Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

Oblicz ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • ikona waga

  Dla oszczędnych, bo dzięki kalkulatorowi Mubi możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • ikona głowy

  Dla sprytnych, bo porównywarka Mubi zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • zegarek

  Dla zabieganych, bo obliczenie ceny ubezpieczenia samochodu na Mubi może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • ikona gwiazdy

  Dla wymagających, bo współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • ikona kalendarza

  Dla planujących, bo dzięki Mubi możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • ikona lupy

  Dla dociekliwych, bo każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo beesafe
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo uniqua
logo warta
logo wiener
logo you can drive
logo tuz
KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń samochodu na Mubi

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

potwierdzenie
 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Dane właściciela

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • Dane nieobowiązkowe

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

mężczyzna ikona Mężczyzna, 46 lat, Jaworzno
202 zł Fiat 126p
mężczyzna ikona Mężczyzna, 56 lat, Rybnik
220 zł Mazda 323
kobieta ikona Kobieta, 39 lat, Skierniewice
354 zł Opel Corsa
mężczyzna ikona Mężczyzna, 57 lat, Zgorzelec
396 zł Skoda Octavia
mężczyzna ikona Mężczyzna, 33 lata, Ełk
421 zł Ford Fiesta
kobieta ikona Kobieta, 40 lat, Konin
504 zł Mazda 6
mężczyzna ikona Mężczyzna, 59 lat, Poznań
445 zł Ford Escort
mężczyzna ikona Mężczyzna, 47 lat, Września
484 zł Audi A3
kobieta ikona Kobieta, 66 lat, Kutno
574 zł Volvo V70
mężczyzna ikona Mężczyzna, 29 lat, Piekary Śląskie
532 zł Subaru Impreza
KROK PO KROKU

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy Ci telefonicznie w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

ochrona samochodu ikona

Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

Które dodatkowe ubezpieczenia samochodu warto mieć?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości w czasie tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia. Więcej o różnicach między ubezpieczeniem nowego samochodu a starego możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

833 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi w kwietniu 2021 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1570 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 1176 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1520 zł.

Statystyki porównywarki Mubi podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki Dacia (623 zł), Daihatsu (639 zł) i Tata (650 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek Rolls-Royce (1375 zł), Lamborghini (1456 zł) i Bentley (1380 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarnowa i Opola. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 752 zł, 756 zł i 764 zł.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy

avatar autora komentarza

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub informacje niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.


Skomentuj jako pierwszy!

Poradniki

mężczyzna z kartą kredytową
kredyt konsumencki
zdolność kredytowa
pożyczki online
motocykl enduro
homologacja motocykla
przegląd motocyklu
ubezpieczenie tymczasowe motocykla
tempomat
ubezpieczenie od awarii samochodu
stluczony reflektor w samochodzie
kultowe auta lat 90
kredyt gotówkowy
czy można jeździć na zagranicznych tablicach rejestracyjnych
samochody lata 80
samochód lata 70
kredyt konsolidacyjny
pojazdy dla osób niepełnoletnich
najczęściej ubezpieczane samochody
komunikacja miejska
średni wiek samochodu
ubezpieczenie motocykla od kradzieży
planowany roczny przebieg
ubezpieczenie motocykla zabytkowego
cel uzywania samochodu
karta kredytowa
ubezpieczenie motocykla bez prawa jazdy
jak dbać o klimatyzację samochodową
mandat dla pasażera samochodu
tropiki
przewodnik po sycylii
wyjazd w tropiki
OC Gdynia
zgłoszenie szkody trasti
OC Suwałki
oc na kierowcę czy na samochód
ubezpieczenie oc w przemyślu
OC w Kędzierzynie Koźlu
OC w Radomiu
OC w Tarnowie
oc piotrkow trybunalski
zamek w bledzie - jedna z atrakcji turystycznych słowenii
zamek w bojnicach - jedna z atrakcji turystycznych słowacji
kopalnia
historia oc motocykla
OC Koszalin
rynek starego miasta
motocykle sportowe - wady i zalety
motocykl typu cruiser
system rozpoznawania znaków drogowych
system mierzenia ciśnienia w oponach
oc abartha
komornik a odszkodowanie
czerwone auto
oc isuzu
systemy wspomagające hamowanie
zmiana przeznaczenia samochodu na food truck
driver alert - system bezpieczeństwa
utylizacja opon
smart cities
znaki poziome - co oznaczają
inteligentne przejścia dla pieszych są przyszłością
kupno OC bez prawa jazdy
city safety
ugoda z ubezpieczycielem
bezpieczeństwo pieszych
jezdnia dwukierunkowa
co jeśli wlejesz płyny do nie tego zbiornika
średnie przebiegi w polsce i w europie
ac motocykla
układ esp zapobiega m.in. poślizgowi
jakie wady prawne może mieć samochód
uszkodzenia samochodu spowodowane przez gryzonie
nowe znaki drogowe w Polsce
przywileje samochodów hybrydowych
irlandia dla turystów
assistance na motocykl - czy warto
ubezpieczenie rowerzysty
jak ubezpieczyć samochód w banku
minimalna szybkość samochodu
ubezpieczenie wynajmowanego samochodu
ubezpieczenie ac samochodu w leasingu
co to jest tabliczka znamionowa
egzamin na prawo jazdy
ubezpieczenie samochodu uprzywilejowanego
które części samochodu są najbardziej awaryjne
samochody za kwotę wolną od podatku
psychotesty
jakie kary grożą za jazdę nieodśnieżonym samochodem
czy mozna wziąć samochód w leasing bez prawa jazdy
oc lincolna
ubezpieczenie oc fiata