Umowa indywidualna

Umowa indywidualna ubezpieczenia jest zawierana na jedną osobę, która jest wskazana z imienia i nazwiska w umowie. Umowy indywidualne stosuje się m.in. w ubezpieczeniach turystycznych, ubezpieczeniach na życie czy ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli kupujesz ubezpieczenie online, możesz zawrzeć umowę indywidualną na odległość, czyli za pomocą Internetu albo telefonu. W takim wypadku wszystkie dane potrzebne do zawarcia umowy podaje się w formularzu kalkulatora ubezpieczeń, który oblicza wysokość składki i umożliwia zakup polisy online.

Czy można zmienić umowę ubezpieczenia grupowego na indywidualną?

W przypadku grupowych ubezpieczeń na życie istnieje możliwość kontynuacji polisy w formie indywidualnej. Jest to możliwe, kiedy np. odchodzisz z pracy, przechodzisz na emeryturę lub rentę, będziesz na urlopie wychowawczym.

Przykład

Jagoda korzystała w pracy z ubezpieczenia grupowego na życie, które chciała kontynuować po odejściu z firmy, a nawet rozszerzyć je o dodatkową ochronę. Jagoda pamiętała, żeby załatwić formalności jeszcze przed zmianą pracy. Odezwała się do ubezpieczyciela online, aby zapytać, czy może kontynuować sama wskazaną umowę i rozszerzyć ją o ubezpieczenie NNW dla sportowców oraz rowerzystów. Ubezpieczyciel zgodził się na zaproponowane warunki. Oczywiście składka wzrosła, ale Jagoda ma zapewnioną odpowiednią ochronę i dopasowaną do swoich aktywności po pracy.

Jak zawrzeć umowę indywidualną ubezpieczenia turystycznego?

Możesz kupić ubezpieczenie turystyczne online. Na początek możesz obliczyć składkę za pomocą kalkulatora ubezpieczeń podróżnych – pierwsze kroki wymagają wyłącznie podania celu i długości podróży, określenia aktywności za granicą, wskazania, czy chorujesz przewlekle. Po skonfigurowaniu ubezpieczenia podajesz imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania i do korespondencji – to dane niezbędne do zawarcia umowy indywidualnej. 

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w październiku to 201 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Tomek opinia o Mubi.pl

Jak dla mnie porównywarka spełnia swoje zadanie. Bez problemu się z niej korzysta.

Iwona K. opinia o Mubi.pl

Mogłam liczyć na pomoc konsultanta. Fajnie, że kalkulator jest darmowy.

Kamil opinia o Mubi.pl

Dzięki takiej porównywarce to chociaż wiem, że nie przepłacę. Do tego łatwa w obsłudze, to też duży plus jak dla mnie.

Anna opinia o Mubi.pl

Polecam! Znalazłam tanie ubezpieczenie w kilka minut. O wiele taniej niż u konkurencji

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo