Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

grafika
grafika

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • grafika

  Dla oszczędnych, ponieważ dzięki kalkulatorowi Mubi możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • grafika

  Dla sprytnych, ponieważ porównywarka Mubi zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • grafika

  Dla zabieganych, ponieważ obliczenie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego na Mubi może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • grafika

  Dla wymagających, ponieważ współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • grafika

  Dla planujących, ponieważ dzięki Mubi możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • grafika

  Dla dociekliwych, ponieważ każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń komunikacyjnych na Mubi

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

grafika
 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Dane właściciela

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • Dane nieobowiązkowe

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

mężczyzna
Mężczyzna, 43 lata, Zielona Góra
140 zł Fiat 126p
mężczyzna
Mężczyzna, 43 lata, powiat kołobrzeski
141 zł Trabant P601
kobieta
Kobieta, 61 lat, Częstochowa
150 zł Trabant P601
mężczyzna
Mężczyzna, 37 lat, Zgorzelec
156 zł FSM 126p
mężczyzna
Mężczyzna, 51 lat, Ostróda
169 zł Mercedes Benz 124
mężczyzna
Mężczyzna, 43 lata, Żyrardów
173 zł Volkswagen Polo
kobieta
Mężczyzna, 36 lat, Ustka
186 zł Wartburg 353
mężczyzna
Mężczyzna, 42 lata, Środa Wielkopolska
188 zł Audi 100
mężczyzna
Mężczyzna, 54 lata, Namysłów
201 zł BMW Seria 3
mężczyzna
Mężczyzna, 52 lata, Warszawa
201 zł Renault R5
Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy Ci telefonicznie w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

samochód tarcza

Które ubezpieczenia auta są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

 • Zielona Karta

  Z artykułu Zielona Karta 2024 – ile kosztuje i gdzie jest potrzebna? możesz dowiedzieć się, czym jest Zielona Karta i w których krajach jest potrzebna.

 • NNW

  NNW czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Standardowe NNW chroni kierowcę i pasażerów, niektóre warianty - wyłącznie kierowcę danego samochodu lub określone imiennie w umowie osoby. Piszemy o tym dokładnie w dwóch artykułach: NNW komunikacyjne 2024 – co warto wiedzieć? i Poznaj ważne zapisy z NNW, aby trafnie wybrać ubezpieczenie.

 • Ubezpieczenie szyb

  Czy wiesz, że może zapobiegać utracie zniżek na AC? To możliwe, jeśli w wyniku stłuczki jedyną szkodą w samochodzie jest np. rozbita szyba czołowa.

 • Ubezpieczenie opon

  Przydaje się, kiedy najedziesz na rozbitą butelkę, dziurę w drodze itp. Dowiedz się, czy brak wymiany opon z letnich na zimowe wpływa na uzyskanie odszkodowania po stłuczce zimą.

 • Ochrona zniżek

  Zapobiega utracie zniżek na OC i/lub AC po zgłoszonej szkodzie. O szczegółach możesz przeczytać w artykule Ochrona zniżek – jak działa i czy warto mieć?.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Tysiące zadowolonych klientów

Logo serwisu
4.9
Opineo 1 093 opinii
Logo serwisu
4.6
Google 621 opinii
Logo serwisu
4.6
Kalkulator OC/AC 45 370 opinii

Nie sądziłam, że uda mi się zdobyć ubezpieczenie w tak atrakcyjnej cenie jak udało mi się zakupić za pośrednictwem Mubi. W przyszłości na pewno skorzystam ponownie!

Avatar użytkownika

Naprawdę bardzo polecam tanie ubezpieczenie do tego bardzo dobrej i rzetelne podejście konsultantów rzadko kiedy daje pięć gwiazdek teraz daje jeszcze z czystym sumieniem

Avatar użytkownika

Jak dla mnie to prawdziwy sztos. Łatwo i szybko można znaleźć ubezpieczenie w dobrej cenie.

Avatar użytkownika

Jak najbardziej polecam porównywarkę Mubi. Prosta kalkulacja nowej składki, zadowolająco przystępne ceny oraz dodatkowe bonusy za zakup polisy dają 100 % zadowolenia. ?

Avatar użytkownika

Zdecydowanie polecam korzystanie z tej porównywarki. Można naprawdę wiele zyskać.

Avatar użytkownika

Porównywarka jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu bez problemu można znaleźć ubezpieczenie w korzystnej cenie.

Avatar użytkownika

Ja Używam od dawna i jestem zadowolony, polecam dalej ? najtańsze oc i jeszcze bonus 150 zl który wraca po miesiącu ( sprawdzone działa) ostatnie oc juz z bonusem kosztowało 200 zl więc nie ma konkurencji

Avatar użytkownika

Mubi jest świetnym narzędziem, które umożliwia szybkie i wygodne porównywanie ofert ubezpieczeń. Proces jest łatwy i przejrzysty, a oferty korzystne - polecam!

Avatar użytkownika

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna?.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

758 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi w marcu 2024 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1519 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 1228 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1481 zł.

Statystyki porównywarki Mubi podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki Trabant (271 zł), UAZ (472 zł) i Scion (474 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek: Ferrari (1159 zł), Bentley (1175 zł) i Rolls-Royce (1407 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Mielec, Tarnobrzeg i Bielsk Podlaski. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 578 zł, 598 zł i 633 zł.

Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć mieszkańcy Mielca, Sandomierza i Bielska Podlaskiego. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 549 zł, 556 zł i 576 zł. Z kolei najtańszymi pod względem cen ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej miastami wojewódzkimi są: Rzeszów (684 zł), Opole (695 zł) i Zielona Góra (698 zł)

Poradniki

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC