Kradzież

Ubezpieczenie nieruchomości może zawierać ubezpieczenie mienia na wypadek kradzieży z włamaniem, rabunku i kradzieży zwykłej, czyli takiej, po której nie ma śladów np. uszkodzenia zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. W zależności od rodzaju mienia objętego ochroną i miejsca jego przechowywania (np. garaż, dom letniskowy, piwnica, taras) ubezpieczyciele stosują różne ograniczenia odpowiedzialności. Ubezpieczeniem na wypadek kradzieży możesz objąć elementy stałe (zewnętrzne i wewnętrzne), ruchomości domowe, przedmioty wartościowe, obiekty małej architektury (np. altanę, posągi, murki ogrodowe, grill murowany, wyposażenie placu zabaw na posesji).

Ile kosztuje ubezpieczenie mienia na wypadek kradzieży z włamaniem?

Koszt ubezpieczenia ruchomości domowych na wypadek kradzieży z włamaniem może wynosić zaledwie kilkanaście złotych w ciągu roku. Im lepsze masz zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, tym niższa może być składka. Pamiętaj, że w zależności od rodzaju utraconego mienia domowego i jego lokalizacji ubezpieczyciel może stosować szczególne limity odpowiedzialności, np. ograniczyć maksymalne odszkodowanie do 30% sumy ubezpieczenia, jeśli mienie zostanie skradzione z garażu. 

Wartość ruchomości Cena ubezpieczenia ruchomości na wypadek kradzieży Całkowita cena ubezpieczenia mieszkania
27 450 zł21 zł296 zł
35 400 zł23 zł300 zł
51 300 zł27 zł305 zł
Kalkulacja wykonana w kalkulatorze ubezpieczeń Generali. Dane nieruchomości: mieszkanie, piętro pośrednie, 61 m2, Opole, budynek wzniesiony w 1999 roku, wartość murów i elementów stałych: 387 000 zł. Aktualizacja danych: 04.04.2022.

Definicja kradzieży z włamaniem w ubezpieczeniach

Kradzież z włamaniem jest definiowana jako dokonanie lub usiłowanie zaboru mienia w celu przywłaszczenia z zamkniętego pomieszczenia, do którego włamywacz dostał się po usunięciu zabezpieczeń za pomocą narzędzi i siły fizycznej. Definicja dopuszcza również otworzenie pomieszczenia podrobionym lub ukradzionym oryginalnym kluczem. To nie wszystko. 

Z pewnością kojarzysz scenę filmową, w której przestępca ukrywa się w mieszkaniu ofiary i znienacka ją atakuje. Generali wspomina w OWU, że sprawcą kradzieży z włamaniem może być osoba, która przed zamknięciem pomieszczenia ukryła się w nim, ale osoba ubezpieczona nie była w stanie tego odkryć. Oczywiście kluczowe jest pozostawienie śladów, które policja uzna jako dowód kradzieży mienia przez osobę trzecią.

Kradzież i rabunek mienia poza miejscem ubezpieczenia

Jeśli nosisz przy sobie cenny sprzęt elektroniczny, wyjeżdżasz ze sprzętem sportowym na wakacje lub obawiasz się kradzieży dokumentów za granicą, sprawdź, czy firma ubezpieczeniowa oferuje ochronę rzeczy osobistych poza miejscem zamieszkania w ramach polisy dla nieruchomości. Generali oferuje taką ochronę na całym świecie, zastrzegając w OWU, że w ramach wybranej sumy ubezpieczenia wprowadzone są limity odpowiedzialności ubezpieczyciela:

  • biżuteria – 5000 zł,
  • wartości pieniężne – 1000 zł,
  • sprzęt muzyczny – 50% sumy ubezpieczenia rzeczy osobistych,
  • rowery – 3000 zł.

Aby ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie, rabunek musi zostać zgłoszony właściwej jednostce policji.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w marcu to 123 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo