Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

Oblicz ceny OC/AC
Matty Cash

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • Dla oszczędnych, bo dzięki kalkulatorowi Mubi możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • Dla sprytnych, bo porównywarka Mubi zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • Dla zabieganych, bo obliczenie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego na Mubi może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • Dla wymagających, bo współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • Dla planujących, bo dzięki Mubi możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • Dla dociekliwych, bo każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo axa
logo beesafe
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo uniqua
logo warta
logo wiener
logo you can drive
logo tuz
KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń komunikacyjnych na Mubi

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Przejdź do kalkulatora

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • KROK PO KROKU

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

mężczyzna Mężczyzna, 43 lata, Zielona Góra
140 zł Fiat 126p
mężczyzna Mężczyzna, 43 lata, powiat kołobrzeski
141 zł Trabant P601
kobieta Kobieta, 61 lat, Częstochowa
150 zł Trabant P601
mężczyzna Mężczyzna, 37 lat, Zgorzelec
156 zł FSM 126p
mężczyzna Mężczyzna, 51 lat, Ostróda
169 zł Mercedes Benz 124
mężczyzna Mężczyzna, 43 lata, Żyrardów
173 zł Volkswagen Polo
kobieta Mężczyzna, 36 lat, Ustka
186 zł Wartburg 353
mężczyzna Mężczyzna, 42 lata, Środa Wielkopolska
188 zł Audi 100
mężczyzna Mężczyzna, 54 lata, Namysłów
201 zł BMW Seria 3
mężczyzna Mężczyzna, 52 lata, Warszawa
201 zł Renault R5
Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy Ci telefonicznie w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

samochód tarcza

Które ubezpieczenia auta są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

Dodaj opinię

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości w czasie tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia. Więcej o różnicach między ubezpieczeniem nowego samochodu a starego możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

691 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi w październiku 2022 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1362 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 951 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1309 zł.

Statystyki porównywarki Mubi podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki Tata (468 zł), Daihatsu (489 zł) i Pontiac (519 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek: Rolls-Royce (1185 zł), Lamborghini (1519 zł) i Hummer (1652 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Mielca, Sandomierza i Chełma. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 524 zł, 536 zł i 557 zł.

Dołącz do dyskusji

4 komentarze

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


avatar autora komentarza
Słyszałem że polecając link można dostać 50zł zwrotu, jak udostępnić link?
Prowizję w wysokości 50 zł można otrzymać za każde skuteczne polecenie Mubi innemu kierowcy (polecenie, w wyniku którego ten kierowca wykupi ubezpieczenie za pośrednictwem porównywarki Mubi). Szczegóły akcji znajdują się w regulaminie: https://mubi.pl/dokumenty/Polecaj_i_zarabiaj_01.10.2021.pdf.
avatar autora komentarza
Dla mnie to oszustwo, ubezpieczyłem samochód 3 miesiące temu i do dziś bonu promocyjnego 150zl nie otrzymałem, ki taktu brak, nie polecam
Bonus 150 zł po zakupie polisy jest przyznawany w formie zwrotu i wysyłany przelewem. Aby go otrzymać, konieczne jest podanie numeru konta bankowego na swoim profilu na naszej stronie (https://mubi.pl/odbierz-bonus). Proszę sprawdzić, czy wpisał Pan potrzebne dane. Może Pan również skontaktować się z nami, pisząc wiadomość mailową na adres [email protected] lub [email protected]

Poradniki