Mury

Mury w ubezpieczeniu domu i mieszkania dotyczą przede wszystkim konstrukcji nieruchomości. Mury to przegrody budowlane wydzielające zamknięty obiekt z przestrzeni, ale również fundamenty, dach z pokryciem, balkon, taras, elewacja, izolacja cieplna. Ubezpieczenie murów to najczęściej podstawowy wariant, który możesz wzbogacić o ochronę elementów stałych, ruchomości domowych i inne rozszerzenia.

Co obejmuje ubezpieczenie murów?

Ubezpieczenie chroni mury przede wszystkim na wypadek zdarzeń losowych, które są związane zarówno z działaniami człowieka, jak i siłami natury. Polisa obejmuje szkody w murach powstałe wskutek m.in.:

  • deszczu nawalnego,
  • eksplozji,
  • gradu,
  • ognia,
  • osuwania się ziemi,
  • silnego wiatru,
  • uderzenia pojazdu,
  • opadu śniegu,
  • zalania.

Ubezpieczenie murów może obejmować również szkody poniesione wskutek dewastacji, czyli np. pokrycia elewacji budynku graffiti przez wandala. Sprawdź też, czy ubezpieczyciel pokrywa naprawę szkód, które powstały w trakcie akcji ratowniczej. Przykładem może być dramatyczna sytuacja, w której strażacy ratują Twój dobytek zagrożony szybko rozprzestrzeniającym się ogniem, ale podczas akcji ratunkowej uszkadzają zarówno mury, jak i elementy stałe. Jeśli Twój dom znajduje się blisko np. rzeki, zweryfikuj, ile kosztuje ubezpieczenie murów na wypadek powodzi.

Cena ubezpieczenia murów pod kredyt w Generali

Właściciel domu o powierzchni 92 m2 w centrum miasta wojewódzkiego mógłby wydać od ok. 330 zł do ponad 520 zł na ubezpieczenie murów i elementów stałych pod kredyt w Generali. Wymagający klient mógłby zastanowić się jeszcze nad ubezpieczeniem elementów stałych na wypadek stłuczenia. Ochrona objęłaby np. szyby okienne i drzwiowe, ceramiczną i szklaną kuchenną płytę grzewczą, szklaną i plastikową osłonę kabiny prysznicowej, zabudowę tarasu. Ta klauzula z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł kosztowałaby 39 zł w przypadku domu o wartości 510 600 zł.

Wartość murów z elementami stałymi Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia, naturalnych zdarzeń, zalania Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia, naturalnych zdarzeń, zalania, powodzi Cena ubezpieczenia all risks
250 700 zł338 zł430 zł434 zł618 zł
330 000 zł359 zł453 zł457 zł655 zł
439 200 zł395 zł494 zł500 zł725 zł
510 600 zł412 zł514 zł521 zł762 zł
Kalkulacje wykonane w kalkulatorze ubezpieczeń Generali. Dane nieruchomości: dom, konstrukcja murowana, 92 m2, Wrocław.

Koszt ubezpieczenia murów pod kredyt w Proamie

Cena polisy dla murów w Proamie może wynosić od ok. 220 zł do 380 zł w zależności od wartości nieruchomości w centrum miasta wojewódzkiego i zakresu ochrony. Stawka może wzrosnąć do prawie 600 zł za wariant all risks. Minimalny wariant zawiera ochronę na wypadek ognia, którą zdecydowanie warto rozszerzyć o ubezpieczenie na wypadek naturalnych zdarzeń, np. upadku drzew, silnego wiatru, gradu, pękania na skutek mrozu, osuwania się ziemi. Ochrona murów na wypadek zalania jest droższa od ubezpieczenia na wypadek powodzi, które może być tanie ze względu na stosunkowo bezpieczną lokalizację domu.

Wartość murów z elementami stałymi Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia, naturalnych zdarzeń, zalania Cena ubezpieczenia murów na wypadek ognia, naturalnych zdarzeń, zalania, powodzi Cena ubezpieczenia all risks
250 700 zł226 zł294 zł297 zł554 zł
330 000 zł246 zł316 zł320 zł585 zł
439 200 zł281 zł358 zł362 zł657 zł
510 600 zł294 zł373 zł378 zł685 zł
Kalkulacje wykonane w kalkulatorze ubezpieczeń Proama. Dane nieruchomości: dom, konstrukcja murowana, 92 m2, Wrocław.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w październiku to 201 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Walentowicz opinia o Mubi.pl

POLECAM SERDECZNIE. ZDECYDOWANIE NA PLUS STRONKA. KORZYSTAŁEM KIEDYŚ Z RÓŻNYCH PORÓWNYWAREK ALE NAJLEPIEJ MI SIĘ KORZYSTA Z WASZEJ,JEST NAJBARDZIEJ PRZEJRZYSTA I JAKOŚ TAK NAJSZYBCIEJ TO CAŁE KALKULOWANIE IDZIE.

malwa opinia o Mubi.pl

Faktycznie kupiłam OC taniej, niż rok temu, tylko z tymi trzema minutami to przesadzają. Może ktoś tak faktycznie szybko wypełnił te pola, ale ja musiałam szukać kiedy mój brat zrobił prawko, bo mi nie odpisywał i straciłam na to czas. Ale poza tym wszystko ok i polecę znajomym gdy będą szukać.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

Martyna_Ka opinia o Mubi.pl

Po ostatniej stluczce byłam przygotowana na duzo wyzsza skladke, bo wczesniejsza firma podniosla cene prawie o 200 zl ale okazalo sie, ze w innym towarzystwie kupie ubezpieczenie sporo taniej

Jacek opinia o Mubi.pl

4 stówy za OC - dobrych kilkadziesiąt złotych taniej niż rok temu i lepej niż kontynuacja. Do tego bardzo miła pani po drugiej stronie, czego chcieć więcej :)

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo