Najemca

Najemca w ubezpieczeniu nieruchomości to lokator, który mieszka w lokalu najmowanym na podstawie umowy. Ubezpieczyciel może zażądać okazania umowy najmu na piśmie. Właściciel mieszkania lub domu powinien zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową, która zapewni pokrycie kosztów napraw szkód wyrządzonych przez najemcę. O ile najemca nie musi mieć ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, o tyle wynajmujący nieruchomość może na to nalegać. Niektóre firmy ubezpieczeniowe, np. UNIQA, oferują OC najemcy, które jest dostępne jako rozszerzenie polisy dla właściciela lokalu.

Ile kosztuje ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

W naszej kalkulacji składka wynosi od około 270 zł do ponad 450 zł w przypadku mieszkania o wartości 266 000 zł w Kaliszu. Ubezpieczenie mieszkania na wynajem może być droższe o co najmniej kilkadziesiąt złotych od polisy dla lokalu, który będzie zamieszkiwany przez jego właściciela.

Zakres ochronyCena ubezpieczenia mieszkaniaCena ubezpieczenia mieszkania na wynajem
Ogień i inne zdarzenia losowe, wandalizm274 zł321 zł
Ogień i inne zdarzenia losowe, wandalizm, kradzież z włamaniem303 zł353 zł
Ogień i inne zdarzenia losowe, wandalizm, kradzież z włamaniem, zalanie352 zł409 zł
Ogień i inne zdarzenia losowe, wandalizm, kradzież z włamaniem, zalanie, stłuczenie stałych elementów (suma ubezpieczenia: 10 000 zł)384 zł439 zł
Ogień i inne zdarzenia losowe, wandalizm, kradzież z włamaniem, zalanie, stłuczenie stałych elementów (suma ubezpieczenia: 10 000 zł), przepięcie (suma ubezpieczenia: 10 000 zł)404 zł458 zł
Kalkulacja wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Generali (09.05.2023). Dane nieruchomości: 62 m2, mieszkanie, parter, Kalisz, rok budowy: 2002, wartość mieszkania i elementów stałych: 266 600 zł, wartość ruchomości: 31 000 zł.

Oprócz standardowej ochrony murów i elementów stałych, wynajmujący powinien rozważyć ubezpieczenia dodatkowe: zarówno na wypadek zalania, jak i uszkodzenia szklanych, ceramicznych i plastikowych elementów stałych. Dzięki tym rozszerzeniom, ubezpieczyciel pokryje naprawę szkód np. kiedy z winy najemcy zostanie zalany sąsiad z dołu czy po uszkodzeniu płyty kuchennej ze szkła przez najemcę.

Ile kosztuje OC najemcy?

Zaledwie 10 zł może kosztować ubezpieczenie OC najemcy w skali roku. Składka jest zależna od m.in. wartości lokalu i ruchomości domowych. W sumie ubezpieczenia mienia ruchomego warto uwzględnić szczególnie urządzenia RTV i AGD oraz podstawowe wyposażenie mieszkania. Szklane, ceramiczne i plastikowe elementy stałe, np. szybę piekarnika, osłonę kabiny prysznicowej, lustro wbudowane w szybę łazienki itp., możesz ubezpieczyć na wypadek stłuczenia przez lokatora.

Zakres ochronyCena ubezpieczenia mieszkania na wynajem
Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości na wypadek kradzieży z włamaniem, Assistance Domowy253 zł
Powyższy + OC najemcy263 zł
Powyższy + ubezpieczenie szyb i elementów szklanych293 zł
Powyższy + ubezpieczenie na wypadek przepięcia i dewastacji332 zł
Kalkulacja wykonana za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Generali (09.05.2023). Dane nieruchomości: 62 m2, mieszkanie, parter, Kalisz, rok budowy: 2002, wartość mieszkania i elementów stałych: 266 600 zł, wartość ruchomości: 31 000 zł.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi we wrześniu to 115 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Dorota S. opinia o Mubi.pl

Super, dzieki bonusowi obnizylam OC z 630zl na 480! polecam

Walentowicz opinia o Mubi.pl

POLECAM SERDECZNIE. ZDECYDOWANIE NA PLUS STRONKA. KORZYSTAŁEM KIEDYŚ Z RÓŻNYCH PORÓWNYWAREK ALE NAJLEPIEJ MI SIĘ KORZYSTA Z WASZEJ,JEST NAJBARDZIEJ PRZEJRZYSTA I JAKOŚ TAK NAJSZYBCIEJ TO CAŁE KALKULOWANIE IDZIE.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

Martyna_Ka opinia o Mubi.pl

Po ostatniej stluczce byłam przygotowana na duzo wyzsza skladke, bo wczesniejsza firma podniosla cene prawie o 200 zl ale okazalo sie, ze w innym towarzystwie kupie ubezpieczenie sporo taniej

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo