Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

Oblicz ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • ikona waga

  Dla oszczędnych, bo dzięki kalkulatorowi Mubi możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • ikona głowy

  Dla sprytnych, bo porównywarka Mubi zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • zegarek

  Dla zabieganych, bo obliczenie ceny ubezpieczenia samochodu na Mubi może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • ikona gwiazdy

  Dla wymagających, bo współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • ikona kalendarza

  Dla planujących, bo dzięki Mubi możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • ikona lupy

  Dla dociekliwych, bo każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń samochodu na Mubi

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

potwierdzenie
 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Dane właściciela

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • Dane nieobowiązkowe

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

mężczyzna ikona Mężczyzna, 55 lat, Kluczbork
212 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 38 lat, Lublin
246 zł Mercedes-Benz 124
mężczyzna ikona Mężczyzna, 68 lat, Ząbkowice Śląskie
285 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 49 lat, Racibórz
300 zł Smart roadster
kobieta ikona Kobieta, 47 lat, Sulęcin
304 zł Volkswagen Golf
mężczyzna ikona Mężczyzna, 52 lata, Bochnia
309 zł Renault Megane
mężczyzna ikona Mężczyzna, 43 lata, Tychy
382 zł Dacia Duster
mężczyzna ikona Mężczyzna, 56 lat, Sieradz
488 zł BMW Seria 4
kobieta ikona Kobieta, 58 lat, Krapkowice
498 zł Opel Astra
mężczyzna ikona Mężczyzna, 39 lat, Opole
602 zł Honda Civic
mężczyzna ikona Mężczyzna, 62 lata, Tychy
515 zł Skoda Superb
kobieta ikona Kobieta, 66 lat, Zgierz
575 zł Audi A3
KROK PO KROKU

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy Ci telefonicznie w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

ochrona samochodu ikona

Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

Które dodatkowe ubezpieczenia samochodu warto mieć?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości w czasie tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia. Więcej o różnicach między ubezpieczeniem nowego samochodu a starego możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

827 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi w sierpniu 2020 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1527 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 1194 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1479 zł.
Statystyki porównywarki Mubi podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki SsangYong (638 zł), Dacia (642 zł) i Suzuki (644 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek Lamborghini (1407 zł), Bentley (1229 zł), i Cadillac (1109 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Opola, Rzeszowa i Zielonej Góry. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 750 zł, 798 zł, 807 zł.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!

Poradniki

turyści a dodatkowe ubezpieczenie
baza danych ubezpieczeniowych
tankowanie samochodu firmowego
ubezpieczenie na wyjazd w Polsce
aplikacja na wypadek
ubezpieczenie na objazdówkę po europie
wiek samochodu a cena oc
kradzież za granicą a ubezpieczenie
przebieg a cena OC
wirtualny alkomat a badanie trzeźwości
wybrzeże korsyki
jakie auta ubezpieczają młodzi kierowcy
Silnik Diesel
samochód z salonu
blokada alkoholowa
pasek rozrządu
pas awaryjny
cysterna - przewóz substancji
wymiana dowodu rejestracyjnego
światła samochodowe
poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
youngtimer - jak ubezpieczyć
czerwony samochód
samochód marki mg
samochody miejskie parkujące na ulicy
tankowanie - czy chrzczone paliwo wciąż jest problemem
oc dla ferrari - czy faktycznie drogie
co irytuje kierowców na drogach
sportowe auto
ubezpieczenie oc dla ferrari
samochód marki cadillac
czyszczenie deski rozdzielczej
sedan
umowa ubezpieczenia
jak nie stracić zniżek ac po naprawie auta
jak ubezpieczyć samochód od powodzi
tankowanie płynu AdBlue
kupno uszkodzonego samochodu
jak czyścić tapicerkę
zużycie opon - jak sprawdzić
poradnik wakacyjny na daleką podróż samochodem
jak wyczyścić felgi
kupno samochodu czy leasing - co wybrać
jak dbać o lakier
jazda z przyczepą kempingową
samochód w salonie
bezpieczeństwo motocyklistów na drodze
jak dbać o karoserię samochodu
kupno samochodu z wadami
kontrola drogowa
zgubione tablice rejestracyjne
sprzedaż samochodu - współwłasność
car detailing
jak sprowadzić samochód z niemiec
ubezpieczenie akumulatora
samochód w myjni
wymiana akumulatora
jak dbać o auto w upale
homologacja butli lpg
co robić w przypadku awarii na autostradzie
kobieta cieszy się z taniego OC Lancii
samochody na ulicy
martwe pole w lusterku
trójkąt ostrzegawczy
ubezpieczenie oc smart
zasada 3 sekund
samochód używany
ulica w Szwecji
Szwecja
klasy samochodów
włączanie się do ruchu
mikrodrzemka
bagaż podręczny - wymagania
aquaplaning
Infiniti
Dodge
Daihatsu OC
tesla
światła do jazdy dziennej
jak poprawnie wyprzedzać
motocyklista na drodze
ubezpieczenie kampera
jazda na autostradzie
ABS samochód
samochód i kobieta
kierowcy
kierowca-samochod
nowy samochód - jazda próbna
światła pozycyjne
samochody z automatyczną skrzynią
opona - flak
zestaw naprawczy do opon
OC przewoźnika drogowego
wyspy alandzkie - flaga
wycena auta