Dane kontaktowe Benefia

Benefia Ubezpieczenia
Aleje Jerozolimskie 162A
02-342 Warszawa

Jeśli chcesz zgłosić szkodę, możesz skorzystać z tego formularza kontaktowego.

Rodzaje ubezpieczeń w Benefia

OC

Ubezpieczenie OC Benefia możesz kupić w dużym pakiecie – wraz z autocasco, assistance i NNW, które chronią finansowo sprawcę szkód. Wiesz, jak wszechstronny jest ten pakiet z OC Benefia?

Ubezpieczyciel nie tylko wypłaci pieniądze osobom poszkodowanym z Twojego OC, ale również wypłaci odszkodowanie Tobie z AC, assistance i NNW. Benefia opłaci naprawę wgniecionej karoserii po kolizji, holowanie uszkodzonego auta, koszty leczenia Twoich pasażerów – rannych wskutek wypadku. Wartość pakietu znacząco przewyższa składkę!

Więcej
Poznaj cenę
AC

Autocasco Benefia jest dostępne w 3 wariantach: Pakiecie Dealerskim, Pakiecie Perfect i Programie Serwis. O ile Pakiet Serwis i Pakiet Dealerski obejmują pojazdy eksploatowane przez maksymalnie 15 lat, o tyle Pakiet Perfect jest dla pojazdów, które nie mają więcej niż 12 lat.

Ubezpieczony samochód o wartości powyżej 350 000 zł brutto musi mieć 2 różne zabezpieczenia antykradzieżowe, w tym jedno urządzenie zabezpieczająco-lokacyjne z czynną funkcją monitoringu, które może pomóc w odnalezieniu samochodu po kradzieży. Standardowo AC Benefia obejmuje m.in. szkody powstałe wskutek kolizji, gradobicia, powodzi, pożaru, kradzieży, rozboju.

Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Pozwalasz dziewczynie kolegi, aby siedziała mu na kolanach w Twoim samochodzie, bo inaczej wszyscy się nie zmieszczą? Pamiętaj, że Benefia może odmówić udzielenia pomocy, jeśli w chwili zdarzenia pojazdem podróżowało więcej osób,

niż wskazuje liczba miejsc w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, o ile miało to wpływ na powstanie np. kolizji czy wypadku. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, w której przewóz większej liczby osób jest usprawiedliwiony potrzebą ratowania życia lub zdrowia ludzkiego.

Benefia oferuje naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie, dostawę części zamiennych, wynajem pojazdu zastępczego, przewóz lub zakwaterowanie ubezpieczonych.

Ubezpieczyciel organizuje przewóz koleją w wagonie I klasy do 1000 km w Polsce lub lot klasą ekonomiczną poza granicami kraju.

Więcej
Poznaj cenę

Przykładowe ubezpieczenia Benefia

OC + NNW
OC + AC Pakiet Perfect
OC + Assistance Prawny
OC + Assistance SOS
OC + Zielona Karta
OC + Ochrona Prawna Pojazdu i Umów
Ekspert Mubi

Benefia oferuje właścicielom pojazdów atrakcyjne ubezpieczenia samochodu w dużym, korzystnym pakiecie eMoto. Wraz z obowiązkowym OC Benefia, możesz podpisać umowę ubezpieczenia autocasco, assistance i NNW. Co wyjątkowe, Benefia oferuje dodatkową pomoc klientom, którzy mają wykupione tylko OC. Każdy ubezpieczony w Benefii może zgłosić, że potrzebuje holowania uszkodzonego pojazdu. Chociaż klient musi pokryć koszt holowania, Benefia zorganizuje pomoc.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w Benefii?
Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Benefia?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Benefia

Zalety
  • Centrum Zgłoszeniowe, które przyjmuje powiadomienia o szkodach, jest dostępne również w soboty w godzinach 8:00-18:00.

  • Po zgłoszeniu szkody, Benefia przydziela klientowi operatora, który odbierze od niego dokumenty potrzebne do likwidacji szkody.

  • Wynajem pojazdu zastępczego na czas naprawy pojazdu przysługuje od 3 do nawet 21 dni w zależności od wybranego wariantu assistance.

  • Maksymalny limit holowania w assistance wynosi aż 1000 km.

  • Jeśli klient Benefii potrzebuje pilnie polisy, której nie potrafi zlokalizować, może użyć aplikacji Ubezpieczenie OC AC Benefia24. Wystarczy zeskanować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego, aby otrzymać kopię polisy.

  • W przypadku płatności ratalnej za ubezpieczenie, system Benefia24.pl przypomina e-mailowo i SMS-owo o terminie spłaty.

Wady
  • Benefia nie należy do systemu BLS, dlatego klienci tego towarzystwa ubezpieczeniowego nie mogą ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy u swojego ubezpieczyciela.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC