zależności od usługi, np. holowania, organizacji noclegu, wynajmu samochodu zastępczego, itp.

Jak działa franszyza kilometrowa?

Jeśli franszyza kilometrowa wynosi 20 km, to oznacza, że szkoda musi wydarzyć się minimum 20 km od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, aby firma ubezpieczeniowa Ci pomogła.

Przykład

Sabina z mężem i dzieckiem mieli pecha. Ich auto zepsuło się w drodze na wakacje. Kobieta zgłosiła szkodę ubezpieczycielowi. Pojazd odholowano do warsztatu, ale mechanik stwierdził, że nie zdąży naprawić samochodu w ten sam dzień. Sabina z rodziną skorzystała z opcji zorganizowania i pokrycia kosztów noclegu. Miała szczęście: awaria zdarzyła się 115 km od ich domu, a franszyza w umowie wynosiła 100 km.

Możesz znieść franszyzę kilometrową. Z jednej strony – składka ubezpieczeniowa może wzrosnąć, ale z drugiej – bezszkodowy kierowca i tak może zapłacić niewiele za pełen pakiet.

Przykład

43-letni i bezszkodowy właściciel Renault Espace z 2013 roku, mający prawo jazdy od 1996 roku, mieszkający we Wrocławiu, obliczył w kalkulatorze na mubi.pl, że za pakiet OC + assistance mini bez franszyzy kilometrowej może zapłacić tylko 631 zł*.

*Kalkulacja z 27.04.2023 na mubi.pl

Inne ograniczenia kilometrowe w umowie ubezpieczenia

  • Jeśli osoba ubezpieczona zostanie hospitalizowana, a lekarz prowadzący zaleci wizytę osoby bliskiej, ubezpieczyciel zorganizuje jej podróż. Jeżeli trasa lądowa przekracza np. 1000 km, firma opłaci przelot samolotem.
  • W umowie ubezpieczenia opon holowanie pojazdu do warsztatu może obyć się do określonej odległości, np. 100 km. 
  • Jeśli kierowca zostawił kluczyki w aucie, które zostało skradzione, ubezpieczyciel nie odpowiada za tę szkodę na podstawie wyłączeń odpowiedzialności. Nie jest wtedy ważna odległość, na którą kierowca i pasażerowie oddalili się od auta.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi we wrześniu to 115 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Jacek opinia o Mubi.pl

4 stówy za OC - dobrych kilkadziesiąt złotych taniej niż rok temu i lepej niż kontynuacja. Do tego bardzo miła pani po drugiej stronie, czego chcieć więcej :)

Martyna_Ka opinia o Mubi.pl

Po ostatniej stluczce byłam przygotowana na duzo wyzsza skladke, bo wczesniejsza firma podniosla cene prawie o 200 zl ale okazalo sie, ze w innym towarzystwie kupie ubezpieczenie sporo taniej

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Halina opinia o Mubi.pl

Wszystko ok. i Cena super . polecam, Halina

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo