Ochrona zniżek

Ochrona zniżek to dodatkowe ubezpieczenie, które chroni właściciela pojazdu objętego OC lub AC przed utratą zniżek w kolejnym roku ubezpieczeniowym wskutek spowodowania szkody. Ochrona zniżek może być rozszerzeniem zarówno OC, jak i AC.

Jak działa ochrona zniżek? 

Ochrona zniżek obowiązuje wyłącznie w firmie ubezpieczeniowej, w której została wykupiona. Oznacza to, że jeśli zapłacisz za tę opcję w firmie A, spowodujesz szkodę i w kolejnym roku zmienisz ubezpieczyciela na firmę B, drugi zakład ubezpieczeń nie uwzględni ochrony wykupionej w firmie A i może podnieść Twoją składkę.

Przykład

Łukasz kupił AC w Compensie i zdecydował się na ochronę zniżek, która przysługiwała mu ze względu na 20% zniżki za bezszkodową historię jazdy. W ciągu roku spowodował jedną kolizję. Pod koniec umowy w Compensie zaczął się zastanawiać nad zmianą ubezpieczyciela – okazało się, że dzięki ochronie zniżek to właśnie dotychczasowy zakład ubezpieczeń ma dla niego najtańszą ofertę. Inne firmy brały pod uwagę stłuczkę.

Ponadto poszczególni ubezpieczyciele tworzą różne warunki ochrony zniżek, zawężając dostępność tej oferty dla wybranych klientów i zmieniając jej zakres. Rozszerzenie może dotyczyć, np. tylko jednej szkody o wartości do 10 000 zł i być oferowane klientom, którzy mają minimum 3-letnią bezszkodową historię jazdy.

UWAGA!

Ochrona zniżek zapobiega tylko naliczeniu zwyżki, najczęściej za jedną zgłoszoną szkodę, a nie chroni przed ogólnym wzrostem ceny ubezpieczenia OC z innego powodu, np. sytuacji rynkowej, zmiany miejsca zamieszkania właściciela pojazdu czy dopisania współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego.

Które firmy ubezpieczeniowe oferują ochronę zniżek? Lista + warunki [07.04.2022]

Firma ubezpieczeniowaWarunki ochrony zniżek
CompensaPrzysługuje klientom mającym co najmniej 20% zniżki za bezszkodową jazdę i dotyczy ochrony pierwszej szkody bez względu na liczbę zgłoszonych zdarzeń podczas trwania umowy. Obejmuje polisy OC i AC z odrębnym traktowaniem ryzyk – szkoda z OC nie wpływa na zniżki/zwyżki w AC i na odwrót.
PZUDodatkowo płatna opcja wykluczenia szkody z OC i AC dotyczy pierwszej zgłoszonej szkody z tych ubezpieczeń.
ProamaMożesz liczyć na ochronę zniżek z AC, jeśli wykupisz dodatkowe ubezpieczenie szyb z sumą do 3000 zł i zlikwidujesz szkodę wyłącznie w ramach tego rozszerzenia.
LINK4Ochrona zniżek zarówno z AC, jak i OC jest dostępna przy zakupie dodatkowego ubezpieczenia Szyby 24 i likwidacji szkody w jego zakresie.
WartaDla nowych klientów – utrzymanie zniżek przy szkodzie do 5000 zł, dla przedłużających umowę, jeśli w poprzednim roku nie spowodowali żadnej szkody – bez limitu. Ubezpieczenie bezpłatne przy OC i wariancie Komfort AC. Objęte niewielką opłatą dodatkową w wariancie Standard AC.
HDIBezpłatna gwarancja ochrony zniżek w pakiecie OC Turbo. Obejmuje pierwszą szkodę o wartości do 2000 zł. Jeśli klient nie spowoduje szkody i będzie przedłużał umowę, może otrzymać ochronę zniżek po szkodzie bez limitu. W pakiecie AC Turbo ochrona zniżek bez względu na rozmiar szkody jest dodatkowo płatna.
ERGO HestiaOchrona dostępna w OC (najwyższy wariant ochrony) i AC (każdy wariant). Obejmuje jedną szkodę w ciągu roku ubezpieczeniowego. Po wystąpieniu większej liczby szkód w ciągu roku, przy wyliczaniu składki uwzględnia się wszystkie szkody poza jedną.
Opracowanie własne na podstawie OWU firm ubezpieczeniowych

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w grudniu to 140 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

Martyna_ka opinia o Mubi.pl

Po ostatniej stluczce byłam przygotowana na duzo wyzsza skladke, bo wczesniejsza firma podniosla cene prawie o 200 zl ale okazalo sie, ze w innym towarzystwie kupie ubezpieczenie sporo taniej

Jacek opinia o Mubi.pl

4 stówy za OC - dobrych kilkadziesiąt złotych taniej niż rok temu i lepej niż kontynuacja. Do tego bardzo miła pani po drugiej stronie, czego chcieć więcej :)

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo