Zniżka na ubezpieczenie

Zniżka na ubezpieczenie polega przede wszystkim na obniżeniu bazowej składki ubezpieczenia za bezszkodową historię jazdy właściciela i współwłaścicieli ubezpieczanego pojazdu. Poza tym możesz liczyć na korzystną składkę ubezpieczeniową, posiadając duże doświadczenie za kółkiem jako kierowca, mając więcej niż 25 lat i mieszkając w niewielkiej miejscowości. Niskiej składce ubezpieczenia komunikacyjnego sprzyja też samochód z silnikiem o małej pojemności i parkowanie pojazdu w miejscu zabezpieczonym (np. garażu) czy strzeżonym (np. na monitorowanym parkingu podziemnym).

W kontekście zniżek warto znać pojęcie bonus-malus. To system, który pozwala ubezpieczycielom na przypisywanie zniżek za bezszkodową jazdę i zwyżek za powodowanie szkód. 

Zniżka na ubezpieczenie za bezszkodową jazdę

Największa zniżka na ubezpieczenie komunikacyjne wynosi 60-70%. Możesz ją zdobyć po minimum 6 latach bezszkodowej jazdy. O ile za rok bezszkodowej jazdy otrzymuje się zwykle 10% zniżki, o tyle zgłoszona szkoda powoduje wzrost składki nawet do 20% w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Przykład

Dagmara ma aktualnie 30% zniżki na OC samochodu dzięki bezszkodowej 3-letniej historii ubezpieczenia. Niestety jej brat Dariusz miał mniej szczęścia. W ostatnim roku spowodował dwie stłuczki, więc musiał liczyć się z utratą zniżek w wysokości aż 40%.

Niektóre zakłady ubezpieczeń umożliwiają przeniesienie zniżek z OC na ubezpieczenie AC pod warunkiem, że klient kupi autocasco, podpisując umowę OC.

Zniżki na ubezpieczenie za profil kierowcy

Na niską składkę ubezpieczeniową mogą liczyć kierowcy, którzy:

  • nie znajdują się w ryzykownej i wypadkowej grupie kierowców w wieku od 18 do 24 lat;
  • mają prawo jazdy minimum 36 miesięcy;
  • mieszkają w niewielkich miejscowościach, w których zdarza się niewiele kolizji i wypadków w porównaniu do np. miast wojewódzkich;
  • nie udostępniają pojazdu kierowcom młodym i niedoświadczonym;
  • mają doświadczonego współwłaściciela samochodu ze zniżkami.

Zniżki na ubezpieczenie za parametry samochodu

Porównaj średnią cenę ubezpieczenia OC Dacii do ceny OC BMW. Jest różnica, prawda? Statystycznie samochody niektórych marek powodują więcej wypadków. Poza tym cena ubezpieczenia jest zależna m.in. od pojemności silnika samochodu, rodzaju paliwa, a nawet nadwozia. Znaczenie ma też miejsce parkowania samochodu na stałe. Łatwiej jest ukraść lub zdemolować auto zaparkowane na ulicy, której dany odcinek nie jest monitorowany, niż stojące bezpieczenie w garażu czy na strzeżonym parkingu. W przypadku NNW ma znaczenie maksymalna liczba pasażerów w samochodzie. Im ich więcej, tym potencjalnie wyższe odszkodowanie po wypadku.

Porównaj oferty OC AC

Najtańsze ubezpieczenie na Mubi w styczniu to 123 zł

Ile może kosztować Twoje?

Oblicz OC/AC

Iwona K. opinia o Mubi.pl

Mogłam liczyć na pomoc konsultanta. Fajnie, że kalkulator jest darmowy.

Kamil opinia o Mubi.pl

Dzięki takiej porównywarce to chociaż wiem, że nie przepłacę. Do tego łatwa w obsłudze, to też duży plus jak dla mnie.

Anna opinia o Mubi.pl

Polecam! Znalazłam tanie ubezpieczenie w kilka minut. O wiele taniej niż u konkurencji

Powyższe opinie pochodzą z portalu:

opineo