UBEZPIECZYCIEL HDI

hdi logo
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Marka HDI jest znana na świecie już od ponad 100 lat, z kolei na polskim rynku ubezpieczeń pojawiła się w 2002 roku. Firmy działające pod marką HDI należą do międzynarodowej Grupy Talanx, która jest jedną z największych grup działających w Europie oraz na świecie, jeśli chodzi o rynek ubezpieczeń.

W 2012 r. nastąpiło przejęcie HDI Asekuracja TU S.A., w wyniku czego obecnie TUiR Warta S.A. sprzedaje ubezpieczenia pod marką HDI.

Więcej

Dane kontaktowe HDI

TUiR WARTA S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Z HDI możesz skontaktować się poprzez infolinię, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w sobotę w godzinach od 8:00 do 16:00.

Rodzaje ubezpieczeń w HDI

OC

HDI oferuje ubezpieczenie OC w dwóch wariantach – zwykłym OC oraz Pakiecie Turbo OC. Pierwsza opcja jest wariantem podstawowym, który gwarantuje ustawową ochronę, w ramach której ubezpieczony zyskuje ponadto Zieloną Kartę. W drugiej opcji ubezpieczony uzyskuje dodatkowo usługę Assistance Standard oraz ochronę zniżek przy spowodowaniu szkody do 2000 zł w pierwszym roku ubezpieczenia, jeśli jest nowym klientem.

Co więcej, jeśli podczas trwania umowy ubezpieczenia kierowca nie spowoduje żadnej szkody, przy przedłużaniu umowy na kolejny okres będzie on mógł uzyskać ochronę zniżek bez limitu wartości szkody.

W ramach Pakietu Turbo OC ubezpieczony otrzyma pomoc informacyjną w razie wypadku, dzwoniąc na infolinię HDI. Ponadto ubezpieczyciel zapewni holowanie do 100 km. Wykupując Pakiet Turbo OC, ubezpieczony zyskuje również możliwość rozszerzenia ochrony assistance i dokupienia w atrakcyjnej cenie ubezpieczeń: NNW Bezpieczna Rodzina, HDI Ekstra 2000, HDI Opony czy HDI Szyby.

Więcej
AC

HDI oferuje ubezpieczenie AC w dwóch wariantach: Pakiet HDI AC oraz Pakiet HDI AC Turbo. Osoby, które wybiorą pierwszy wariant, mogą skorzystać jedynie z gotówkowej metody rozliczenia szkody, działającej na zasadzie kosztorysu. Oznacza to, że ubezpieczony nie musi przedstawiać faktur za naprawę.

W Pakiecie HDI AC Turbo ubezpieczony zyskuje możliwość wyboru między gotówkową i niegotówkową likwidacją szkody. Ponadto ubezpieczony może rozszerzyć zakres ochrony o opcję, która gwarantuje naprawę w autoryzowanym warsztacie współpracującym z HDI i stałą sumę ubezpieczenia.

Więcej
Assistance

HDI oferuje ubezpieczenie Assistance w opcji Standard, Złoty, Złoty + oraz Podróżnik 15. Suma ubezpieczenia w opcji Standard wynosi 5000 zł i zapewnia tylko pomoc w holowaniu, jeśli dojdzie do wypadku na terenie Polski. Opcja Złota obejmuje sumę ubezpieczenia o wartości 10 000 zł, a opcja Złoty + sumę ubezpieczenia wynoszącą 20 000 zł.

Wybierając powyższe warianty, ubezpieczony zyskuje możliwość wynajęcia samochodu zastępczego, jeśli dojdzie do kradzieży lub wypadku. Ponadto jest większy zasięg terytorialny jeśli chodzi o holowanie pojazdu – w opcji Złoty + nie ma limitu kilometrowego, jeśli chodzi o holowanie na terenie Polski. Ponadto w wariantach Złoty oraz Złoty + ubezpieczony uzyskuje pomoc w porozumiewaniu się z urzędnikami, służbą medyczną czy policją. Osoby, które chcą skorzystać z Assistance w podróży, mogą wykupić wariant Podróżnik 15, który oferuje ochronę przez 15 dni.

Bez względu na wybór wariantu, HDI oferuje pomoc informacyjną, jeśli dojdzie do wypadku. Infolinia HDI jest w tym przypadku czynna przez 24h na dobę.

Więcej

3 najlepsze pakiety ubezpieczeń HDI

OC Pakiet Turbo
 • Rozszerzona opcja ubezpieczania OC, która obejmuje Assistance Standard oraz ochronę zniżek przy spowodowaniu szkody nieprzekraczającej wartości 2000 zł w pierwszym roku ubezpieczenia.

 • Przy przedłużaniu umowy klient zyskuje nielimitowaną ochronę zniżek.

 • Przy wykupieniu OC Pakiet Turbo, ubezpieczony zyskuje pomoc na wypadek potrzeby holowania w obrębie 100km.

 • Korzystając z OC Pakiet Turbo, możesz uzyskać zniżki na ubezpieczenia HDI opony, HDI Szyby czy NNW Bezpieczna Rodzina.

Przejdź do porównywarki
Pakiet HDI AC Turbo
 • Opcja bezgotówkowej likwidacji szkody.

 • Przy wykupieniu HDI AC Turbo, zyskujesz możliwość wykupienia nielimitowanej ochrony zniżek po szkodzie.

 • Przy przedłużaniu ubezpieczenia, możesz uzyskać pakiet Złote AC, które gwarantuje m.in. wypłatę 110% wartości samochodu w przypadku jego kradzieży.

Przejdź do porównywarki
HDI Ekstra 2000
 • Ubezpieczenie oferowane dla osób, które wykupiły w HDI ubezpieczenie OC lub AC.

 • W razie kradzieży gwarancja wypłaty kwoty 2000 zł na pokrycie wydatków związanych z utratą samochodu.

 • Klient może skorzystać z ochrony 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia HDI

Ekspert Mubi

HDI posiada bogatą ofertę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenia proponowane są w różnych wariantach, dzięki czemu każdy może dobrać ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb. Ubezpieczyciel udostępnia infolinię, która pomoże w razie potrzeby, co więcej, w przypadku konieczności zgłoszenia szkody, konsultanci są dostępni 24h na dobę. Ubezpieczenie w HDI polecamy osobom, które chcą otrzymać szeroki wachlarz ochrony oraz osobom, które preferują kontakt online. Za pośrednictwem formularzy udostępnionych na stronie ubezpieczyciela możesz załatwić szereg spraw związanych z ubezpieczeniem.

Maja

Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta w HDI. W momencie gdy moje auto uległo uszkodzeniu, uzyskałam natychmiastową pomoc. Konsultant wytłumaczył, co powinnam zrobić oraz niezwłocznie zorganizował holowanie.

Marek

W HDI ubezpieczony jestem już 3. rok z rzędu. Po pierwszym roku trwania umowy ubezpieczenia OC, przy przedłużaniu otrzymałem nielimitowaną ochronę zniżek, w związku z tym, że podczas pierwszego roku trwania ochrony ubezpieczenia nie spowodowałem żadnej szkody. Jestem bardzo zadowolony.

Adam

HDI dba o swojego klienta. Jako stały klient HDI uzyskałem szereg zniżek na dodatkową ochronę w zakresie ubezpieczenia NNW oraz ubezpieczenia opon. Dzięki takim zabiegom, w ogóle nie myślę o tym, żeby zmienić ubezpieczyciela.

Sandra

W HDI ubezpieczona jestem od roku. Zaproponowano mi o wiele korzystniejszą ofertę, niż w poprzednim zakładzie ubezpieczeń. Wykupiłam u nich nie tylko ubezpieczenie OC, ale również AC i NNW. Zadowolona jestem nie tylko z ceny, ale również z obsługi klienta. Oferta została dobrana w 100% do moich potrzeb.

Średnia ocena HDI:
5,001 ocena

Korzystałeś z HDI? Oceń:

15,00
Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak zgłosić szkodę w HDI?

HDI udostępnia na swojej stronie internetowej formularz online za pośrednictwem którego możesz zgłosić szkodę. Innym sposobem zgłoszenia szkody jest kontakt z infolinią. Z infolinią HDI możesz skontaktować się pod numerami: 22 449 99 99 lub 801 801 181

Zgłoszenie szkody za pośrednictwem infolinii możesz dokonać o dowolnej porze. Infolinia przyjmuje zgłoszenia przez 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że obsługa zgłoszonych już szkód jest możliwa jedynie w godzinach od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach od 8:00 do 16:00 w sobotę.

Możesz zgłosić szkodę również drogą tradycyjną, wysyłając zgłoszenie oraz odpowiednie dokumenty pocztą. Niezależnie od tego, jaką drogę kontaktu wybierzesz, pamiętaj, aby do zgłoszenia załączyć odpowiednie dokumenty i informacje:

 • notatkę policyjną z miejsca zdarzenia (jeśli wezwanie policji było konieczne),
 • oświadczenie spisane ze sprawcą wypadku,
 • dane uczestników zdarzenia,
 • dyspozycję wypłaty środków (ze wskazaniem numeru konta),
 • rachunki wykazujące poniesioną szkodę,
 • dokumentację medyczną (jeśli zgłaszasz szkodę osobową).

Na dalszym etapie likwidacji szkody ubezpieczyciel może wezwać Cię do dosłania niezbędnych dokumentów. Dokumenty można dosłać za pośrednictwem formularza. W formularzu należy wskazać numer szkody oraz swój adres e-mail. Do formularza możesz dołączyć pliki do wielkości 14 MB.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w HDI?

Na stronie internetowej HDI udostępniono formularz, za pośrednictwem którego można złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Nad formularzem udostępniono wzory wniosków, z których może skorzystać ubezpieczony.

Umowę ubezpieczenia zawartą przez internet możesz wypowiedzieć w ciągu 30 dni, licząc od dnia zawarcia umowy. Pamiętaj, że za dzień odstąpienia uznaje się dzień doręczenia dokumentu zakładowi ubezpieczeń lub dzień nadania w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego, lub dzień złożenia odstąpienia Agentowi, działającemu w imieniu i na rzecz zakładu ubezpieczeń, i dopiero z upływem tego dnia umowa ulega rozwiązaniu. Jeśli chcesz odstąpić od umowy zawartej na odległość, możesz to zrobić przez wskazany wyżej formularz online, do którego dołączysz stosowny wniosek. HDI udostępnia wzór oświadczenia.

Umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć z końcem okresu na jaki umowa została zawarta (12 miesięcy). Wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej na 1 dzień przed końcem trwania umowy. Umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć także, jeśli posiadasz podwójne ubezpieczenie OC, a także w sytuacji, gdy kupiłeś używany samochód i nie chcesz korzystać z ubezpieczenia po poprzednim właścicielu. HDI udostępnia na swojej stronie wzór wniosku. Wniosek możesz wysłać za pośrednictwem formularza udostępnionego na stronie HDI lub w formie tradycyjnej, wysyłając wypowiedzenie na adres:

TUiR WARTA S.A.,
Skrytka Pocztowa nr 1020,
00-950 Warszawa

Za datę wypowiedzenia umowy uznaje się dzień, w którym ubezpieczyciel otrzymał wypowiedzenie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje wypowiedzenie zostanie skutecznie złożone, wyślij je za pośrednictwem Poczty Polskiej, bowiem w przypadku skorzystania z polskiego operatora publicznego, za dzień wypowiedzenia uznaje się dzień nadania listu. Pamiętaj, że wypowiedzenie musi zawierać własnoręczny podpis. Jeśli będziesz wysyłał wypowiedzenie online, wydrukuj oświadczenie, podpisz je, a następnie wyślij skan do HDI.

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w HDI

Zalety
 • Możliwość zgłoszenia szkody za pośrednictwem infolinii, która działa 24h/dobę.

 • Obsługa szkód w formie online.

 • Szeroki wachlarz ofert ubezpieczeń, dzięki któremu każdy jest w stanie wybrać wariant dostosowany do swoich potrzeb.

 • HDI uczestniczy w programie BLS, dzięki czemu możesz w szybki sposób, bez dodatkowego zaangażowania zlikwidować szkodę o niewielkiej wartości.

Wady
 • Infolinia jest czynna 24h na dobę jedynie w zakresie zgłaszania szkody. Pozostałe sprawy możesz załatwić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 lub w sobotę od godziny 8:00 do 16:00.