Zniszczenie

Zniszczenie w ubezpieczeniu mieszkania lub domu oznacza szkodę całkowitą, która może dotyczyć całego lokalu, elementów stałych, ruchomości domowych, przedmiotów wartościowych, budynków gospodarczych, elementów posesji, garażu wolnostojącego itp. Zniszczenie mienia może być skutkiem zdarzenia losowego, np. pożaru, zalania, powodzi, deszczu nawalnego, opadu gradu, uderzenia pioruna. Wysokość odszkodowania za zniszczenie jest zależna m.in. od sumy ubezpieczenia i wartości mienia przyjętej do ubezpieczenia – odtworzeniowej (nowej) lub rzeczywistej.

Kiedy dochodzi do szkody całkowitej w nieruchomości?

Zniszczenie, czyli szkoda całkowita, jest orzekane, kiedy stan ubezpieczonej nieruchomości nie pozwala na zamieszkiwanie jej bez zagrożenia zdrowia i życia lokatorów. Ponadto żeby powrót do domu był możliwy, trzeba usunąć pozostałości po szkodzie i wznieść budynek na nowo

Firma ubezpieczeniowa może wymagać np. prawomocnej decyzji administracyjnej o zakazie używania mieszkania lub domu, aby stwierdzić szkodę całkowitą. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, które pomaga osobom ubezpieczonym sfinansować nowe lokum.

Pomoc firmy ubezpieczeniowej po zniszczeniu mieszkania lub domu

Wypłata odszkodowania za całkowicie zniszczone lokum wraz z elementami stałymi i ruchomościami domowymi to nie wszystko. Pomoc ubezpieczyciela może być wszechstronniejsza. Przykładowo, Generali oferuje pokrycie kosztów lokalu zastępczego do dnia wypłaty odszkodowania za szkodę całkowitą lub dnia zakończenia remontu albo odbudowy nieruchomości, jeśli mimo potężnych szkód jest to możliwe.

Jak ubezpieczyć dom na wypadek zniszczenia?

Podstawowa ochrona to ubezpieczenie na wypadek ognia i innych zdarzeń losowych. W zależności od ubezpieczyciela ochrona na wypadek powodzi i zalania może być ujęta w tej opcji lub oferowana jako rozszerzenie. Drugie rozwiązanie jest stosowane przez Generali. Jeśli obawiasz się zniszczenia drogiego sprzętu elektronicznego czy armatury łazienkowej, możesz rozszerzyć polisę o ubezpieczenie na wypadek przepięcia i stłuczenia stałych elementów, które obejmuje zarówno przedmioty szklane, jak i ceramiczne czy plastikowe.

Generali w wariancie Optymalnym umożliwia sumy ubezpieczenia w przypadku przepięcia od 5 tys. zł do 100 tys. złotych. Z kolei stłuczenie stałych elementów można ubezpieczyć od 1 tys. zł do 50 tys. złotych. W wariancie Maksymalnym oba zdarzenie objęte są ochroną all risks.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi we wrześniu to 115 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Malwina opinia o Mubi.pl

W porównaniu z innymi kalkulatorami wydaje mi się, że pytań jest mało. Kupiłam dzisiaj OC :) Zastanawiałam się przez chwilę, gdzie zrobię to w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że przecież można to zrobić online :) Polecam, Malwina.

Katrina opinia o Mubi.pl

5 minut roboty i mam oc taniej niz rok temu. Nawet się zdziwilam, bo miałam stluczkę. Podalam wszystkie dane, chociaż nie musiałam i nikt do mnie nie wydzwaniał jak to robią inne firmy!!

phula opinia o Mubi.pl

za darmo można porównać sobie różne oferty ubezpieczenia, ma sie wtedy konkretne rozeznanie, polecam skorzystać bo łatwiej wtedy wybrac najtansza dla siebie opcje

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo