UBEZPIECZYCIEL TUZ

tuz logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

TUZ to skrót od Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych, ale też dawny synonim lidera. Marka TUZ Ubezpieczenia należy do TUZ TUW (Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych), które działa na polskim rynku od 2003 roku. Aktualnie oferuje klientom ubezpieczenia samochodu, domu i mieszkania, rodziny oraz ubezpieczenia dla rolników.

Oferta jest dopasowana również do potrzeb firm: zarówno małych i średnich przedsiębiorców, jak i dużych korporacji. W kwietniu 2020 roku Gazeta Ubezpieczeniowa przyznała marce tytuł Ubezpieczyciela Miesiąca – szczególnie za akcję Pełen Pakiet Pomocy dla Agenta.

W 2019 roku TUZ Ubezpieczenia zdobyło nagrodę od Komisji Nadzoru Finansowego, która wyróżniła markę tytułem Instytucji finansowej przyjaznej mediacji. W kolejnym roku towarzystwo ubezpieczeniowe osiągnęło spory sukces finansowy, zwiększając przypis składki o 40 000 000 zł w porównaniu do roku poprzedniego. Sam zysk wyniósł ponad 4 000 000 zł. Z okazji 20-lecia firmy przypadającego na 2023 rok, TUZ Ubezpieczenia zamierza osiągnąć przypis składki w wysokości pół miliarda złotych.

Więcej

Dane kontaktowe TUZ Ubezpieczenia

CENTRALA TUZ TUW
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa

Klienci TUZ Ubezpieczenia mogą komunikować się z firmą za pomocą formularza kontaktowego.

Rodzaje ubezpieczeń w TUZ Ubezpieczenia

OC

Ubezpieczenie OC komunikacyjne jest obligatoryjne i reguluje je Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. To minimum ubezpieczeniowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych.

Jeśli zależy Ci na ochronie również na wypadek uszkodzenia własnego samochodu, pomocnych usługach po pechowej awarii auta na trasie czy wsparciu finansowym w pokryciu kosztów leczenia po wypadku, sprawdź ofertę ubezpieczeń dobrowolnych TUZ TUW. Twój idealny pakiet może zawierać OC komunikacyjne i polisy, które pomogą Ci sfinansować naprawę auta, rehabilitację powypadkową czy ułatwią dotarcie na czas do celu pomimo awarii samochodu na drodze.

Więcej
AC

TUZ Ubezpieczenia oferuje różne wersje autocasco, które na dodatek mają wiele wariantów. W klasycznym AC szkodę można rozliczyć w wariancie kosztorysowym, serwisowym lub w ramach Sieci Naprawczej.

Standardowe AC TUZ TUW można rozszerzyć o ochronę zniżek i wykupić stałą sumę ubezpieczenia, dzięki której odszkodowanie za np. kradzież auta zostanie obliczone na podstawie jego wartości z dnia umowy, więc klient otrzyma wyższą kwotę. Dostępna jest także dodatkowa opcja braku redukcji sumy ubezpieczenia przy szkodach częściowych i ubezpieczenie bagażu.

Druga opcja to MINICASCO. Jest tańsze, ale ma zredukowany zakres ochrony. TUZ udostępnia je w trzech wariantach: kradzież, żywioły + zwierzęta, żywioły + zwierzęta + kradzież. Ubezpieczenie AC w wariancie żywioły + zwierzęta oznacza, że polisa chroni na wypadek szkód wyrządzonych wyłącznie przez siły natury i zwierzynę, nie człowieka.

Ostatnią opcją jest ubezpieczenie Szkoda Całkowita AC, które zapewnia odszkodowanie tylko po kradzieży pojazdu lub szkodzie całkowitej, czyli takiej, po której uszkodzenie pojazdu przekracza 70% jego wartości.

Więcej
Assistance

Ubezpieczenie Auto Assistance TUZ TUW jest dostępne w czterech wariantach: Podstawowym, Standard, Comfort i VIP. Podstawowy wariant zapewnia pomoc ubezpieczyciela wyłącznie po kolizji drogowej.

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie po wypadku, awarii pojazdu lub jego unieruchomieniu z innych przyczyn, np. rozładowania się akumulatora, pęknięcia szyby czołowej, zgubienia kluczyków, wybierz wariant Standard.

Opcja poziom wyżej, czyli Comfort, zapewnia pomoc dodatkowo po np. przebiciu ogumienia, awarii świateł, kierunkowskazów, przednich wycieraczek, nalaniu zanieczyszczonego lub niewłaściwego paliwa, uszkodzeniu silnika wskutek zassania wody. Klient może skorzystać również z wynajmu pojazdu zastępczego, zorganizowania kontynuacji podróży bądź zakwaterowania po kradzieży lub odholowaniu pojazdu do warsztatu.

Wariant VIP zapewnia ponadto m.in. kierowcę zastępczego oraz opiekę nad dziećmi, a także możliwość łączenia usług, np. zorganizowania noclegu i pojazdu zastępczego.

Więcej

3 najlepsze pakiety ubezpieczeń TUZ Ubezpieczenia

OC + AC + Auto Assistance
 • Pakiet dla osób, które chcą korzystać z wszechstronnej ochrony podczas podróży.

 • Jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony np. wskutek kolizji lub aktu wandalizmu, otrzymasz odszkodowanie z AC i pomoc z Auto Assistance, która może polegać np. na wynajmie auta zastępczego.

 • Standardowe AC TUZ Ubezpieczenia obejmuje różnorodne szkody, zarówno wywołane przez siły natury, jak i osoby trzecie. Ochrona dotyczy szkód częściowych i całkowitych.

 • W zależności od wybranego wariantu AC, możesz otrzymać odszkodowanie obliczone na podstawie kosztorysu i naprawić samochód w wybranym przez Ciebie warsztacie lub skorzystać z wariantu serwisowego, w którym ubezpieczyciel rozlicza się z warsztatem.

 • Dodatkowe opcje to stała suma ubezpieczenia, dzięki której odszkodowanie za szkodę całkowitą jest obliczane na podstawie wartości samochodu z dnia zawarcia umowy, oraz odnawialna suma ubezpieczenia, która nie jest pomniejszana o każde odszkodowanie.

 • TUZ Ubezpieczenia może rozszerzyć Twoje AC również o ubezpieczenie bagażu i ochronę zniżek, dzięki której nawet po zgłoszeniu jednej szkody zachowasz zniżki w kolejnym roku ubezpieczeniowym.

Przejdź do porównywarki
OC + AC MINI
 • Autocasco w wariancie mini to ubezpieczenie dla właścicieli pojazdów, którzy chcą je ubezpieczyć na wypadek wybranych zdarzeń losowych i uniknąć płacenia wyższej składki.

 • AC Mini jest dostępne w trzech wariantach: kradzież, żywioły + zwierzęta, żywioły + zwierzęta + kradzież.

 • AC na wypadek szkód wyrządzonych przez żywioły obejmuje ochroną skutki takich zdarzeń losowych jak pożar, grad, huragan, deszcz nawalny, powódź.

 • Jeśli ubezpieczysz samochód na wypadek kradzieży w TUZ Ubezpieczenia, otrzymasz odszkodowanie, które ułatwi Ci zakup nowego auta.

Przejdź do porównywarki
OC + Fitcasco
 • Pakiet dla osób, które chcą chronić finansowo kierowcę i pasażerów ubezpieczonego samochodu.

 • W zależności od potrzeb możesz wybrać odpowiedni wariant autocasco i assistance, w cenie otrzymując również ubezpieczenie AutoSzyby z sumą 2000 zł oraz NNW kierowcy i pasażerów z sumą 10 000 zł.

 • Ubezpieczenie AC w Fitcasco można zawrzeć w Wariancie I (szkoda całkowita i kradzież), Wariancie II (szkoda częściowa do 5000 zł na zdarzenie, szkoda całkowita i kradzież) lub Wariancie III (szkoda częściowa, całkowita i kradzież do 10 000 zł).

 • Ubezpieczenie Auto Assistance w Fitcasco może być zawarte w Wariancie Start (naprawa na miejscu zdarzenia po wypadku, holowanie do najbliższego warsztatu, usługi informacyjne), Wariancie Standard (m.in. naprawa i holowanie do 200 km w razie wypadku, awarii czy przebicia opony, kierowca zastępczy, opieka nad dziećmi, wynajem pojazdu zastępczego) lub Wariancie Rozszerzonym (zakres holowania do 500 km).

 • Suma ubezpieczenia Auto Assistance wynosi 15 000 zł na wszystkie zdarzenia.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia

Ekspert Mubi

Rokrocznie marka TUZ Ubezpieczenia rozwija się i pozyskuje zadowolonych klientów. Oferta TUZ Ubezpieczenia będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, jeżeli szukasz wszechstronnej ochrony ubezpieczeniowej samochodu lub innego pojazdu, domu lub mieszkania, rodziny, a nawet firmy. TUZ Ubezpieczenia obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wiele spraw związanych z polisami możesz zrealizować online. W razie wątpliwości pomoże Ci profesjonalny konsultant na infolinii.

Jolanta z Rzeszowa

Od lat mam ubezpieczone mieszkanie i samochód w TUZ Ubezpieczenia. Wiele razy uzyskałam miłą i profesjonalną pomoc. Szybko wypłacają odszkodowania i grzecznie wszystko tłumaczą.

Sandra z Pruszcza Gdańskiego

Ubezpieczam się w TUZ, bo dostaję zniżkę za wykupienie pakietu ubezpieczeń i zawsze mogę liczyć na szybką pomoc. Kiedy musiałam zmieniać dane w polisie, prawie wszystko załatwiłam online sama.

Konrad z Ostródy

Zniechęcony dwoma innymi firmami, zaryzykowałem ubezpieczenie auta i mieszkania w TUZ. Opłacało się i chyba przedłużę umowę na kolejny rok. Zero problemów z likwidacją szkody.

Tomasz z Dąbrowy Górniczej

Polecam TUZ znajomym, bo można się dodzwonić bez problemu, a jak napisze się maila, to nie czeka się długo na odpowiedź. Zgłaszałem kilka razy stłuczki z AC i bez problemu dostałem kasę.

Patryk z Brzegu

Udane negocjacje. Dostałem zniżkę na duży pakiet dla samochodu, mimo że chciałem tylko OC i AC. Ale wziąłem jeszcze assistance za małą dopłatą i TUZ pomogło mi na wakacjach. Sam wydałbym więcej po stłuczce!

Średnia ocena TUZ Ubezpieczenia:
4,004 oceny

Korzystałeś z TUZ Ubezpieczenia? Oceń:

23,00
Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w TUZ Ubezpieczenia?

Najprostszym sposobem na zgłoszenie szkody komunikacyjnej, osobowej lub na mieniu jest wypełnienie formularza online. Możesz zgłosić szkodę zarówno z własnej polisy, jak i polisy sprawcy, który jest ubezpieczony w TUZ TUW. Rejestracja szkody jest możliwa również telefonicznie (+48 22 327 60 60, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00).

Z TUZ Ubezpieczenia możesz komunikować się także e-mailowo. Napisz na adres [email protected] Obecnie możliwy jest również kontakt tradycyjną drogą pocztową na adres: Centrum Obsługi Korespondencji, ul. Prażmowskiego 15, 26-600 Radom.

TUZ Ubezpieczenia oferuje klientom ekstremalnie szybkie rozliczenie szkody z ubezpieczenia NNW. Dzięki opcji Szybkie NNW możesz otrzymać świadczenia nawet w ciągu 3 dni od zgłoszenia szkody za pomocą tego formularza. Ubezpieczyciel likwiduje szkodę w ciągu kilku dni, jeśli Dział Likwidacji Szkód Osobowych ([email protected]) otrzyma pełną dokumentację medyczną po zakończeniu leczenia powypadkowego.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w TUZ Ubezpieczenia?

Możesz pobrać darmowy wzór wypowiedzenia OC z mubi.pl lub banku dokumentów TUZ Ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe udostępnia aż trzy wzory rezygnacji z OC komunikacyjnego:

Jak wysłać wypowiedzenie OC komunikacyjnego do TUZ Ubezpieczenia?

 1. Pobierz właściwą wersję dokumentu.
 2. Wydrukuj wzór.
 3. Wypełnij wypowiedzenie. Pamiętaj o czytelnym podpisie!
 4. Zrób skan wypowiedzenia lub zdjęcie.
 5. Wyślij wypowiedzenie na e-mail [email protected] lub za pomocą formularza kontaktowego.

Wypowiedzenie OC samochodu w TUZ TUW możesz wysłać również pocztą na adres:

CENTRALA TUZ TUW
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa

Jest to jednak najbardziej czasochłonna opcja. Data nadania listu jest datą wypowiedzenia wyłącznie, jeśli skorzystasz z usług Poczty Polskiej. W innych przypadkach, np. skorzystania z usług firmy kurierskiej, liczy się data otrzymania przesyłki.

Możesz również skontaktować się z najbliższym agentem ubezpieczeniowym w Twojej miejscowości, który współpracuje z TUZ Ubezpieczenia.

TUZ TUW udostępnia również wniosek o zwrot składki ubezpieczeniowej. Możesz się o nią ubiegać po np. wyrejestrowaniu złomowanego pojazdu lub jego sprzedaży. O ile sprzedawca pojazdu może otrzymać zwrot składki za OC dopiero po wypowiedzeniu umowy przez nabywcę, o tyle wcześniej może wnioskować o zwrot składki za ubezpieczenia dobrowolne: AC, assistance, NNW, które nie są przepisywane na nowego właściciela pojazdu.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w TUZ Ubezpieczenia

Zalety
 • Auto Assistance jest oferowane w aż czterech wariantach.

 • Unikalna na rynku opcja ubezpieczenia AutoConcierge zapewnia klientom posiadającym OC w TUZ TUW pomoc po np. awarii pojazdu lub pęknięciu opony wskutek codziennego używania samochodu. Pomoc organizowana jest w jednym z warsztatów sieci HPC24, gdzie klient TUZ TUW otrzymuje rabaty na usługi serwisowe i części.

 • Standardowe ubezpieczenie AC jest dostępne w kilku wariantach rozliczenia szkody. Możesz rozszerzyć autocasco o ochronę zniżek i ubezpieczenie bagażu.

 • TUZ TUW oferuje również AC MINI w trzech wariantach (kradzież, żywioły + zwierzęta, żywioły + zwierzęta + kradzież).

 • AC TUZ TUW można rozszerzyć o ubezpieczenie szyb samochodowych, dzięki któremu można uniknąć zgłoszenia szkody z autocasco, jeśli np. wskutek aktu wandalizmu zostały uszkodzone wyłącznie szyby.

 • Suma ubezpieczenia NNW może wynosić od 10 000 zł do 100 000 zł na jedną osobę.

Wady
 • Brak ochrony zniżek na OC.

 • Ubezpieczenie AutoConcierge nie jest dostępne dla samochodów elektrycznych i takich marek samochodów, jak: Aston Martin, Bentley, Corvette, Ferrari, Hummer, Lamborghini, Maserati, Maybach, McLaren, Roll-Royce, Tesla.