Dane kontaktowe UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Szeroki zakres formularzy on-line znajdziesz na stronie:
https://www.uniqa.pl/formularze-online/

Rodzaje ubezpieczeń w UNIQA

OC

W cenie ubezpieczenia OC w UNIQA dostajesz darmową Zieloną Kartę, która przyda Ci się podczas zagranicznych wojaży, oraz ubezpieczenie Assistance Midi obowiązujące w Polsce, dzięki któremu ubezpieczyciel zapewni Ci holowanie lub naprawę auta na miejscu zdarzenia, samochód zastępczy i pomoc informacyjną.

 • UNIQA honoruje zniżki na ubezpieczenie OC z innych towarzystw ubezpieczeniowych i oferuje konkurencyjne ceny.
 • Dzięki bezpłatnej Zielonej Karcie unikniesz kupowania dodatkowego ubezpieczenia za granicą w krajach, w których wymagana jest Zielona Karta.
 • Assistance Midi daje Ci możliwość korzystania z całodobowej infolinii. O dowolnej porze możesz zgłosić awarię w trasie lub poprosić o informacje o np. najbliższych stacjach paliw i hotelach, kosztach paliwa w danym kraju europejskim, warunkach pogodowych, procedurze zgłaszania szkód itp. Wszystkie rodzaje informacji są opisane w OWU UNIQA.
Więcej
Poznaj cenę
AC

Zarysowanie karoserii przez mało artystycznego wandala, wyrwane lusterko na parkingu, kradzież samochodu zaparkowanego przed kamienicą, wgniecenia boku wskutek stłuczki – jeśli chcesz uniknąć płacenia za kosztowne naprawy tych szkód i innych z własnej kieszeni, podpisz umowę ubezpieczenia AC z UNIQA.

Masz do wyboru 4 warianty stworzone dla pojazdów w wieku do 15 lat eksploatacji.

 • Ubezpieczenie AC UNIQA obejmuje ochroną również wyposażenie dodatkowe – pod warunkiem, że jest zamontowane na stałe, a jego demontaż wymaga użycia narzędzi mechanicznych.
 • Suma ubezpieczenia jest zmienna. Wyjątkiem jest wariant Serwis ASO dla pojazdów, których okres eksploatacji jest krótszy niż 3 lata i które pochodzą z polskiej sieci sprzedaży. Wówczas UNIQA oferuje gwarantowaną (stałą) sumę ubezpieczenia bez dodatkowej składki.
 • AC UNIQA zawiera franszyzę redukcyjną. Jej wysokość jest ustalana podczas składania wniosku o zawarcie umowy.
 • Maksymalna amortyzacja części wynosi 65% dla pojazdów w wieku powyżej 6 lat (wyłącznie w wariancie Kosztorys z amortyzacją).
Więcej
Poznaj cenę
Assistance

Właściciele pojazdów objętych ubezpieczeniem assistance mogą całodobowo dzwonić na infolinię, aby zgłosić szkodę z assistance lub poprosić o pomoc w ramach wybranego wariantu ubezpieczenia. Ubezpieczenie Assistance Uniqa jest dostępne w 5 wariantach, które różnią się zasięgiem terytorialnym i zakresem ochrony.

 • Ubezpieczenie Assistance Mini dotyczy wyłącznie wypadków w Polsce. W jego ramach ubezpieczony otrzymuje usługę naprawy na miejscu zdarzenia (do 300 zł) i holowanie do 75 km, a także pomoc informacyjną. Ubezpieczyciel świadczy także usługę holowania poszkodowanemu.
 • Ubezpieczenie Assistance Midi jest dołączane do pakietu z OC. Gwarantuje ono pomoc dla osób jeżdżących samochodem wyłącznie w Polsce. Dzięki temu wariantowi możesz skorzystać z naprawy auta na miejscu zdarzenia (do 300 zł), z holowania pojazdu (do 75 km), wynajęcia samochodu zastępczego (do 2 dni), transportu osób, przewozu, opieki i leczenia zwierzęcia domowego (np. leczenia psa lub kota do 1000 zł, transportu pupila do 400 zł). Otrzymasz pomoc informacyjną przez telefon. Możesz poprosić o holowanie pojazdu osoby poszkodowanej w kolizji z Twojej winy.
 • Ubezpieczenie Assistance Standard działa również tylko w Polsce, ale ma szerszy zakres ochrony w porównaniu do wariantu Assistance Midi. Maksymalny koszt naprawy auta na miejscu awarii wynosi 600 zł, limit holowania – 200 km i dotyczy ono też przyczepy. Ponadto możesz otrzymać samochód zastępczy nawet na 7 dni, jeśli Twoje auto zostanie skradzione bądź zdarzy Ci się wypadek minimum 25 km od domu. Ubezpieczyciel udzieli pomocy przy m.in. wymianie koła, otwarciu pojazdu, w razie braku paliwa lub zatankowania niewłaściwego. UNIQA może zorganizować natychmiastową pomoc medyczną i opiekę nad dziećmi oraz innymi osobami, które nie są samodzielne, kierowcę zastępczego i pojazd zastępczy, przewóz medyczny, nocleg dla kierowcy i pasażerów.
 • Ubezpieczenie Assistance Premium działa zarówno w Polsce, jak i w krajach europejskich. Limit holowania pojazdu wynosi 400 km. UNIQA pokrywa naprawę szkód na miejscu zdarzenia do 500 euro poza granicami Polski. W tym pakiecie kupujesz także usługę złomowania pojazdu, dostarczenia części zamiennych, pokrycia kosztów hospitalizacji do 1200 euro, zorganizowania wizyty osoby bliskiej, dostarczenia leków. UNIQA oferuje nawet pomoc finansową w formie zwrotnej pożyczki do 500 euro. Ubezpieczyciel zorganizuje dla Ciebie pomoc tłumacza i prawnika, którego honorarium może wynieść do 2000 euro.
 • Ubezpieczenie Assistance Prestiż UNIQA obowiązuje w Polsce i innych krajach europejskich. Dzięki najszerszemu wariantowi możesz skorzystać z holowania bez limitu w Polsce i do 1200 km za granicą. Popularne usługi, np. wynajem samochodu zastępczego lub kierowcy zastępczego, zorganizowanie noclegu, parkowanie pojazdu itp. nie są objęte franszyzą kilometrową. Nawet po awarii samochodu 5 km od domu UNIQA może zorganizować dla Ciebie pojazd zastępczy na 7 dni.
Więcej
Poznaj cenę

Przykładowe oferty ubezpieczeń komunikacyjnych UNIQA

Assistance UNIQA Prestiż
Ubezpieczenie od zniszczenia pojazdu wskutek pożaru i kradzieży
Assistance UNIQA Standard
NNW UNIQA
Samochód zastępczy na 5 dni po wypadku
Ekspert Mubi

Ubezpieczenia komunikacyjne UNIQA to oferta Ciebie, jeśli chcesz mieć pakiet ubezpieczeniowy w dobrej cenie. Dzięki wielu wariantom autocasco i assistance klienci towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA mogą skompletować idealny pakiet ubezpieczeń samochodu za korzystną stawkę. Chcesz kupić tylko OC? Dostaniesz Zieloną Kartę i Assistance Midi za darmo! Wszystkie ubezpieczenia UNIQA są dostępne w konkurencyjnych cenach, a na dodatek klienci dostają zniżki.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pytania i odpowiedzi

Jak złożyć wypowiedzenie OC UNIQA?
Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia UNIQA?
PODSUMOWANIE

Plusy i minusy ubezpieczenia w UNIQA

Zalety
 • Bezpłatna Zielona Karta.

 • Ubezpieczenie Assistance MIDI gratis do OC UNIQA.

 • Kilka wariantów ubezpieczenia assistance: Mini, MIDI, Standard, Premium, Prestiż.

 • Kilka wariantów ubezpieczenia autocasco, dzięki czemu klient może wybrać te usługi, które interesują go najbardziej, np. holowanie z dużym limitem.

 • Liczne ubezpieczenia dodatkowe.

 • UNIQA oferuje dodatkowe ubezpieczenie bagażu lub ubezpieczenie szyb.

 • Prosty i krótki formularz online umożliwia zgłoszenie wielu różnych spraw.

 • Konkurencyjne, korzystne składki w skali roku.

 • Atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wady
 • Infolinia UNIQA jest niedostępna w niedzielę. W ten dzień w sprawach innych niż pomoc assistance z ubezpieczycielem można się skontaktować tylko online.

Chcesz wydawać mniej na ubezpieczenie OC/AC nawet o 50%? To proste!
Oblicz ceny w 3 minuty!

Porównaj ceny OC/AC