Kalkulator ubezpieczenia mieszkania online – sprawdź ceny i dowiedz się, gdzie kupić ubezpieczenie domu

Użyj jednego z darmowych i prostych kalkulatorów ubezpieczenia mieszkania, aby w zaledwie kilka minut sprawdzić wysokość składki, skonfigurować kilkoma kliknięciami zakres ochrony nieruchomości i kupić polisę. Kalkulatory Axa, Generali, Link4 czy PZU umożliwiają obliczenie ceny ubezpieczenia domu bez podawania danych właściciela – numeru PESEL, numeru telefonu czy imienia i nazwiska. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania online i jak kształtuje się cena w zależności od opcji dodatkowych, np. OC mieszkania czy ubezpieczenia na wypadek przepięcia.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i domu?

Cena ubezpieczenia mieszkania wynosi przeciętnie od ok. 200 zł do 500 zł za 12 miesięcy ochrony. Oczywiście możesz skonstruować pakiet ubezpieczeniowy dla domu nawet za 1000 zł w skali roku, jeśli masz lokum o dużym metrażu, a elementy stałe i ruchomości domowe mają wartość minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niektórzy ubezpieczyciele, np. Uniqa, oferują podpisanie umowy na 2-3 lata, ale jeśli wymagają opłacenia składki za ten okres z góry, kwota jest dość wysoka. Z kolei rozłożenie składki rocznej na minimum 2 raty zwykle powoduje zwiększenie całkowitego wydatku o kilkanaście procent. Wyjątkiem jest np. Generali – składka łączna nie rośnie mimo podzielenia płatności na dwie raty.

Analiza ceny ubezpieczenia domu

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu Axa pozwala dokładnie przeanalizować, z czego wynika całkowity koszt polisy. Możesz sprawdzić różne warianty zakresu ochrony. Wystarczy, że zmodyfikujesz dane w formularzu kilkoma kliknięciami i odświeżysz wyniki kalkulacji.

Mieszkanie na II piętrze, metraż: 54 m2, Wrocław, wartość mieszkania: 389 000 zł, wartość ruchomości: 19 500 zł, wartość elementów stałych: 25 000 zł Dom, metraż: 103 m2, Wrocław, ma drzwi antywłamaniowe i lokalny system alarmowy, wartość domu: 498 000 zł, wartość ruchomości: 29 800 zł, wartość elementów stałych: 33 400 zł
Całkowity koszt ubezpieczenia 381 zł 654 zł
Ubezpieczenie murów na wypadek zdarzeń losowych 92 zł 169 zł
Ubezpieczenie elementów stałych na wypadek zdarzeń losowych50 zł 42 zł
Ubezpieczenie elementów stałych na wypadek kradzieży z włamaniem 5 zł 7 zł
Ubezpieczenie ruchomości na wypadek zdarzeń losowych 32 zł 33 zł
Ubezpieczenie ruchomości na wypadek kradzieży z włamaniem 26 zł 34 zł
OC w życiu prywatnym 15 zł 13 zł
Assistance mieszkaniowe 24 zł 23 zł
Ubezpieczenie od powodzi 49 zł 149 zł
Ubezpieczenie elementów szklanych 11 zł 19 zł
Ubezpieczenie na wypadek przepięcia, dewastacji, szkód mrozowych, kosztów poszukiwania przyczyny szkody 55 zł 87 zł
Ubezpieczenie przedmiotów wartościowych 12 zł 18 zł
OC najemcy 10 zł 10 zł
Ubezpieczenie elementów posesjibrak 50 zł

Fundamentem ubezpieczenia nieruchomości jest ubezpieczenie murów na wypadek zdarzeń losowych, np. pożaru, zalania, gradu, deszczu nawalnego. To obligatoryjne minimum dla osób finansujących mieszkanie kredytem, które muszą dokonać cesji na bank. Najczęściej ubezpiecza się od razu elementy stałe od ognia i innych zdarzeń losowych, co zwiększa koszt polisy o kilkadziesiąt złotych. Ostatecznie składka ubezpieczenia murów może stanowić ok. 25-30% ceny całego pakietu, jeśli rozbudujesz go o liczne ubezpieczenia dodatkowe.

Jedną z dodatkowych opcji jest ubezpieczenie ruchomości domowych na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku. Jeżeli ruchomości mają sporą wartość, to objęcie ich ochroną podniesie składkę o minimum kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczenie elementów stałych od kradzieży jest raczej tańsze.

Ekspert Mubi radzi

Na cenę polisy korzystnie wpłynie zainstalowanie zabezpieczeń antykradzieżowych, przynajmniej drzwi antywłamaniowych. Najlepszą opcją jest zainstalowanie alarmu oraz podpisanie umowy z agencją ochrony.

Już za ok. 20-30 zł możesz otrzymać wszechstronne assistance mieszkania lub stricte pomoc medyczną, a po niewielkiej dopłacie w wysokości np. 15 zł – OC w życiu prywatnym z niskim limitem odpowiedzialności. W zależności od ubezpieczyciela suma OC mieszkania może wynosić od 5000 zł do nawet 500 000 zł. Koszt ubezpieczenia na wypadek powodzi to ok. 50-100 zł lub więcej w zależności od wartości lokum i jego dokładnej lokalizacji. Od 10 zł w górę może kosztować ubezpieczenie przedmiotów szklanych od stłuczenia

Właściciel nieruchomości może kupić również np.:

 • ubezpieczenie elementów posesji, które obejmuje np. garaż, altanę, piaskownicę dla dzieci, murki, oświetlenie, instalację zraszającą trawnik;
 • ubezpieczenie przedmiotów wartościowych, których wartość jednostkowa wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu online?

Kalkulatory udostępniane przez firmy ubezpieczeniowe minimalnie się różnią, ale wszystkie są darmowe, banalnie proste w użytkowaniu i pozwalają obliczyć w kilka minut składkę ubezpieczenia nieruchomości. Jeśli chcesz, możesz zapisać kalkulację i wysłać ją sobie na e-maila, aby wrócić do listy ofert w dogodniejszym momencie. 

1. Gdzie i jak mieszkasz?

Pierwszy etap w kalkulatorze ubezpieczenia domu online to podanie danych nieruchomości. Pytania dotyczą: 

 • lokalizacji nieruchomości, 
 • rodzaju nieruchomości (np. mieszkanie, dom, dom w budowie), 
 • konstrukcji budynku w przypadku domu (drewniana bądź murowana), 
 • piętra w przypadku mieszkania (np. parter, pośrednie, ostatnie), 
 • metrażu, 
 • roku budowy, 
 • stanu budynku w budowie (surowy zamknięty bądź surowy otwarty), 
 • formy własności (np. własność, spółdzielcze, wynajem, najem), 
 • zabezpieczeń antykradzieżowych, 
 • historii ubezpieczenia i liczby szkód w ostatnich kilku latach. 

Ubezpieczyciel pyta również, czy jest konieczna cesja na bank.

2. Chcesz sprawdzić składkę samodzielnie czy potrzebujesz wsparcia?

Podanie danych kontaktowych w pierwszym etapie formularza Axa jest dobrowolne. Możesz wpisać adres e-mail lub numer telefonu, jeśli chcesz przesłać sobie link do kalkulacji lub porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym. Rozmowa będzie darmowa, bo agent oddzwoni do Ciebie.

3. Ile jest warte Twoje lokum?

Kolejny krok w kalkulatorze wymaga określenia wartości nieruchomości. Minimum to określenie wartości murów. W zależności od tego, czy chcesz ubezpieczyć elementy stałe, mienie ruchome, przedmioty wartościowe, budynki gospodarcze itp., musisz podać odpowiednie kwoty, które powinny być jak najbardziej zbliżone do realnych. 

 • Jeśli je zaniżysz, otrzymasz za niskie odszkodowanie, bo limit odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela będzie zbyt mocno ograniczony. To niedoubezpieczenie.
 • Jeśli zawyżysz wartości, składka wzrośnie, ale nie skorzystasz na tym, bo wysokość odszkodowania będzie adekwatna do poniesionych strat. To nadubezpieczenie.

4. Potrzebujesz klauzul dodatkowych?

Dzięki kalkulatorowi online możesz obserwować, jak maleje lub rośnie składka po modyfikacji części składowych polisy. Co warto mieć oprócz ubezpieczenia ruchomości na wypadek kradzieży z włamaniem? Jedne z najpopularniejszych rozszerzeń to np. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, assistance domowe, ubezpieczenie na wypadek przepięcia.

5. Kupujesz od razu czy zapisujesz na później?

Jeśli składka wydaje Ci się atrakcyjna, ale wolisz poczekać z zakupem ubezpieczenia, nie ma problemu. Możesz zapisać sobie link do kalkulacji i wrócić do listy ofert w dowolnym momencie. Twoje dane zostaną zapamiętane, więc unikniesz wypełniania formularza od początku. Jeśli kupisz polisę, wszystkie dokumenty otrzymasz również drogą e-mailową. Możesz zapłacić za ubezpieczenie przelewem – klasycznym lub błyskawicznym.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Axa?

Od 75 zł do 322 zł w przypadku mieszkania o metrażu 42 m2, znajdującego się na III piętrze nowo powstałego bloku we Wrocławiu. Właściciel ubezpiecza lokal od 4 lat i na szczęście nigdy nie zgłosił szkody. Mieszkanie jest zabezpieczone drzwiami antywłamaniowymi. Wartość nieruchomości wynosi 303 000 zł, wartość ruchomości 15 200 zł, wartość elementów stałych – 21 000 zł.

Cena ubezpieczeniaWariant Co zawiera pakiet?
75 zł Pod kredyt Ubezpieczenie murów od ognia i zdarzeń losowych.
240 złOptymalnyUbezpieczenie murów i elementów stałych od ognia i zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie ruchomości na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku Opcje dodatkowe: szyby i elementy szklane, przepięcia, dewastacja i inne, przedmioty wartościowe, OC w życiu prywatnym, Assistance Domowy, Pomoc Medyczna 24.
322 zł All risks Wariant optymalny + ochrona na wypadek wszystkich ryzyk, które nie zostały wykluczone w wyłączeniach odpowiedzialności.
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Axa. Aktualizacja danych: 8.05.2020

Kalkulator Axa podaje różne warianty ubezpieczenia mieszkania i domu do wyboru. Liczba i rodzaj wariantów zależy od danych wpisanych do formularza. Możesz modyfikować każdy wariant, dodając klauzule dodatkowe, skreślając rozszerzenia lub zmieniając wartość mienia do ubezpieczenia.

Ile wynosi cena ubezpieczenia mieszkania w PZU?

Od 235 do 604 zł w przypadku lokalu o wartości 382 904 zł we Wrocławiu. Wartość ruchomości wynosi 29 000 zł, wartość elementów stałych – 40 000 zł. Mieszkanie jest chronione drzwiami antywłamaniowymi i ma zabezpieczenia okien.

Cena ubezpieczenia Co zawiera pakiet?
235 złUbezpieczenie murów all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance).
387 zł Ubezpieczenie murów i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance).
488 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance).
511 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu Super (assistance), OC w życiu prywatnym (suma: 20 000 zł).
566 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu Super Plus (assistance), ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia (suma: 1000 zł), OC w życiu prywatnym (suma: 20 000 zł).
568 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance), ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia (suma: 5000 zł).
576 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance), ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia (suma: 5000 zł), OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł).
604 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance), ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia (suma: 5000 zł), OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł), PZU Ochrona Prawna (wariant Super).
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń PZU. Aktualizacja danych: 8.05.2020

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania PZU nie podaje kilku gotowych wariantów do wyboru. Możesz jednak rozbudować ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości w formule all risks o dodatkową ochronę:

 • ochronę prawną w dwóch wariantach,
 • ubezpieczenie assistance w trzech wariantach,
 • ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia z sumą wysokości 1000 zł, 2000 zł, 5000 zł,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym z sumą w wysokości 20 000 zł, 50 000 zł, 100 000 zł.

W przypadku ubezpieczenia PZU za 566 zł koszty przedstawiają się następująco:

 • nieruchomości (mury) – 235 zł,
 • ruchomości domowe – 137 zł,
 • stałe elementy – 91 zł,
 • PZU Pomoc w Domu – 57 zł,
 • przedmioty od stłuczenia – 18 zł,
 • OC w życiu prywatnym – 21 zł,
 • PZU Ochrona Prawna – 7 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w Link4?

Od 175,44 zł do 770,63 zł w przypadku ubezpieczenia mieszkania o powierzchni 60 m2 we Wrocławiu. Lokal ma drzwi antywłamaniowe. Wartość nieruchomości wynosi 396 000 zł, wartość elementów stałych – 45 000 zł, wartość mienia ruchomego – 25 000 zł.

Cena ubezpieczenia Co zawiera pakiet?
175,44 zł Ubezpieczenie murów i elementów stałych na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
208,07 zł Ubezpieczenie murów i elementów stałych na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
272,51 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
343,43 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance.
406,63 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance, OC w życiu prywatnym (wariant optymalny, suma: 100 000 zł).
409,83 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance, ubezpieczenie przedmiotów wartościowych na wypadek zdarzeń losowych (suma: 15 000 zł).
629,83 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance, ubezpieczenie przedmiotów wartościowych na wypadek zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem (suma: 15 000 zł).
770,63 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości od kradzieży z włamaniem, Pomoc Prawna, Dom Assistance, ubezpieczenie przedmiotów wartościowych na wypadek zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem (suma: 15 000 zł), OC w życiu prywatnym (wariant optymalny, suma: 500 000 zł).
604 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości all risks, PZU Pomoc w Domu (assistance), ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia (suma: 5000 zł), OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł), PZU Ochrona Prawna (wariant Super).
Kalkulacje wykonane za pomocą kalkulatora ubezpieczeń Link4. Aktualizacja danych: 8.05.2020

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania Link4 umożliwia prostą konfigurację pakietu elastycznego. Właściciel opisanej nieruchomości mógłby wybrać następujące sumy ubezpieczeń:

 • 10 000 zł – 50 000 zł dla elementów stałych,
 • 5000 zł – 110 000 zł dla mienia ruchomego,
 • 1000 zł – 20 000 zł dla przedmiotów wartościowych,
 • 15 000 zł – 500 000 zł dla OC mieszkaniowego.

Cena ubezpieczenia domu w Generali

391 zł to najniższa cena polisy w przypadku domu murowanego w Poznaniu. Dom ma 120 m2 i jest zabezpieczony drzwiami antywłamaniowymi oraz alarmem. Wartość murów i elementów stałych to 485 200 zł, wartość ruchomości – 32 400 zł.

Cena ubezpieczenia Co zawiera pakiet?
391 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, assistance.
438 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, assistance, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
480 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, kradzieży z włamaniem i rabunku, assistance, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
608 zł Ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości na wypadek ognia i naturalnych zdarzeń, wandalizmu, kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia (suma: 10 000 zł) assistance, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
769 zł Ubezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów.
816 zł Ubezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa).
869 zł Ubezpieczenie w formule all risks z uwzględnieniem kradzieży z włamaniem i rabunku, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, OC w życiu prywatnym (suma: 50 000 zł, Europa), elementów posesji (suma: 10 000 zł), garażu wolnostojącego (suma: 20 000 zł).

Kalkulator ubezpieczenia domu Generali umożliwia obliczenie składki zarówno dla domu oddanego do użytku, jak i domu w budowie. Jeśli masz rozbudowaną posesję, możesz ubezpieczyć:

 • budowle, czyli zarówno plac zabaw dla dzieci, jak i lampy ogrodowe,
 • garaż wolnostojący murowany lub drewniany, 
 • budynki gospodarcze murowane lub drewniane,
 • zewnętrzne stałe elementy budynku i ogrodzenia na wypadek kradzieży zwykłej,
 • dom letniskowy murowany lub drewniany od ognia.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu bez podawania danych

Kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości wymagają minimum danych o właścicielu lokum w pierwszej części formularza, w której podaje się podstawowe informacje do wyliczenia składki. Pełne dane klienta są wymagane zwykle dopiero po wyborze polisy i przed etapem płatności. Jeśli szukasz kalkulatora bez podawania danych, sprawdź, czego wymagają firmy ubezpieczeniowe przed wyświetleniem kalkulacji.

Firma ubezpieczeniowa Dane właściciela nieruchomości do podania w pierwszej części formularza
PZU Obowiązkowe: numer PESEL
Axa Opcjonalne: e-mail, numer telefonu
Link4 Opcjonalne: imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail, numer Karty Dużej Rodziny
GeneraliObowiązkowe: e-mail
Opcjonalnie: numer telefonu
Aktualizacja danych: 8.05.2020
PODSUMOWANIE
 • Darmowy i prosty kalkulator ubezpieczenia mieszkania umożliwia obliczenie składki online. Kalkulatory udostępniają takie firmy ubezpieczeniowe jak m.in. Axa, Generali, Link4, PZU.
 • Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczenia mieszkania, potrzebujesz podstawowych informacji o lokalu oraz realnych wartości murów, elementów stałych i mienia ruchomego. W przypadku domu warto znać dodatkowo wartość garażu wolnostojącego, elementów posesji czy budynków gospodarczych. Ochroną można objąć również domek letniskowy.
 • Na etapie kalkulacji składki możesz modyfikować zakres ochrony i wartość mienia, aby sprawdzić, jak te zmiany wpływają na cenę ubezpieczenia. Dzięki temu możesz zoptymalizować pakiet pod siebie w 100%.
 • Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele opcji dodatkowych, których dokładny koszt możesz zobaczyć w wynikach kalkulacji.
 • Podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru telefonu, e-maila w formularzu kalkulatora jest przeważnie nieobowiązkowe. Pełne dane właściciela nieruchomości są wymagane dopiero tuż przed zakupem polisy.

Oceń artykuł:

Loading...
zdjęcie autora
Autor artykułu: Katarzyna Kupczyk

Tworzę poradniki o ubezpieczeniach samochodowych, ponieważ od 5 lat pracuję jako redaktor w branży ubezpieczeniowej. W tym czasie wnikliwie poznałam zarówno oferty towarzystw ubezpieczeniowych, jak i problemy kierowców. Teraz dbam o użytkowników porównywarki Mubi. W naszej bazie wiedzy możesz znaleźć odpowiedzi na trudne pytania o ubezpieczenia komunikacyjne.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!