Kalkulator ubezpieczenia mieszkania online – gdzie kupić ubezpieczenie domu

Użyj jednego z darmowych i prostych kalkulatorów ubezpieczenia mieszkania, aby w zaledwie kilka minut sprawdzić wysokość składki, skonfigurować kilkoma kliknięciami zakres ochrony nieruchomości i kupić polisę. Kalkulatory UNIQA i Generali umożliwiają obliczenie ceny ubezpieczenia domu bez podawania danych właściciela – numeru PESEL, numeru telefonu czy imienia i nazwiska. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania online i jak kształtuje się cena w zależności od opcji dodatkowych, np. OC mieszkania czy ubezpieczenia na wypadek przepięcia.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i domu?

Cena ubezpieczenia mieszkania wynosi przeciętnie od ok. 200 zł do 500 zł za 12 miesięcy ochrony. Oczywiście możesz skonstruować pakiet ubezpieczeniowy dla domu nawet za 1000 zł w skali roku, jeśli masz lokum o dużym metrażu, a elementy stałe i ruchomości domowe mają wartość minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niektórzy ubezpieczyciele, np. Proama, oferują podpisanie umowy na 2-3 lata, ale jeśli wymagają opłacenia składki za ten okres z góry, kwota jest dość wysoka. Z kolei rozłożenie składki rocznej na minimum 2 raty zwykle powoduje zwiększenie całkowitego wydatku o kilkanaście procent. Przykładowo, ubezpieczając w Generali mieszkanie o wartości 428 500 zł, składka w wariancie optymalnym opłacona w jednej racie wynosi 302 zł, a w dwóch ratach już 363 zł.

Cenę ubezpieczenia można uczynić bardziej przystępną także dzięki promocjom oferowanym przez niektóre towarzystwa. Przykładowo, UNIQA przygotowała dla nowych klientów 15% zniżki, jeśli ubezpieczenie zakupią przez internet, a także 5% zniżki na ubezpieczenie mieszkania lub domu dla tych, którzy posiadają ubezpieczenie komunikacyjne w UNICE.

Analiza ceny ubezpieczenia domu

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu Generali pozwala przeanalizować, z czego wynika całkowity koszt polisy. Możesz sprawdzić różne warianty zakresu ochrony. Wystarczy, że zmodyfikujesz dane w formularzu kilkoma kliknięciami i odświeżysz wyniki kalkulacji.

Mieszkanie na II piętrze, metraż: 54 m2, Wrocław, wartość mieszkania: 389 000 zł, wartość ruchomości: 19 500 zł Dom, metraż: 103 m2, Wrocław, ma drzwi antywłamaniowe i alarm lokalny, wartość domu: 498 000 zł, wartość ruchomości: 29 800 zł
Całkowity koszt ubezpieczenia278 zł600 zł
Ubezpieczenie murów na wypadek zdarzeń losowych (ognia, naturalnych zdarzeń)210 zł450 zł
Ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości na wypadek kradzieży z włamaniem19 zł53 zł
OC w życiu prywatnym 47 zł 47 zł
Assistance Domowy w cenie w cenie
Ubezpieczenie od powodzi6 zł8 zł
Ubezpieczenie elementów szklanych13 zł19 zł
Ubezpieczenie na wypadek przepięcia14 zł24 zł
Ubezpieczenie mebli i akcesoriów ogrodowych 60 zł 60 zł
Kalkulacja wykonana w kalkulatorze ubezpieczeń Uniqa. Aktualizacja danych: 05.12.2022

Fundamentem ubezpieczenia nieruchomości jest ubezpieczenie murów na wypadek zdarzeń losowych, np. pożaru, zalania, gradu, deszczu nawalnego. To obligatoryjne minimum dla osób finansujących mieszkanie kredytem, które muszą dokonać cesji na bank. Ostatecznie składka ubezpieczenia murów może stanowić ok. 25-30% ceny całego pakietu, jeśli rozbudujesz go o liczne ubezpieczenia dodatkowe.

Jedną z dodatkowych opcji jest ubezpieczenie ruchomości domowych na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku. Jeżeli ruchomości mają sporą wartość, to objęcie ich ochroną podniesie składkę o minimum kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczenie wyłącznie elementów stałych od kradzieży jest raczej tańsze.

Ekspert Mubi radzi:

Na cenę polisy korzystnie wpłynie zainstalowanie zabezpieczeń antykradzieżowych, przynajmniej drzwi antywłamaniowych. Najlepszą opcją jest zainstalowanie alarmu oraz podpisanie umowy z agencją ochrony.

Już za ok. 20-30 zł możesz otrzymać wszechstronne assistance mieszkania lub stricte pomoc medyczną, a po niewielkiej dopłacie w wysokości kilkudziesięciu złotych – OC w życiu prywatnym z niskim limitem odpowiedzialności. W zależności od ubezpieczyciela, suma OC mieszkania może wynosić od 10 000 zł do nawet 1 000 000 zł. Na przykład w TU UNIQA OC z sumą 10 000 zł to koszt 30 zł, z sumą 50 000 zł – 45 zł, a z sumą 100 000 zł – 54 zł. Koszt ubezpieczenia na wypadek powodzi to ok. 50-100 zł lub więcej w zależności od wartości lokum i jego dokładnej lokalizacji. Od 10 zł w górę może kosztować ubezpieczenie przedmiotów szklanych od stłuczenia.

Właściciel nieruchomości może kupić również np.:

 • ubezpieczenie elementów posesji, które obejmuje np. garaż, altanę, piaskownicę dla dzieci, murki, oświetlenie, instalację zraszającą trawnik;
 • ubezpieczenie przedmiotów wartościowych, których wartość jednostkowa wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu online?

Kalkulatory udostępniane przez firmy ubezpieczeniowe minimalnie się różnią, ale wszystkie są darmowe, banalnie proste w użytkowaniu i pozwalają obliczyć w kilka minut składkę ubezpieczenia nieruchomości. Jeśli chcesz, możesz zapisać kalkulację i wysłać ją sobie na e-maila, aby wrócić do listy ofert w dogodniejszym momencie. 

1. Gdzie i jak mieszkasz?

Pierwszy etap w kalkulatorze ubezpieczenia domu online to podanie danych nieruchomości. Pytania dotyczą: 

 • lokalizacji nieruchomości, 
 • rodzaju nieruchomości (np. mieszkanie, dom, dom w budowie), 
 • konstrukcji budynku w przypadku domu (drewniana bądź murowana), 
 • piętra w przypadku mieszkania (np. parter, pośrednie, ostatnie), 
 • metrażu, 
 • roku budowy, 
 • stanu budynku w budowie (surowy zamknięty bądź surowy otwarty), 
 • formy własności (np. własność, spółdzielcze, wynajem, najem), 
 • zabezpieczeń antykradzieżowych, 
 • historii ubezpieczenia i liczby szkód w ostatnich kilku latach. 

Ubezpieczyciel pyta również, czy jest konieczna cesja na bank.

2. Chcesz sprawdzić składkę samodzielnie, czy potrzebujesz wsparcia?

Podanie danych kontaktowych w ostatnim etapie formularza Uniqa jest dobrowolne. Możesz wpisać adres e-mail lub numer telefonu, jeśli chcesz przesłać sobie link do kalkulacji lub porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym. Rozmowa będzie darmowa, bo agent oddzwoni do Ciebie.

3. Ile jest warte Twoje lokum?

Kolejny krok w kalkulatorze wymaga określenia wartości nieruchomości. Minimum to określenie wartości murów. W zależności od tego, czy chcesz ubezpieczyć elementy stałe, mienie ruchome, przedmioty wartościowe, budynki gospodarcze itp., musisz podać odpowiednie kwoty, które powinny być jak najbardziej zbliżone do realnych. 

 • Jeśli je zaniżysz, otrzymasz za niskie odszkodowanie, bo limit odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela będzie zbyt mocno ograniczony. To niedoubezpieczenie.
 • Jeśli zawyżysz wartości, składka wzrośnie, ale nie skorzystasz na tym, bo wysokość odszkodowania będzie adekwatna do poniesionych strat. To nadubezpieczenie.

4. Potrzebujesz klauzul dodatkowych?

Dzięki kalkulatorowi online możesz obserwować, jak maleje lub rośnie składka po modyfikacji części składowych polisy. Co warto mieć oprócz ubezpieczenia ruchomości na wypadek kradzieży z włamaniem? Jedne z najpopularniejszych rozszerzeń to np. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, assistance domowe, ubezpieczenie na wypadek przepięcia.

5. Kupujesz od razu czy zapisujesz na później?

Jeśli składka wydaje Ci się atrakcyjna, ale wolisz poczekać z zakupem ubezpieczenia, nie ma problemu. Możesz zapisać sobie link do kalkulacji i wrócić do listy ofert w dowolnym momencie. Twoje dane zostaną zapamiętane, więc unikniesz wypełniania formularza od początku. Jeśli kupisz polisę, wszystkie dokumenty otrzymasz również drogą e-mailową. Możesz zapłacić za ubezpieczenie przelewem – klasycznym lub błyskawicznym.

kolejne kroki w kalkulatorze ubezpieczenia mieszkania

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w TU UNIQA?

Od 66 zł do 264 zł w przypadku mieszkania o metrażu 56 m2, znajdującego się na pośrednim piętrze powstałego w 2017 roku bloku we Wrocławiu. Właściciel ubezpiecza lokal od 4 lat i na szczęście nigdy nie zgłosił szkody. Mieszkanie jest zabezpieczone drzwiami antywłamaniowymi. Wartość nieruchomości wynosi 518 000 zł, wartość ruchomości 51 800 zł, wartość elementów stałych – 10 400 zł.

Cena ubezpieczeniaWariant Co zawiera pakiet?
77 zł Pod kredyt Ubezpieczenie murów od ognia i zdarzeń losowych.
358 złOptymalny Ubezpieczenie murów i elementów stałych od ognia i zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie ruchomości na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku. Opcje dodatkowe: szyby i elementy szklane; przepięcia, dewastacja i inne; przedmioty wartościowe; OC w życiu prywatnym; Assistance Domowy; Pomoc Medyczna 24.
425 zł All risk Wariant optymalny + ochrona na wypadek wszystkich ryzyk, które nie zostały wykluczone w wyłączeniach odpowiedzialności.
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Uniqa. Aktualizacja danych: 05.12.2022

Kalkulator UNIQA podaje różne warianty ubezpieczenia mieszkania i domu do wyboru. Liczba i rodzaj wariantów zależy od danych wpisanych do formularza. Możesz modyfikować każdy wariant, dodając klauzule dodatkowe, skreślając rozszerzenia lub zmieniając wartość mienia do ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w LINK4?

Od 234 zł do nawet 658 zł w przypadku ubezpieczenia mieszkania o powierzchni 60 m2 we Wrocławiu. Lokal ma drzwi antywłamaniowe. Wartość nieruchomości wynosi 396 000 zł, wartość elementów stałych – 45 000 zł, wartość mienia ruchomego – 25 000 zł.

Cena ubezpieczenia Co zawiera pakiet?
263,74 złUbezpieczenie murów i elementów stałych na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
296,37 zł Ubezpieczenie murów i elementów stałych na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
367,68 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
409,13 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
472,33 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance, OC w życiu prywatnym (wariant optymalny, suma: 100 000 zł).
549,93 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance, OC w życiu prywatnym (wariant optymalny, suma: 500 000 zł).
541,93 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, ubezpieczenie od powodzi, Pomoc Prawna, Dom Assistance, OC w życiu prywatnym (wariant optymalny, suma: 500 000 zł), ruchomości domowe – przepięcie (suma: 5 000 zł).
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń LINK4. Aktualizacja danych: 05.12.2022

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania LINK4 umożliwia prostą konfigurację pakietu elastycznego. Właściciel opisanej nieruchomości mógłby wybrać następujące sumy ubezpieczeń:

 • 10 000-50 000 zł dla elementów stałych,
 • 5000-100 000 zł dla mienia ruchomego (zdarzenia losowe),
 • 5000-90 000 zł dla mienia ruchomego (kradzież),
 • 15 000-500 000 zł dla OC mieszkaniowego.

Cena ubezpieczenia domu w Generali

457 zł to najniższa cena polisy w przypadku domu murowanego w Poznaniu. Dom ma 120 m2 i jest zabezpieczony drzwiami antywłamaniowymi oraz alarmem. Wartość murów i elementów stałych to 485 200 zł, wartość ruchomości – 32 400 zł.

Cena ubezpieczenia Co zawiera pakiet?
438 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, assistance, usługi medyczne, kradzież z włamaniem samochodu z garażu.
485 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, assistance, usługi medyczne, kradzież z włamaniem samochodu z garażu. OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
530 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, kradzieży z włamaniem i rabunku, assistance, usługi medyczne, kradzież z włamaniem samochodu z garażu, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
544 złUbezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia (suma: 10 000 zł) assistance, usługi medyczne, kradzież z włamaniem samochodu z garażu, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
860 złUbezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, kradzież z włamaniem samochodu z garażu.
907 złUbezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
1236 złUbezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa), elementów posesji (suma: 10 000 zł), meble i akcesoria ogrodowe (suma: 3 000 zł).
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Generali. Aktualizacja danych: 05.12.2022

Kalkulator ubezpieczenia domu Generali umożliwia obliczenie składki zarówno dla domu oddanego do użytku, jak i domu w budowie. Jeśli masz rozbudowaną posesję, możesz ubezpieczyć:

 • budowle, czyli zarówno plac zabaw dla dzieci, jak i lampy ogrodowe,
 • meble ogrodowe i akcesoria ogrodowe, 
 • budynki gospodarcze murowane lub drewniane,
 • zewnętrzne stałe elementy budynku i ogrodzenia na wypadek kradzieży zwykłej,
 • dom letniskowy murowany lub drewniany od ognia.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu bez podawania danych

Kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości wymagają minimum danych o właścicielu lokum w pierwszej części formularza, w której podaje się podstawowe informacje do wyliczenia składki. Pełne dane klienta są wymagane zwykle dopiero po wyborze polisy i przed etapem płatności. Jeśli szukasz kalkulatora bez podawania danych, sprawdź, czego wymagają firmy ubezpieczeniowe przed wyświetleniem kalkulacji.

Firma ubezpieczeniowa Dane właściciela nieruchomości do podania w pierwszej części formularza
PZU Obowiązkowe: numer PESEL, numer telefonu
UNIQA Opcjonalne: e-mail, numer telefonu
LINK4 Opcjonalne: imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail
GeneraliObowiązkowe: e-mail
Opcjonalnie: numer telefonu
Aktualizacja danych: 05.12.2022
PODSUMOWANIE
 • Darmowy i prosty kalkulator ubezpieczenia mieszkania umożliwia obliczenie składki online. Kalkulatory udostępniają takie firmy ubezpieczeniowe jak m.in. UNIQA, Generali, LINK4, PZU.
 • Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczenia mieszkania, potrzebujesz podstawowych informacji o lokalu oraz realnych wartości murów, elementów stałych i mienia ruchomego. W przypadku domu warto znać dodatkowo wartość garażu wolnostojącego, elementów posesji czy budynków gospodarczych. Ochroną można objąć również domek letniskowy.
 • Na etapie kalkulacji składki możesz modyfikować zakres ochrony i wartość mienia, aby sprawdzić, jak te zmiany wpływają na cenę ubezpieczenia. Dzięki temu możesz zoptymalizować pakiet pod siebie w 100%.
 • Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele opcji dodatkowych, których dokładny koszt możesz zobaczyć w wynikach kalkulacji.
 • Podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru telefonu, e-maila w formularzu kalkulatora jest przeważnie nieobowiązkowe. Pełne dane właściciela nieruchomości są wymagane dopiero tuż przed zakupem polisy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o kalkulatory ubezpieczenia mieszkania

Gdzie szukać kalkulatorów ubezpieczenia mieszkania?

Kalkulatory ubezpieczenia mieszkania są udostępniane bezpłatnie na stronach internetowych poszczególnych towarzystw. Za ich pomocą można wyliczyć składkę ubezpieczeniową w takich firmach jak m.in. UNIQA, PZU, LINK4 czy Generali.

Jakie informacje trzeba podać w kalkulatorze ubezpieczenia mieszkania?

Przede wszystkim konieczne są informacje na temat ubezpieczanej nieruchomości, a więc m.in. jej lokalizacja, typ, rodzaj konstrukcji, metraż, rok budowy, posiadane zabezpieczenia antywłamaniowe i forma własności. Ponadto musisz określić wartość nieruchomości i elementów, które chcesz objąć ochroną (np. ruchomości). Nieobowiązkowe jest natomiast podawanie Twoich danych osobowych.

Czy w kalkulatorze można poznać ceny dodatkowych ubezpieczeń mieszkania?

Tak. Podstawowym elementem każdej polisy mieszkaniowej jest ubezpieczenie murów na wypadek zdarzeń losowych, ale cała reszta zależy już od decyzji klienta. Możesz wybrać m.in. ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, OC w życiu prywatnym, assistance domowe czy ubezpieczenie od powodzi. Dokonując kalkulacji, zobaczysz, o ile każde z tych rozszerzeń podniesie Twoją składkę.

zdjęcie autora
Autor artykułu: Joanna Kowal

Pasjonatka słowa pisanego. Specjalność: psychologia i finanse. Moją misją jest przekładanie skomplikowanych zagadnień na język zrozumiały dla każdego. Jako redaktor Mubi.pl wspieram kierowców przy zakupie ubezpieczeń i biorę pod lupę wszelkie formalności związane z posiadaniem samochodu.

Wystaw ocenę
42,25
Loading...

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!