Ubezpieczenie samochodu OC i AC u nas 24 h/7!

Oblicz ceny OC/AC
Krzysztof Hołowczyc
sprawdź sobie autograf Krzysztofa Hołowczyca

Mubi.pl - porównywarka ubezpieczeń dla sprytnych i oszczędnych kierowców

 • ikona waga

  Dla oszczędnych, bo dzięki kalkulatorowi Mubi.pl możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie niż w zeszłym roku. Znajdziesz najtańsze OC online i unikniesz przepłacenia.

 • Dla sprytnych, bo porównywarka Mubi.pl zastępuje wiele kalkulatorów ubezpieczeń online, dzięki czemu otrzymujesz listę konkurencyjnych ofert od różnych ubezpieczycieli na jednej stronie.

 • zegarek

  Dla zabieganych, bo obliczenie ceny ubezpieczenia samochodu na Mubi.pl może zająć zaledwie 3 minuty od początku wypełniania formularza do wyświetlenia listy ofert ze składkami.

 • Dla wymagających, bo współpracujemy z liderami rynku ubezpieczeniowego, aby móc zaproponować Ci korzystne pakiety ubezpieczeń samochodu.

 • Dla planujących, bo dzięki Mubi.pl możesz obliczyć cenę ubezpieczenia samochodu jeszcze przed zakończeniem aktualnej umowy. Możesz zapisać kalkulację w panelu użytkownika lub wysłać na e-mail i wrócić do niej w dowolnym momencie.

 • Dla dociekliwych, bo każda oferta w kalkulacji zawiera najważniejsze szczegóły w tabelce. Jednym kliknięciem możesz ściągnąć OWU, które dokładnie opisuje warunki wybranego ubezpieczenia.

Przejdź do kalkulatora
logo allianz
logo aviva
logo axa
logo benefia
logo generali
logo link 4
logo mtu
logo proama
logo pzu
logo you can drive
KROK PO KROKU

Tych danych potrzebujesz do porównania cen ubezpieczeń samochodu na Mubi.pl

Te kilka kroków dzieli Cię od najtańszego ubezpieczenia OC samochodu!

 • Dane samochodu

  rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, wersja według baz Eurotax i Info-Ekspert, sposób użytkowania samochodu (np. prywatnie, tylko w Polsce), stan licznika, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy, data pierwszej rejestracji, rok zakupu samochodu przez obecnego właściciela, miejsce parkowania nocą, ostatni ubezpieczyciel samochodu.

 • Dane właściciela

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania i opcjonalnie adres zamieszkania, płeć, stan cywilny, rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26. roku życia.

 • Dane współwłaścicieli samochodu

  data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy kat. B, kod pocztowy i miejscowość zameldowania, płeć.

 • Dane najmłodszego dodatkowego kierowcy poniżej 26. roku życia

  data urodzenia i uzyskania prawa jazdy kat. B.

 • Historia ubezpieczenia

  okres kupowania OC i ewentualnie AC dla samochodu, liczba zlikwidowanych szkód i lata ich wystąpienia.

 • Dane nieobowiązkowe

  imię i nazwisko właściciela samochodu, numer PESEL, e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny.

Przykładowe kalkulacje na mubi.pl

dziewczyna Kobieta, 47 lat Żywiec
287 zł Daewoo Matiz
kobieta Kobieta, 59 lat Marianów Rogowski
554 zł Toyota Auris
mężczyzna Mężczyzna, 41 lat Żyrardów
356 zł Opel Agila
mężczyzna Mężczyzna, 31 lat Radom
400 zł Skoda Fabia
kobieta Kobieta, 35 lat Warszawa
678 zł Volkswagen Passat
mężczyzna Mężczyzna, 43 Opole
590 zł Chevrolet Aveo
mężczyzna Mężczyzna, 34 lat Łowicz
356 zł Kia Cee'd
dziewczyna Kobieta, 49 lat Katowice
446 zł Volkswagen Golf
mężczyzna Mężczyzna, 44 lat Gdańsk
476 zł Ford Fusion
kobieta Kobieta, 43 lat Szczecin
453 zł Opel Astra
mężczyzna Mężczyzna, 50 lat Warszawa
450 zł Skoda Octavia
dziewczyna Kobieta, 33 lat Poznań
578 zł Volkswagen Passat
KROK PO KROKU

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

 • Wybierz zakres ochrony

  Na Mubi.pl możesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale również AC na wypadek kradzieży pojazdu, assistance na wyjazd zagraniczny czy ubezpieczenie NNW chroniące kierowcę i pasażerów.

 • Sprawdź szczegóły ubezpieczeń

  Czy wiesz, że w zależności od wariantu autocasco możesz uczestniczyć finansowo w naprawie samochodu? To zależy od udziału własnego w szkodzie. Dzięki szczegółom podanym w ofertach na Mubi.pl możesz dokładnie sprawdzić ważne warunki ubezpieczeń.

 • Porównaj ceny ubezpieczeń

  Po wytypowaniu korzystnych pakietów możesz posortować listę według cen i wybrać ubezpieczenie z optymalną składką. Podoba Ci się droższa oferta ze świetnym AC all risks? Pamiętaj, że niektóre firmy oferują ubezpieczenia na raty.

 • Zamów rozmowę z naszym doradcą

  Pomożemy telefonicznie Ci w wyborze ubezpieczenia. Kliknij Zamów rozmowę obok jednej z ofert i wybierz, kiedy mamy się do Ciebie odezwać.

ochrona samochodu

Które ubezpieczenia samochodu są najważniejsze?

 • Ubezpieczenie OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeśli Twój samochód spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia z winy kierowcy Twojego auta.

 • Ubezpieczenie AC

  To jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu możesz otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę samochodu.

 • Ubezpieczenie assistance

  Dzięki temu ubezpieczeniu dobrowolnemu możesz liczyć na pomoc podczas podróży. Assistance zapewnia m.in. próbę naprawy na miejscu szkody, holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu, wynajem samochodu zastępczego.

Które dodatkowe ubezpieczenia samochodu warto mieć?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Jak wybierać dodatkowe ubezpieczenia samochodu?

  W przypadku wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych polecamy sugerowanie się zakresem ochrony w pierwszej kolejności, a następnie ceną. Dlaczego? O ile najlepsze OC jest najtańsze, o tyle tanie AC czy assistance będą miały wąski zakres ochrony. Dlatego najpierw określ, które usługi ubezpieczyciela Ci się przydadzą, a potem wybierz ofertę, która zarówno spełnia Twoje wymagania, jak i ma optymalną cenę.

  Przykład: jeśli zależy Ci na AC na wypadek kradzieży samochodu, sprawdź zakresy ochrony wybranych minicasco, a potem wybierz ofertę na Twoją kieszeń. Tańsze AC może mieć zmienną sumę ubezpieczenia, droższe - stałą, dzięki której otrzymasz odszkodowanie równe wartości samochodu z dnia zawarcia umowy. O różnicach między sumami ubezpieczenia samochodu przeczytaj tutaj.

Opinie
4.9
32 opinie
Roksana Korczyk
wczoraj

Świetnie, że porównywarka jest prosta w obsłudze i nie ma miliona informacji do wpisania, tylko wszystko w pigułce.

Krzysztof Zieliński
2 tygodnie temu

Ubezpieczenia. Wszystkie firmy w jednym miejscu

Wioletta Wysocka
3 miesiące temu

super, konsultantka pomogła znaleźć mi fajna oferte, poniewaz nie do konca wiedzialam na jaka sie zdecydowac. Poelcam, Wiola!

Katarzyna Owies
3 miesiące temu

Pani na infolinii bardzo mila i cierpliwa :) wybrałam z nią ubezpieczenie dla mojego pierwszego auta :D

Oliwia Górska
3 miesiące temu

Super obsluga. Zadzwonilam na infolinie i Pani pomogla mi dokonac wyboru, Polecam Oliwka

Mubi.pl dzieli się wiedzą o ubezpieczeniach samochodu

Czym się różni ubezpieczenie starego samochodu od ubezpieczenia nowego auta?

Stare samochody mają mniejszą wartość od nowych aut i nie tracą na wartości w czasie tak jak nowe. Przykład: cena autocasco 13-letniego samochodu może być niższa od AC 3-letniego auta ze względu na niższą i zmienną sumę ubezpieczenia. Więcej o różnicach między ubezpieczeniem nowego samochodu a starego możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu za granicę?

Ubezpieczając samochód za granicę, warto wybrać assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie samochodu. Przyda Ci się także autocasco, dzięki któremu dostaniesz odszkodowanie po stłuczce, wypadku czy kradzieży pojazdu. W artykule Jak wybrać autocasco za granicę? Ile kosztuje i w których krajach obowiązuje? opisaliśmy szczególne ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności oraz jak dopasować AC do wyjazdu za granicę.

Przeczytaj również artykuł Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu używanego za granicą dłużej niż miesiąc? Ceny + wskazówki i Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą, aby przygotować się odpowiednio wcześniej do wyjazdu. Zastanów się też nad NNW, dzięki któremu Ty i Twoi pasażerowie możecie otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, rehabilitację, niezdolność do pracy po wypadku, zwrot kosztów środków ortopedycznych itp.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Wypowiedzenie ubezpieczenia samochodu dotyczy tylko obowiązkowego OC, o czym możesz przeczytać więcej w tym artykule. Ubezpieczenia dobrowolne, czyli np. autocasco i assistance, wygasają automatycznie. Jeśli kupujesz ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możesz w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na odległość odstąpić od niej. Dokładne zasady są opisane w artykułach Odstąpienie od umowy OC i Co to jest umowa zawarta na odległość? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, jak ją wypowiedzieć.

Ile wynosi cena ubezpieczenia samochodu?

828 zł to średnia cena ubezpieczenia OC dla użytkowników porównywarki Mubi.pl w lutym 2020 roku. Więcej wydają kierowcy w wieku od 18 do 25 lat, którzy ubezpieczają samochód bez współwłaściciela. Wówczas średni koszt OC rośnie do aż 1631 zł. Grupa młodych kierowców, która korzysta ze zniżek doświadczonego współwłaściciela samochodu, cieszy się niższą składką OC w wysokości 1284 zł. Dla całej grupy średnia cena OC wynosi 1580 zł.

Statystyki porównywarki Mubi.pl podają również, że najmniej za ubezpieczenie samochodu płacą właściciele aut marki Dacia (616 zł), Suzuki (669 zł) i Kia (668 zł). Najwięcej – właściciele samochodów marek BMW (1057 zł), Lexus (1007 zł), Saab (953 zł). Na korzystne cenowo ubezpieczenie samochodu mogą liczyć również mieszkańcy Opola, Kielc i Lublina. W tych miastach średnia składka OC wyniosła odpowiednio 756 zł, 800 zł i 802 zł.

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki

widok na węgierski parlament
fort na półwyspie chalcydyckim
co załatwisz przez internet z samochodem
pamiatki z wakacji
wypadek samochodowy
rejs na gozo
parlament węgierski
lotnisko
wtyczki do samochodu elektrycznego
ubezpieczenie turystyczne a ciąża
widok z lotu ptaka na Gironę - Costa Brava
kobieta załatwia sprawy związane z samochodem przez internet
wizy
amsterdam
kobieta w aucie
Praga
szwajcarskie krajobrazy
karetka
budż halifa
samochody na drodze
pierwsza pomoc - wypadek drogowy
ubezpieczenie w Tatry Słowackie
śnieg w górach
góry w karpaczu
Jerozolima
szwajcaria
Litwa
Tatry polskie
loty samolotem
samoloty
lot samolotem
upadek biura podróży
piramidy w Egipcie
wyciąg narciarski
widok na plażę chorwacką
sztokholm
Izrael
Chorwacja
CYPR
zielony staw kieżmarski w Tatrach Słowackich
turecka plaża
Grecja - turystyka
wyjazd na narty
ubezpieczenie w góry na narty
hiszpania
morze w Bułgarii
karta EKUZ na wakacjach
za co można stracić prawo jazdy
Ubezpieczenie turystyczne- wyłączenia
widok na Cypr
fontanna trytona u wejścia do Valletty
Czarnogóra
ubezpieczenie do pracy za granicą
rezygnacja z podróży
centrum Kopenhagi
Odszkodowanie z AC
dokumenty samochodu
dziecko w foteliku
Włochy - miasto
portugalia - miasto
Francja - Paryż
praca za granicą
Włochy Wenecja
auto na plaży
Turystyka w Albanii
plaża w Turcji
karawana wielbłądów na tunezyjskiej pustyni
Morze w Grecji
opóźniony lot odszkodowanie
odwołany lot - odszkodowanie
fort św. Elma w Valletcie
Cypr - słone jezioro
stłuczka pożyczonym autem
Paryż
Morze w Bułgaii
Plaża w Portugalii
Hiszpania La Magna
Albania
Czarnogóra - morze
PBUK
młoda dziewczyna kupiła samochód
czerwone światło
mężczyzna przy komputerze
Samochód sportowy - ubezpieczenie
sprzedaż samochodu a rata za OC
ubezpieczenie samochodu miejskiego
umowa zawarta na odległość
Akt wandalizmu a AC
autocasco za granicą
osoba spoza dowodu rejestracyjnego
kupno ubezpieczenia
samochód terenowy
stłuczka samochodem na minuty
zapięte pasy samochodowe
pies wyglądający z samochodu
nnw komunikacyjne