Uniqa - Ubezpieczenia komunikacyjne

Logo Uniqa
Porównaj z innymi ubezpieczycielami

Uniqa to firma ubezpieczeniowa, która ma bogatą ofertę ubezpieczeń z licznymi zniżkami i atrakcyjnymi pakietami. Właściciele pojazdów, będący zainteresowani ubezpieczeniami komunikacyjnymi, mogą liczyć nawet na 80% zniżki na OC dzięki bezszkodowej jeździe. Uniqa działa na polskim rynku już od 30 lat, będąc liderem w ubezpieczeniach majątków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, natomiast od 20 lat firma jest własnością austriackiego koncernu ubezpieczeniowego.

Uniqa jest laureatem wielu nagród.

W latach 2015-2018 Uniqa była Instytucją Roku w rankingu na portalu MojeBankowanie.pl.
W 2018 roku Uniqa otrzymała wyróżnienie Perła Polskiej Gospodarki.
W 2017 roku firma została laureatem plebiscytu Srebrny Parasol 2017.
Na koncie firmy znajduje się również wiele innych nagród, m.in. Laury Konsumenta.

Więcej

Dane kontaktowe

UNIQA TU S.A.
ul. Gdańska 132
90-520 Łódź

Możesz poprosić o kontakt e-mailowy lub telefoniczny. W tym celu uzupełnij i wyślij ten formularz online.

Rodzaje ubezpieczeń w Uniqa

OC

Uniqa to jeden z graczy na rynku ubezpieczeniowym, który walczy o klientów korzystnymi pakietami z OC. Do wyboru masz 3 warianty ubezpieczenia OC z dodatkami: MINI, MAXI i MEGA. Klienci, którzy kupują pakiety z OC, dostają zniżki nawet do 80% za bezszkodową i długą historię ubezpieczenia, mogą korzystać z ich ochrony (nie tracą ich po szkodzie), otrzymują Zieloną Kartę za darmo. Pakiet OC MINI to opcja dla tych, którzy kupują tylko podstawowe ubezpieczenie pojazdu. Z tym wariantem dostaniesz gratis MINI Assistance.

Z pakietem OC MAXI dostajesz MINI Assistance i ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów. Uniqa wypłaci pasażerom odszkodowanie m.in. za obrażenia powstałe podczas wypadku. Pakiet OC MEGA przewyższa wariant MAXI jeszcze jednym dodatkiem – NNW kierowcy z wysoką sumą ubezpieczenia (150 000 zł). Każdy pakiet z OC można rozszerzyć o Ubezpieczenie Rehabilitacja, dzięki któremu Uniqa zapłaci za rehabilitację osoby ubezpieczonej, sprzęt rehabilitacyjny i jego dostawę.

Więcej
AC

Jeśli martwisz się tylko o kradzież samochodu lub jego uszkodzenie przez drzewo powalone wskutek burzy, bo przydarzyło się to sąsiadowi zeszłego lata, to pakiet AC MotoMidi jest dla Ciebie.

Jeżeli chcesz uniknąć płacenia za szkody częściowe z własnych pieniędzy, wybierz AC MotoMaxi. Jest to autocasco od wszystkich ryzyk – dzięki niemu dostaniesz odszkodowanie za wszystkie zdarzenia, które nie są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU Uniqa. W umowie nie ma udziału własnego – unikasz dopłacania do odszkodowań.

Ostatni wariant autocasco Uniqa to AC MotoMega. Ten pakiet plusuje również formułą all risks, ale w cenie dostajesz dodatkowe ubezpieczenia: szyb, rehabilitacji, NNW, assistance, opon i felg. W umowie Uniqa podaje, kiedy zwraca pieniądze za wymianę zamków w samochodzie i zakup fotelika samochodowego dla dziecka. Jeśli masz nawet 50% zniżek za bezszkodowość, dzięki ochronie zniżek po szkodzie nie stracisz szansy na tanie AC Uniqa w kolejnym roku.

Więcej
Assistance

Podstawowe ubezpieczenie assistance Uniqa dostaniesz w pakiecie z AC. Zapewnia holowanie z limitem do 100 km w Polsce i naprawę pojazdu na miejscu awarii (jeśli auto znajduje się minimum 25 km od domu osoby ubezpieczonej). Poza tym możesz dzwonić do Centrum Alarmowego Uniqa, aby podało Ci instrukcję postępowania po wypadku, pomogło znaleźć najbliższy hotel, zarezerwowało auto zastępcze na Twój koszt. Centrum Alarmowe odgrywa rolę informacji turystycznej, drogowej itp.

Assistance Komfort Extra daje takie korzyści, jak holowanie do 200 km, holowanie przyczepy, zakwaterowanie kierowcy i pasażerów auta w hotelu po kradzieży, awarii lub wypadku samochodu, wynajem samochodu zastępczego i pomoc tłumacza. Assistance Premium Extra odróżnia się od węższego wariantu przede wszystkim holowaniem aż do 500 km w Polsce i Europie oraz samochodem zastępczym na maksymalnie 7 dni. Najszerszy wariant ochrony, Assistance VIP Ekstra, nie ma limitu holowania w Polsce, z kolei w innych krajach europejskich wynosi on aż 1200 km! Klienci mogą korzystać z samochodów zastępczych nawet przez 30 dni, a jeśli kierowca jest hospitalizowany, Uniqa zorganizuje kierowcę zastępczego.

Więcej

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Uniqa

OC MINI + AC MotoMidi + NNW Kierowcy i Pasażerów
 • NNW Kierowcy i Pasażerów nawet za 59 zł za ochronę 5 osób podróżujących pojazdem.

 • Odszkodowanie z NNW dla każdej osoby wynosi od 40% do 100% sumy ubezpieczenia w zależności od doznanego uszczerbku na zdrowiu.

 • Ochrona finansowa na wypadek kradzieży pojazdu i szkód powstałych przez siły natury.

 • AC MotoMidi działa w Europie.

 • Możesz wnioskować o bezpłatną Zieloną Kartę przed wyjazdem za granicę.

Przejdź do porównywarki
OC MEGA + AC MotoMaxi + Ubezpieczenie Rehabilitacji
 • Brak udziału własnego – ubezpieczyciel wypłaca 100% odszkodowania za zdarzenie objęte autocasco.

 • Stała suma ubezpieczenia nie jest pomniejszana o wypłacone odszkodowania, więc nawet po kilku stłuczkach nie stracisz na wypłacie z AC.

 • Autocasco all risks w wariancie maksymalnym działa w Polsce i Europie.

 • Dzięki ochronie kierowcy i pasażerów Twoi towarzysze podróży dostaną odszkodowanie po wypadku.

 • MINI Assistance z pakietem OC.

Przejdź do porównywarki
OC MAXI + AC MotoMega
 • MINI Assistance w pakiecie.

 • OC MAXI zawiera NNW Kierowcy i Pasażerów.

 • Dzięki AC MotoMega dostaniesz zwrot kosztów rehabilitacji, zakupionego lub wypożyczonego sprzętu rehabilitacyjnego i jego dostawy.

 • Inne opłacalne dodatki w pakiecie AC MotoMega to ubezpieczenie szyb, opon, NNW.

 • Ubezpieczenie działa w Polsce i Europie.

 • Darmowa Zielona Karta do pakietu z OC

Przejdź do porównywarki
OC MINI + AC MotoMega
 • AC MotoMega (all risks) to pakiet z najszerszą ochroną Uniqa.

 • Dzięki ochronie zniżek po szkodzie nie tracisz szansy na obniżkę składki w kolejnym roku.

 • Pakiet AC MotoMega zawiera ubezpieczenie szyb, rehabilitacji i NNW.

 • Uniqa wypłaca odszkodowanie za uszkodzone felgi i opony.

 • Suma ubezpieczenia jest stała – nie zmniejsza się po wypłacie odszkodowania.

 • Uniqa może zwrócić pieniądze za zakup fotelika dla dziecka do samochodu.

Przejdź do porównywarki
OC MINI + AC MotoMaxi + Assistance Premium Extra
 • Darmowe assistance mini do OC MINI.

 • AC MotoMaxi ma formułę all risks. Uniqa wypłaca odszkodowanie za wszystkie zdarzenia, które nie są na liście wyłączeń odpowiedzialności w umowie.

 • Brak udziału własnego – osoba ubezpieczona nie finansuje częściowo naprawy szkody.

 • Gwarantowana (stała) suma ubezpieczenia AC oznacza, że nie pomniejsza się jej o każde wypłacone odszkodowanie. Dzięki temu osoba ubezpieczona nie traci na kolejnych wypłatach za szkody.

 • Assistance Premium Extra zawiera usługę holowania do 500 km w Polsce i Europie.

 • Dzięki assistance w wersji premium możesz mieć samochód zastępczy na 7 dni.

Przejdź do porównywarki
OC MINI + AC MotoMidi + Ubezpieczenie szyb
 • Dzięki likwidacji szkody z ubezpieczenia szyb nie tracisz zniżek na AC i OC.

 • Ubezpieczenie szyb jest dostępne nawet dla 20-letnich samochodów.

 • AC MotoMidi to ochrona finansowa na wypadek kradzieży auta i szkód wywołanych przez siły natury (np. uderzenie pioruna podczas burzy, grad, powódź, osuwanie się ziemi).

 • AC MotoMidi działa w krajach europejskich.

 • W pakiecie z OC MINI dostajesz MINI Assistance gratis.

 • Pakiet można rozszerzyć o ubezpieczenie rehabilitacji.

Przejdź do porównywarki

Klienci i ekspert oceniają ubezpieczenia Uniqa

Ekspert Mubi

Uniqa wyróżnia się wśród konkurencji różnorodnymi pakietami z gratisami i dodatkami w promocyjnych cenach. Kupując pakiet OC MEGA z darmowym assistance, NNW dla kierowcy i pasażerów oraz opcją rozszerzenia o Ubezpieczenie Rehabilitacji, płacisz mniej w porównaniu do osobnego kupowania tych usług. Interesująca jest oferta AC – Uniqa oferuje 2 warianty w formule all risks, różniące się dodatkowymi opcjami, i 1 wariant autocasco mini.

Marta z Wałbrzycha

Bardzo miły doradca klienta pomógł mi wybrać pakiet. Uniqa daje tyle dobrych opcji, że trudno się zdecydować na jedno ubezpieczenie. Mocno polecam!

Anna z Głogówka

Mam OC MINI i AC MotoMidi Uniqa, bo nie jeżdżę dużo samochodem, ale parkuję pod blokiem, zaraz koło parku, a boję się burz, wandali i złodziei.

Monika z Gdyni

Mam ubezpieczenie OC i domu w Uniqa. Jestem w klubie i korzystałam już z opłacenia wizyty z psem u weterynarza. Inaczej prawie 400 zł by poszło…

Karol z Warszawy

Dzięki Uniqa dostałem samochód zastępczy na kilka dni – akurat na czas naprawili moje auto. Dzięki ubezpieczeniu szyb nie straciłem zniżek na AC.

Średnia ocena Uniqa:
0,00brak ocen

Korzystałeś z Uniqa? Oceń:

Loading...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak złożyć wypowiedzenie OC Uniqa?

Niezależnie od powodu wypowiedzenia OC w Uniqa firma rekomenduje wysłanie wypowiedzenia e-mailem na [email protected] lub przekazanie dokumentu albo agentowi Uniqa, albo złożenie rezygnacji w najbliższej placówce. Chcesz wysłać wypowiedzenie ubezpieczenia OC Uniqa e-mailem? Wydrukuj dokument, wypełnij go, podpisz, zrób zdjęcie lub skan i wyślij w wiadomości. Rezygnacja bez własnoręcznego podpisu może nie zostać uznana. Możesz skorzystać również z formularza online.

Wypowiedzenie OC Uniqa złóż najpóźniej na dzień przed końcem umowy. Teoretycznie możesz je wysłać na adres UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź, ale praktycznie – płacenie za przesyłkę jest bez sensu, jeśli ten sam dokument możesz wysłać e-mailem. Poza tym data stempla pocztowego jest datą wypowiedzenia OC, jeśli wyślesz rezygnację Pocztą Polską. W przypadku innego operatora będzie się liczyć data otrzymania przesyłki.

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Uniqa?

Na stronie Uniqa działa elektroniczne zgłaszanie szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych i innych. Tutaj możesz zgłosić szkodę z autocasco, a tutaj – z ubezpieczenia OC. Z formularza mogą korzystać zarówno sprawcy, jak i poszkodowani. Szkodę może zgłosić nawet Twój pasażer czy znajomy. Jako klient Uniqa możesz skorzystać z BLS, jeśli szkoda zdarzyła się w Polsce, w kolizji brały udział tylko 2 pojazdy i została ustalona odpowiedzialność jednej ze stron – bez wysyłania sprawy do sądu. BLS w Uniqa nie obejmuje wypadków, których uczestnicy są ranni.

Niezależnie od tego, czy zgłosisz szkodę online, czy telefonicznie pod numerem 801 597 597, konieczne będą oględziny pojazdu. Dzięki aplikacji Uniqa Smart możesz przyspieszyć likwidację szkody. Rzeczoznawca Uniqa mówi Ci przez telefon, na jaki element pojazdu masz skierować smartfona z włączoną aplikacją. Zdalne oględziny przez apkę przypominają wirtualny spacer i przyspieszają wycenę szkód. Nie musisz się umawiać z rzeczoznawcą na spotkanie. Szkodę możesz też zgłosić listownie, wysyłając wniosek i potrzebne dokumenty na adres: UNIQA TU S.A. Jednostka Skanująco-Indeksująca, ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź, albo mailem (na [email protected]).

PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w Uniqa

Zalety
 • Ubezpieczenie OC jest dostępne w aż 3 pakietach: MINI, MAXI i MEGA.

 • Uniqa oferuje darmową bezpośrednią likwidację szkód, ochronę zniżek na ubezpieczenia, Zieloną Kartę za darmo.

 • MINI Assistance dostaniesz gratis z każdym pakietem z OC.

 • Assistance z większym zakresem ochrony możesz kupić z samym OC.

 • Maksymalnie 65% zniżki na autocasco za brak szkód w historii ubezpieczenia i nawet do 80% zniżki na OC.

 • NNW za 59 zł obejmuje ochroną 5 pasażerów samochodu. Suma ubezpieczenia NNW Kierowcy i Pasażerów jest ustalana indywidualnie.

 • Dodatkowe ubezpieczenie szyb jest dostępne nawet dla pojazdów mających 20 lat. Likwidacja szkody z ubezpieczenia szyb nie powoduje utraty zniżek na OC i AC. Możesz ubezpieczyć szyby, nie mając AC.

Wady
 • Infolinia Uniqa jest niedostępna w niedzielę. W ten dzień można zgłosić szkodę tylko online.