Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

Oblicz ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • ikona waga

  Dla oszczędnych, bo dzięki kalkulatorowi Mubi możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • ikona głowy

  Dla sprytnych, bo porównywarka Mubi zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • zegarek

  Dla zabieganych, bo obliczenie ceny ubezpieczenia samochodu na Mubi może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • ikona gwiazdy

  Dla wymagających, bo współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • ikona kalendarza

  Dla planujących, bo dzięki Mubi możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • ikona lupy

  Dla dociekliwych, bo każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń samochodu na Mubi

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

potwierdzenie
 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Dane właściciela

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • Dane nieobowiązkowe

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

mężczyzna ikona Mężczyzna, 38 lat, Wodzisław Śląski
201 zł BMW 316
kobieta ikona Kobieta, 49 lat, Laszki
216 zł Opel Kadett
mężczyzna ikona Mężczyzna, 36 lat, Pasieka
252 zł Skoda Fabia
mężczyzna ikona Mężczyzna, 47 lat, Kalwaria Zebrzydowska
445 zł Fiat Punto
mężczyzna ikona Mężczyzna, 69 lat, Tarnów
456 zł Hyundai i30
mężczyzna ikona Mężczyzna, 28 lat, Gdańsk
480 zł Renault Twingo
dziewczyna ikona Kobieta, 50 lat, Biała Podlaska
484 zł Mazda 3
mężczyzna ikona Mężczyzna, 46 lat, Twardogóra
494 zł Opel Meriva
kobieta ikona Kobieta, 42 lata, Jelcz-Laskowice
540 zł Alfa Romeo Brera
mężczyzna ikona Mężczyzna, 51 lat, Wrocław
501 zł Daewoo Matiz
mężczyzna ikona Mężczyzna, 52 lata, Jawor
516 zł Ford Focus
mężczyzna ikona Mężczyzna, 54 lata, Gliwice
529 zł Volkswagen T-ROC
KROK PO KROKU

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy Ci telefonicznie w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

ochrona samochodu ikona

Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

Które dodatkowe ubezpieczenia samochodu warto mieć?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości w czasie tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia. Więcej o różnicach między ubezpieczeniem nowego samochodu a starego możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

846 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi w czerwcu 2020 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1529 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 1181 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1477 zł.

Statystyki porównywarki Mubi podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki Dacia (615 zł), Kia (678 zł) i Suzuki (666 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek BMW (1060 zł), Lexus (991 zł), i Dodge (952 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Opola, Kielc i Rzeszowa. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 783 zł, 814 zł, 840 zł.

Dołącz do dyskusji

0 komentarzy
Skomentuj jako pierwszy!

Poradniki

ulica w Szwecji
Szwecja
klasy samochodów
włączanie się do ruchu
mikrodrzemka
bagaż podręczny - wymagania
aquaplaning
Infiniti
Dodge
Daihatsu OC
tesla
światła do jazdy dziennej
jak poprawnie wyprzedzać
motocyklista na drodze
ubezpieczenie kampera
jazda na autostradzie
ABS samochód
samochód i kobieta
kierowcy
kierowca-samochod
nowy samochód - jazda próbna
światła pozycyjne
samochody z automatyczną skrzynią
opona - flak
zestaw naprawczy do opon
OC przewoźnika drogowego
wyspy alandzkie - flaga
wycena auta
kupno auta - pośednik
Pojezierze Drawskie
kraina wielkich jezior mazurskich
kaszuby
Roztocze
austria
mandat z fotoradaru
uraz psychiczny po wypadku
używany samochód
rynek samochodów
zatoka na Rodos
prawo jazdy AM
Szlak orlich gniazd
latarnie w Polsce
Sebia przewodnik
prawo jazdy A, A1, A2, AM
youngtimer - jak ubezpieczyć
Estonia - przewodnik
serbia - przewodnik dla kierowców
pakiet ubezpieczenia nieruchomości i samochodu
nieprzyjęcie mandatu - co zrobić
płatne autostrady w Polsce i w Europie
parlament w bukareszcie
rumunia - przewodnik
kupno samochodu bez OC
widok w Brugii
spalanie samochodu
Belgia przewodnik
samochód używany - jazda próbna
San Marino
Tablice rejestracyjne
AIDAS - wspomaganie kierowcy
brak dowodu rejestracyjnego
przegląd samochodu na gaz
Stolica Mołdawii - Kiszyniów
Dezynfekcja samochodu
ulica w wielkiej brytanii
widok na big ben
ubezpieczenie w trakcie wakacji
mlody kierowca w samochodzie
samochody w Europie
Mołdawia - przewodnik turystyczny
bezpieczeństwo nad wodą
auto z salonu
moskwa - rosja
zmiana przeznaczenia pojazdu
ubezpieczenie tuningowanego samochodu
samochód firmowy
części samochodowe ze złomowiska
karta wypadku
wypadek śmiertelny Polska
kredyt samochodowy
zabezpieczenia w samochodzie
punkty karne
wycena auta - odszkodowanie
walizka do samolotu
mandat z fotoradaru
samochód do 10 tys
akcyza za samochód
samochód - awaria
wieloryb u wybrzeży islandii
szczepienie przed wyjazdem
kto odpowiada za większość wypadków w Polsce
limity w ubezpieczeniach
kobieta nad basenem
zachód słońca - Maroko
rower z sakwami na wielodniową wycieczkę